Tak, to niestety norma w mapach Here.
Jak jesteś w Szczecinie to na mapach jest również nieistniejąca obwodnica Warzymic i Przecławia (budowa , po wyrzuceniu poprzedniego wykonawcy i wyborze nowego się jeszcze nie zaczęła). Miesza ona mocno w wyborze trasy. Jak wszystko jest zakorkowane lub zamknięte a ten wyjazd nie to nawigacja nie ma wyjścia i prowadzi przez nieistniejącą drogę. Ten sam problem jest na S14 (zachodniej obwodnicy Łodzi).
Zgłosiłem S6 i tą obwodniće do Here jak to zauważyłem pierwszy raz (z rok temu). Twierdzą oni, że wewnętrznie w ich systemie ta droga jest oznaczona jako w budowie.
Wydaje się zatem, że VW coś popsuł w trakcie importu. VW importuje dużo dróg niegotowych, ze względu na długi cykl wydawniczy. Możliwe też, że Here dodaje te drogi wcześniej niż kiedyś.
Coś tu zaszwankowało bo zwykle przez nową drogę, mimo jej obecności na mapie nawigacja nie prowadzi (tak było np. z s6 Koszalin-Szczecin i S3 Gorzów-Szczecin). Jak się już na nią wjedzie to jak najbardzie poprowadzi ale do najbliższego zjazdu. Jest to w miarę OK kompromis jak wszystko działa. W razie jak otworzą drogę można nią jechać bez zbyt duże ilości komunikatów z Navi.
Pomijając fuckup ze strony VW, to alternatywą jest tu chyba jedynie MIB3 (aktualizowany inkrementalnie z wykorzystnaiem formatu NDS co kwartał) lub bardzo szybko aktualizowane mapy Google, ew. TomTom AmiGO. Na MIB3 kolegi (W Audi A5) S14 w okolicach Łodzi była ale była oznaczona jako zamknięta (być może przez traffic - u mnie nawigacja próbowała przez nią prowadzić na MIB2).
EDIT: TE problemy zaczęły występowąć już ze dwie edycje map przed P189.
EDIT2: Można równiez przyjąć, że wystąpią w następnej edycji. Obym się mylił.