Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
VW TIGUAN II - 2016 - 20xx / Odp: Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta
« Ostatnia wiadomość wysłana przez arekp dnia Wczoraj o 21:32 »
Czyli ten sam problem. Handlowcy którzy mają "wywalone" zamiast się postarać.
2
VW TIGUAN II - 2016 - 20xx / Odp: Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta
« Ostatnia wiadomość wysłana przez thanek dnia Wczoraj o 20:39 »
Ja "swój" plik z restrykcjami też widziałem i nawet pisałem o nim w tym wątku w dzień zamówienia swojego Tiga. Problem w tym, że kilka osób w mniej więcej podobnym czasie widziało podobne pliki, ale z inną zawartością. Możliwe, że chodzi po prostu o ich "świeżość", która u każdego dealera może być inna.
3
VW TIGUAN II - 2016 - 20xx / Odp: Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta
« Ostatnia wiadomość wysłana przez arekp dnia Wczoraj o 20:29 »
dlatego na mitycznej liście komponentów restrykcyjnych zdarzały się czasem różne rzeczy w zależności od tego, który salon się o to zapytało

Widzisz, w BMW taka lista nie jest mityczna, tylko realnym arkuszem który miałem okazję widzieć na oczy u sprzedawcy na komputerze. W pliku arkusza kalkulacyjnego mają opisane restrykcje i okresy obowiązywania. Co więcej, w mojej wersji wyposażenia zawieszenie pneumatyczne jest w standardzie, i auta te miały zapewnioną dostępność komponentu, ale dla innych wersji tego samego modelu było to już na restrykcjach. Oś skrętna zeszła z restrykcji dzień przed moim zamówieniem, a znów domykanie drzwi weszło na restrykcje.

Na etapie "tour-de-dealerzy" miałem problem zapewniania o braku restrykcji na coś lub przeciwnie, mówienie o tym że coś jest na restrykcji kiedy inni mówili, że można zamawiać.

Okazało się, że jest tak naprawdę niewielu handlowców, którzy codziennie rano fatygowali się do pobrania pliku i zapoznania się ze zmianami - lub choćby pobrania pliku i weryfikacji moich zapytań.

Założę się, że dokładnie ten sam problem występuje u innych dealerów, niezależnie od marki. Jeżeli ktoś mówi o restrykcjach, to poproście o pokazanie jakiegokolwiek dokumentu z fabryki o tym mówiącego :-) Mi dzięki dealerowi któremu "się chciało" została zamówiona konfiguracja taką jaką chciałem, a nie "konfigurację pewną, bez ryzykownych komponentów". Co więcej, wyprodukowało się zgodnie z zamówieniem.

Nie wiem jednego, jak to działa w innych markach, ale w BMW jeżeli została zamówiona w danym okresie konfiguracja o określonej specyfikacji, a w tygodniu produkcji zapowiadanym dla danego auta okazałoby się, że jakiegoś komponentu brakuje - np. wpadł na restrykcję przed alokacją do produkcji - to dealer zamawiający otrzymuje o tym natychmiast informację w systemie i albo dokonuje korekty, albo auto wpada do kolejki oczekujących. Tylko znów, trzeba trafić na handlowca takiego jakiego ja miałem szczęście poznać, który każdego dnia dzień pracy zaczyna od weryfikacji zamówionych przez niego aut, statusów i jak się status zmieniał, to od razu miałem SMS lub telefon z aktualizacją.
4
Ja mam mieszane uczucia do tej aplikacji. Wykrzacza się dość często i to w sytuacji, gdy przydałaby się najbardziej. Dwa razy zdarzyło się, że pokazywała otwarte drzwi i klapę bagażnika mimo,  że wszystko było pozamykane. Raz na parkingu w centrum miasta, a raz jak byłem po drugiej stronie kuli ziemskiej  :o Tym razem auto było w moim garażu  :) ale nie wiem, co bym zrobił, jakbym zostawił auto na lotnisku?  :-[
Najdziwniejsze jest to, że auto odebrałem 9 marca 2022, data produkcji 31.01.2022, ale w "Dane podróży" pokazuje, że 23 lutego 2022 auto zrobiło dystans 332km  :o .Gdy odebrałem samochód, na liczniku pokazywało przebieg 7 kilometrów.
Czyżby moje auto robiło za Demo?  :o
Czy też macie podobnie?
5
WC właśnie ożyło. Tzn. nie wiem czy właśnie teraz czy trochę wcześniej ale teraz działa.
Co istotne - dane z dwóch dni pojawiły się na serwerze czyli nie wyparowały. Chociaż tyle.
6
Trochę im ten cały We Connect nie wyszedł, no może trochę więcej niż trochę ... u mnie nadal od 23.11.21 nie mogę stać się "głównym użytkownikiem" pomimo 4 wizyt w serwisie (kolejna wizyta w sobotę) i wgrania najnowszego oprogramowania sprzętowego i oprogramowania układowego ... technicy z VW błądzą po omacku ...
7
VW TIGUAN II - 2016 - 20xx / Odp: Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta
« Ostatnia wiadomość wysłana przez thanek dnia Wczoraj o 12:01 »

VW stosuje technologię zaopatrywania fabryk typu Just In Time Supply, czyli zakłada, że w danej chwili "pod ręką" będą wszystkie komponenty potrzebne do złożenia auta. To oznacza brak albo bardzo mało wykorzystanej powierzchni magazynowej oraz całkowite poleganie na sprawnej logistyce (przestoje w dostawach powodują pauzy w produkcji).
Na obsuwę w produkcji może mieć wpływ naprawdę wiele czynników i ogarnianie tego "na chłopski rozum" niewiele daje ;)  (można polegać jedynie na jakimś uśrednianiu). Co więc różni czas produkcji auta obecnie od tego, co było np. 3 lata temu? Na pewno wtedy była większa stabilność na rynku i można było polegać na logistyce z większym spokojem (nawet pojedyncze incydenty nie były w stanie zatrzymać działającej machiny), ale nie będę ukrywał, że moim zdaniem (uwaga: teoria spiskowa, ale nie dotyczy tylko VW) dochodzi też aspekt wykorzystywania obecnej sytuacji przez producentów, którzy wszystkie braki/podwyżki zwalają na problemy logistyczne - dlatego na mitycznej liście komponentów restrykcyjnych zdarzały się czasem różne rzeczy w zależności od tego, który salon się o to zapytało ;)
8
Ostatnio powtarzają się problemy z logowaniem. Dane do wczoraj były aktualne. 
9
U mnie działa (android)
10
Dzisiaj dalej to samo...
Ani w przeglądarce ani w aplikacji nie ma świeżych danych.

Tak jeszcze nie pamiętam by było.  :o
Strony: [1] 2 3 ... 10