Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta

Zaczęty przez MrBlacker, 2018/06/20 23:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

lilunat

Dzięki za opinie.
Do środy muszę podjąć decyzję. Któraś z opcji będzie, bo zależy mi też na tym progresywnym układzie kierowniczym.
Ogólnie przesiadam się z dość twardego civica, więc tu wszystko wydaje się mega komfortowe  ;D
Jednak pewne prowadzenie jest dla mnie równie ważne, więc jakiś kompromis muszę znaleźć.

smartb

Elegance PHEV 204 KM - zamawiany 21 marca, dziś się potwierdził na 24 tydzień roku. Produkcja prognozowana była początkowo na 25 tydzień, potem prognoza wskoczyła na 24 i dziś ten termin się potwierdził - nie robiłem żadnych modyfikacji zamówienia. Pozostaje czekać i organizować finansowanie.

Galon


smartb

Wybór przemyślany, związany z trybem jazdy: codziennie ok 20 przejazdów dwukilometrowych -mój tiguan2 1,5 TSI w takim kieracie palił 11-12 litrów, diesel z kolei by się szybko zatkał. Mam gdzie ładować - w garażu gniazdo siłowe 16 amper - wallbox 11kw już podwieszony, poza tym miejska ładowarka 6 kw za free w pobliżu. Fotowoltaika w planach. Wybór optymalny - faktycznie phev jest droższy o te 20 tys , ale przewiduję 95% jazdy na prądzie, co powinno zrekompensować wydatek. W wakacje dłuższe wyjazdy, do których nie mam zamiaru przygotowywać się, jak na obóz przetrwania, więc czysty elektryk odpada 😉


picia89

Ogólnie to mogę pocieszyć wszystkich tych, którzy zaliczyli obsuwę. Przesunięcie działa w dwie strony. Mnie najpierw z 25 tygodnia przesunęło na 27. Potem po zmianie w zamówieniu zrobił się 32. Ostatnio dowiedziałem się, że wróciło na 27. Oby już ostatecznie

adas2336

Dziś dostałem maila o wyprodukowaniu samochodu. Elegance 1.5 w pełnej wersji. Czas od zamówienia do odbioru wyjdzie ok. 3,5 miesięcy. Sprzedawca pisał że transport zajmie ok. 2 tyg.

paweel84

Mnie właśnie zmienił się planowany termin z 32 na 39 tydzień. Zamówiony 21.03, miał być na koniec czerwca, 32 tydzień był wariantem pesymistycznym.
Chyba go sobie odpuszczę

picia89

Fabryka nie wyrabia, brakuje silników TSI, brakuje zagłówków i dekorów. Ja zamawiałem na początku marca i jak do października będzie to się będę cieszył ale ogólnie to nie jestem optymistą. Może i dobrze, bo ten Tiguan ma ogromną ilość błędów, to zdążą już pewnie coś poprawić.

Corso

Cytat: picia89 w 2024/06/17 23:13
bo ten Tiguan ma ogromną ilość błędów, to zdążą już pewnie coś poprawić.
O jakich błędach piszesz?

picia89

Wystarczy rzucić okiem na dowolną grupę Tiguanową na FB. Cała masa problemów, w większości z oprogramowaniem. Niedziałający asystenci, masaże foteli itp. Ogólnie rzecz biorąc jest powtórka z Golfa 8.arekp

Wychodzi na to, że użytkownicy FB to straszni malkontenci, bo na tym forum jakoś nie widać nieszczęśników z problemami ;-)

smartb

 Przypomnę się: zamówienie 21 marca, elegance ehybrid - potwierdzony początek produkcji 24, rzeczywisty początek produkcji 26, zakończenie produkcji 01.07.24, aktualny status w drodze do importera. U dealera prawdopodobnie 14-21 lipca. Leasing ogarnięty, coraz bliżej - ciężko się czeka, bo Tig2 już sprzedany i bez auta aktualnie

arekp

@smartb wypożycz sobie coś dla ciekawości na tydzień.

smartb

Już nie muszę - odebrany 17 lipca. Wszystko gra. Aktualizacji dużo i często, jak to na początku. Przypomina to zakup droższego telefonu, gdzie nie ma możliwości sklonowania starego. Trzeba wszystko poustawiać pod siebie od zera, na to nakładają się nagminne aktualizacje poszczególnych aplikacji i często misterne ustawienia po aktualizacjach wracają do stanu fabrycznego - stąd taki szum, że oprogramowanie niedopracowane. Jest OK - trzeba być cierpliwym i wszystko się z czasem poukłada i ustabilizuje, a aktualizacje staną się sporadyczne i nieupierdliwe. Od razu rozwiązanie, gdyby zawiesiła się łączność z aplikacją na telefonie: zwykle to wina auta - trzeba wyjść i wejść w tryb prywatności najwyższy - ja to zrobiłem tak: wchodzisz z kluczykiem do środka, zamykasz drzwi, guzik start, zmieniasz tryb prywatności na incognito, czekasz trochę, wyłączasz, wychodzisz i ponawiasz to samo, czyli, zamykasz drzwi, guzik start, zmieniasz tryb prywatności na udostępnianie lokalizacji i czekasz, żeby ikonka globusa zrobiła się biała, a nie szara - biały globus = łączność z aplikacją. Podsumowując, trzeba na nowo zadać tryb prywatności na najwyższy - tylko wtedy jest pełna obsługa z aplikacji. Co jeszcze: światła HD są super, DCC Pro nie hałasuje, aż tak, jak to opisują - jest ciszej i bardziej komfortowo, niż w tigu 2 na 17-kach - a mam teraz 19-ki.