Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta

Zaczęty przez MrBlacker, 2018/06/20 23:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

mskv

Cytat: _saperek_ w 2022/08/20 12:44Jak tylko odbiorę Tiguana jadę od razu na nałożenie ceramiki!

Ja nałożyłem ją po około półtora miesiąca od odbioru, a już było pełno mikro rys widocznych w słońcu.
Spec, który się tym zajmował powiedział, że te nowe lakiery są mega miękkie, w VW szczególnie, a mój Lapiz Blue to już w ogóle. Okleił również próg załadunkowy folią PPF. Od nałożenia myję go tylko wodą zdemineralizowaną na bezdotykowej i wszystko pięknie schodzi. Nie powstają też nowe mikro rysy widoczne w słońcu, lakier nabrał jeszcze większego połysku i głębi, prezentuje się wyśmienicie. Ceramika z gwarancją na 5 lat. We wrześniu wiozę na to samo Caravelkę, w której w międzyczasie okleiłem maskę i lampy folią. Skoro już tyle wydało się na auto i ma ono chwilę posłużyć i cieszyć, to te niecałe 3 tysiące raz na kilka lat spokoju jest do przebolenia.

Przez półtora miesiąca bez ceramiki szlag mnie trafiał, kiedy za każdym razem kiedy słońce przyświeciło widziałem co raz to nowe hologramy. Dla kogoś może to być nic, ale dla mnie jako pedanta było wkurzające. Te nowe lakiery chyba rysują się od patrzenia na nie... .

van_daal

Cytat: MaxTG w 2022/08/20 14:44co daje ceramika...
Tak jak kolega wyżej napisał. Obecne lakiery są po prostu kiepskie albo jeszcze niewystarczająco się utwardziły. Może dawniejsze też nie były lepsze a po prostu były mniej wymagające? Chodzi mi o to, że może np. nie miały takiego początkowego połysku i dlatego nie widać na nich było tak bardzo degradacji... Nie wiem.
Tak czy owak u mnie już po 3 dniach były widoczne ślady zębów czasu. Jakieś zabezpieczenie trzeba dać albo pogodzić się z tym, że po niedługim czasie auto straci swój magiczny blask nowości.
Nie chodzi mi o wykazywanie co jest lepsze ale coś zrobić trzeba bo inaczej zwyczajnie będzie żal...

Cytat: mskv w 2022/08/20 15:42... ale dla mnie jako pedanta było wkurzające.
Skąd ja to znam?..
Piąteczka!  ;D

MaxTG


van_daal

U mnie zaczęło się od 3600 za zabezpieczenie lakieru, lamp, szyb, plastyków i siedzeń
+200 folie na progi (opcja)
+200 usunięcie ujawnionych w trakcie wżerów.
Brutto.
Powłoka ULTRACOAT 9H, 5 lat (co pół roku 250 za "przegląd").

MaxTG

Czyli 6500 na 5 lat. A inni ile płacili?

_saperek_

Myśle że pytanie ile kto płacił jest bezcelowe. Inne ceny będziesz miał w dużych miastach inne w małych miejscowościach. Jeden nałoży powłokę na 3lata drugi na 5. To wszystko ma znaczenie w cenie :)




ratoschlaff

Jak płaciłem u znajomego chyba 1500PLN. Powłoka na 5 lat. Przy okazji zlikwidował mi hologramy na lakierze i na tych Piano Black listwach drzwiowych, bo masakra była.

Mave

Ja tam preferuje na lakier, porządny wosk, ochrona taka sama tyle tylko że ceramika do 3-5 lat i co 6 miesięcy kontrola a u mnie woskowanie co pół roku  :)  na szyby "martwa wycieraczka" reszta - plastiki zew./wew. opony ... preparatami które od wielu lat u mnie się sprawdzają.


p.s - mycie ręczne - szampon, bez tych pian aktywnych i temu podobnej chemii.

mskv

To u mnie mycie teraz wygląda tak. Żadnej szczotki i chemii, wyłącznie woda zdemineralizowana, co wystarcza przy hydrofobowej powierzchni.

Mave

...u mnie też wystarczy spryskanie pod ciśnieniem wodą destylowana  :)  ale mnie to nie zadowala  ;)  dlatego szampon, gąbka z mikrofibry i ściereczki z mikrofibry ...


Boo

  Powoli zaczynam dostawać świra.
  Dopóki to było zwykłe czekanie, to jakoś to znosiłem. Gdy na początku lipca dowiedziałem się, że jest zatwierdzony do produkcji przed przerwą wakacyjną i w sierpniu będzie do odbioru była euforia. Niestety deklaracje mają się nijak do rzeczywistości. Teraz pięć razy dziennie sprawdzam czy nie pojawił się VIN i nie wiem, który już raz oglądam te same filmy na Youtube - czy to już są początki paranoi?
  @Dybik coraz bardziej Ci zazdroszczę.

van_daal

Chyba wszyscy przechodzą te fazy...
3 dni po odbiorze zapomnisz.

MODEL1965

Cytat: _saperek_ w 2022/08/20 12:44No podobno jedzie , w końcu
U mnie pojawił się we connect, ale jestem na urlopie i nie wiem od kiedy jest ta funkcja. Na kilka dni zapomniałem o tym, że zamówiłem VW🙃
@Dybik .Wygląda na to ,że jednak VW zrealizuje wszystkie zamówienia na Hybrydy / i nie tylko / zgodnie z zamówioną specyfikacją ( stąd te długie okresy produkcji ) , taką informację otrzymałem od dealera / VW nie zmienia specyfikacji zamówionych aut , nie proponuje też ,żeby odebrać auto , a ewentualne braki uzupełni później serwis . 

Boo

Rano jak zwykle sprawdziłem myVW - VIN jeszcze nie znany.
Poskarżyłem się na forum, że już nie wyrabiam i chyba ktoś w Wolsburgu przeczytał ;) , bo teraz patrzę i oczom nie wierzę - jest VIN.

van_daal