Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta

Zaczęty przez MrBlacker, 2018/06/20 23:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kabe

Cytat: MrBlacker w 2018/06/23 23:47Natomiast w wersji 5-miejscowej bagażnik to bajka. Załączam fotki z auta, co kiedyś mi dealer na placu pokazał.
Faktycznie jest praktycznie tak rozwiązane jak w standardowym Tiguanie, fajnie. 
Rozumiem że pod obniżoną podłogą mieści się koło dojazdowe jak w zwykłym?

MrBlacker

Nie wiem jak jest w wersji z kołem zapasowym, bo ten to wersja bez koła i takiego też będę miał.
Wersji 5-miejscowej z kołem zapasowym nigdy nie widziałem, ale konfigurator twierdzi, że jest podłoga z regulowaną wysokością.

Kabe

Cytat: MrBlacker w 2018/06/24 00:04ale konfigurator twierdzi, że jest podłoga z regulowaną wysokością.
To widać na drugiej fotce, są takie same prowadnice na 2 poziomach jak w standardowym Tiguanie.
Dolny poziom tuż nad styropianem, górny tak jak na fotce jest ułożone.
Przy kole zapasowym musi być innaczej ukształtowany styropian, bo śruba do zamocowania koła jest.

VENOM

Cytat: MrBlacker w 2018/06/23 23:20/.../Po tym jak pod koniec roku, ktoś mi zwinął sprzed nosa Mazdę CX-5,/.../

Powinieneś kupić teraz litrowego whiskacza i zawieść im do salonu z podziękowaniami, że sprzedali to komuś innemu a nie Tobie. Docenisz to "zwinięcie" jak już wsiądziesz do swojego Tiga.


Cytat: Kabe w 2018/06/23 23:33Oglądałem dziś w Salonie dłuższego Tiga Allspace, niestety mieli tylko wersje 7-osobową ale muszę przyznać że takich puzzli w bagażniku dawno nie widziałem.

Moim zdaniem Tiguan, nawet w wersji as jest jednak za mały na takie doposażenie.  Może się mylę, ale samochodu tego nie wybierze rodzina 7 osobowa. 3 rząd siedzeń będzie traktowany jako rezerwa, tak na wszelki wypadek, ale jakim kosztem przestrzeni bagażnika?
Sam kupiłem dużego suva z 3 rzędem w podłodze, decyzja była nieprzemyślana, na zasadzie "fajnego bajeru". Może dwa razy przez 2 lata rozłożyliśmy siedzenia dla dzieciaków, jedynie w ramach atrakcji. Tyle, że tam miałem sporo więcej  bagażnika i praktycznie nie było to odczuwalne.
W Tigu to duża kradzież, proponuję się mocno zastanowić, czy faktycznie siedzenia będą przydatne. Tym bardziej, że zamowienie wersji 5 osobowej nie stanowi żadnego problemu.

Robert_em

Pewnie narażę się olspejsowiczom, ale wg. mnie ta wersja jest po prostu brzydsza od standardowej. Ma już zaburzone proporcje przez te dodatkowe cm z tyłu i dodatkowo ta maska a'la Atlas..
Ale rozumiem względy praktyczne.
Co do trzeciego rzędu siedzeń, to myślę, że musi to być uwarunkowane konkretnymi potrzebami. Np. ja pewnie wykorzystał bym kilka razy w roku, bo oprócz swojej rodzinki 2+2, chętnie czasem zabrałbym mamę i siostrę na pokład. Ale kupować Allspace w wersji 5os.... hmmm... znów - trzeba się zastanowić ile razy wykorzystamy to dodatkowe miejsce w bagażniku względem standardowego Tiga, w który naprawdę nie mam problemu, aby się spakować rodzinką 2+2 na 14 dniowy wyjazd. A na co dzień większe gabaryty to: gorsza manewrowość, gorsza widoczność, więcej masy a co za tym idzie pewnie spalanie ciut większe...

VENOM

Cytat: Robert_em w 2018/06/24 10:03Co do trzeciego rzędu siedzeń, to myślę, że musi to być uwarunkowane konkretnymi potrzebami. Np. ja pewnie wykorzystał bym kilka razy w roku, bo oprócz swojej rodzinki 2+2, chętnie czasem zabrałbym mamę i siostrę na pokład.

Przejażdżka 2+2+2 od czasu do czasu i na relatywnie krótkich odcinkach. Przy założeniu, że 3 rząd obsadzają dzieciaki, które nie są w szkolnej drużynie koszykówki. Samo zajmowanie małych miejsc z tyłu, jest po prostu niewygodne.


Cytat: Robert_em w 2018/06/24 10:03Pewnie narażę się olspejsowiczom, ale wg. mnie /.../

To ja się nie narażę, mnie się AS podoba i nie widzę w nim zaburzonych proporcji. Miejsca w bagażniku też nigdy za wiele. Mam krótkiego Tiga, ale tym większym bratem, też bym nie pogardził (tylko 5).  Jak podejmowałem decyzję, to takich które miałyby to co chciałem, nie było na stocku.Kabe

To jak ja zamawiałem Tiguana to nie było jeszcze Allspace'a dostępnego, ale już informacje były i otwarcie mówiono że będzie produkowany tylko w Meksyku. Jako że poprzedniego VW miałem z tej samej fabryki w Puebla to z założenia sobie sam powiedziałem iż kolejnego VW chce mieć już z Niemczech :) Tak więc nie rozważane go wcale.
Dla mnie Allspace z zewnątrz jest OK, zmieniona maska poprzednia właśnie poprawia proporcje do tyłu. 
W wersji 5 osobowej mógłbym jeździć, tyle że nie chce mieć dłuższego auta przez wygodę na codzień oraz nie widzę sensu wozić cały rok powietrze i 2 razy użyć przestrzeń.

omen

Ja również zamawiałem TIGa jak już były informacje o wersji allspace. Cennika jeszcze nie było ale dość dobrze oszacowałem ile będzie droższy (z tym samym wyposażeniem).
Mi kilka razy do roku przydałby się wiekszy bagażnik (rozważałem tylko wersje 5 os.) ale po analizach wyszło mi że sprawę rozwiązuje przesuwana kanapa - co się sprawdza.
Mimo kilku różnic w wyposażeniu np. allspace ma w pakiece premium nawigację discovery pro i hud-a, wiem że dobrze wybrałem a wiekszy bagażnik nie zrekompensowałby ceny wyższej o około 17k pln w mojej konfiguracji.

Sam wygląd allspace mi odpowiada. Mimo że to praktycznie ten sam samochód dzieki wyższej masce oraz długości większej wygląda na dużo dużo wieksze i masywniejsze auto. Jak zobaczyłem 2 wersje koło soebie nie mogłem uwierzyć że obydwa to tiguany.

VENOM

Jak tam Panowie Wasze zamówione auta? Czy coś się klaruje z terminami porodu?

MrBlacker

Ja cierpliwie czekam do końca lipca. Moje jeszcze płynie z Meksyku. :)
Niestety już 5 miesięcy czekam, ale na razie wszystko zgodnie z planem. Żadnej obsuwy, ale też nie udało się skrócić czasu oczekiwania.

VENOM

Cytat: MrBlacker w 2018/06/28 10:30Moje jeszcze płynie z Meksyku.
a to jesteś w stanie jakoś sledzić tą przesyłkę? czy to jedynie zapewnienia importera?

Preszus

#26
Mój wciąż się kisi na parkingu u dilera. Jest już tydzień po przeglądzie zerowym, ale są opóźnienia w załatwianiu formalności w/s finansowania. A to mają kontrolę a to sprzedawca był na szkoleniu przez 2 dni. Może dziś coś się ruszy.

VENOM

@Preszus - No to napięcie sięga zenitu,  wiem cos o tym. Tiguana co prawda odebrałlem w kilka dni, bo miesiące oczekiwania doprowadziłyby mnie do rozstroju nerwowego i świadomie tego uniknąłem ;)
Natomiast obsuwy leasingowe powodują, że inny uzytkowy vw  stoi i czeka i już 2 zerowy chyba robili. Nie będę wymienial firmy leasingowej ale niekompetencją i podejściem do klienta zasłużyli na czerwona kartkę. Samochód u dealera gotowy, firma czeka, a ktoś tam ma czas. Mnie już ten leasing nie zobaczy.

flamecards

CytatMój wciąż się kisi na parkingu u dilera

U mnie kisił się 2 tygodnie, dlatego też przy odbiorze sprawdziłem miernikiem lakieru cały pojazd. Kolega miał taką sytuację w Skodzie - samochód stał prawie 2 tygodnie na parkingu salonowym a salon co chwilę wykręcał się papierologią czy innymi sprawami. Okazało się że czekał na serwis blacharsko-lakierniczy bo uszkodzi się w transporcie. Sprawa wyszła po jakimś czasie.

Dlatego jesli jest taka sytuacja lepiej się ubezpieczyć w miernik i to sprawdzić - niestety jak pokazują fakty nie można ufać w 100% salonom.

MrBlacker

Cytat: VENOM w 2018/06/28 10:36a to jesteś w stanie jakoś sledzić tą przesyłkę? czy to jedynie zapewnienia importera?

Osobiście nie. Jedynie przez sprzedawcę.
W systemie dealera ma status, że wypłynął. Nowy status będzie jak dopłynie albo do Niemczech albo jak dopiero dojedzie do Poznania.