Szybka / sziełko / osłona zegarów

Zaczęty przez Marysiabyla, 2022/06/12 21:30

Poprzedni wątek - Następny wątek

Marysiabyla

Witam wszystkim posiadaczy Tigow.


Mam problem z ( temat ) analogowych zegarów w Tiguanie z 2019. Od paru miesięcy było mikropęknięcie o długości 5mm w środkowej części zegarów ( przy stanie przebiegu ). Obecnie ma 4cm i idzie dalej, a na moje zdanie przejdzie przez całość, ponieważ idzie po skosie idealnie do przeciwnego rogu. Auto już po gwarancji dlatego stad temat, bo tak to by poszedł do ASO. Rozmawiałem z ciekawości ze sprzedawca części VW, który powiedział, ze już miał taki przypadek i zostało to wymienione na gwarancji. Zapewnił mnie, ze samej szybki/ szkiełka nie można kupić tylko razem z licznikiem, koszt 5.400 zł netto (???). Istnieje jakaś inna możliwość oprócz szukania używanego licznika, którego szybka z reguły jest w stanie tragicznym? Zastanawiałem się przez chwile zastąpieniem tej szybki szkłem hartowanym np. na tablety oczywiście z dopasowaniem jego do oryginalnego kształtu. Szukałem na internecie nowego zamiennika ale nic z tego. Chyba, ze sa specjaliści, którzy regerenuja takie szkielka? Mój licznik sprawny w 100%, ale te pęknięcie strasznie mnie irytuje, bo zamiast sprawdzać z jaka jadę prędkością, patrzę najpierw na te pęknięcie  >:(


Proszę wszystkich o pomoc bądź porady, może ktoś znajdzie jakies rozwiązanie, w innym przypadku czeka mnie wymiana licznika.

Kabe

Poszukaj w necie, są fachowcy którzy dokładają fabryczne wyposażenie do samochodów VW, nawet jest możliwa wymiana licznika analogowego na cyfrowy Digital Display, więc tym bardziej wymiany licznika analogowego na analogowy za sporo niższą kwotę niż w ASO.