Trzaski z okolic tylnej klapy

Zaczęty przez rk, 2018/06/18 11:25

Poprzedni wątek - Następny wątek

rk

Jakiś czas temu pisaliśmy o irytujących trzaskach wydobywających się z tyłu auta.

Na jeden typ trzasków (metaliczne ocieranie się metalu o metal, dość głośne, występuje  jak auto się chwilowo przekosiło podczas pracy na nierówności) jest TPI. Zdjęcie zderzaka, podgięcie elementów ramy i zabezpieczenie specjalną pasta na którą czasami chwilę się czeka rozwiązuje problem.

Drugi typ trzasków to taki, przypominający klikanie związane z załączaniem długopisu. Dźwięk ustępuje, po naciśnięciu elementu na którym wisi półka (tam gdzie jest haczyk) po prawej stronie.

Trochę pobujałem się z tym problemem. Pierwsze podejścia serwisu kończyły się poprawieniem tapicerki, ale uciążliwość tylko malała albo zmieniała się jej charakterystyka. Jak miałem chwilę czasu kupiłem duże (pół kartki A4) podkładki filcowe w Leroy Merlin. Włożyłem je pomiędzy szybę a plastik w dolnej części klapy w miejscu gdzie biegną pionowe druty od podgrzewania tylnej szyby (środek filcu był w tym miejscu). problem ustąpił całkowicie. Pokazałem to w serwisie i w końcu udało im się to usunąć. Przy okazji znikły wszystkie inne, już mniej irytujące i rzadsze dźwięki z tyłu:)

Dźwięk jest do wygenerowania odpowiednio naciskając tapicerkę tylnej klapy w okolicach przewodów o których wspomniałem, ale wymaga to odrobine wprawy i eksperymentów.