Fora techniczne > VW TIGUAN II - 2016 - 20xx

Zamawianie i odbiór nowego auta

(1/266) > >>

MrBlacker:
No to ja wznowię znany już wszystkim wątek. :)

Zamawiamy auto w salonie i co dalej?

Otrzymujemy informację o prognozowanym niepotwierdzonym terminie produkcji - w systenie u dealera automatycznie wskakuje niepotwierdzona data produkcji (zazwyczaj 2 miesiące od daty zamówienia).
Dopiero po potwierdzeniu z fabryki sprzedawca dostaje potwierdzony termin produkcji auta - może on znacznie się różnić od tego pierwszego i w większości przypadków tak jest.

Pozostaje jeszcze termin odbioru auta. I tutaj jest inaczej dla zwykłego Tiguana i Tiguana Allspace.

Zwykły Tiguan jest produkowany w DE - transport do PL to kilka dni po produkcji + formalności czyli termin odbioru = potwierdzona data produkcji + 1-2 tygodnie.
Natomiast model Allspace jest produkowany w Meksyku i tutaj sam transport do PL to ok. 6-8 tygodni + formalności czyli termin odbioru = potwierdzona data produkcji + 8-10 tygodni

Ja zamawiając pod koniec stycznia otrzymałem prognozowany termin produkcji na 11-12 tydzień tego roku. A po korekcie po ok. 2 miesiącach od zamówienia dostałem potwierdzony przez fabrykę termin produkcji na 23 tydzień. I faktycznie na koniec 23 tygodnia auto zostało wyprodukowane i teraz najprawdopodobniej już płynie do Europy. Jak dobrze pójdzie to auto powinienem odebrać w drugiej połowie lipca. Czyli wszystko zgodnie z planem. :)

Niestety obecnie z wiązku z nowymi przepisami i modyfikacjami nowych aut (nowe homologacje) terminy się znacznie wydłużają. Ale tutaj może się wypowiędzą więcej Ci co obecnie zamówili lub planują zamówić nowego Tiguana.

Niestey nie ma możliwości samemu monitorowania zakupu auta w Polsce, jedynie salon (a właściwie tylko nasz sprzedawca), w którym się zamawia auto może udzielić informacji na jakim etapie jest nasze zamowione auto.

Pozostaje jeszcze kwestia zaliczki.
W różnych salonach jest różnie. Niektóre salony nie biorą żadnej zaliczki, a inne od 1000 zł, a nawet do kilkunastu tysięcy.
Ja włacałem tylko 1000 zł zaliczki.

Preszus:
Mój już stoi w pieluszce po przeglądzie zerowym. Niebawem zapewne odezwie się sprzedawca w celu uzgodnienia finansowania i wio do domku.  :) Takie 3 fotki zrobione z daleka dostałem, bo tig na zamkniętym placu stoi.  Sam go na własne oczy jeszcze nie widziałem.

Kabe:
Według mnie na przeglądzie zerowym właśnie te wszystkie transportowe zabezpieczenia zdejmują, więc fotki chyba są trochę wcześniej zrobione. 
Po przeglądzie autko powinno być gotowe do odbioru

Preszus:
Odpowiem krótko - niekoniecznie. Fotki zrobione dzisiaj po południu bezpośrednio leciały do mnie po WhatsAppie. Autor zdjęć wcześniej siedział podczas przeglądu wewnątrz :) Nie dopytywałem kiedy dokładnie był przegląd, czy wczoraj czy dzisiaj rano bo to bez znaczenia, ale był wcześniej :)

VENOM:
Ja zamowiłem auto ze stocku dealera. Odnalazłem Tiga w wymarzonej jak dla mnie konfiguracji, czekał tam na mnie.  Nie widziałem go na żywo.  Wszystkie formalności załatwiłem telefonicznie/mailowo i raz kurierem. Po sprawnych negocjacjach telefonicznych, wpłaciłem 1k  złociszów zaliczki.  Termin oczekiwania na odbiór ... 10 dni. Z tablicami rejestracyjnymi pod pachą pojechałem się po odbiór auta. I tak stałem się szczęśliwym posiadaczem mejego egzemplarza. Oczekiwanie miesiącami, zdecydowanie nie na moje nerwy. jakby nie było nic w zasięgu, raczej zdeydowałbym się na coś innego. W zasięgu wzroku był Łoś XC60 i jeden taki niemiec jeszcze ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

There was an error while thanking
Thanking...
Idź do wersji pełnej