DP prowadzi po nowej od kilku edycji map.
Tak na szybko to:
1. Brak właśnie otwartej części drogi S3 między Miękowem a Troszynem
2. Brak nowych węzłów na S3 (Rzęśnica, Kliniska) otwartych w zeszłym roku
3. Obwodnica Koszalina jest poprawnie oznaczona od poprzedniej edycji (niewybudowana część jest dostępna na mapach ale nawigacja przez nie nie prowadzi)
4. Poprawiono w końcu S6 z Koszalina do Gdańska - nowa droga jest dostępna i widoczna ale nawigacja na nią nie kieruje (dotyczy to także odcinka w budowie Bożepole Wielkie - Gdynia). W poprzednich wersjach kierowała co było bardzo irytujące bo co chwila kazała zjeżdżać w polu
5. S14 (zachodnia obwodnica Łodzi) - w poprzednich edycjach nawigacja na nią kierowała, teraz to poprawiono i obwodnica jest widoczna, ale nawigacja na nią nie kieruje
6. Obwodnica Warzymic i Przecławia - podobna sytuacja, nawigacja na nią kierowała - teraz jest widoczna i nawigacja na nią nie kieruje, nie wiem czy to co jest widoczne odzwierciedla obwodnicę Kołbaskowa i zmiany w węźle na A6 (wydaje mi się, że nie odzwierciedla)
7. Węzeł Łękno w Szczecinie - nawigacja prowadzi przez niego (niedługo będzie otwarty) ale niestety jest tam też jego południowa część, która nie jest budowana
8. Brak Węzła Granitowa w Szczecinie
9. Węzeł Kijewo na A6 jest w dwóch wariantach (starym i nowym), nawigacja ciągle prowadzi po starym
Jak dla mnie poprawiono najważniejszy problem czyli prowadzenie przez bardzo wiele niewybudowanych dróg. Przynajmniej tam, gdzie ja jeżdżę.
Google Maps deklasują te mapy. Praktycznie wszystkie ważne zmiany zachodzą na bieżąco jeśli droga nie została zamknięte w całości (np. Węzeł Kijewo na A6 jest aktualizowany w ramach postępów robót). Dużo dokładniejsze jest też automatyczne wykrywanie zamkniętych dróg etc. Także jest to najlepsza opcja z AA. Tomtom AmiGo jest blisko, ale np. wygląda gorzej jeśli chodzi o zamknięcia mniejszych dróg. Również działa z AA.