FORUM: VW TIGUAN, SEAT TARRACO, ATECA, SKODA KODIAQ, KAROQ, AUDI Q3, Q5, VW TOUAREG

Fora techniczne => VW TIGUAN II - 2016 - 20xx => Wątek zaczęty przez: VENOM w 2018/06/19 12:34

Tytuł: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: VENOM w 2018/06/19 12:34

Mój  2.0 TSI 4MOTION 162 kW 220 KM / AD14WT
Przejazd nocą z Warszawy do Katowic.

Pierwsze kilometry  - trochę miasta a potem już autostrada. Prędkości przepisowe  (na forum dbamy o bezpieczeństwo i nie przechwalamy się wykroczeniami drogowymi).
Kolejne kilometry pokonane już z włączonym ACC i spalanie wzrosło o kilka dziesiątych litra.
Nie jest tak źle jak straszyli.


(https://images83.fotosik.pl/1097/f11e77f4f6803044med.jpg) (https://www.fotosik.pl/zdjecie/f11e77f4f6803044)


li.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: rk w 2018/06/20 00:28

Proponuję zrobić z tego wątku wątek ogólny o spalaniu dla różnych silników, moje informacje o 2.0 TSI 220KM poniżej. Warto również podać informacje ile można przejechać z zerowym zasięgiem;)

6.7 l/100km [spalanie katalogowe] też jest do uzyskania przy spokojnej i przepisowej jeździe (90km/h) po płaskim.


Przy prędkości na tempomacie 160km/h średnie spalania oscylują bliżej 12 l/100km. To samo jazdy miejskie.


Vmax(>230 km/h na liczniku) przez 7 km (więcej niż 7km nie udało się przejechać z uwagi na ruch), co chwila z górki i pod górkę, zużycie ok 26l/100km (średnie). Po ponownym sprawdzeniu na kilku odcinkach uzyskałem wyniki w okolicach 18.5 l/100km (przeprowadziłem kilka prób). Jak widać mocno zależy to od trasy (czy płaska czy pofalowana) i wiatru.

12 km przejechane ze srednia predkoscia 200 km/h  to 21.5 l/100km.

Przyspieszanie do Vmax od 100km/h  zuzycie chwilowe pokazuje 29.7 l/100km cały czas.


Może warto by podsumować również próby użycia dystrybutora do zweryfikowania spalania z komputera. Jest to niestety nagminne na youtube (patrz np. materiały Autocentrum)

Więc tak:
- dystrybutory mają kompensacje temperaturową, to co zmierzy przepływomierz (dość precyzyjny) jest przeliczane dla temperatury referencyjnej 15 st. C ponieważ paliwo się rozszerza/kurczy. Na stacji nie ma Świętego Mikołaja, inaczej wszyscy tankowali by nocą lub w zimne dni:P. Stacje też rozliczają się w ten sposób. Nowoczesne zbiorniki dość dobrze izolują (dwie ścianki przeciwko wyciekom itp.). Mimo tego, że grunt ma temperaturę obliczeniową koło przyjmijmy 7 st. C, to paliwo jest tam wlewane dość często (zależy od obrotów stacji) i często nie zdąży jej za bardzo zmienić. Stacje to dość dokładnie mierzą.
- przyjmijmy rozszerzalność na poziomie 1% dla paliw dla każdych 10 st. C (diesel ma ciut mniejszą a benzyna ciut większą jak mnie pamięć nie myli, ale to też zależy od różnych czynników), to jeśli paliwo zatankujesz w bardzo ciepły dzień (np. 35 st. C) to masz litr różnicy na 50 l zatankowanego paliwa (dystrybutor pokaże 50, w baku znajdzie się 51, w praktyce pewnie mniej bo się paliwo nie zdąży podgrzać się tak bardzo w zbiorniku stacji)
- zbiornik się kurczy/rozszerza inaczej niż paliwo
- zbiornik ma przestrzeń na rozszerzanie się/opary, pistolety odbijają, jak pojawi się odpowiednie ciśnienie, żeby m.in. nie wypełnić tej przestrzeni a także samej rury od wlotu
- zbiornik nie ma regularnego kształtu, jak teren jest lekko nachylony i to np. w dwóch osiach to różnice mogą sięgnąć kilku procent pojemności zbiornika (zależy od jego kształtu), więc w różny sposób wykorzystuje się przestrzeń na rozszerzone paliwo/opary
- dystrybutory mają błędy dokładności (do 0.5 %), (0.25 l na 50 l tankowanego paliw)

Mówiąc krótko, to co podaje producent to wartość przybliżona dla pewnych warunków. Jak się uprzesz i będziesz dolewał paliwo jednocześnie bujając autem na boki i przód/tył i zrobisz to jak jest bardzo zimno to wlejesz znacznie więcej (w tym do rury, 10 l więcej to często nie problem). Tylko wtedy nie będzie marginesu na tą rozszerzalność i opary itp.

Do porównania wartości pokazywanych przez komputer VW zaleca tankowanie zawsze na tym samym dystrybutorze tego samego paliwa. Eliminuje się tym większość błędów, a długa seria takich pomiarów eliminuje częściowo te związane z temperaturą. Pamiętać tez należy o błędzie pomiaru odległości związanym z zastosowanym ogumieniem i jego stanem.

Paliwo będzie w zbiorniku nawet jak silnik przestanie pracować;). Owszem przy zasięgu 0 paliwo jest w zbiorniku i jest również w systemie paliwowym. Tylko czy jesteś w stanie zagwarantować że nic nie zakłóci jego dotarcia do silnika np. na nierównościach, górkach, przy boczny przechyłach? Bo wiesz co się stanie jak silnik zacznie przerywać ? ;) Mogą być odłączane pewne systemy i można się zdziwić bardziej niż stojąc na pasie awaryjnym z powodu kompletnego braku paliwa.

Mała ilość paliwa nie jest zdrowa bo jedną z konsekwencji przeniesienia pomp do zbiorników jest fakt, że paliwo jest używane do chłodzenia tychże pomp. Dodam, że w  4Motion masz dwie pompy (ssąca i paliwa) ze względu na jego kształt. Zbyt duża wolna przestrzeń w zbiorniku pomaga w skraplaniu się tam wody, a stad prosta droga do korozji zbiorników metalowych oraz innych miłych zjawisk (lód, wytrącanie się pewnych substancji w zależności od paliwa np. w filtrze itp.). Stad pozdrowienia od pompy i pytanie o materiał zbiornika. Inna sprawa, że znam takich co tylko na rezerwie jeżdżą, nigdy im pompa paliwa nie padła, zbiornik nie przerdzewiał a od środka a auto zawsze odpala zimą:P
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: VENOM w 2018/06/20 06:54
Proponuję zrobić z tego wątku wątek ogólny o spalaniu dla różnych silników

Dobra sugestia. Jak już zrzeszymy na forum setki użytkowników, to wtedy pomyślimy o rozbiciu na podrozdziały. Teraz zapraszamy wszystkich do dyskusji o spalaniu i dzielenia się informacjami o apetytach swoich samochodów.

Warto również podać informacje ile można przejechać z zerowym zasięgiem;)

(https://images81.fotosik.pl/1100/4d4b845435b347a2med.jpg) (https://www.fotosik.pl/zdjecie/4d4b845435b347a2)

Nie lubię doprowadzać samochodu do takiego stanu, ale w celach badawczych odważyłem się przejechać dosłownie kilka kilometrów po wyświetleniu wskazania zero. Jak dokładnie przyjrzycie się, to strzałka wskaźnika poziomu paliwa w baku ma jeszcze pewien margines, nie leży na dnie. Jazda z takim komunikatem nie należy do przyjemnych przeżyć, ale widać, że w razie czego zostaje nam jeszcze margines bezpieczeństwa. 
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: tiguan220 w 2018/06/20 19:03
Dzisiejsza trasa, 1000km z czego tylko drogi krajowe 50% i autostrada 50% (po Warszawie 50km głównie dwupasmówki więc nie licze jako miasto).
Srednia predkosc jak i spalanie zaniżone przez to, że wracając autostradą robie sobie zawsze mały "piknik" tzn ACC na 100km/h za ciezarowką z duzym odstępem i lane assist i tak przez ok 100km.
Ale to tylko na A1 między łodzią a gdańskiem da się zrobić z uwagi na stosunkowo niewielki ruch (na A2 nie ma szans).
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: VENOM w 2018/06/21 07:26
Dzisiaj zaplanowane 750 km. Bedzie co opisywać.
Jak kręcę się wokół komina, to szczególnie na krótkich odcinkach, wynik spalania utrzymuje się na nieprzyzwoicie wysokim poziomie.
Mam wrażenie, że ten samochód (kierowca też :P )  żle znosi wolne przemieszczanie się, ekonomizer często wtedy utrzymuje się w górnych wartościach. Im więcej wolności i im szybciej tym lepiej, oczywiście do pewnych prędkości, po przekroczeniu  których, powstaje tzw. wir w baku.
Samochód mało nie pali, ale czuć moc pod stopą, reaguje fajnie nawet przy wyższych prędkościach.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: wojtekw w 2018/06/21 08:17
W obydwu przypadkach jazda w trybie indywidualnym (DSG i ACC w trybie ECO).
Jazda 95% ACC, max 140km/h.
W większości autostrady, drogi ekspresowe oraz drogi dwujezdniowe.

Trasa Śląsk -> Warszawa 7.2L/100km ~400km
Trasa Warszawa -> Śląsk 7.6L/100km ~400km

Różnica wynika zapewne z ukształtowania terenu. Jak wiadomo do Wa-wy ze śląska jest z górki.

Tym razem chciałem sprawdzić o ile dłużej zajmie powyższa trasa przy spokojnej, stonowanej/nudnej wręcz jeździe i ku mojemu zaskoczeniu czasowo wyszło podobnie (~4h30m) jak w przypadku rozwijania większych prędkości.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Kabe w 2018/06/21 08:34
Tym razem chciałem sprawdzić o ile dłużej zajmie powyższa trasa przy spokojnej, stonowanej/nudnej wręcz jeździe i ku mojemu zaskoczeniu czasowo wyszło podobnie (~4h30m) jak w przypadku rozwijania większych prędkości.
Właśnie do podobnych wniosków doszedłem kiedyś że jak jadę dynamicznie z ciągłym przyspieszeniem i wyprzedzaniem (taka trochę "rwana" jazda) to spalanie rośnie o jakieś 2 litry, a czasowo albo nie zyskuje, albo nas całej trasie jestem 5 minut wcześniej, co jest niewspółmierne do wyższego spalania i większego zmęczenia przez ciągłą walkę na drodze.
Podobnie jest na autostradzie jak jadę równo to za 10km na bramkach widzę auta które mnie wyprzedzały tyle że 3 auta przede mną i daje to do myślenia.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: MrBlacker w 2018/06/21 08:52
Ja już dawno doszedłem do takiego wniosku. :)
Autostrady i trasy szybkiego ruchu włączam ACC i delektuję się jazdą.
Niestety jeśli jedzie się samemu to jest to trochę nudne.  ;D
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: rk w 2018/06/21 10:00
Ja również testowałem wielokrotnie na odcinku Szczecin-Berlin (50% trasy nie ma ograniczenia) czy większa prędkość dużo zmieni.

Na odcinkach z ograniczeniami jechałem przepisowo, na pozostałych dałem sobie wolność wyboru. Generalnie prędkości wyższe niż 160km/h dawały marginalne oszczędności czasu. Po prostu co chwila musiałem zwalniać ze względu na ruch bo kierowcy się wyprzedzali.

Różnica w czasie po >100 km to może średnio ze 2-3 minuty. Zysk żaden a ryzyko i spalanie bardzo duże. Niższe niż 160 km/h prędkości za niewielką cenę, ograniczają konieczność wyprzedzania kosztem ciut dłuższej trasy. Spinanie się przy dużym ruchu nie ma sensu żadnego.

Właśnie ilość drobnych zdarzeń na drodze jak jeździłem duże przebiegi (po 60-100 tys. rocznie) sprawiła, że zacząłem jeździć bardzo przepisowo.  Co chwila  wymieniałem przednią szybę (średnio co 50000 km) od uderzeń kamieni i różnych przedmiotów, a to na koła wziąłem lisa czy kota, a to nie zdążyłem zauważyć przeszkody na drodze (i po kole). Dodać do tego spotkania z większą zwierzyną i człowiek zaczął myśleć. Auto było też nieźle obdrapane od kamyczków.

Akcje typu próba wyprzedzenia 10 tirów jak za kilka km zaczyna się ekspresówka są bez sensu. Nawet jak takowej nie ma, to później natykam się na te same samochody. Nic nie nadrobią a zwiększają ryzyko wszystkim użytkownikom drogi.

Żeby nie było, jak ruch jest niezbyt duży to wole wyprzedzić TIRa niż się za nim wlec mając ograniczone pole widzenia. Jak nic się nie dzieje na trasie łatwo się rozpraszam i tu lekkie podniesienie prędkości pomaga. Tak samo dłuższe trasy wole jeździć ciut szybciej - przebywam mniej na drodze i okresy dużego zmęczenia są krótsze (mimo przerw to po kilkuset km osobiście czuję się zmęczony).
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Kabe w 2018/06/30 23:00
Moja piątkowo-sobotnia droga do Włoch.
4 osoby na pokładzie + full bagaży (tylne fotele były przesunięte o jakieś 8cm do przodu dla powiększenia bagażnika).
Z trasy długości ~1400km średnie spalanie 6,4L/100km, jazda cały czas na tempomacie ACC ustawiona na 130km/h. Jechałem na nawigacji VW i trochę dziwnych objazdów wymyślił bo sporo było robót drogowych oraz różnych wypadków czy kolizji (średnia prędkość niestety to pokazuje i pewnie mocno odbiło się na niskim spalaniu).
Tak czy inaczej ja jestem oczarowany, bo obstawiałem w okolicach 8-8,5. Super wynik dla benzyny  :)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: VENOM w 2018/07/01 10:33
Super wynik dla benzyny 

no i dla tak załadowanego auta. Udanego wypoczynku :)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: rk w 2018/07/01 13:50
Kabe, robisz wyniki na poziomie mojego Golfa 7 przy podobnej jeździe. Wygląda to naprawdę nieźle.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Robert_em w 2018/07/02 08:30
Podobnie jak @Kabe trasa 1500km do Chorwacji - prędkości trochę wyższe, bo 140-150km/h ostatnie 200km już droga dwujezdniowa po górach. Również 4 osoby plus full bagażnik "dopychany kolanem".
Średnie spalanie 6.0L/100km zasięg ponad 900km.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: VENOM w 2018/07/03 20:06
Średnie spalanie 6.0L/100km zasięg ponad 900km

To juz imponujące wyniki, jednak TDI.
Ja wczoraj pozwoliłem sobie na otwarcie przepustnicy na odcinkach zagranicznych gdzie obowiązywało zniesienie wszelkich zakazów, doznania miłe, ale wynik @Robert_em tak x2 ;)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: wachu w 2018/07/04 09:04

2,0tsi 180KM
Auto zapakowane dość mocno  4 osoby + bagaż .
Felga 20"


Trasa z Chorwacji do Polski 1350 km
średnia prędkość 99 km/h
czas przejazdu 13,5 godziny, brak korków poza 20min na granicy


spalanie 9,6 L/100km


Obserwacje autostradowe :
- do 150km/h na tempomacie można zejść poniżej 10 L/100km
- przy 160 km/h ok 10,5
- przy 170-180 ok 11


Podsumowując 5000 km - jeżdżąc przepisowo + 10-20 km/h bez problemu średnia wyjdzie poniżej 10L/100km. Jeśli w trasie nie będzie autostrad to można zejść na 8,5 i niżej

Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: rk w 2018/07/12 12:48
Laczki 19'' zima 235/50 Pirelli Sottozero, lato 255/45 Pirelli
Ciśnenie 2.3 bara komfortowe
Styl jazdy - raczej spokojnie, jak trzeba używam gazu, autostrady licznikowe 140-160 km/h, zwykle pełny bak, HL doposażony prawie na maxa


Dane z Car-Net
Pierwsze ok. 5000 km brak danych
Spalanie / średnia prędkość / dystans
10,8 / 55 / 5486
9,9 / 53 / 5331
10,1 / 48 / 4785
10,8 / 49 / 4914
10,1 / 58 / 4787
9,8 / 45 / 3352
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: VENOM w 2018/07/16 09:39
Niedzielna trasa 660 km.
Sposób jazdy: wybitnie nieekonomiczny ;)
Spalanie na autostradach 11.1
Średnia po całym przejeździe 10
Jak na te wyczyny, to jestem zdziwiony że tak mało.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Rocko w 2018/07/27 11:33
Trasa: Gdańsk - KFC w Radziejowicach (S7, A1, A2 i drogi lokalne z częstym wyprzedzaniem)
Prędkości: ekspresówki 130, autostrada 140 reszta jak się dało
Warunki: na autostradzie ruch niewielki (ale stosunkowo często blokowały mnie wyprzedzające się ciężarówki) i cały czas na tempomacie, wyprzedzanie w trybie S, 2 osoby dorosłe, 1 dziecko, bagażnk załadowany aż po dach, klima cały czas włączona
Dystans: 388 km
Średnia prędkość: 115 km/h
Spalanie wg komputera: 8,5
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: VENOM w 2018/07/30 03:06
Wróciłem do domu,  w dół po mapie czyli z górki ;)
No nie da rady inaczej -  średnia 10 musi być.
Frajda jaką daje 220KM koni pod maską, nie pozwala na łagodne traktowanie gazu a i kolegom z Audi i BMW trzeba czasem utrzeć nosa.
Nie podam średniej V bo nie wypada.  :o
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: MrBlacker w 2018/07/30 09:15
Moja pierwsza nie za długa trasa. :)
Spokojna jazda i niestety trochę korków.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Kabe w 2018/07/30 11:42
Ale wypalcowany ekran, te nowe radia to masakra pod tym względem.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: MrBlacker w 2018/07/30 11:48
No niestety w słońcu wszystko widać, a nie chciało mi się wycierać. :)
Na początku spróbuję jakiegoś płynu "anty-palcowego", a jak nie zda egzaminu to nałożę pewnie folię matową.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: wachu w 2018/07/30 12:03
Wróciłem do domu,  w dół po mapie czyli z górki ;)
No nie da rady inaczej -  średnia 10 musi być.
Frajda jaką daje 220KM koni pod maską, nie pozwala na łagodne traktowanie gazu a i kolegom z Audi i BMW trzeba czasem utrzeć nosa.
Nie podam średniej V bo nie wypada.  :o


sorry za OT


VENOM mam prośbę - zmierz mi odległość krawędzi błotnika od ziemi


ty masz zawieszenie sportowe r-line chyba?, jestem ciekawy o ile niżej jest


myślę nad Eibach ProKit, bo autko przy wyższych prędkościach wg mnie troszkę traci stabilność
odnośnie spalania wg mnie nie ma sensu walka, żeby zejść poniżej 10


na autostradzie nie da się, chyba że pojedziemy przepisowo w Polsce lub u południowych sąsiadów
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Kabe w 2018/07/30 12:06
na autostradzie nie da się, chyba że pojedziemy przepisowo w Polsce lub u południowych sąsiadów
A to ktoś jeździ nieprzepisowo ?  ;D
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: wachu w 2018/07/31 08:42
A to ktoś jeździ nieprzepisowo ? 
w PL wszyscy ;)
pojeździłbyś w USA, tam jest męka 3-4 pasy i wszyscy jadą równiutko 60 mil/godz = 96 km/h i do tego mało zakrętów, co 2 godziny zmiana kierowcy, bo zasnąć można z nudów
wtedy spalanie 7 l/100km nie jest żadnym wyczynem
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Kabe w 2018/07/31 09:29
Ale nie przesadzajmy że wszyscy u nas jeżdżą 160-170km/h bo tak też nie jest. Według mnie sporo kierowców już się trochę zmieniło. Jedyna droga by zmienić przyzwyczajenia polskich kierowców to tak jak za granicą - dotkliwe kary. Dziś 500pln nikogo nie szokuje jeśli za auto daje 150-200kPLN
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: zibi1303 w 2018/07/31 10:59
U mnie na razie bez szału ~1500 przejechane, średnia spalania to 8.5l /100km
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: VENOM w 2018/07/31 18:45
VENOM mam prośbę - zmierz mi odległość krawędzi błotnika od ziemi

ty masz zawieszenie sportowe r-line chyba?, jestem ciekawy o ile niżej jest

myślę nad Eibach ProKit, bo autko przy wyższych prędkościach wg mnie troszkę traci stabilność

juto postaram sie zmierzyć. Ale ja mam zwykłe (niezwykłe ;) adaptacyjne zawieszenie DCC. Na ustawieniu SPORT jest sztywno i jest stabilnie. To takie moje odczucieTytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Preszus w 2018/07/31 19:01
U mnie 10l/100.  90% trasy to miasto.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: rk w 2018/07/31 22:36
VENOM mam prośbę - zmierz mi odległość krawędzi błotnika od ziemi
ty masz zawieszenie sportowe r-line chyba?, jestem ciekawy o ile niżej jest
myślę nad Eibach ProKit, bo autko przy wyższych prędkościach wg mnie troszkę traci stabilność
juto postaram sie zmierzyć. Ale ja mam zwykłe (niezwykłe ;) adaptacyjne zawieszenie DCC. Na ustawieniu SPORT jest sztywno i jest stabilnie. To takie moje odczucie
Czy DCC czy zawieszenie standardowe wysokość jest ta sama. W innych modelach bywa różnie (Golf był 1 cm niższy z DCC).
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: WOLF w 2018/08/01 06:50
pamiętajcie również o sprawdzaniu ciśnienia powietrza/gazu w oponach- zbyt małe ciśnienie może sporo podnieść zużycie paliwa
przykład -ponad miesiąc temu nie dawało mi spokoju większe zużycie na tej samej trasie dzień w dzień i głośniejsze skrzypienie opon na kaflach w garażu przy skręcie ,przód i tył miał po +- 2,2/2,3 według danych z wklejki na słupku przy dwóch osobach winno być co dziwne? 2,3 lub 2,6 poszedłem na kompromis i mam 2,5 wszędzie, zużycie spadło widocznie o ponad 0,6l na wyświetlaczu czyli po pokonaniu 9,6 km na miejscu mam 8,2/8,3 ruch miejski
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: rk w 2018/08/01 12:03
2.3 to ciśnienie komfortowe. 2.6 to standardowe, z optymalizacją na eko. Stąd obserwowane niższe zużycie paliwa. Ja jeżdzę na komfortowym (i mam DCC). Inaczej auto było za bardzo hałaśliwe.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Skakun w 2018/08/01 16:43
Na weekend wziąłem auto z salonu. Tiguan Allspace, TSI 2.0 DSG 4Motion, dobrze wyposażony comfortline.
Podsyłam średnie zużycie:

(https://images90.fotosik.pl/10/ca20917fdca56b5bmed.jpg)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: VENOM w 2018/08/01 17:35
@Skakun  - jak będziesz chcial potestować 220KM to daj znać, na weekend Ci nie wydam ale coś tam pokombinować możemy ;)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Skakun w 2018/08/01 18:23
Dzięki bardzo @VENOM , ale pewnie bym się tylko wkurzył ;) Zamówiony jest 180KM, a będzie niby 190KM i musi wystarczyć...
Ale bardzo chętnie (jak już odbiorę) spotkam się na jakiegoś spota na 3 stawach :)
Sorry za offtop.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: VENOM w 2018/08/01 18:28
@Skakun - prędzej czy później w jednym mieście  na siebie wjedziemy. :)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: westsajd w 2018/08/03 21:18
Ode mnie trasa PL -> CRO. W tamtą stronę bez większych korków, tylko na granicy Słowenia/Chorwacja.

(https://i.imgur.com/PU8spy8l.jpg)

Powrót w dwóch odcinkach, pierwszy sporo korków, około 1,5 h stania

(https://i.imgur.com/Sswvwtll.jpg)
(https://i.imgur.com/khucAt2l.jpg)

I bonus, najniższe zanotowane przeze mnie spalanie tiga - dużo górskich zjazdów
(https://i.imgur.com/ma0KClhl.jpg)


1.4 TSI 150 KM 4motion, felga nizza 17 cali, opony conti, 2 osoby + bagaże, jazda z max dozwoloną prędkością
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Preszus w 2018/08/03 21:32
Dziś przeżyłem mały szok po drugim zatankowaniu Tiga. Pokazał mi przybliżony dystans jaki mogę przejechać na pełnym baku - 508km! W mojej starym Scenicu dCi pokazuje mi ponad 1000km!. Jest różnica :( Jutro jadę nad morze, zobaczymy ile żre poza miastem i ile na autostradzie.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2018/08/03 21:39
To dla porównania z silnikiem 2.0 TSI 180KM 4x4, czerwcowa trasa Koszalin -> Szczecin (załącznik). Dwie osoby dorosłe, dziecko, duży pies i cały bagażnik wypchany.


PS zwracam uwagę na czas przelotu ;-) Pokazuje jak zapchana trasa była.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: WOLF w 2018/08/03 22:08
Noo pies to wszystko tłumaczy 👍👍😂 z moim też tak jest tataaaa siku stop end goo
Wybacz mu a tak miło że nie jestem odosobniony
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: VENOM w 2018/08/03 22:19
Dziś przeżyłem mały szok po drugim zatankowaniu Tiga. Pokazał mi przybliżony dystans jaki mogę przejechać na pełnym baku - 508km!

Pierwsze trasy, kiedy nie do końca jeszcze znacie się z samochodem, nie zachwycają jeśli chodzi o wyniki spalania. Im dłużej im więcej, tym lepiej.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: rk w 2018/08/04 13:00
@Preszus

500 km zasięgu (no kilkanaście km więcej) to ma mój 2.0 TSI 220KM na trasie Szczecin-Łódź (dwa zapchane bo jade niestety między skrajnymi dzielnicami) jadąc 160km/h na autostradzie/ekspresówce non-stop (chwilowo nawet więcej). I to na laczkach 245. Ale chyba bak w 4-Motion jest ciut wiekszy.

Pewnie dużo jeździsz w mieście/w korku w ostatnim czasie. Zasięg. max jest obliczany na podstawie zużycia z jakiegoś czasu. No i oczywiście pojemność baku (nie wiem ile miał Scenic) oraz pojemność silnika/moc w tym aucie a także fakt, że to był diesel.

Jak ci się auto ułoży (silnik i inne elementy) a tym bardziej twoja noga to zużycie spadnie. Ja u siebie pierwsze wyraźnie efekty miałem po 20000 km i np. na krajówce miałem prawie katalogowe zużycie. W praktyce pewnie na baku przejedziesz koło 700-800 jak będziesz jechał przepisowo. Mój Golf  7 z tym samym silnikiem brał w okolicach 6-7 l/100km na autostradzie, więc te 7-8 l/100km jest do osiągnięcia bez problemu (co pokazują zdjęcia kolegów).

Wczorajszy przelot cały Szczecin>poznań Centrum>trochę kręcenia się>cały Szczecin to 10.8 l/100 km. W jedną stronę 150km/h na tempomacie non stop, w drugą żona jechała więc tak 160-200 km/h non stop. Gorzej u Ciebie raczej nie będzie.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: VENOM w 2018/08/04 15:30
w drugą żona jechała więc tak 160-200 km/h non stop.

We wszystkich znanych mi przypadkach bez mojego wyjątku jest całkowicie na odwrót. Ona 120 a on 200. ;)
Szacun dla Małżonki :)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: omen w 2018/08/05 22:16
1.4 TSI 150 KM 4motion, felga nizza 17 cali, opony conti, 2 osoby + bagaże, jazda z max dozwoloną prędkością
@westsajd Nizza do Tiga ma 18 cali - popraw opis chyba, że rzeczywiście masz felgę 17
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: westsajd w 2018/08/06 08:02
Faktycznie są to Tulsa, nie Nizza. Dzięki. Niestety posta nie mogę już edytować  :(
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Preszus w 2018/08/06 08:35
Na trasie jest lepiej. Zapakowany z pasażerami lekkimi  :)  spalił mi średnio 7.9l/100, przy czym na autostradzie go nie oszczędzałem. Więc nie jest źle. Zasięg się zwiększył do ok 750km. Gdybym jechał spokojniej, to myślę że poniżej 7l bym zszedł bez problemu.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: VENOM w 2018/08/09 07:25
Od kilku dni jeżdżę samachodem ustawionym w trybie SPORT.
Frajda.
Auto utrzymuje wyższe obroty ale za to, reaguje na każde muśnięcie gazu.
Spalanie: u mnie jak zwykle 10
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: wachu w 2018/08/09 09:15
Od kilku dni jeżdżę samachodem ustawionym w trybie SPORT.
Frajda.
Auto utrzymuje wyższe obroty ale za to, reaguje na każde muśnięcie gazu.
Spalanie: u mnie jak zwykle 10


prawie to samo zrobiłem, tzn. ustawiłem indywidualny, ale napęd = SPORT


zupełnie inne auto się zrobiło, przestało zamulać , normalnie reaguje na gaz


skrzynia normalnie na D


spalanie też raczej nie wzrosło


więc polecam ;)Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: rk w 2018/08/09 18:04
To tyko zmieni krzywą odpowiedzi pedału gazu i zachowanie układu kierowniczego (będzie zauważalnie ciężej się prowadzić i powinno się czuć lepiej sytuację).

Jest odrobinę żywiej, ale tak naprawdę na zachowanie auta wpływa głównie skrzynia ustawiona w S, ze względu na utrzymywanie optymalnych obrotów dla osiągów. O ile Tiguan zarówno na trasie jak i w miecie nie utrzymuje specjalnie długo wysokich obrotów (na trasie tylko ciut dłużej niż D, w mieście znacznie dłużej ale jest to wykładnią budowy skrzyni), o tyle nie mogę podzielić opinii kolegi @VENOM o zużyciu paliwa. Na trasie wystarczy lekkie naciśnięcie pedału gazu i od razu wrzucany jest 6 bieg. U mnie zużycie paliwa było wyraźnie wyższe (w stosunku do D ) jak ruch był całkiem spory i prędkość zmieniała się co chwila. W mieście jest to już mocno odczuwalne. Widać tu mocną optymalizację w kierunku EKO oprogramowania skrzyni w trybie D.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: VENOM w 2018/08/10 08:54
o tyle nie mogę podzielić opinii kolegi @VENOM o zużyciu paliwa.

moje podejście do wynikow spalania zdecydowanie nie jest aptekarskie :)
Oczywiście zabawy w trybie sport kosztują, co widać na załaczonym obrazku i jeżdżenie w ten sposób niechybnie zakończyłoby sie utratą prawka w przeciągu jednego... tygodnia? dnia? ;)
Biorąc jednak pod uwagę: trasy, miasto, przejazdy rodzinne, chwilowe szaleństwa to i tak średnia wychodzi mi 10 - patrz długodystansowo, stąd moje "zawsze 10" i co uważam za całkiem satysfakcjonujący wynik jak na samochód z tym silnikiem i tymi możliwościami. Dla mnie ok, ktoś może się nie zgadzać, jedni lubią ciemne a inni blondynki.

(https://images91.fotosik.pl/15/0469ef349ff42598med.jpg) (https://www.fotosik.pl/zdjecie/0469ef349ff42598)


edit: zobacznie na wskazanie termperatury zew. o godz. 20:46 - będzie co wspominać w zimowe wieczory!
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: tiguan220 w 2018/08/13 21:50
Wklejam mój najniższy wynik jaki udało mi się uzyskać... kiedy za kierownicą jechała moja żona ;D

Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: rk w 2018/08/13 23:31
rk - Janusz roku ekodrivingu (i to z otwartym szyberdachem)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: zibi1303 w 2018/08/14 03:50
1. Pytanko czy robiliście wcześniejszą wymianę oleju po dotarciu ?2. Ile km macie już przejechane?
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2018/08/14 07:15

rk - Janusz roku ekodrivingu (i to z otwartym szyberdachem)


Co Ty wiesz o Januszowaniu ... zeszłoroczny odcinek z Wołczkowa do mnie, więc niekoniecznie "z górki" ;-)

Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: rk w 2018/08/14 16:55
W nagrodę dostajesz wąsy oraz kamizelkę wędkarską. 6.0 w mieście - nieźle (nawet z gorącego startu).
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Robert_em w 2018/08/15 09:10
Ehhh Janusze.. podawać spalanie po 14km... :D
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: VENOM w 2018/08/15 09:18
Ehhh Janusze.. podawać spalanie po 14km...

własnie , własnie... wrzucać prosze długodystansowo i obnażać prawdę ukrytą ;)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Kabe w 2018/08/15 09:38
To ja podam ile może 1,4TSI 150KM FWD manual spalić najwięcej:
Jazda autostradą z prędkością 190km/h + częste przyspieszanie 170-180-190 siłą rzeczy, ale połowę trasy prędkość 190 utrzymana. Godziny nocne więc taka jazda była możliwa.
Spalanie wyszło równe 12L, odcinek pomiarowy ~200km

Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Robert_em w 2018/08/15 09:40
To ja podam ile może 1,4TSI 150KM FWD manual spalić najwięcej:
Jazda autostradą z prędkością 190km/h + częste przyspieszanie 170-180-190 siłą rzeczy, ale połowę trasy prędkość 190 utrzymana. Godziny nocne więc taka jazda była możliwa.
Spalanie wyszło równe 12L, odcinek pomiarowy ~200km


LoL biedny Tig...
Gdzieś Ty się tak śpieszył? ;)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2018/08/15 10:08
Ehhh Janusze.. podawać spalanie po 14km... :D

Źle to czytasz. To spalanie z "całej trasy", a że krótka to inna sprawa :D
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Skakun w 2018/08/15 13:56
Gulasz by miał coś do powiedzenia na ten temat ;)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: VENOM w 2018/08/16 22:57
(https://images91.fotosik.pl/19/12a21ae4091a2172med.jpg) (https://www.fotosik.pl/zdjecie/12a21ae4091a2172)

Cały czas tryb sport, ponad 600 km. Co się dzialo  na drodze z V widać po  tejże średniej całego przejazdu. Rekordy padły nawet kilka.  Tig w wersji wyścigówkowej znowu zmieścił się w 10. Bajka
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: zibi1303 w 2018/09/03 08:49
Spokojna jazda po mieście na dłuższym odcinku ok 20 km(https://www.fotosik.pl/zdjecie/eadbb48cc1cf9804)(https://www.fotosik.pl/zdjecie/eadbb48cc1cf9804)(https://www.fotosik.pl/zdjecie/eadbb48cc1cf9804)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: asta w 2018/09/03 11:13
Tig w wersji wyścigówkowej znowu zmieścił się w 10. Bajka
ja bym obstawiał 11l, ostatnio stwierdziłem, że ten pomiar komputerowy jest do bani
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: VENOM w 2018/09/04 17:46
@asta - niech i będzie 11,5  za taką zabawę ;)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: asta w 2018/09/04 20:42
ten pomiar komputerowy jest do bani

jakie Wam wychodzą różnice miedzy kompem, a liczonym spalaniem ?
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: rk w 2018/09/04 20:44
Biorąc poprawkę na to co opisałem w poście nr 2 w tym wątku, to prawie idealnie.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: asta w 2018/09/04 21:08
to prawie idealnie.
np ile na kompie, a ile z przeliczenia,

u mnie zazwyczaj 05-1 więcej z przeliczenia
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Kabe w 2018/09/04 21:25
np ile na kompie, a ile z przeliczenia,

u mnie zazwyczaj 05-1 więcej z przeliczenia
1 litrv więcej? 
Nie no to u mnie 0,1-0,2 litra rozjazd max bywa.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: asta w 2018/09/04 21:40
w każdym samochodzie jaki miałem tak to wyglądało, jedyna rzecz jaką stwierdziłem to im więcej miejskiej jazdy na baku tym różnica większa
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: rk w 2018/09/04 23:43
to prawie idealnie.
np ile na kompie, a ile z przeliczenia,

u mnie zazwyczaj 05-1 więcej z przeliczenia

0.1 - 0.2 litra/100km różnicy.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: wachu w 2018/09/05 09:06
Trasa autostrad owa 600km.
Na tempomacie 170km/h czasem 180.
Spalanie 12litrow+
Wychodzi ze mocniejsza wersja - 220km pali mniej przy takiej jezdzis
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: VENOM w 2018/09/05 09:16
Wychodzi ze mocniejsza wersja - 220km pali mniej przy takiej jezdzis

ale wszytsko zależy też od ustawień,  warunków i tego czy jedziesz na północ czy południe ;)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Rocko w 2018/09/05 21:13
np ile na kompie, a ile z przeliczenia,

u mnie zazwyczaj 05-1 więcej z przeliczenia
1 litrv więcej? 
Nie no to u mnie 0,1-0,2 litra rozjazd max bywa.
U mnie tak samo 👍🏽
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: MrBlacker w 2018/09/07 19:59
W półtorej godziny przejechane aż 5 kilometrów w korku. :)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Preszus w 2018/09/09 12:45
Właśnie wróciłem z trasy po drogach krajowych i lokalnych, normalna jazda, przejechane ok. 700km i spalanie wyszło 6.1 l. Nawet nieźle.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: VENOM w 2018/09/09 18:25
przejechane ok. 700km i spalanie wyszło 6.1 l. Nawet nieźle.

Bardzo ładny wynik. Sam czy załadowany?
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Preszus w 2018/09/09 19:33
2/3 trasy załadowany tylko bagażnik. 1/3 załadowany przód sporym kolegą z dużym brzuchem :D
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Snooper w 2018/09/09 19:58
Tak sobie czytam te Wasze wyniki i raczej wybralem TDI bardziej ze wzgledu na moment obrotowy niz jakies wyniki w spalaniu ale jestem bardzo ciekaw jak wypadne w porownaniu z Wami w tym zestawieniu jako chyba jedyny jego posiadacz : )
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: VENOM w 2018/09/10 15:09
@Snooper - miałem przez 2 lata firmowego passata 2.0 TDI 190 KM - naprawdę dobry silnik, pięknie się zbierał i spalanie na fajnym poziomie. Bedzie Pan zadowolony :)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: MrBlacker w 2018/09/15 19:17
Dzisiaj przejechałem krótką trasę poza miastem, po drodze mijałem wiele mniejszych miejscowości.
Maksymalne prędkości w zakresie 60-100 km/h. Na jednym odcinku 5 km lekki korek, resztę udało mi się ominąć dzięki sugestii nawigacji VW. :)
Jazda przez całą trasę przy wykorzystaniu ACC na profilu Normal.
Średnie spalanie 8 l/100km - wygląda to rozsądnie.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: PabloWRO w 2018/11/06 10:14
Trasa Międzyzdroje - Wrocław. Auto z 1.4 TSI, DSG i 4Motion. 3 osoby + 3 rowery na haku. Szału nie ma ;)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2018/11/06 10:32
Trasa Międzyzdroje - Wrocław. Auto z 1.4 TSI, DSG i 4Motion. 3 osoby + 3 rowery na haku. Szału nie ma ;)

Przy takiej średniej prędkości nie jest też źle ;-)


Przy kolejnej wizycie u nas, daj znać. Zawsze można się spotkać na rogatkach Szczecina przy kawie.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: VENOM w 2018/11/12 22:41
Potwierdzam , u @arekp najlepsza kawa w Szczecinie :)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: jedrekk w 2018/11/26 14:47
Trasa Łódź-Gródek nad Dunajcem-Zakopane-Łódź i Tiguan 220 km a spalanie 8,6 l - uważam, że bardzo fajny wynik. Jechałem na Comforcie.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: MrBlacker w 2018/11/26 15:32
Dzisiaj zrobiłem dwie krótkie trasy - razem 180 km.
Połowa to drogi szybkiego ruchu (120 km/h), reszta tereny zabudowane bez korków - jazda zgodnie z ograniczeniami prędkości. :)
Średnie spalanie 8 l/100km - wynik zadowalający.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2018/11/26 16:16
Dzisiaj zrobiłem dwie krótkie trasy - razem 180 km.
Połowa to drogi szybkiego ruchu (120 km/h), reszta tereny zabudowane bez korków - jazda zgodnie z ograniczeniami prędkości. :)
Średnie spalanie 8 l/100km - wynik zadowalający.

Potwierdza się u Ciebie to co zaobserwowałem przez te 2 lata u siebie - również przepisowa jazda przez miasta i trasa 100-120km/h z wynikiem ~1l spalania na każde 10km/h ze średniej prędkości ;-)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: wachu w 2018/11/26 17:09
Potwierdza się u Ciebie to co zaobserwowałem przez te 2 lata u siebie - również przepisowa jazda przez miasta i trasa 100-120km/h z wynikiem ~1l spalania na każde 10km/h ze średniej prędkości ;-)

Twój wzór nie sprawdza się przy prędkościach autostradowych w PL, a w Niemczech już wcale.... przy średniej 180km/h spalanie wychodzi poniżej 15L/100
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2018/11/26 17:11
przy średniej 180km/h spalanie wychodzi poniżej 15L/100

Nie jeżdżę z takimi prędkościami, aby z trasy wyszła mi średnia 180km/h.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: MrBlacker w 2018/11/27 21:44
Dzisiaj trochę wyśrubowałem wynik. ;)
Trasa 140 km i średnie spalanie 8,4 l/100km przy średniej prędkości 116 km/h - 80% trasy to autostrada, reszta miasto. Tryb jazdy ustawiony na Normal, zapomniałem przełączyć na Eco. :)

Ale spalanie od ostatniego tankowania (458 km) na poziomie 8,5 l/100km - mniej więcej pół na pół trasy szybkiego ruchu i miasto.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Tomus w 2018/12/06 06:23
No to moj tig w miescie 9-10, w trasie 7-8. Przebieg 1200km, ciekawe czy jak sie”ulozy” to cos sie poprawi. Obrotow powyzej 3000 jeszcze nie doswiadczyl wiec to przy delikatnej jezdzie.


T
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Kabe w 2018/12/06 08:31
To benzyna 150KM chyba mniej pali przy takiej delikatnej jeździe. Napewno nie więcej  :)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: MrBlacker w 2018/12/06 20:29
Wczoraj przejechałem trasę Kalisz - Płock. Jazda zgodnie z przepisami. Tryb ECO.
Droga generalnie przez małe mieściny, ograniczenia 60, 70 i 90.
Średnia prędkość dość niska (55 km/h), ale spalanie też bardzo niskie (6,8 l/100km). :)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: PabloWRO w 2018/12/10 09:54
Trasa Jelenia Góra - Wrocław, po pagórkach spokojnie, później ciut dynamiczniej. Do zjazdu na A4 6.0, po zjeździe z A4 6.3, w korkach jeszcze ciut wzrosło. Tym razem bez rowerów na haku i wynik akceptowalny ;)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: vikiq w 2018/12/21 23:09
2.0tdi 190KM. Długookresowe - w tym większość przejechana w mieście z dużymi korkami co widać po średniej, ale także pojedyncze trasy trasy tak do około 100km. Generalnie jestem zadowolony, chociaż jadąc w korku to i ponad 12l/100km potrafi spalić. W moim wypadku zużycie wg. WLTP ( można sprawdzić w niemieckim konfiguratorze) w miarę pokrywa się z rzeczywistością.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Michal_c w 2018/12/24 02:19
We wrzesniu mialem przyjemnosc pojechac do Chorwacji w 1,4 150KM. Spalanie srednie wyszlo w granicach 7,2-7,4l na dystansie 2400 km. Predkosci 140-150 caly czas na tempomacie w trasie. Ale jedno wazne spostrzezenie gdy udalo sie gdzies zerwac i pogonic 160-180 to spalanie drastycznie roslo podejrzewam ze przy tych predkosciac min 12l sobie lykal.
Aktualnie jezdze juz wlasnym 1,5 TSI i przejechalem jakies 600 km, zostalo mi nieduzo w baku, spalanie srednie 9 l z tego 1/3 miasto ale ze wzgledu ze to nowe auto obchodze sie z nim delikatnie, nie przekraczam praktycznie 3tys obrotow. Po trasie pokazywal mi okolo 7,6l ale widze ze w miescie ciezko bedzie zejsc ponizej 10l. Zobaczymy po jakichs 2-3 tys jak bedzie to wygladalo. Liczylem na troche mniej ale nie ma tragedii :)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Tiguanian w 2018/12/24 13:02
Mam 1.5 TSI DSG i najechane jakieś 1500km, jeżdże praktycznie tylko po mieście i średnie mam 8.7. Jeżdżę normalnie, ale jak trzeba depnąć to się nie waham.
Tak że jeśli normalnie jeździsz to nie będzie tak źle. Coś za coś, duże i w miarę mocne auto, mało opływowe, więc palić swoje musi ;)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Fircyk w 2018/12/24 13:22
Tiguan 2.0 TDI 4 MOTION highline przebieg 6300km w zimie podbilo do 7 l prędkość  34km/h. Auto zawsze przed jazdą minimum 3min pracuje na postoju zeby bylo cieplo zanim ruszymy. Poprzednio Insignia brała 8.7l (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181224/954a93b587c527a849c8d3c25d2eae39.jpg)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Snooper w 2018/12/27 22:10
Poprzednio Insignia brała 8.7l


@Fircyk Insignia z jakim silnikiem? Mam 2.0 160 KM i spalanie oscyluje 5,5 - 6,5 przy średniej 50/60 km/h
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Fircyk w 2018/12/27 22:51
Kombi 2.0 160KM  automat Plus box do silnika na 190KM
Zwróć  uwagę  na moje srednie 33km/h
Oraz żona  z ciężką  nogą

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Snooper w 2018/12/28 15:14
Kombi 2.0 160KM  automat Plus box do silnika na 190KM
Zwróć  uwagę  na moje srednie 33km/h
Oraz żona  z ciężką  nogą(https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji41.png)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Zwrocilem, dlatego tez podalem swoja srednia ; ) tez mam kombi ale w manualu. Wiec mowisz, ze zamieniles insignie 190km na 150 tdi? Nie bolala ta decyzja?


Ja wymieniam te oplowskie 160 km na 190 km tdi, ciekawe jak to bedzie.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: solmat w 2019/01/02 23:43
czytam ile palą wasze tiguany i nie wiem jak to robicie ;)
Dla mnie jazda po mieście to jest minimum 12-13 litrów (mimo że jeżdżę płynnie bez odciny do świateł i hamowania, bez ciągłej zmiany pasów).
Trasa Gdańsk - Elbląg tempomat 140km/h - 12 litrów, Gdańsk - Toruń tempomat 160km/h - 16 litrów.
jedynie nie przekraczając 120km/h w trasie jestem w stanie zejść poniżej 10l a po mieście poniżej 11 nie ma mowy.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Fircyk w 2019/01/02 23:57
Kombi 2.0 160KM  automat Plus box do silnika na 190KM
Zwróć  uwagę  na moje srednie 33km/h
Oraz żona  z ciężką  nogą(https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji41.png)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Zwrocilem, dlatego tez podalem swoja srednia ; ) tez mam kombi ale w manualu. Wiec mowisz, ze zamieniles insignie 190km na 150 tdi? Nie bolala ta decyzja?


Ja wymieniam te oplowskie 160 km na 190 km tdi, ciekawe jak to bedzie.
Autem jeździ głównie  żona raz czy dwa wspomniała ze mogło by być  lepiej, chodź  do tej pory mówiła  że dociera.  Przed kupnem miała być  benzyna 180KM ale oboje stwierdziliśmy że  te 150 KM w DTI  jedzie jakoś lepiej i milej.  Mieliśmy też  Q5 II  190KM  ( poszło do rodziców  rozstali się  z TOYOTĄ ) i tam było bardzo ok , mysle że  może   z czasem dorobie program i będzie cacy teraz jest jak dla mnie ok i jestem zadowolony.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: spec556 w 2019/01/03 08:04
1.5 TSI 7-DSG
Trasa Gdańsk-Zakopane autostrady i ekspresówki, ostatnie 50km mieszane stanie/podjeżdzanie/jazda do 50km/h, suma 690km, średnie z trasy wg. komputera 8,5 litra. Dodam, że jechaliśmy we dwoje (ja żylasty byczek 90kg i żona 50,99kg) + 2 walizy. 90% tempomat. Przeważnie 130-160km/h.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: tiguan220 w 2019/01/04 19:03
czytam ile palą wasze tiguany i nie wiem jak to robicie
Dla mnie jazda po mieście to jest minimum 12-13 litrów (mimo że jeżdżę płynnie bez odciny do świateł i hamowania, bez ciągłej zmiany pasów).
Trasa Gdańsk - Elbląg tempomat 140km/h - 12 litrów, Gdańsk - Toruń tempomat 160km/h - 16 litrów.
jedynie nie przekraczając 120km/h w trasie jestem w stanie zejść poniżej 10l a po mieście poniżej 11 nie ma mowy.
To nie są normalne ilości dla tego silnika, u mnie przy 160 na tempomacie wychodzi 14l a w spokojnej trasie 8l. Długookresowo zawsze mam w okolicach 10-10,5l i nie jest to oszczedna jazda tylko raczej dynamiczna.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: MrBlacker w 2019/01/04 22:57
Tak jak już wcześniej pisaliśmy warto podawać średnie spalanie razem ze średnią prędkością. Wtedy jest to bardziej miarodajne.
To co napisał @solmat nie jest jakieś dziwne, dla mnie jak najbardziej normalne.

@tiguan220 jeżdżąc w większości na trasach dynamicznie czy też spokojnie to jak najbardziej takie wyniki jak napisałeś można osiągnąć. Ale jeżdżąc tylko po mieście w godzinach szczytu z tym silnikiem to 10-15 litrów to norma (mój rekord na krótkim odcinku to ponad 20 litrów - pisałem o tym już wcześniej). Jak nie ma korków i nie trzeba co chwilę się zatrzymywać na światłach to do 8 litrów spokojnie można zejść, a na trasie to nawet poniżej 7 mi się udało.

EDIT:
Ja przejechałem już 6900 km i zatankowałem 750 litrów paliwa - wychodzi 10,9 litra na 100 km.
Czy to dużo czy mało na to auto, niech każdy sobie sam rozsądzi. Osobiście tego się spodziewałem i nie jestem zawiedziony.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: TMP w 2019/01/05 14:05
Potwierdzam, również u mnie średnia wynosi między 9 a 11 litrów na 100 km w zależności od proporcji trasy/miasta. Na autostradzie można osiągnąć ~8,7l/100km, ale w trybie ECO i zdecydowanie bez przekraczania 140 km/h.
@solmat są szanse, że po ok. 4000 przebiegu spalanie nieco spadnie.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: solmat w 2019/01/05 14:13
Potwierdzam, również u mnie średnia wynosi między 9 a 11 litrów na 100 km w zależności od proporcji trasy/miasta. Na autostradzie można osiągnąć ~8,7l/100km, ale w trybie ECO i zdecydowanie bez przekraczania 140 km/h.
@solmat są szanse, że po ok. 4000 przebiegu spalanie nieco spadnie.


No ja juz na liczniku prawie 8k km przejechane. Co do średniego spalania "ogólnego" to po przekroczeniu 7k km - 10,8l
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: bartw w 2019/01/20 15:35
Allspace TDI 240KM. Warszawskie korki - dojazd do pracy w godzinach szczytu - przebijanie się przez "śluzy antysamochodowe" - 13l/100km, średnia długość trasy 4 km. Na trasie (np. Warszawa-Katowice-Warszawa przez Częstochowę), dynamiczna jazda, w trybie sport - 8l/100km. Podaję odczyty z komputera (nie weryfikowane przy dystrybutorze. Przebieg samochodu około 10 000 km
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: darecki86 w 2019/01/28 09:24
Bardzo pozytywne zaskoczenie. Allspace 2.0 TDI 190KM 4x4. Na dotarciu staram się oszczędzać silnik, nie przekraczam 3000 obr. Trasa Kłodzko - Wrocław, start z rozgrzanego silnika.

Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: piernik w 2019/01/28 15:51
Tiguan 1.5 TSI DSG. Po pierwszym 1000km średnia 9,2l/100, głównie Kraków i korki, trasy 5-6km. Trochę autostrad i tras (ok 30%-35%). Jazda bardzo delikatna, zawsze przepisowo (powiedzmy na ogranieczeniu 50 maksymalnie 60). Prawie zawsze włączona klima.

W luźniejszy Krakowski dzień (sobota) trasa na Balice z centrum ok. 18km, 7,4l/100.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2019/01/28 20:06
2.0 TDI 190KM 4x4

Właśnie zakończyłem trasę Szczecin-Berlin-Szczecin, w sumie ~300km, prędkości 120-150km/h. W obie strony start z zimnego silnika.


Średnia z trasy na komputerze była 7,8l/100km. Przy 2.0 TSI 180KM 4x4 ;-). Niestety nie pamiętam średniej prędkości - ale ona i tak była by mocno zaniżona korkami między autostradą i centrum Berlina.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: MrBlacker w 2019/01/28 21:39
Wczoraj autostrada 340 km - średnie spalanie 9,0 l/100km.
Dzisiaj autostrada również 340 km - średnie spalanie 8,0 l/100km.
W obu przypadkach jazda z prędkością 120-130 km/h oraz włączone podgrzewanie kierownicy i siedzenia kierowcy.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: aro73 w 2019/01/28 23:45
Sobota powrót z nart ok 380 km z tego 250 S3 4 osoby box na dachu. Na S3 tempomat na 140 średnie spalanie z trasy 9,7.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: wrb w 2019/01/29 01:04
Dzisiaj warunki niesprzyjające jeździe, ale za to sprzyjające niskiemu spalaniu. Gołoledź, śnieg, mgła, objazd przez drogi lokalne ze względu na wypadek - jest z czego wybierać.


193km, średnia prędkość 63km/h, spalanie równiutkie 7.0. Myślałem, że przy tym silniku nie jest to osiągalne.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: ElPresidente w 2019/01/29 20:20
Pierwsze 1000km - autostrady i puste S-ki: Prędk.śr.=97km/h, Zużycie_śr-9.5l/100km
Po 1500 km przyspieszyłem  jazdę (jeszcze nie przekraczając 150km/h)-trasy podobne - 120km/h i 11,9l/100km/ Jest ok. Jak później spadnie spalanie -  to będzie super.  :)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: lukas w 2019/02/17 21:04
Dzisiejsze spalanie z trasy Opole-Nysa. Jazda w 90% na ACC, 3 osoby dorosłe na pokładzie.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Tiguanian w 2019/02/17 23:05
I poniżej 6L/100km można zejść z tym silnikiem, kwestia warunków na drodze.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: MrBlacker w 2019/02/18 09:58
Podczas urlopu zrobiłem ponad 2000 km i u mnie średnie spalanie wyszło na poziomie 8,7 l/100km - cztery osoby + pełny bagażnik.
Ponad połowa tras to autostrady i drogi szybkiego ruchu (prędkości 100-130 km/h), reszta to miasta (korki) i lokalne górskie dróżki.

Jak na to auto i ten silnik to całkiem nieźle. ;)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: bartw w 2019/02/18 18:27
A jak oceniacie spalanie Waszych tigow i allspace'ow w odniesieniu do pomiarow WLTP?

W konfiguratorze jest podawane srednie zuzycie wg WLTP oraz w rozbiciu na  4 cykle (po wejsciu w szczegoly). Interesujace jest porownanie tych wynikow pomiedzy silnikami oraz miedzy typami tiguana.

Pozdro,
BartekTytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: rk w 2019/02/18 22:54
U mnie w miarę się zgadza - porównywałem 220 KM z 230 KM.  W mieście mi pali ciut mniej (nie jeżdżę w godzinach szczytu). Na pewno te dane dają duże lepszy pogląd na spalanie niż te testowane zgodnie z NEDC.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: MrBlacker w 2019/02/19 10:42
Porównując moje auto do 2.0 TSI 4MOTION 190 KM z GPF (180 KM bez GPF już nie produkują) i patrząc na pojedyncze trasy czy okresy między tankowaniami to wygląda, że w miarę się to zgadza z WLTP.

Wg WLTP zużycie paliwa dla Tiguan Allspace Highline 2.0 TSI 4MOTION 190 KM z automatem DSG wynosi:
Patrząc długofalowo z przejechanych 10 500 km i zużytych 1 090 litrów paliwa daje mi średnie zużycie 9,6 l/100km (po przejechaniu 6 900 km miałem średnie zużycie 10,9 l/100km - ale ostatnio więcej dłuższych tras po drogach szybkiego ruchu) - z tego 35-40% to autostrady i drogi szybkiego ruchu, a reszta to miasto i korki.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Kabe w 2019/02/19 11:17
Czym się różnią cykle pomiarowe między sobą,  bo nazwy mi niewiele mówią
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: MrBlacker w 2019/02/19 12:14
Symulują one eksploatację pojazdu w mieście (niski), poza terenem zabudowanym (średni), na drodze ekspresowej (wysoki) i na autostradzie (bardzo wysoki).
Mieszany to zapewne jakaś średnia.
Na stronie VW (https://www.volkswagen.pl/pl/wltp.html) jest nawet wykres.

Ale na stronie VW to chyba jest źle nazwane (przetłumaczone), bo jeden cały cykl testowy składa się z czterech wymienionych części (faz jazdy) - Low, Medium, High i Extra High.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: rk w 2019/02/19 14:12
W necie, wliczając Wikipedię pełno jest informacji jak te testy są przeprowadzane (na cytowanej wcześniej stronie jest wykres pokazujący zakres prędkości).

W praktyce porównałbym trochę inaczej niż pisze MrBlacker. Cykl średni raczej przypomina jazdę po drodze z ograniczeniem prędkości do 70-80km/h, wysoki to droga krajowa. Bardzo wysoki to ekspresówka (do 120km/h), ew. spokojna jazda po autostradzie (do 130km/h).

https://en.wikipedia.org/wiki/Worldwide_harmonized_light_vehicles_test_procedure (https://en.wikipedia.org/wiki/Worldwide_harmonized_light_vehicles_test_procedure)

Tabela dla Class 3 da Ci szerszy obraz.Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Kabe w 2019/02/19 14:23
To jak dla mnie interesujące są głównie 2 pomiary: 
- niski (miasto)
- bardzo wysoki (ekspresówka/autostrada)
A jadąc szybko po autostradzie spalanie trzeba liczyć takie jak w mieście, czyli pomiar "niski",  czyli najwyższe spalanie  ;)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: rk w 2019/02/19 14:41
Dokładnie - prędkości w okolicach 160-170 km/h dają mi wyniki z pomiaru 'niski' ;)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: bartw w 2019/02/20 17:22
W moim przypadku, podobnie jak u Was zużycie jest bardzo podobne do norm WLTP.

Skoro patrząc po opiniach na forum, nowe normy odzwierciedlają zużycie to pokusiłem się na porównanie silników Allspace'ów i dochodzę do dość zaskakujących wniosków.
Patrząc na te silniki:
1) Silnik 2.0 TDI SCR 4MOTION 240KM - spalanie w cyklu mieszanym wg wltp: 8l/100km
2) Silnik  1.5 TSI EVO <bez 4MOTION> 150KM - spalanie w cyklu mieszanym wg wltp: 7.7/100km
Doliczając do tego wagę 4MOTION i DCC (będzie to na pewno bliżej 100kg niż 50kg) i łącząc to z informacją od VW, że "każde 100 kg oznacza spalanie większe nawet o 0,3 l/100 km", można dojść do wniosku że NAJMOCNIEJSZY Diesel pali praktycznie tyle samo co NAJSŁABSZY silnik w benzynie.

Mnie daje to do myślenia, bo co prawda wcześniej wiedziałem że Diesle palą mniej, ale naprawdę nie spodziewałem się że aż tyle mniej....
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: wachu w 2019/02/20 21:17
bez sensu porównywać wersje najtańszą z dużo droższą - prawie 2 razy, każdy kupuje to, czego potrzebuje lub na co go stać


za to sens jest porównać :


2,0 tsi 180KM   vs 2,0 tdi 190KM


spalanie na korzyść diesla to 2 litry / 100km,  przy dynamicznej jeździe 3 litry


2-3 litrów = 10 - 15 zł /100 km


różnica w cenie samochodów 15,000 zł  daje nam zwrot różnicy po 100-150,000 km


ja tyle tym autem nie przejadę, więc wybrałem TSI
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Fircyk w 2019/02/20 22:09
A Ja kupiłem diesla taniej od benzyny. Wiec chyba wygrałem od razu ? W chwili zakupu była to decyzja najlepsza bo byłem i jestem zadowolony z dynamiki i spalania. I dodatkowo ekonomiczna bo nie muszę nic odrabiać  spalaniem.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: bartw w 2019/02/20 23:26
@wachu Zgadzam się że każdy kupuje wg. potrzeb i budżetu (no i może jeszcze fantazji :) Do tego każdy ma inny przewidywany okres użytkowania takiego samochodu (ja przewiduje np. 10 lat). Natomiast nie do końca zgadzam się że porównanie nie ma sensu - ponieważ tak się złożyło że spalanie tych dwóch silników jest takie samo - i takie porównanie może dawać do myślenia.

Gdy patrzę na całą sprawę, to dochodzę do wniosku że i tak koncerny samochodowe nami pogrywają stosując taką politykę cen aby udziały poszczególnych typów silników były zgodne z ich oczekiwaniami.

Gdy zrobił się negatywny klimat wokół diesli - zakazy wjazdu do niemieckich miast - wtedy taki VW, żeby nie zakłócić łańcucha dostaw, rzucił ofertę tańszą o 12 000 PLN i z automatu zmienił zasady gry praktycznie wyrównując ceny benzyny i diesli. Staliśmy się niezamierzonymi beneficjentami tej sytuacji (zarówno ja jak i Fircyk?) ponieważ cena spadła po złożeniu zamówienia (muszę przyznać, że rzadko mi się zdarza, żeby ktoś podarował mi taką sumę bez powodu).

Wracając do mojej tezy że najmocniejszy diesel pali tyle co najsłabsza benzyna - czy uważacie że ta teza jest zasadna czy też zrobiłem w tej analizie zbyt duże uproszczenie?
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2019/02/20 23:52
Wracając do mojej tezy że najmocniejszy diesel pali tyle co najsłabsza benzyna - czy uważacie że ta teza jest zasadna czy też zrobiłem w tej analizie zbyt duże uproszczenie?

Uważam to za zbyt daleko idące teoretyzowanie. Nikt kto w założeniu miał słabą benzynę, nie kupi mocnego diesla tylko dlatego, że pali (w litrach) tyle samo - inaczej ten wysyp Tiguanów z cieniutkimi benzynami nie miał by miejsca ;-)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Snooper w 2019/02/21 07:43
Dokładnie - odwieczna wojna miedzy dieslowcami a benzynowcami. Mi się wydaje, że każdy by utwierdzić sie w "swoim slusznym wyborze" bedzie szukał plusow swojego wyboru. Ważne tylko żeby na siłe nie przekonywał innych do tego, że to jedyna opcja!


U mnie żona postawiła na diesla (jeździła slaba benzyna i teraz mocnym dieslem i chciala to zachowac), a że lubie ten moment obrotowy to jakoś szczegolnie nie protestowalem, choć długo muślalem czy nie wziąść jednak tych 240 km w benzynie ; )


Ale widze ze wltp dla allspace 2.0 tsi dalej brak... tak wiec wybor słuszny, czy nie sluszny, ale szczesliwy :)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: bartw w 2019/02/21 11:23
Dokładnie - odwieczna wojna miedzy dieslowcami a benzynowcami.
Wojna wojną, ale ja nie mam intencji żeby podważać czyjkolwiek wybór (spalanie to przecież nie jedyne kryterium decyzji - np. na co komu mało palący diesel jeśli nie wjedzie do miasta :p). Myślę, że każdy podjął najlepszą dla siebie decyzję dla własnych warunków brzegowych.

Mnie chodzi o sposób myślenia o zużyciu paliwa, żeby postawić pewne punkty odniesienia dla poszczególnych typów silników.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Snooper w 2019/02/21 17:25

Mnie chodzi o sposób myślenia o zużyciu paliwa, żeby postawić pewne punkty odniesienia dla poszczególnych typów silników.


Zatem odpowiedz jest latwa. Znam silniki VW i po wpisach tutaj zamieszczonych mozna smialo potwierdzic ze Tiguan pomimo wagi i gabarytow pali bardzo znosnie : ) KIA Sportage silnik 1.6 bez doladowania (sic!) Pali 8 -9...
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: knittos w 2019/02/21 21:13
Tiguan 1.5 TSI ACT 150KM DSG7
U mnie spalanie wygląda następująco:
Dojazd do pracy 40% miasto: 6,1 - 6,3 L/100km na odcinku 21km w drugą stronę to samo.
Trasy jakie zrobiłem:
Tychy - Wadowice: 5,7 L/100km
Tychy - Zakopane: 6,1 L/100km
Dłuższe trasy jeszcze przede mną ale już widzę że auto dzięki ACT pali mnie lub tyle samo co Diesel
Oczywiscie jeżdżę raczej spokojnie.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: MrBlacker w 2019/02/21 21:48
Osobiście nie mam zastrzeżeń co do spalania mojego Tiga - wiedziałem, że spalanie będzie na poziomie 9-11 l/100km mimo braku specyfikacji WLTP przed zakupem auta.
Brakuje mi trochę pojemności zbiornika paliwa. Jakby dodać te 30 dodatkowych litrów to wtedy byłoby idealnie i rzadziej trzeba by się zatrzymywać na stacjach benzynowych. ;)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: rk w 2019/02/22 12:04
Myślę, że dyszka (może 15) więcej by wystarczyła. To wydłużyłoby zasięg przy szybkiej jeździe do około 600-650 km. Z mojego punktu widzenia (Szczecin) dawałoby mi to Warszawę i Kraków w zasięgu. To samo w mieście - przy 20km dziennie wizyta na stacji miałaby miejsce raz w miesiącu. O ile dla diesla i małych benzyn pojemność baku jest dobrym kompromisem, to dla dużych benzyn jest ciut za mały.


Audi Q5, auto cięższe ma dla silnika benzynowego bak 70 litrów (dla diesla standardowo mniejszy, ale można powiększyć, wliczając AdBlue). W połączeniu z ciut niższym spalaniem stanowi dla mnie rozwiązanie idealne. W Tiguanie brakuje mi opcji powiększenia baku.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: bartw w 2019/02/23 11:36
Myślę, że dyszka (może 15) więcej by wystarczyła.
W dieslu też by się przydał większy zbiornik. Tak z 20 litrów,  żeby z 1000km mieć zasięgu. Przed tiguanem miałem bmkę serii 3 w dieslu  i tam właśnie tyle można było zrobić na jednym tankowaniu.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Snooper w 2019/02/23 11:55
Myślę, że dyszka (może 15) więcej by wystarczyła.
W dieslu też by się przydał większy zbiornik. Tak z 20 litrów,  żeby z 1000km mieć zasięgu. Przed tiguanem miałem bmkę serii 3 w dieslu  i tam właśnie tyle można było zrobić na jednym tankowaniu.


2.0 150 km tdi zrobi 800 km na jednym tankowaniu?
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Fircyk w 2019/02/23 12:20
Z napędem na jedną oś  to jest to bez problemu do zrobienia. W trasie spokojna jazda to nawet wiecej.
Ja z 4x4 150 tdi mam zasięg ok 700 - 750 jazda tylko na krótkich  odcinkach 1,5 km, 3km , 30km i to na dwa razy max raz w miesiacu trasa 160km na dwa razy.

Nie jestem zawali drogą ale Kubica też zemnie żaden.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: VENOM w 2019/03/01 05:43
U mnie spalanie wygląda następująco: Dojazd do pracy 40% miasto: 6,1 - 6,3 L/100km na odcinku 21km w drugą stronę to samo. Trasy jakie zrobiłem: Tychy - Wadowice: 5,7 L/100km Tychy - Zakopane: 6,1 L/100km Dłuższe trasy jeszcze przede mną ale już widzę że auto dzięki ACT pali mnie lub tyle samo co Diesel Oczywiscie jeżdżę raczej spokojnie.Ja raczej nie jeżdżę spokojnie i u mnie wszytsko razy 2. Ale ile za to  przyjmności :)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: VENOM w 2019/03/18 06:51
Szybka trasa "na Szczecin".
Jazda w trybie sport, Vśr powyzej 100.
Spalanie powyżej 10.
Radość i przyjemność  z jazdy - też powyżej 100 :) 


URL=https://www.fotosik.pl/zdjecie/780b6522f407e0f3](https://images91.fotosik.pl/144/780b6522f407e0f3med.jpg)[/URL

Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: knittos w 2019/03/18 07:35
Wow no to niezły wynik i całkiem fajne spalanie przy takich parametrach jazdy. Ja przy silniku 150KM to z takimi parametrami (100km/h i 415km) to bym miał ze 12-13 l/100.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: tiguan220 w 2019/03/20 04:42
Moja standardowa trasa robiona co tydzień, od jakiegoś czasu ciężko przekroczyć 9l. Pamiętam jak rok temu przy podobnej średniej prędkości było bliżej 12.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Kabe w 2019/03/20 08:11
Pamiętam jak rok temu przy podobnej średniej prędkości było bliżej 12.
Zupełnie jakby Cię Tiguan przestał trochę "kręcić" ha ha.
Poprostu nauczyliście się siebie nawzajem.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: wachu w 2019/03/21 09:07
Szybka trasa "na Szczecin".
Jazda w trybie sport, Vśr powyzej 100.
Spalanie powyżej 10.
Radość i przyjemność  z jazdy - też powyżej 100  
średnia spalania w okolicach 10litrów i średnia prędkość o okolicach 100km/h, to super wynik, autostrada + pusto musiało być i nie jechałeś za szybko

pamiętam, że ustawiając tempomat na autostradzie na 140km/h spalanie na krótkim odcinku wychodzi chyba 10,5

może kwestia większej mocy też, u mnie teraz ok, 205KM jest i spalanie raczej 10+
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: VENOM w 2019/03/21 22:56
średnia spalania w okolicach 10litrów i średnia prędkość o okolicach 100km/h, to super wynik, autostrada + pusto musiało być i nie jechałeś za szybko

To średnia z zimnego startu. Trochę miasta, autostrada a  potem łącznik między A4 i S3. Tak więc różny teren i różne prędkości. Było szybko bardzo a i poprawne odcinki też były.
To nie jest wynik z monotonnego 100km/h przez 4godxiny
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: rk w 2019/03/22 11:42
Tutaj trasa która sporo pokrywa się z trasą kolegi VENOMA (Jura Krakowsko-Częstochowska więc non stop góra/dół,Katowice,Wrocław,Szczecin). Do Wrocławia tempomat 160, za Wrocławiem do S3 ruch się zagęścił, później w okolicach A2 ze względu na deszcz ustawiłem 140. Auto ustawione w tryb Normal, laczki Pirelli 235/50, kilka pit-stopów na MOPach;)

Dane z Car-Net, zgadzają nam się względem pr. średniej i śr. zużycia paliwa prawie idealnie:)

Trasa 638 km
Czas 6:09 h
Śr. zużycie paliwa 10,4 l/100km
Śr. prędkość 104 km/h

Dla porównania w drugą stronę:
trasa 6:59 h
śr. zużycie paliwa 11.1 l/100 km
śr. prędkość 91km/h

Duży korek w okolicach Wrocławia na A4 objeżdżamy opłotkami. Tempomat non stop na 160km/h.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Peterka w 2019/03/23 18:21
10 litrów przy 100 km/h to sporo .
To zużycie to dla 2.0  motion benzyna czy dla 1,5 ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: MrBlacker w 2019/03/23 18:30
@Peterka dane auta są zdefiniowane w profilu większości użytkowników.
@rk ma te wszystkie dane wzorowo zdefiniowane więc łatwo stwierdzić o jakie auto chodzi. ;)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Peterka w 2019/03/23 18:40
@Peterka dane auta są zdefiniowane w profilu większości użytkowników.

Uzywam teraz Tapatalk i nie widzę kto
ma jaki silnik.Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: rk w 2019/03/23 22:58
2.0 TSI 220 KM,100km/h to jest średnia prędkość, przeczytaj mój post dokładnie. Jazda odbywała się przez większość czasu z prędkością 160 km/h (na tempomacie). Przy stałej prędkości 100 km/h na tempomacie spalanie oscyluje w okolicach 7l/100km.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Hamsters w 2019/04/01 20:42
Trasa Poznań - Opole , tempomat ustawiony na 130km/h, cztery osoby na pokładzie średnie spalanie wyszło 7l. Trasa S5 i A4
Norma czy za dużo wg. was?
2.0 TDI 4motion 150KM
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: solmat w 2019/04/02 09:56
Trasa Poznań - Opole , tempomat ustawiony na 130km/h, cztery osoby na pokładzie średnie spalanie wyszło 7l. Trasa S5 i A4
Norma czy za dużo wg. was?
2.0 TDI 4motion 150KM


Za duzo? ja w swoim przy takiej sytuacji bym miał koło 11/12l spalanie
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Tomus w 2019/04/03 07:04
Trasa Poznań - Opole , tempomat ustawiony na 130km/h, cztery osoby na pokładzie średnie spalanie wyszło 7l. Trasa S5 i A4
Norma czy za dużo wg. was?
2.0 TDI 4motion 150KM
To bardzo malo. Mam ten sam silnik i tez 4M ale duzo mniej cierpliwosci i mi na S i A spalanie wychodzi okolo 10-11. W miescie okolo 12.
Najmniej na zwyklych drogach poza miastem, tam boje sie cisnac i srednio mi wychodzi 8-9.


Tak to wyglada po 15000km przebiegu


TR
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Revo w 2019/04/03 21:40
Czy jest różnica w spalaniu dla silnika 2.0 tsi 180 km vs 190 km?
Zamówiłem 190km ale niestety mało jest raportow spalania dla tego nowego silnika w internecie.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2019/04/03 22:24
Czy jest różnica w spalaniu dla silnika 2.0 tsi 180 km vs 190 km?
Zamówiłem 190km ale niestety mało jest raportow spalania dla tego nowego silnika w internecie.

Wątpię aby wystąpiła znacząca różnica.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: sxill w 2019/04/08 01:24
1.4 TSI w Allspace. Ostatnie dwie trasy po 100km, gdzie był duży ruch i jechało się ok 90 km/h (średnia z trasy 75 km/h) spalanie spadło poniżej 7 litrów. Ale mam już ok 5 tys. przebiegu i jest ciepło, wcześniej był co najmniej litr więcej.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: ARS w 2019/04/08 19:22
Mam krótkiego Tiguan 230 km oczywiście 4motion przebieg dopiero 1500 km. Spalanie jak dla mnie przy tym silniku zadowalające. Dojazd do pracy rano na trasie zaledwie 6 km przez miasto, kilka świateł i rond 11l/100 km, popołudniu większy ruch 13 litrów. Trasa Gdynia-Słupsk średni ruch 8 litrów przy  prędkości 90-110, powrót wieczorem prędkość do 110 km/h 7 litrów.

Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Charls w 2019/04/08 20:29

Felga 20"


znaczenie ma szerokość opony a nie średnica
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Fircyk w 2019/04/08 22:33
O tak wielkość ( szerokość ) ma znaczenie. Opel insignia 17" szerokość chyba 215 zima  spalanie  średnie ok 6-7 l,  letnie 20" 255  spalanie ok 8-10silnik 2.0 benzyna turbo 220 hp. 2.0 diesel 160hp na kole 18" średnie ok 6,5-8l.  MOJA ślubna  plus minus 2 litry nie wiem jak to robi.

Tiguan.
Tylko czasem luknę na komputer dziś  6.2  średnie długo  okresowe, koło 19" 235  jestem usatysfakcjonowany.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: wachu w 2019/04/08 22:59
Fircyk. To jest złe porównanie, bo zimą jeździ się inaczej, a zmiana na letnie na początku wzmaga fantazję :)

Moja Średnia 2.0tsi 180km to ponad 12 litrów., ale jeżdżę na krótkich odcinkach 2-4 km.
Dla odmiany wyjazd ma wakacje 3000km, średnia spalania 9.5. Autostrady ok. 160. Reszta 10+  dozwolone. Chorwacja, Włochy itp
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Charls w 2019/04/08 23:00
@Fircyk U mnie w CUW podobnie tyle że koło 255/45/19
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: wachu w 2019/04/08 23:05
Aha dodam, że opony to cały czas 245.45.20
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Snooper w 2019/04/08 23:19
Fircyk. To jest złe porównanie, bo zimą jeździ się inaczej, a zmiana na letnie na początku wzmaga fantazję

@Fircyk pisze raczej prawdę, nie porównuje tego źle. Na potwierdzenie moja Insignia z tym samym silnikiem zima na 17' to 5,5-6,0 im dłuższe odcinki tym niższe spalanie (nawet 1000 km na jednym baku) żona tydzień przed dorwaniem Tig'a nawet strzeliła 5.2 na 300 km (moje uznanie) wystarczy jeździć 95-105 :)

za to na letnich 19' 245/35 - ja mam 6 litrów minimum - ale dla mnie komfort jazdy dużo lepszy, ten samochód jest przyklejony do drogi, smutno mi było się z nim rozstać.Na szczęście Allspace wcale taki miekki się nie okazał...


Dodam jeszcze, że Insginia 1700 kg - Allspace (z 4 motion) 1750 kg :P
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: VWTIG w 2019/04/18 14:56
To ile ci Pali w mieście , ile na trasie ? przy jakich prędkościach?
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: już_nie_passat w 2019/04/18 20:36
Po mieście to prawie nie jeżdżę.
140km/h = 7.8-8.5 l (zależnie od wiatru)
160km/h = 8.2-9.0 l
i żebym nie wiem co robił nie zejdę poniżej 5.7-5.8 a paskiem udawało się 4.7


.............. odpowiadam z grzeczności ale to chyba nie ten wątek.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Snooper w 2019/04/19 11:56
@VWTIG Ja wstępnie podam, ze po 750 km, spalanie dlugookresowe 8.1 przy olbrzymich trasach rzedu - 15 km do miasta i 15 km spowrotem + dwu kilometrowy wyjazdy do sklepu/paczkomatu na zimnym silniku.

Insignia 2.0 160 km manual, te same odcinki 6-6.5 l : )

Jak po dotarciu zejde tigiem do 7 to sam sobie zaklaszcze, bo po tym co pisze @już_nie_passat marne szanse, ale z taka budą nie spodziewałem sie spalania z auta w ktorym tyłek mialem 10 cm nad ziemia : )
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: VWTIG w 2019/04/19 19:18
Mój po 5k km spalnie średnie 8l, na trasie do 130km/h spalanie 7l. Poprzednia wersja ale 140KM manual spalała śrdnio 7l i byłem mega zadowolony z osiągów itd. Może jeszcze się dotrze i zejdzie spalanie a może to wina DSG...
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: już_nie_passat w 2019/04/22 14:43
............ i jeszcze dodatek:


Robiłem długodystansowe (trasy 200..300km) testy w trybie manual. Jadąc w manualu, przy obrotach <2200 spalanie wcale nie wychodzi większe niż w auto (normal). A auto jest dużo żwawsze i natychmiast reaguje na depnięcie, bez redukcji. Nie ma tych wkurzających opóźnień. Pewnie cierpi ekologia ale ja mam to w .... . To jest jeden z moich argumentów przeciw obecnej wersji DSG.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Tiggy w 2019/04/22 21:59
Z kategorii eco-driving:

(https://images90.fotosik.pl/166/2fc67e94a18d2e1bmed.jpg)

Wiem, wiem - zaraz zostanę "zjechany", że jeżdżę jak emeryt ;) , ale po prostu miałem do dojechania 100km do domu a nie chciało mi się już na stację zajeżdżać po nocy.Jechałem krajówkami "po znakach" i 20km 'eską' z wbitym 110 na ACC.
Przyjemność z jazdy - zerowa.


Dla porównania - paskiem B5FL 1.9 TDI 130KM ta sama trasa - 4.3L - normalna jazda, ale bez szaleństw.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: już_nie_passat w 2019/04/22 22:31
Jeździsz jak emeryt :-)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Kabe w 2019/04/22 22:59
Jeździsz jak emeryt :-)


Tylko nocą da się takie wyniki osiągać ...
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Rocko w 2019/04/23 06:56
miałem do dojechania 100km do domu
Widzę, że uzyskany wynik obejmuje 11 km pchania samochodu, bo do celu zabrakło 11 km 😂
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Tiggy w 2019/04/23 07:31
Widzę, że uzyskany wynik obejmuje 11 km pchania samochodu, bo do celu zabrakło 11 km 😂
Zrzut zrobiłem parę km przed domem, bo wiejskie drogi by mi średnią prędkość popsuły  ;)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: VENOM w 2019/04/24 22:32
@Tiggy  - cholera, to ja emeryt a takich wynikach mogę tylko pomarzyć.... u mnie permanente 10
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Kabe w 2019/04/25 00:22
@Tiggy  - cholera, to ja emeryt a takich wynikach mogę tylko pomarzyć.... u mnie permanente 10
Ale różnica w silniku i ilości koni też tutaj ma znaczenie
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: wachu w 2019/04/25 00:51
pytanie z innej beczki...


Jeździ ktoś z platformą rowerową na hak + 3,4 rowery, mocno wzrasta spalanie na autostradach?
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: VWTIG w 2019/04/25 12:47
Powiem tak: Nawet jeśli wzrasta to sądzę , że stać Cię na to:)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2019/04/25 14:20
Jeździ ktoś z platformą rowerową na hak + 3,4 rowery, mocno wzrasta spalanie na autostradach?

3-4 rowery oznaczają kolejne 60-70kg wagi + opory powietrza (lekkie w przypadku Tiguana z racji wielkości pojazdu). Na PL autostradach masz ograniczenie do 140km/h, więc z rowerami pewnie więcej lecieć nie będziesz.

Prosta logika, aby ocenić że jeśli wzrośnie o 2-3l/100km to i tak będzie maksimum przy 180KM TSI.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Snooper w 2019/04/25 14:53
No dobra 2.0 tdi 190 km. Pierwsza "dluzsza" trasa do Szczecina, screen z centeum miasta ale sprzed dojazdu do Arka. Tryb jazdy normal, wyprzedzanie z uzyciem S w samym dsg. Jeżdże glownie na tempomacie. Auto na dotarciu obecnie cos powyzej 1100 km przebiegu

(https://lh3.googleusercontent.com/fPwblZtVsxhRboIdZKMuqMOAcCfeEy4I7Sd3qz1iryhCeub_ZIZRmOFM0MTunCucBspUY6NaikTlAUs5bPIaPOeBWPykBTL3GjGm2hfwnQBAPxZA9fQpytPXycPQQ0aCOIuN-HhEQoOBrAWPnIVk-dv99Yhl2lek1H3pMpYGJmB7oWl2aQ8imw_FjgDHQjn8icCJWm-T3657yrvFB8Zx5WIRtcY2C28wlA5B4UfEyIAd25GKZa9sUW7yHOBRsrpsgazouDeERxOkoxLCIriSeS8tmUff4i4kZWHjMZadkx2l6JHKi4KEGXVWygoKUrsgiWf9KzR_Sir34TtZgPAjXOVpdYTatKgp-2o2kKtN_K0BbgWLq8u3oEH0J5-HeRVXLfvQdpiNtvl7imC8j36282ON5FrMQO9eu3N4iFuQdZ-mBr-gedMrtH48CSwrRIFhOrLtT3goQ7D7fu-WlCfPE1SrIKaPhdTDcJ9GqnHdXTGQjHWbcMmaJCYGjUnGO-cLxaSruyT8DrxhDayphZwakYHDaTvyJKAdFCyq_kysDW0QQbU2g56PVOHu59OR08Z24XSWQUYhRpSsaIm9OCKh1ZIGYB47kvkHS7Qw0QjNelO7hPoAtehnxVwbNHadMgLmM6lB99mXZBoSIEkKptwJshUD3Dg8Kbw=w1608-h904-no)


I po powrocie od @arekp - (zona zadzwonila, nie skupilem sie i przez to wracalem 10) tak wiec darlem przez cale miasto.


(https://lh3.googleusercontent.com/kJHJota7BzO-BR9ezm1pSmdYJ44gV_eaFVHKbA-ZoFpggSRvcP-oQkzmx04cNiyYdUacKjPDpg5Qy0hHJ0ojGGmsu4DW8sMDJiRA1gAZ7U-UI3GOL5mGZqzS-lRnL51L6B-ExQfVvTRWOCEcD9cwTEymgM45Iz_Ri9k_IadEQ3pRd1U8-xOE7zhyS1MeNNwR0KXu327v6UtbtDG9_C7FsWj6NW9SfeJmr4alIMZrzXhs8TVZlr4X0i3btvDrDCY4CdT5ssFLjn0fpM3SmtvwvINnT7sLPlU17sgRH89s4K8RX2hsxU2gjjGmqX7FasbxU0i9AJlbMGGtrsAUH_GEBeAgVwOV7HHawrUs9RFl-0Frogd0ZX1cgk4IKMQ2H1rSYFfYmPdMWXXk9F5XPqNVNDdwDh-Ri_GnzsNfM8BVPTeuWVJESfyrOclvJrv72bMEPrBf9DA82Ct9xiv6FchyHGF3YXRo6c1RgRg10KBrhHXSkkQpSM-mPWXSYa9Ih4euh0GomK8a-iA53_zBRI8qM_NrWlXXhwgEY6W-XLmZukcb1KwbfBPohGZMCA1wS2eMRj9uF0fYY2OsCA194sPEdgHEU1SvtJX80K0012W8k8sJ1Fq_FdB2htx7vzzdEEM4iSPmG82Fku3jbrGb91_EWtmVtNOwcL0=w1608-h904-no)


Ogolnie to 2,5-3 litry wiecej niz Insignia. Najbardziej boli jednak wielkosc baku - po powrocie byla prawie 1/2 w Oplu wygladalo to lepiej : )
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2019/04/25 15:21
Najbardziej boli jednak wielkosc baku - po powrocie byla prawie 1/2 w Oplu wygladalo to lepiej : )

Masz duży bagażnik, więc spokojnie 2x5l możesz wozić "na pace" ;-)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Tomus w 2019/04/25 15:31
pytanie z innej beczki...


Jeździ ktoś z platformą rowerową na hak + 3,4 rowery, mocno wzrasta spalanie na autostradach?
Powiem Ci w przyszly piatek ;)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: PabloWRO w 2019/04/26 09:01
Jeździ ktoś z platformą rowerową na hak + 3,4 rowery, mocno wzrasta spalanie na autostradach?
Ja co prawda mam 1.4 TSI z 4x4, ale podejrzewam ze wzrost spalania na drogach A/S będzie podobny,  u mnie skacze ok 1.5-2L przy tempomacie ustawionym na ograniczenie prędkości + 10km/h
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Peterka w 2019/04/26 19:33
Z tego co piszecie to Tiguanem zarówno  krótkim jak i Allspace w wersji 2.0 TSI DSG raczej ciężko będzie uzyskać wynik ok 9,0 l/100km w krótkich i miejskich jazdach. A na S i A przy prędkościach 120-130km/h tez spalanie będzie w granicach 9-10.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: rk w 2019/04/26 19:50
Wynik w okolicach 9 l/100 km nie będzie możliwy na krótkich, miejskich trasach (no chyba, że to miasto bez świateł i skrzyżowań, ew. jakaś dwupasmowa droga dojazdowa z ograniczeniem do 70km/h). Raczej spodziewałbym się czegoś ponad 12l/100km, jak dojdą korki to sporo więcej). Co do autostrad to się w miarę zgadza chyba.

Ja jeżdżę minimum kilkukilometrowe trasy (>7 km) w mieście poza szczytem i spalanie to 12 l/100km, przy 160km/h to również 12l/100km. Średnia z całej eksploatacji (po 50000 km) to coś w okolicach 10.5 l/100km (sporo jeżdżę po A/S/K).

Wersja 180 KM powinna być oszczędniejsza w mieście nawet do 1l/100km.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Peterka w 2019/04/26 19:58
Stad wniosek ze lepiej wziąć Tiguana krótkiego lub Allspace( bardziej mi pasuje Allspace) z silnikiem 1,5 TSI DSG. Spalanie powinno być trochę niższe. Ale czy Allspace z 1,5 daje radę. ?
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: rk w 2019/04/26 20:08
Jak Ci zależy na spalaniu to krótki jest lżejszy. Moim zdaniem 1.4/1.5 TSI w zwykłym T dają radę (umożliwią sprawną jazdę po mieście i wyprzedzanie na trasie), jednak to najlepiej ocenić podczas jazdy testowej (wliczając przyśpieszanie przy wyższych prędkościach). 'Daje radę' jest bardzo indywidualne;), niektórym 2.0 TSI 220 KM nie wystarcza.  Wg mnie z Allspace też powinno być OK. To będzie poziom odrobinę lepszy niż konkurencji (bez premium). Przyjemność z jazdy daje już 2.0 TSI 190 KM, jeśli potrzebujesz czegoś więcej (banan na twarzy;) ).
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Snooper w 2019/04/26 20:12
Stad wniosek ze lepiej wziąć Tiguana krótkiego lub Allspace( bardziej mi pasuje Allspace) z silnikiem 1,5 TSI DSG. Spalanie powinno być trochę niższe. Ale czy Allspace z 1,5 daje radę. ?


Czego oczekujesz od auta? Jak "ikry" i w miare bezpiecznego wyprzedzania to raczej nie za bardzo. Dodatkowo jak zaladujesz takoego allspaca choćby 4 osobami plus bagaż to jasne ze pojedzie tylko z jakim efektem... Nie wyobrazam sobie prawie 1700 kg SUV'a napedzanego takim motorem.
 
Jezdzilem octavia z 1.4 tsi i naprawde fajny ten silnik, po miescie, na trasy - ale gora we dwie osoby, pojechalismy we 4 osoby plus bagaz i po polskich drogach nie bylo juz bezpiecznie i milo, ale jak kolega @rk napisal - wszystko jest sprawa indywidualna - kwestia potrzeb, portfela i upodobań : )

Jak robisz 20 tys rocznie to latwo policzyc ile wiecej zaplacisz za paliwo w 1.5 czy 2.0, wtedy oceniasz "czy warto"
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Peterka w 2019/04/26 20:26
Może trochę w tym racji. Co prawda teraz w moim japonczyku mam spalanie 8,8 do 9,6 l/100km . Silnik 2,5 A/T benzyna ale limuzyna ( Mazda 6 kombi) . Trudno wiec porównywać.
Co prawda 12 l/100km jako norma to dla mnie zajebiscie dużo.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: rk w 2019/04/26 20:33
Podpisuję się pod tym co napisał kolega @Snooper (jeżdżę głownie w 1/2 osoby). W 4/5 osób i z bagażem osiągi nie będą dramatyczne ale na pewno nie będzie to już 'dawanie rady'.

Jako, że ta decyzja może wpłynąć na frajdę z posiadania auta, sugeruję jazdę testową. O wyborze silnika pisaliśmy na tym jak i poprzednim forum. Warto przeczytać wszystkie opinie, przy okazji będziesz wiedział co dokładnie testować.

Z drugiej strony jak nie jesteś w stanie zaakceptować 12l/100km w mieście, to wielkiego wyboru chyba nie ma (jak robisz głównie miasto i nie trzaskasz dużej ilości kilometrów).
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Peterka w 2019/04/26 20:36
Mieszkam na obrzeżach Warszawy i jeżdżę ok 20-30 km dziennie. W roku do 15000 tys. Nie jeżdżę dużo w korkach , raczej po obwodnicy i lokalnych ulicach. Allspace ma większy bagażnik i dlatego nad nim myśle. Ale nie chce aby dużo czyli powyżej 10 litrów palił. Z testowaniem jest gorzej bo nie nie mogę namierzyć salonu z testowym Allspacem.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2019/04/26 20:42
Ja znów uważam, że jeśli nie jesteś w stanie zaakceptować przy silniku TSI 10-12l/100km w mieście, to Tiguan II zdecydowanie nie jest dla Ciebie opcją - nieważne czy krótki, czy długi.

A piszę to dlatego, że dziś drugi dzień musiałem krążyć w godzinach szczytu po dość rozluźnionym w tym tygodniu Szczecinie i spalanie z dnia to 16l/100km. Szkoda Twojej frustracji.

Tiguan to duże auto. Nie oczekuj cudów. Podajemy tutaj realne spalania i dla przykładu ostatnią trasę Szczecin-Koszalin-Szczecin miałem według komputera 6,6l/100km - ale było prawie pusto i tempomat ustawiony na 110km/h.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Peterka w 2019/04/26 20:46
Masz na myśli średnie z dnia 16l/100 km?
Macie racje muszę to przemyśleć psioczę na Naxde śle tam nawet CX-5 ma mniejsze realne spalanie. Hmmm.,...

Jeszcze jedno. Tenwyniku  to są przy jakim modę? ECO, normal, sport? Czy nie ma to znaczenia lub pomijalnie  małe znaczenie?
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2019/04/26 20:54
Tak, średnie z kilku godzin spędzonych w mieście z dziś - temperatura 28C, godzina 15-18, centrum Szczecina, znacznie mniejszy niż w typowym dniu roboczym ruch. Krótkie odcinki, klimatyzacja.

Nie ma opcji żeby zejść poniżej 10l. @rk jeździ po tym samym mieście i tak jak ja, zazwyczaj poza godzinami szczytu. Średnia ze zbiornika wychodzi mi wtedy 10l/100km. Taką samą średnią 10,2l mam też zliczoną z tankowań z 39 tysięcy km od zakupu.

Silnik 1.5 daje szanse na niższe spalanie w mieście, ale jeśli go dociążysz pasażerami i bagażem, załączysz klimatyzację i wpadniesz w korek to litości nie będzie - i znów wsadzę kij w mrowisko, ale na trasie taki silniczek w tym samochodzie to nieporozumienie.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Rocko w 2019/04/26 21:12
@Peterka jeżeli patrzysz na Tiguana Allspace 2.0 TSI 190 KM to zauważ, że żadna CX-5 nawet nie ma zbliżonych osiągów 😛 więc coś za coś 🙂 z kolei 1.5 TSI ma osiągi pomiędzy CX-t 2.0 165 KM a 2.5 194 KM (nie licząc momentu obrotowego, który Tiguan ma dużo niżej).
Tak więc jeżeli zależy Ci na osiągach to nawet bym nie patrzył na Mazdę.

Co to 1.5 TSI w krótkim Tiguanie to nie zgadzam się z @arekp , ponieważ ostatnio jechałem międzymiastową (4 dorosłe osoby i dziecko w foteliku) i w trybie S nie miałem większych problemów z wyprzedzaniem. Rozpędzanie od 80-90 do 120 km/h szło bardzo sprawnie 🙂 a do tego spalanie zauważalnie niższe niż w 2.0 TSI. Jednakże nie kwestionuję wyższości 2.0 TSI nad 1.5 TSI w kwestii osiągów 🙂
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2019/04/26 21:17
PS jeśli ktoś jeździ trasy autostradami, to i silnik 500cm3 da radę przy wyprzedzaniu. Niestety, Szczecin i okolica nadal słabo w tej kwestii wyglądają, więc wyprzedzać trzeba na drogach 1x1, z często słabą widocznością. Tak więc "trasa trasie nierówna".
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Peterka w 2019/04/26 21:21
A te mode? Czyli ECO, normal i sport? Widać różnice w spalaniu?
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: TMP w 2019/04/26 21:27
Na trasie widać pewną różnicę w trybie ECO - przy 130-140km/h można zejść w okolice 7.8-8 litrów (krótki).
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: MrBlacker w 2019/04/26 21:39
Obecnie po przejechaniu 12500 km zatankowałem już 1380 litrów paliwa - wychodzi średnio 11,0 litra na 100 km - z tego ok. 30% to autostrady i drogi szybkiego ruchu, a reszta to miasto i korki. Trochę mi wzrosło zużycie, ale ostatnio mniej dłuższych tras, więcej po mieście w korkach.

Wcześniejsze moje wyliczenia były następujące:
Oczywiście są dłuższe trasy, że mam spalanie poniżej 8 litrów na 100 km (przy rozsądnych prędkościach), ale i są trasy w korkach, gdzie średnie spalanie mam powyżej 12 litrów na 100 km.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Snooper w 2019/04/26 21:56
Nie wierze, ze cx5 bedzie palila tyle co cx6.

Ta sa jednak SUV'y - dostajesz duza bude, inny komfort w zamian za inne rzeczy - choćby spalanie, gorsze parkowanie itp.

Kupujac takie auto nie spodziewaj sie spalania 5-6 litrow. 1.4/1.5 w Octavi (bez dsg) spali nawet ponizej 5.


Sam przesiadlem sie z combi o spalaniu 5-6 litrow i nie spodziewalem sie ze nawet bedzie tak samo, fizyki nie oszukasz, czy to Mazda czy VW, Renault, Mercedes itd. Skoro Sportage pali 9, to ile musi palic prawie dwu tonowe Sorento? I dalej, z autopsji: 500 konny GLS tez potrafi spalic 12 litrow w trasie ale nie po to sie go kupowalo by takie wyniki osiagac ; )Wroce jeszcze do innych postow z tego watku, popatrz jakie spalanie maja chlopaki w 2.0 tdi 150 km i 1.4/1.5, ja nie majac jeszcze swojego bylem zadziwiony ze tak malo ich Tiuany pala - ale to tylko moje zdanie
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Rocko w 2019/04/26 22:09
Podam moje spostrzeżenia:
1) 140 km/h na tempomacie ok. 9 litrów
2) pół milionowe miasto w korkach ok. 12 litrów
3) jazda poza miastem 6 - 6,5 litra.


Wg założeń inżynierów VW 1.5 TSI ma palić troszkę mniej 🙂
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: lukas w 2019/04/26 22:50
Dzisiejsza trasa Katowice-Opole, trzy osoby dorosłe na pokładzie. Przez 50% trasy jazda autostradą z prędkością do 150, niestety ze względu na dość spory ruch nie była to stała prędkość. Przy tych 140-150 brał ok 9l/100km czyli podobnie jak w 1.4 u @Rocko .
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: piotr_1975 w 2019/04/26 23:49
Witam, gdzie znajdę informację o średnim spalaniu auta? Jest od uruchomienia, ale gdzie szukać średniego spalania w wyświetlaczu?
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Kabe w 2019/04/27 00:07
Witam, gdzie znajdę informację o średnim spalaniu auta? Jest od uruchomienia, ale gdzie szukać średniego spalania w wyświetlaczu?
Ekran radia i zakładka CAR
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2019/04/27 07:53
Witam, gdzie znajdę informację o średnim spalaniu auta? Jest od uruchomienia, ale gdzie szukać średniego spalania w wyświetlaczu?
Ekran radia i zakładka CAR

Dalej w lewym, dolnym rogu wybrać z widoków "Dane", a tam strzałkami prawo/lewo można zmieniać okres.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2019/04/27 08:04
A te mode? Czyli ECO, normal i sport? Widać różnice w spalaniu?

Różnica będzie i między normal i normal, zależy jak, gdzie i kiedy jedziesz. W ECO auto jest tak mułowate, że osobiście nawet jeśli już go używam, to tylko w sytuacji kiedy wiem, że długi odcinek będę pokonywać na drodze 2+2 ze stałą prędkością i włączam go dopiero po jej osiągnięciu.

Zysk z ECO jest moim zdaniem tylko w sytuacji, kiedy "żeglujesz" autem. W ECO napęd i skrzynia rozłączają się kiedy nie wciskasz pedału gazu, co słychać i czuć w czasie jazdy. Skoro auto przez chwilę nie gazuje, tylko korzysta z praw fizyki, to zyskujesz na spalaniu.

Znów wspominając, że "trasy" jadąc od Szczecina to często w moim przypadku droga 1+1 pas, więc nie używam ECO z jeszcze jednego powodu. W przypadku sytuacji awaryjnej, zanim auto "się domyśli", że trzeba buta, można źle skończyć.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Tomus w 2019/04/27 10:13
A te mode? Czyli ECO, normal i sport? Widać różnice w spalaniu?

Różnica będzie i między normal i normal, zależy jak, gdzie i kiedy jedziesz. W ECO auto jest tak mułowate, że osobiście nawet jeśli już go używam, to tylko w sytuacji kiedy wiem, że długi odcinek będę pokonywać na drodze 2+2 ze stałą prędkością i włączam go dopiero po jej osiągnięciu.

Zysk z ECO jest moim zdaniem tylko w sytuacji, kiedy "żeglujesz" autem. W ECO napęd i skrzynia rozłączają się kiedy nie wciskasz pedału gazu, co słychać i czuć w czasie jazdy. Skoro auto przez chwilę nie gazuje, tylko korzysta z praw fizyki, to zyskujesz na spalaniu.

Znów wspominając, że "trasy" jadąc od Szczecina to często w moim przypadku droga 1+1 pas, więc nie używam ECO z jeszcze jednego powodu. W przypadku sytuacji awaryjnej, zanim auto "się domyśli", że trzeba buta, można źle skończyć.
W ECO bardzo mnie draznilo ze podjezdzajac pod gorke na autostradzie tempomat nie jest w stanie utrzymac predkosci. I to nie z gornego zakresu tylko ze 140 spada do 120...


Dlatego nie uzywam.


TR
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Peterka w 2019/04/27 10:25
Czyli uważacie ze 1,5 jest za słaby do Allspace czy w ogóle do Tiguana?Sent from my iPhone using Tapatalk
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2019/04/27 10:35
Powtórzę, że jeśli dla Ciebie kryterium jest niskie spalanie i nie jesteś w stanie zaakceptować średniej 10l/100km w silniku TSI, to Tiguan w jakiejkolwiek wersji nie jest dla Ciebie. Tiguan ma duże gabaryty zewnętrzne, ma swoją wagę i nawet jeśli na jakimś optymalnym przelocie autostradowym spali 7 litrów, to w trybie łączonym i miejskim będzie mu bliżej 8-10l.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Peterka w 2019/04/27 10:42
Przed Mazda 6 miałem Sportage 2.0 w dieslu ( teraz nie chce diesla ) to zdaje sobie sprawę z gabarytów Tiguana. Sportage  tez potrafił sporo spalić bo Ok 8-9 oleju napędowego .
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Tiggy w 2019/04/27 10:44
Czyli uważacie ze 1,5 jest za słaby do Allspace czy w ogóle do Tiguana?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Wg mnie tak. Tiguan (tym bardziej Allspace) jest za ciężki i za wysoki na ten silnik (to też wychodzi w spalaniu). Z opinii innych użytkowników wiem, że zdecydowanie lepiej silnik ten radzi obie w T-Roc'u, T-Cross a nawet w golfach.
Deklarowany moment obr. może i jest prawdziwy, ale na pewno nie pojawia się tam gdzie deklaruje VW (1500 obr) ale znacznie wyżej. Dopiero powyżej 2200rpm czuć że to auto zaczyna przyspieszać.
Za to bardzo fajnie jedzie się nim po autostradzie. Przyspieszanie w zakresie 110 - 170 ma całkiem przyjemne. Nawet w okolicy 200km/h sobie radzi (wg mnie zdecydowanie fajniej się prowadzi niż np. passat - jakoś nie łapie wibracji przy prędkościach powyżej 180km/h).
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: MrBlacker w 2019/04/27 11:23
@piotr_1975 dodatkowo jak wyświetlisz między zegarami średnie spalanie to przyciskiem OK możesz zmieniać  między trzema trybami: Od uruchomienia, Od tankowania i Długookresowe.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Rocko w 2019/04/27 12:11
Czyli uważacie ze 1,5 jest za słaby do Allspace czy w ogóle do Tiguana?Sent from my iPhone using Tapatalk


Wg mnie jest w sam raz jeżeli weźmie się pod uwagę osiągi do spalania 🙂 9,2 s do 100 km/h (9,5 s w przypadku Allspace’a) to za mało? 70-80% samochodów na naszych drogach nie ma takich osiągów, a jakoś nie słychać narzekań na za słabe silniki 🙂 A co do różnicy w masie pomiędzy zwykłym Tigiem a Allspacem to bzdura, bo różnica to całe 70 kg 😁
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Fircyk w 2019/04/27 12:56
A oto moje dzieło po dotarciu 2.0TDI 150hp 4x4 tryb sport. Trasa GARWOLIN WARSZAWA. Generalnie nie zwracam uwagi na spalanie bo jest małe  ale stwierdziłem jakiś miesiąc temu że będę  testował tryb sport auto dotarte. I moje zaskoczenie auto jeździ  troszkę  jakby miało  20hp więcej  tak do 140 później jednak czuć że  to tylko złudzenie. Irytuje mnie (głos  chałas  silnika ) bieg drugi  ciagnie do 40 i zmienia na 3. I to tyle reszta to zalety zero opóźnienia przy wyprzedzaniu  czy zmianie pasa szybka reakcja na gaz. I o dziwo mniejsze spalanie ale tłumaczę to też  temp zewnętrzną.

Robię tą trasę od kilku lat różne auta i tak

Obecnie
Tiguan2.0 D 150 hp automat   spalanie 5.5l oraz  koła 19
Audi Q5 2.0 D190hp automat spalanie 5.9l koła 19
BYŁO
Insignia 2.0 D 190hp Automat spalanie 6.8 l koła 18
Pathfinder 2.5 D 200hp Automat spalanie 12l koła a standard AT
Audi A6 4.2 B 330hp Automat  12l koła 18
Insignia 2.0 B 220 hp Manuel   12l.  koła 20
 (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190427/ca9e944579fad729930a3ebfb4338638.jpg)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: MrBlacker w 2019/04/27 13:08
Różnica w wadze między zwykłym Tiguan, a modelem Allspace to 50-70 kg niezależnie od wersji wyposażenia i silnika (oczywiście zawsze porównujemy ten sam silnik i wyposażenie.
Większe różnice mamy własnie przy wyborze silnika i wyposażenia - tutaj różnica może wynosić nawet ponad 300 kg, gdy porównujemy wersję z najsłabszym silnikiem z napędem tylko na przód z manualną skrzynią biegów z wersją z najmocniejszym silnikiem z napędem na cztery koła z automatyczną skrzynią biegów.

@Peterka jeśli priorytetem dla Ciebie jest większy bagażnik (dla mnie to było jednym z priorytetowych kryteriów przy zakupie) i niskie spalanie to nie ma sensu się zastanawiać na wyborem Zwykły Tiguana czy Allspace, raczej skupiłbym się nad wyborem silnika, napędu i dodatkowego wyposażenia.

Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Kabe w 2019/04/27 13:49
Silnik 1,4tsi / 1,5tsi 150KM ma bardzo zadowalającą dynamikę i osiągi (9,2s / 9,3s do 100km/h). Do tego jest bardzo cichy w codziennej jedzie, głośny się robi dopiero przy prędkościach powyżej 150km/h.
Co do spalania to już kiedyś pisałem, że jest ono bardzo przewidywalne. Przy spokojnej jeździe spala nawet ~6L, aż do prędkości ponad autostradowych gdzie spalanie nawet przekroczy 11L przy dynamicznej jeździe. W mieście nie przekracza 10L, a bez problemu może to być 8L przy spokojnej jeździe.


W przypadku Tiguana Allspace nie mam już takiej pewności,  bo auto jest większe i cięższe. Przyspieszenie 0-100 zabiera już 10s, czyli wyraźnie dłużej i podobnie jest chyba przy spalaniu.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Tiggy w 2019/04/27 14:22
Silnik 1,4tsi / 1,5tsi 150KM ma bardzo zadowalającą dynamikę i osiągi (9,2s / 9,3s do 100km/h).
Te osiągi są trochę mało życiowe:) Bardziej chodzi o dynamikę tego silnika wstawionego do auta wagi/rozmiarów Tiguana - praktycznie do każdego przyspieszenia w manualu konieczna jest redukcja (w DSG robi to za Was komputer, więc faktycznie lepiej to wypada). Jeśli nie redukujesz to reakcja na gaz jest "gumowa". Właściwie w tym aucie nie czuć że masz turbinę.Porównanie do dowolnego TDI z manualem (nawet starego 130KM AWX) wypada blado. Tam mogłeś spokojnie wyprzedzać nie "mieszając" lewarkiem. A reakcja turbiny na pedał gazu była natychmiastowa.


Co do wersji z DSG (jeździłem nim na testach) - to faktycznie lepiej się jeździło (tyle, że jeździłem chyba w trybie Sport - może to dlatego). W porównaniu jednak do TDI z DSG to gwałtowne przyspieszanie było niekomfortowe - kickdown jest taki że autem mocno szarpnie i zawyje, wynika to pewnie z różnicy obrotów między poszczególnymi przełożeniami  w dieslach i benzynach.


Wracając jednak do tematu: jak dla mnie to silnik w jeździe bez szaleństw jest całkiem ekonomiczny - w mieście mam 7.8L-8L. (aczkolwiek jest mułowaty :))


Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Kabe w 2019/04/27 14:28
Trochę racji jest w tym co mówisz. Z tym że w takim razie chyba jest różnica między 1,4 i 1,5tsi. 1,5tsi najwyraźniej dostał kilka dodatkowych punków do mułowatości by być bardziej eko  :D 
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Snooper w 2019/04/27 17:54
Ja dziś po raz pierwszy zszedlem ponizej 7 litrow. Spokojna, grzeczna jazda na ACC ustawionym do 110 w sznureczku za innymi.


(https://lh3.googleusercontent.com/Wv3Zc9lID95wDrN6QjzjIwHLTrvhnPNk5HND-AhbVKLjTdABa_djqUebAvOKtb5dYLlc0nuRBjaKuNPcY2dvk46h632k2nzIsI9yJ4UHZ2YXhqJTM2MqySzyJfEjtcGlHc5HQAu2eLkhqhe8mfjztspZW2suh9CU-FKfCvcZQOiNM-a0EDmEwdpwTO3_Kn6xNQbTv3sgDunvrfGTB9SGzE6wvzNvYSr0i_dM6PpmdpLN64oCtPt3wup8HvEhG2WLmIx4zxB92Le9oohDMJA5PV9uQQIRnK7M3gzCuW113hqYveQZOc95SUEh5ncJqZM2i4KbtKOO6WHlHr8Vt9bFscC8GiUrUrX9HrV_6HTRk68w9M5NU_vJfUoP6kBuEUgivrvBqq3OixUjpNNKJJRrJhds_d2Q_CyRboRA6K80_8xKGCF8282a5pNTNTPEPAoY-vUXyuLgLYEnxyzmf-r5oSqMinozrvWPnDj4SFgqWEg4Bk3M87pSaboHb6dFBOp2cbgpo09BPj5abqLS9BBlGg9Ng0jI3N4wwaWOthxf_PTwyqz0M9wNh3__3hCkJ_FV28rE7lnJ0dqS1y5_4mzsp5aQEAoBwQONiip9uE4bFGzIWaiQOZYSixupdvtO1fvlWVlnE3HGXyTe1Aosf8NbIBBDBDfItEs=w1225-h2513-no)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Peterka w 2019/04/27 19:45
Miałem dziś okazje pojeździć Tiguanem 1,5 TSI DSG. Jazda była trochę po centrum Warszawy i potem S8 na południe. Zużycie było ok 8,8 średnie.  prędkości na S8 w granicach 130-140. Łatwo dochodził do tych prędkości. Przyspieszenia od np 110 do 140 jak dla mnie ok.
Jest cichy przy tych prędkościach. Znacznie cichszy niż Kodiaq.
Gdyby takie spalanie się utrzymaliby byłoby ok. Oczywiście samochód  bez obciążenia , tylko dwie osoby. Nie nam okazji przejechać się Allspacem. Jaka tu jest różnica. A ciągnie mnie do Allspace ze względu ba bagażnik
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Rocko w 2019/04/27 20:18
Wg danych Volkswagena różnica w przyspieszeniu między Allspace’em a zwykłym 1.5 TSI z DSG wynosi 0,3 s (9,2 s zwykły i 9,5 s długi). Natomiast różnica w wadze między nimi to 70 kg (1620 kg Allspace i 1550 kg zwykły - dane z Autocentrum). Wątpię więc, że będzie duża różnica w dynamice 🙂
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: MrBlacker w 2019/04/27 20:29
@Peterka przy silniku 1.5 TSI i DSG katalogowa różnica wg WLTP to 0,2 litra na 100 km - przy czym Allspace jest w tym przypadku cięższy o 70 kg.
Wg mnie to żadna różnica.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Peterka w 2019/04/27 20:33
@MrBlacker to jeśli chodzi o katalogowe dane . Rzeczywiste będzie większe. Natomiast zastanawiam się z dynamiką.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Snooper w 2019/04/27 20:44
@Peterka ja tez jeździłem na teście krótkim tigiem, mialem do wyboru 2.0 tdi 190 km i 2.0 tsi 180 km. Wiedzialem ze chce tdi tak wiec benzyna juz nie jezdzilem. Po odebraniu auta stwierdzam, ze jechalo sie tak samo - auto przyspiesza i reaguje dokladnie jak krotki Tig na tescie, spalania nie sprawdzalem bo interesowalo minie co innego w jezdzie testowej : )


@Rocko kierowanie sie waga nie do konca jest sluszne - wprawdzie na testy daja jakies lepsze opcje jednak jak zamowisz 4 motion i inne bajery waga moze sie znaczaco roznic od testowanej wersji.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: MrBlacker w 2019/04/27 20:55
@MrBlacker to jeśli chodzi o katalogowe dane . Rzeczywiste będzie większe. Natomiast zastanawiam się z dynamiką.

Już kiedyś pisaliśmy, że rzeczywiste spalanie jest podobne do katalogowego spalania wg WLTP w przeciwieństwie to wcześniej stosowanych kryteriów NEDC.
Ale mi nie chodziło o katalogowe spalanie tylko o różnicę w spalaniu wg danych katalogowych. W rzeczywistości nawet jak spalanie będzie większe to można przyjąć, że ta różnica będzie znikoma. 
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: lukas w 2019/04/27 21:14
Po 5 miesiącach użytkowania silnika 1.5 z DSG stwierdzam, że jest on wystarczający dla tiguana (aczkolwiek tak jak wspominaliście przy manualnej skrzyni mogą być zupełnie inne odczucia). Trzeba się przyzwyczaić do lekkiego laga przy ruszaniu, a tak poza tym to jest dość żwawy. Bardzo cicha jednostka nawet przy prędkościach autostradowych 140-160 i ciekawy jest ten tryb "żeglowania", nie mam wyboru profilu jazdy, więc dość często włącza się ten bieg jałowy i w sumie nie przeszkadza mi to. Co do spalania to: -miasto 8-11l, -poza miastem 6-7l, -autostrada 9-10l.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Rocko w 2019/04/27 21:14
@Peterka[/
@roco kierowanie sie waga nie do konca jest sluszne - wprawdzie na testy daja jakies lepsze opcje jednak jak zamowisz 4 motion i inne bajery waga moze sie znaczaco roznic od testowanej wersji.
@
Ja tylko wskazuję, że nie będzie dużej różnicy w dynamice pomiędzy krótkim i długim Tigiem z identycznym wyposażeniem 🙂 nie mówię, że różnicy nie będzie (na korzyść krótkiego), ale nie będzie ona duża 🙂
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2019/04/27 21:29
Miałem dziś okazje pojeździć Tiguanem 1,5 TSI DSG. Jazda była trochę po centrum Warszawy i potem S8 na południe. Zużycie było ok 8,8 średnie.

A jak wyglądał ruch względem typowych dla Ciebie dni i pór dnia? Bo wydaje mi się, że sobota i to w tygodniu kiedy sporo ludzi z Warszawy wyjechało to kiepski wyznacznik.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Peterka w 2019/04/27 21:36
Napewno nie był to typowy dzień dla ruchu Warszawy. Ale  nie wiele odbiegający od tego jak mam okazje jeździć codziennie. Bardzo rzadko jadę do centrum w godzinach szczytu. Poruszam się raczej pi obwodnicy i w godzinach gdzie ruch jest płynny. A dziś tez trochę świateł zaliczyłem i korek centrum handlowym. Na trasie wiele razy pedał gazu był w podłodze i w sumie średnie spalanie nue najgorzej. Pewnie w zimie z pełnym bagażnikiem i nożem baldachy to byłoby deczko więcej.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Kabe w 2019/04/27 22:21
Wg danych Volkswagena różnica w przyspieszeniu między Allspace’em a zwykłym 1.5 TSI z DSG wynosi 0,3 s (9,2 s zwykły i 9,5 s długi). Natomiast różnica w wadze między nimi to 70 kg (1620 kg Allspace i 1550 kg zwykły - dane z Autocentrum). Wątpię więc, że będzie duża różnica w dynamice 🙂
No faktycznie,  tyle że ja patrzałem na dane dla skrzyni manualnej i różnica jest o 0,7s (9,3s vs. 10s)
Dla DSG jest 9,2s vs. 9,5s
Ciekawe skąd taka różnica?
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: rk w 2019/04/28 18:39
Wynika pewnie z innych przełożeń skrzyni (i być może konieczności wrzucenia trzeciego biegu i różnicy w czasie którym moment nie jest przekazywana (częściowo lub w pełni) na koła pomiędzy skrzynią manualną i DSG).
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Kabe w 2019/04/28 21:44
Wynika pewnie z innych przełożeń skrzyni (i być może konieczności wrzucenia trzeciego biegu i różnicy w czasie którym moment nie jest przekazywana (częściowo lub w pełni) na koła pomiędzy skrzynią manualną i DSG).
No niby możliwe,  ale nie rozumiem dlaczego takie opóźnienie nie występuje przy krótkim Tiguanie, tylko przy Allspace ...
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: rk w 2019/04/28 23:29
Inna masa, pewnie inny współczynnik oporu, inna powierzchnia czołowa i się to nałożyło i np. wymusiło zmianę biegu. Różnica jest rzeczywiście zastanawiająco duża (ew. błąd w danych???), ja znalazłem 9.5 s i 10s dla Comfortline.


EDIT:
Zwróć uwagę, że do 80km/h jest niewielka różnica w przyśpieszeniu.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Kabe w 2019/04/29 00:51
Jak dla mnie oznacza to że przy Allspace niewiele brakuje by silnik był mocno obciążony. To już jego granica ekonomicznej jazdy
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: MrBlacker w 2019/05/01 22:07
Dzisiaj mały wypad z rodzinką poza miasto - 2 razy 50 km. Cztery osoby w środku i cztery duże rowery załadowane na bagażniku na haku.
W jedną stronę profil jazdy Normal, 40% trasy w korkach, trasa z niewielkim spadkiem - spalanie 8,8 l/100 km.
Z powrotem profil jazdy Sport, 30% trasy w korkach, trasa z niewielkim wzniosem - spalanie 9,2 l/100 km.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Peterka w 2019/05/02 04:29
Ja we wtorek zrobiłem swoim obecnym samochodem (Mazda 6-kombi 2,5 A/T benzyna) trasę Warszawa Łódź Warszawa . Spalanie 8,3 l/100k przy prędkościach 130-155km/h. Cztery osoby w środku. Wiem że to inny samochód- limuzyna ws SUV ale gdyby Tiguan zwłaszcza Allspace tez palił tyle to byłbym zadowolony. Mazda ma silnik bez turbiny.  A z tego co piszecie to chyba nie jest to wykluczone aby uzyskać podobne rezultaty. Albo ha zle to rozumiem. Oczywiście wynik  był z komputera.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Tomus w 2019/05/02 08:13
<br>pytanie z innej beczki...<br><br><br>Jeździ ktoś z platformą rowerową na hak + 3,4 rowery, mocno wzrasta spalanie na autostradach?<br>


Trasa Warszawa - okolice Chyzne. 4 osoby, box na dachu i platforma z 3ma rowerami.
Na ekspresowkach 140-150, pozostale dwupasmowe 120-130, no i troche powolnych dojazdowek drogami kiepskiej jakosci.


Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym wynikiem, spodziewalem sie 11-12l. Tyle mniej wiecej spalam jak lece autostradami i ekspresowkami na pusto.


T

Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Rocko w 2019/05/02 08:34
Ja we wtorek zrobiłem swoim obecnym samochodem (Mazda 6-kombi 2,5 A/T benzyna) trasę Warszawa Łódź Warszawa . Spalanie 8,3 l/100k przy prędkościach 130-155km/h. Cztery osoby w środku. Wiem że to inny samochód- limuzyna ws SUV ale gdyby Tiguan zwłaszcza Allspace tez palił tyle to byłbym zadowolony. Mazda ma silnik bez turbiny.  A z tego co piszecie to chyba nie jest to wykluczone aby uzyskać podobne rezultaty. Albo ha zle to rozumiem. Oczywiście wynik  był z komputera.
Takiego wyniku bym się nie spodziewał nawet w 1.5 TSI. U mnie 2 dorosłe osoby, dziecko i pełen bagażnik (po sufit z wózkiem) na trasie Warszawa - Gdańsk przy stałej prędkości 150 km/h (w miarę pusta droga i cały czas tempomat) spalił 9,5. Przy 140 km/h spalanie kolo 9 litrów. Wyższa buda więc cudów nie ma 😛
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Snooper w 2019/05/02 23:13
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym wynikiem, spodziewalem sie 11-12l. Tyle mniej wiecej spalam jak lece autostradami i ekspresowkami na pusto.

@Tomus jak Ty jezdzisz? Masakryczne to spalanie na pusto...@Peterka @Rocko naprwade porownujecie silnik 2.5 z 1.5...
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: VWTIG w 2019/05/03 13:13
Trasa 210 km - 90% autostrada , tempomat , czas 1h 54min, średnia prędkość z trasy 110km/h, zużycie 7.5l

powrót ta sama trasa, przy większym wietrze:
90% autostrada , tempomat , czas 1h 44min, średnia prędkość z trasy 121km/h, zużycie 8.3l 


Średnie spalanie po 5k km - 8l 
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Rocko w 2019/05/03 20:04

@Peterka @Rocko naprwade porownujecie silnik 2.5 z 1.5...
Oczywiście, bo to porównywalne osiągi. A to, że jakiś producent za pomocą innych rozwiązań je osiąga to już nie mój problem 😛 jeden zwiększy pojemność, ale zostawi muła a drugi dorzuci turbosprężarkę 🙂 mnie interesują osiągi a nie pojemność.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Charls w 2019/05/03 20:57
żadna turbośprężarka + mała pojemność nie zastąpi mocy otrzymywanej wyłącznie z pojemności, 1.4 to jednorazówka
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Rocko w 2019/05/03 21:13
Taka jednorazówka, że te silniki robią po kilkaset tysięcy kilometrów bez żadnych problemów 🙂 Dla mnie Wystarczy, że zrobi 200 000 km bez większych problemów (ok. 14 lat bezproblemowej eksploatacji przy moich przebiegach) 🙂
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Fircyk w 2019/05/03 22:12
Audi Q5 2.0 190hp mały wypad dla odmiany spokojna jazda w dwie strony dwa tryby. No może  na powrocie bardziej normalnie chodź  troszkę szarpie, w porównaniu do Tiga(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190503/480d533e8dacacb0c3dad26000fa55e0.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190503/99812386023e71083ce922279f63a44a.jpg)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2019/05/04 22:43
Dzisiejsza rodzinna trasa Koszalin-Szczecin. 2 osoby dorosłe, dziecko i duży pies. Pełny bagażnik.


Większość trasy 110km/h, z przerywnikami 30-70km/h (miejscowości i przebudowa trasy) oraz 120km/h od Nowogardu do nowego węzła Goleniów. Ogólnie spokojnie, nieduży ruch, z raptem kilkoma spokojnymi wyprzedzaniam maks do 140km/h.


Całość w trybie Drive, wyprzedzanie w Sport.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Kabe w 2019/05/04 23:25
Wczoraj trasa ~850km (DE Ingolstadt - PL Częstochowa), 750km to autostrada, reszta drogi pozamiejskie niższej klasy. Na autostradzie najczęściej prędkość ~125km/h okresowo trochę szybciej tak by dało się płynnie jechać.
Spalanie z takiej tresy to 6,4L/100km
Jestem pozytywnie zaskoczony
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Revo w 2019/05/05 11:59
@arekp to jest dla silnika 2.0tsi 180 km? Super wynik! BTW,z ciekawośc, jaki jest powód że masz ustawienia po angielsku?
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2019/05/05 12:28
@arekp to jest dla silnika 2.0tsi 180 km? Super wynik! BTW,z ciekawośc, jaki jest powód że masz ustawienia po angielsku?

Takie spalanie przy 2.0 TSI 180KM przy względnie spokojnym trybie jazdy to nic nadzwyczajnego. Kiedyś, jeszcze przed przebudową 6-tki, w letni niedzielny poranek i prawie całkowicie pustą trasę zakończyłem z wynikiem 6,6l/100km (na pusto, tylko kierowca). Często robię ten odcinek + kiedyś jeszcze przedłużenie do Gdańska.

Co do ustawienia EN, jako osoby, która 90% biurowego dnia pracy spędza przy klawiaturze, irytuje mnie ustawienie QWERTZ dla języka polskiego w Tiguanie ;-)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Peterka w 2019/05/05 12:30
@ arekp.  A to jest Allspace?
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2019/05/05 12:34
@ arekp.  A to jest Allspace?

Nie, krótki Tiguan z 2016 roku. To spalanie wyżej jest na letnich 18".


PS wiem, że cały czas dręczy Ciebie temat spalania. Po 40 kkm średnia ogólna nadal trzyma się w okolicy 10-10,5l/100km (liczone ze spalania i spisywania licznika).
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: vicek w 2019/05/05 13:17
Piątek.
Droga Kraków - Skarżysko Kamienna - autostrada 150km/h, czasami więcej przy wyprzedaniu, do Jędrzejowa zgodnie z przepisami (wioski, standardowo miedzy 70 a 90 dozwolone). Spalanie 8,9 L
Droga w drugą stronę: autostrada 140-150, w wioskach na E77 zgodnie z przepisami lub to jak jechali ludzie przed, bez wyprzedzania, od początku tempomat do samego Krakowa i pierwszych świateł w mieście. Spalanie 8.3 L


Pełny bagażnik, 2 dzieci, 2 osoby dorosłe.


Na tej trasie przy podobnych prędkościach, choć mniejszych Hyundai i30 robił 7,5L. także jest nieźle :-)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Peterka w 2019/05/05 13:20
@ arekp.  A to jest Allspace?PS wiem, że cały czas dręczy Ciebie temat spalania. Po 40 kkm średnia ogólna nadal trzyma się w okolicy 10-10,5l/100km (liczone ze spalania i spisywania licznika).
Zastanawiam się nad wyborem silnika  1,5 vs 2,0 oczywiście TSI. Chciałbym aby spalanie było jak najniższe
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: piotr_1975 w 2019/05/05 16:39
U mnie na razie, przy "mariolkowej" ostrożnej jeździe po pierwszych 2.300 km średnia wychodzi 8,4 l/100km. Średnia prędkość wyszła około 50 km/h. Starałem się nie przekraczać 120 km/h. Kilka tras po 200-300 km, ale bez autostrad. Drogi krajowe i wojewódzkie. Auto z różnym obciążeniem od 1 do 4 osób. Teraz już trochę przyspieszę, żeby silnik nie pomyślał, że 120 to jego górny limit.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2019/05/07 23:32
Dzisiejsza trasa:

Szczecin - Berlin Centrum - 7,8l/100km
Berlin Centrum - Szczecin - 7,5l/100km

3 dorosłych facetów na pokładzie + lekki bagaż. Stale 120km/h na tempomacie + odcinkowo wolniej na limitach lub szybciej (do 150km/h) przy braku limitów ;-) Centrum Berlina zarówno rano jak i przy powrocie z typowym dla Berlina ruchem miejskim - sporym, ale bez korków.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Kabe w 2019/05/08 00:28
Dzisiejsza trasa:

Szczecin - Berlin Centrum - 7,8l/100km
Berlin Centrum - Szczecin - 7,5l/100km

3 dorosłych facetów na pokładzie + lekki bagaż. Stale 120km/h na tempomacie + odcinkowo wolniej na limitach lub szybciej (do 150km/h) przy braku limitów
No to wychodzi mi że 1.4TSI spala dokładnie 1-1,5L mniej przy takiej samej jeździe (ad. mój zeszłotygodoniowy wyjazd do Niemiec i prawie taki sam styl jazdy, nawet o 5km/h szybciej)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2019/05/08 00:52
Ja jestem trochę rozczarowany, wcześniej nigdy nie patrzałem jak mi wychodzi na "zachodnich drogach", a dziś wyszło, że czy kierunek Koszalin czy Berlin, nie ma znaczenia.

Kolejny raz postaram się być nieco bardziej powściągliwy na odcinkach "bez ograniczeń" oraz polecieć w trybie ECO - te powyższe to Drive chwilami łączony ze Sport.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Kabe w 2019/05/08 07:50
Te 30KM chyba jest warte 1L, nie przesadzajmy  :D
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Snooper w 2019/05/08 13:34
Te 30KM chyba jest warte 1L, nie przesadzajmy  :D


Oczywiscie! Co ciekawe spalanie jak w tdi, jak ktos jeszcze rozkminia diesla pod wzgledem apetytu na paliwo to dalej zyje w czasach wspaniale panujacego 1.9 tdi.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: rk w 2019/05/08 13:50
Fizyki nie oszukasz, przy podobnych parametrach silnika i jazdy TDI w T2 spali te dwa litry mniej (mówię o normalnej eksploatacji). Więc nie rozumiem twojego komentarza. TDI jest jak najbardziej opcją dla tych których interesuje zużycie paliwa (duże przebiegi), zasięg lub lubią jeździć momentem. Ma  też całkiem przyzwoity stosunek performance/spalanie w wypadku mocniejszych wersji (dla niektórych jest to istotne). Aspekt ekonomiczny zostawmy, bo zaraz zacznie się święta wojna.


Tak na marginesie, te same trasy które opisuje @arekp w wypadku mojego TSI 220KM to jakieś 0.5 L więcej na 100km.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2019/05/08 14:20
Dokładnie, nawet w postach użytkowników tego forum wyraźnie widać, że jeśli ktoś normalnie eksploatuje TDI, to kolejne 2 litry na każdej setce jeszcze urwie - przy analogicznym silniku/ mocy auta.

Gdybym robił przebiegi x2 i więcej tego co robię teraz (wczoraj do garażu zaparkowałem z równiutkim 40kkm na liczniku), to wybrał bym diesla.

Przy aktualnym sposobie eksploatacji, TDI to finansowa katastrowa - wielokrotnie pisałem o różnicy w cenie zakupu i braku realnych szans (w moim przypadku) na choćby wyzerowanie tej nadpłaty.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Snooper w 2019/05/08 14:52
@rk @arekp ale ja piszę tylko i wyłącznie o średnim spalaniu na 100 km, nie dotykam innych kwestii. Tym bardziej, że teraz TDI jest 12 tys droższy od TSI. Chodzi mi o różnice, które były kiedyś chociażby miedzy 1.9 tdi, a 1.6 czy 1.8.


TSI:
Cytuj
Benzyna bezołowiowa
Zużycie paliwa – cykl niski 11,80 l/100km
Zużycie paliwa – cykl średni 8,90 l/100km
Zużycie paliwa – cykl wysoki 7,80 l/100km
Zużycie paliwa – cykl bardzo wysoki 9,00 l/100km
Zużycie paliwa w cyklu mieszanym 9,00 l/100km
Emisja CO2 – cykl mieszany204 g/km


TDI:
Cytuj
Diesel
Zużycie paliwa – cykl niski 8,60 l/100km
Zużycie paliwa – cykl średni 7,10 l/100km
Zużycie paliwa – cykl wysoki 6,20 l/100km
Zużycie paliwa – cykl bardzo wysoki 7,40 l/100km
Zużycie paliwa w cyklu mieszanym 7,10 l/100km
Emisja CO2 – cykl mieszany 187 g/km[/size][/font]Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2019/05/08 16:00
Tym bardziej, że teraz TDI jest 12 tys droższy od TSI

I tak było od początku produkcji TII.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Fircyk w 2019/05/08 16:58
Highline Różnica  to  tylko 5000 zł. Między 190 tdi  i 190 tsi, dodatkowo między 1.5 tsi A 2.0 tdi to 5500.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Charls w 2019/05/08 17:09
Nie wiem jak wy jeździcie tymi TSI, żagle rozwijacie czy jak bo ja testowałem przez kilka dni Tiga II 2.0 TSI i średnie spalanie oscylowało wokół 9-10 litrów, w obecnym TDI AWD średnie długodystansowe to 6,5 litra więc 2,5 l mniej
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Charls w 2019/05/08 17:22
i ciekawy jest ten tryb "żeglowania", nie mam wyboru profilu jazdy, więc dość często włącza się ten bieg jałowy i w sumie nie przeszkadza mi to.


Lepiej to wyłącz, takie nieustanne rozsprzęglanie i załączanie nie ma raczej dobrego wpływu na DSG.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Charls w 2019/05/08 18:39

jak ktos jeszcze rozkminia diesla pod wzgledem apetytu na paliwo to dalej zyje w czasach wspaniale panujacego 1.9 tdi.


wspomniany 1.9 TDI nie napędzał aut pokroju  Tiguan ważących 1650-1700 kg a jesli wspomnisz Alhambra/Sharana/Galaxy to tam nie było 190 koni i nie było dynamiki, a jeśli weźmiesz ARL w Golfie MK4/Leonie to niestety też swoje spalił. Moim zdaniem porównanie mocno chybione.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: rk w 2019/05/08 18:44

@rk @arekp ale ja piszę tylko i wyłącznie o średnim spalaniu na 100 km, nie dotykam innych kwestii. Tym bardziej, że teraz TDI jest 12 tys droższy od TSI. Chodzi mi o różnice, które były kiedyś chociażby miedzy 1.9 tdi, a 1.6 czy 1.8.
Przecież te różnice były na podobnym poziomie. Z ciekawości spojrzałem na Golfa iV by odświeżyć pamięć:
https://www.autocentrum.pl/spalanie/volkswagen/golf/iv/ (https://www.autocentrum.pl/spalanie/volkswagen/golf/iv/)


Podobne moce to ok. 2 l różnicy.


Nie wiem jak wy jeździcie tymi TSI, żagle rozwijacie czy jak bo ja testowałem przez kilka dni Tiga II 2.0 TSI i średnie spalanie oscylowało wokół 9-10 litrów, w obecnym TDI AWD średnie długodystansowe to 6,5 litra więc 2,5 l mniej

Mi pomiędzy TSI i TDI w T2 przy mojej jeździe wychodziło minimalnie ponad 2 l różnicy (testowałem wersje 150 KM). Raporty z Autocentrum pokazują mniejszą różnicę:
https://www.autocentrum.pl/spalanie/volkswagen/tiguan/ii/ (https://www.autocentrum.pl/spalanie/volkswagen/tiguan/ii/)

Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Snooper w 2019/05/08 20:28
@rk 2 litry roznicy miedzy tsi 1.5 i tdi 1.5?

Ok, nie bede juz bronil mojego skrotu myslowego, co innego mialem na mysli. Jestem po prostu pod pozytywnym wrazeniem spalania tsi zarowno tego 180/190 jak i 220 km
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: rk w 2019/05/08 20:47
Dla T2 porównywałem 2.0 TDI 150 km i 1.4 TSI 150KM.

Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Rocko w 2019/05/08 21:05
Nie wiem jak wy jeździcie tymi TSI, żagle rozwijacie czy jak bo ja testowałem przez kilka dni Tiga II 2.0 TSI i średnie spalanie oscylowało wokół 9-10 litrów, w obecnym TDI AWD średnie długodystansowe to 6,5 litra więc 2,5 l mniej
Ale testując samochód prawdopodobnie go nie oszczędzałeś i pewnie większość trasy zrobiłeś w mieście, albo bardzo dynamicznie na trasie. W swoim obecnym mówisz o normalnej eksploatacji a to duża różnica 🙂
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Rocko w 2019/05/08 21:06
Dodam ostatni w miarę krótki odcinek w popołudniowych korkach: 8 km w 50 minut i spalanie 12,5 litra. Więcej w korkach chyba nie osiągam 🙂 oczywiście jeżdżę z WYŁĄCZONYM Start Stopem 😛
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Peterka w 2019/05/08 21:08
spalanie 12,5 litra. Więcej w korkach chyba nie osiągam
to raczej dużo


Sent from my iPhone using Tapatalk
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Rocko w 2019/05/08 22:13
spalanie 12,5 litra. Więcej w korkach chyba nie osiągam (https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji846.png)
(https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji107.png) to raczej dużo


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja uważam, że przy takim aucie (ponad 1,5 tony), automat, wyłączony Start Stop i do tego jazda w największym szczycie w pół milionowym mieście to dobry wynik 🙂  przy takim czasie jak mi zajęło przejechanie tych 8 km to niewiele więcej czasu zajęloby pokonanie tego dystansu pieszo 😛
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2019/05/08 22:34
spalanie 12,5 litra. Więcej w korkach chyba nie osiągam (https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji846.png)
(https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji107.png) to raczej dużo

To raczej normalnie.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: MrBlacker w 2019/05/08 23:04
Mój rekord w w górę to ponad 20 l/100 km - pisałem o tym TUTAJ (https://tiguan-forum.pl/index.php?topic=30.msg2617#msg2617).
Natomiast rekord w dół poniżej 7 l/100 km - o tym pisałem TUTAJ (https://tiguan-forum.pl/index.php?topic=30.msg3936#msg3936).
Tak jak pisałem wcześniej średnie spalanie od zakupu to ok. 11 l/100 km. Dla takiego auta z takim silnikiem tego się spodziewałem i akceptuję.

Co do dyskusji nad silnikiem 1.9 TDI to też kiedyś jeździłem autem z silnikiem 1.9 TDI 130 KM (box 155 KM) i przejechałem nim ponad 200 tys. km. Auto ważyło prawie 1,5 tony. Średnie spalanie było na poziomie aż 8-9 l/100 km.
Porównując obecne auto różnica aż, a może tylko 2-3 l/100 km. :)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Kabe w 2019/05/08 23:56
Może się mylę lub mam zupełnie inne spostrzeżenia. Ale według mnie silniki TDI kilka lat temu, czyli przed aferą Diesel Gate, były dużo bardziej oszczędne. Teraz by spełniały wyśrubowane normy spalania/eko, zarówno silnik jak i skrzynia biegów są tak zaprogramowane że TDI realnie spala 1-2 litry więcej niż kiedyś niestety. 
Powoduje to że średnie spalanie silnika diesla niebezpiecznie zbliżyło się do silnika benzynowego. Oczywiście przy dużym obciążeniu czy wysokich prędkościach, spalanie diesla mniej rośnie bo silnik jest mniej czuły na takie większe obciążenie i to są wybrane momenty że trudno pobić spalanie diesla. Ale nie oszukujmy się, długofalowo większość użytkowników zaczyna poprostu się przemieszczać samochodem coraz bardziej zbliżając się do obowiązujących przepisów i wtedy okazuje się że naprawdę niewielka jest różnica w spalaniu pomiędzy TSI i TDI.
Dla mnie osobiście dźwięk diesla i kultura pracy którą doświadczamy bezpośrednio po odpaleniu odrzucają mnie od jego posiadania. (Jedno auto z silnikiem diesla miałem i powiedziałem sobie że jak nie będę musiał to drugi raz diesla nie kupię  :) , a przy Tiguanie było blisko bo był okres że diesel był tańszy niż benzyna, a i tak dopłaciłem do benzyny ...)
Jeżeli ktoś lubi jeździć dieslem, podoba mu się jego spalanie i wogole, to nie mam nic przeciwko i życzę wielu kilometrów przyjemnej i bezproblemowej jazdy  8) .
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Rocko w 2019/05/09 07:39
@Kabe wydaje mi się, że kiedyś diesele były po prostu słabsze (miały o wiele mnie KM) niż teraz i z tego wynika mniejsze spalanie. Wiadomo, że Konie (te mechaniczne) potrzebują owsa (paliwa) a im jest ich więcej tym więcej potrzebują 😁
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Kabe w 2019/05/09 08:07
@Rocko Napewno to również ma znaczenie.
Nie wiem czy to najlepszy wątek by rozwijać dyskusję,  ale w sumie my cały czas o spalaniu tutaj.


Ale nawet patrząc na porównywalne silniki 2.0TDI 140KM vs. 2.0TDI 150KM. Kiedyś taki silnik miał średnie spalanie 5,5L i trudno było je znacząco podnieść. Dziś 2.0 TDI bez problemu osiąga średnio 7,5L. Nie wspomnę już o Toyocie Rav4 hybrid (poprzednia generacja) którą npa jeździe testowej miałem spalanie 9,6L i sprzedawca powiedział że jak nauczę się tego silnika to zejdzie do 8L ale niżej to nie :))
Kolejna sprawa to eko oprogramowanie skrzyń biegów DSG, gdzie obecnie zwłoka przy Kickdown jest taka że wiele osób zniechęca do jeżdżenia automatem, w tym i mnie.


Trzeba jednocześnie zaznaczyć że silniki TSI u VW należą do oszczędnych na tle praktycznie całej konkurencji. Ja nie bardzo widzę na rynku SUVy z silnikiem benzynowym które potrafią spalać 6L. Sorry konkurencja jest niestety daleko w tyle. 
Albo motoryzacja się rozwija zbyt wolno. 


Pamiętam duże fiaty 125p (na którym robiłem prawo jazdy i potem jeździłem) które spalały np. ~7,5L. Minęło kilkadziesiąt lat i parametry przyspieszenia się znacząco poprawiły,  ale spalanie już nie bardzo. Co więcej tak jak napisałem hybrydy dalej spalają mniej więcej tyle samo paliwa ci auta kilkadziesiąt lat temu  ::)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Charls w 2019/05/09 08:29
W Tigu 2.0 TDI nigdy nie spalał 5,5 litra chyba że założysz opony 185, złożysz lustra i obniżysz go o 10 cm. Jak dziś Tig o mocy 190 a nawet 150hp przy oponach 255, prześwicie 20 cm bryle antyaerodynamicznej i  wadze krowy ma spalać  5,5 litra? Bądźmy poważni. Aby B8 Avant CJCA z chipem na 180 HP jak się uparłem to spalił mi srednio na trasie 4,8 litra a auto też ważyło prawie 1700 km ale inna aerodynamika. Im większy prześwit tym gorsza aerodynamika.


Poza tym  Golf 7 2.0 TDI spokojnie średnio zejdziesz poniżej 5,5 litra


Wszyscy porównują spalanie do golfa 1.9 TDI i to najlepiej mk3
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Fircyk w 2019/05/09 08:54
Audi Q5 2.0 190hp mały wypad dla odmiany spokojna jazda w dwie strony dwa tryby. No może  na powrocie bardziej normalnie chodź  troszkę szarpie, w porównaniu do Tiga(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190503/480d533e8dacacb0c3dad26000fa55e0.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190503/99812386023e71083ce922279f63a44a.jpg)
Przypominam normalna jazda  żaden  zawali drogą ze Mnie proszę  zwrócić  uwagę  na tryby jazdy. Dodam tylko od siebie że audi w wakacje przed odbiorem Tiga zrobił trasę  Stegna Warszawa  Jechałem  po bardzo ważne  leki dla  Żony  autostrada plus troszkę korków  w Wawie  rzadko poniżej  140  na trasie i  spalanie nie przekroczyło 8L  SZOK
   (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190509/3f00a7981479cd13d4355d3637e64a40.jpg)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Snooper w 2019/05/09 10:13

(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190509/3f00a7981479cd13d4355d3637e64a40.jpg)


@Fircyk, ja ostatnio na 100 km, taka sama srednia prędkość, od centrum miasteczka do centrum miasteczka średnie spalanie 7.4 l
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Kabe w 2019/05/09 10:22
Wszystko rozumiem, że są osoby którym silnik diesla pali niewiele, ale jak patrzę na statystyki realnego spalania jakie raportują ludzie na Motostat to nie jest już tak kolorowo.


https://www.motostat.pl/search/1?make_id=90&model_id=1430&search=Search
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Snooper w 2019/05/09 10:28
@Kabe nie to żebym był jakimś obrońcą, ale jako osoba mająca trochę wspólnego ze statystyką, nawet filtrując moc tych aut, to te raporty nie są do końca rzetelne i pełne


Edit: chyba, że mówisz o poszczególnych zestawieniach, a nie danych makro :)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Fircyk w 2019/05/09 10:32
Na moje oko to niema co porównywać  TDI  z TSI zawsze będzie  różnica. Jak ktoś normalnie bez szaleństw  w stronę  (EKO i Mam wyje... ne  przepisy  zapier...m ) jeździ  to różnica będzie ok max 2l . Ale cisnąć  oba silniki to TSI zawsze spali sporo więcej z tego co czytam po forach i co sam zaobserwowałem  to TSI  potrafi ponad 13l spalić  a  TDI  10l  raczej  nie osiągnie, ja nawet 8 nigdy nie miałem.  To nie zmienia faktu  że  oba silniki są   bardzo dobre mocne  (2.0 litry  4 cylindry ) i oszczędne na tle konkurencji  z ich  coraz częściej max 1.6 litra silnikami  i o zgrozo 3ma  cylindrami i mocą do 200 hp.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Fircyk w 2019/05/09 10:43
Wszystko rozumiem, że są osoby którym silnik diesla pali niewiele, ale jak patrzę na statystyki realnego spalania jakie raportują ludzie na Motostat to nie jest już tak kolorowo.


https://www.motostat.pl/search/1?make_id=90&model_id=1430&search=Search
Większość  stary model, może  z programem po aferze  DG?  Po programach typu BOX z allegro ? Albo z zawalonym  układem wtryskowym?  Z nagarem  w EGR itp. 
Poruwnujmy auta z naszego modelu. Chodź i z tym ciężko  bo cały czas się  coś zmienia np. Zamiast 180 tsi mamy 190 hp . A to nie tylko moc się  zmieniła.

 Proponuje  wrzucać  raport spalania  zamiast dyskusji co lepsze bo nigdy się nie zgodzimy.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Kabe w 2019/05/09 10:53
Większość  stary model, może  z programem po aferze  DG?  Po programach typu BOX z allegro ? Albo z zawalonym  układem wtryskowym?  Z nagarem  w EGR itp. 
Poruwnujmy auta z naszego modelu.
Naprawdę wszystkie auta są zmienione, popsute i tuningowane, tylko nasze nie?

Patrzę również na starsze bo statystyk dla nowych za dużo nie ma, tak jak napisałeś ja również uważam że po aferze DG auta są bardziej eko przez co ich spalanie wzrosło i dotyczy to również silników montowanych w Tigu 2.
Chciałem jeszcze raz zaznaczyć, nie mam nic przeciwko silnikom diesla do puki nie każą mi nim jeździć i to jest mój wybór. Dlatego kupiłem benzynę. W moim przypadku dźwięk silnika diesla odbiera mi ochotę jazdy samochodem. Chyba że na zasadzie kompromisu, spalanie było by dużo niższe niż przy benzynie że przymknę oko na dźwięk bo w kieszeni zostaje gruba kasa jako oszczędność,  ale obecnie już tak nie jest przy standardowym statystycznie korzystaniu z samochodu.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Snooper w 2019/05/09 11:22
Ja tylko nadmienię, że dyskutując w tym wątku nigdy nie miałem zamiaru czegokolwiek porównywać pod względem ja mam lepsze niż Ty itp. Sam wątek jest poświęcony spalaniu, tak więc o nim rozmawiajmy - podawajmy rzeczywiste dane i ewentualne do nich komentarze pozbawione ocen szkalujących wybór innych :)


Dyskusje typu diesel czy benzyna oraz próby ich porównań zostawmy komuś kto stoi przed wyborem silnika. Jeśli będzie kierował się przy wyborze spalaniem, to niech ten wątek mu w tym pomoże.


Swoją drogą ciekawe byłoby pojechać każdym rodzajem silnika taką samą trasą w jednym czasie :))
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: rk w 2019/05/10 00:00
Dzisiejsza trasa Pankow(Berlin)-Kołbaskowo - 130km, przejechana w godzinę (połowa 130km/h z kilkoma kawałkami 60-80-100, reszta but w podłogę i 233 km/h). Spalanie 14,1 l/100km. Jestem zadowolony:)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2019/05/10 00:17
reszta but w podłogę i 233 km/h

Ah ten cudowny, szary marker "no limit" na navi, co? ;-)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Kabe w 2019/05/10 08:16
reszta but w podłogę i 233 km/h

Ah ten cudowny, szary marker "no limit" na navi, co? ;-)
Jak się tam jedzie to aż kusi. 
Natomiast mam spostrzeżenie, czy nie jest tak że kusi ale tylko naszych rodaków? 
Zauważyłem że na takich odcinkach wszyscy jadą grzecznie 125-140km/h i raz na jakieś czas pędzi ktoś z V max bo brak ograniczeń. A na autostradzie w PL jest limit 140km/h i duża część kierowców jedzie 160km/h a tylko niektórzy mieszczą się w przepisach 120-140km/h.

 ;D ;D ;D
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2019/05/10 09:18
Natomiast mam spostrzeżenie, czy nie jest tak że kusi ale tylko naszych rodaków?

Nowsze/lepsze/mocniejsze osobówki z tablicami z DE latają często po 160km/h i w górę. Tam trzeba mieć oczy przyklejone do wstecznego lusterka podczas wyprzedzania.

Jest też tak, że sporo tablic z PL pędzi - w tym przypadku już niezależnie od wieku/stanu/możliwości auta.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Charls w 2019/05/10 09:22
mi zawsze żal silnika żeby cisnąć na maksa  :'(
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: MrBlacker w 2019/05/10 09:46
Aż wstyd się przyznać, bo jeżdżąc tym autem jeszcze nie przekroczyłem 160 km/h. ;)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2019/05/10 09:51
Aż wstyd się przyznać, bo jeżdżąc tym autem jeszcze nie przekroczyłem 160 km/h. ;)

Ja dopiero po dwóch latach odkryłem co to faktycznie jest kickdown :D Wydawało mi się że już go używałem i wiem, ... do czasu aż jakoś mocniej na trasie docisnąłem gaz ;-)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: rk w 2019/05/10 09:58
reszta but w podłogę i 233 km/h

Ah ten cudowny, szary marker "no limit" na navi, co? ;-)
Są znaki, które da się lubić;)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: MrBlacker w 2019/05/10 10:07
Ja dopiero po dwóch latach odkryłem co to faktycznie jest kickdown  Wydawało mi się że już go używałem i wiem, ... do czasu aż jakoś mocniej na trasie docisnąłem gaz ;-)

Kickdown znam z Mazdy 6, czasami używam i działa. ;)
Fajne rozwiązanie i przydaje się przy bardziej agresywnym wyprzedzaniu.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Snooper w 2019/05/10 21:58
@rk jak wygląda kwestia hałasu przy 200?


w Kickdown wkurza mnie czasem zbyt mocna redukcja (wycie) silnika i walenie głową w zagłówek :)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: rk w 2019/05/10 22:43
@rk jak wygląda kwestia hałasu przy 200?
Przy 200 zwracasz uwagę na trochę inne rzeczy, np. drogę;)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2019/05/10 22:51
Dzisiejszy przelot nowym odcinkiem S6 (Goleniów-Nowogard). Tak to można trasę pokonywać - tempomat na 130km/h i prawie pusty odcinek, raz tylko musiałem zwolnić bo komuś się śpieszyło, a poprzedzający się ślimaczył.


Odcinek już bez zwężeń do 1 pasa.
PS dodam, że auto dobrze rozgrzane było. Zresetowałem licznik kawałek po wjeździe na trasę, bo warunki okazały się super do takiej zabawy.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: tiguan220 w 2019/05/11 08:17
Dzisiejszy przelot nowym odcinkiem S6 (Goleniów-Nowogard)
ten odcinek ma ponad 50km?
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2019/05/11 09:00
Dzisiejszy przelot nowym odcinkiem S6 (Goleniów-Nowogard)
ten odcinek ma ponad 50km?

Kurde, racja. To musiałem coś skopać z resetowaniem i pomiar jest jeszcze od Orlenu w Szczecin-Dąbie.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2019/05/12 23:19
Kolejne spokojne trzy trasy przez weekend potwierdzają, że TII 2.0 TSI 180KM, jeśli się go nie butuje, to 7,5l/100km w trasie jest bezproblemowe do uzyskania - bez trybu ECO.

Już bez fotek, bo to sensu nie ma, ale gdy leciałem na autostradzie z tempomatem 110-130km/h, 7,5-8l (łącznie 400km przy temperaturze powierza 11 stopni).

Znów dziś przy drodze mieszanej, typowym dla mnie odcinku Szczecin-Koszalin-Szczecin, tempomat maksymalnie na 110km/h oraz spowolnienia w miejscowościach i na odcinkach w przebudowie, bez wyprzedzania - 7,5l/100km.


W tym aspekcie, jestem bardziej niż usatysfakcjonowany z wyboru jakiego dokonałem ponad 3 lata temu.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Peterka w 2019/05/14 15:56
Na weekend wziąłem auto z salonu. Tiguan Allspace, TSI 2.0 DSG 4Motion, dobrze wyposażony comfortline.
 
Z jakiego salonu wziąłeś?
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2019/05/14 16:34
Na weekend wziąłem auto z salonu. Tiguan Allspace, TSI 2.0 DSG 4Motion, dobrze wyposażony comfortline.
 
Z jakiego salonu wziąłeś?

Tak się tylko upewnię. Widziałeś, że to wpis sprzed ponad 9 miesięcy?
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Skakun w 2019/05/14 21:06
Odpowiadam: ze Świętochłowic :)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: bartw w 2019/05/15 23:44
Może się mylę lub mam zupełnie inne spostrzeżenia. Ale według mnie silniki TDI kilka lat temu, czyli przed aferą Diesel Gate, były dużo bardziej oszczędne. Teraz by spełniały wyśrubowane normy spalania/eko, zarówno silnik jak i skrzynia biegów są tak zaprogramowane że TDI realnie spala 1-2 litry więcej niż kiedyś niestety. 
Powoduje to że średnie spalanie silnika diesla niebezpiecznie zbliżyło się do silnika benzynowego.
Ale to w drugą stronę działa - jeśli już coś ograniczali to dynamikę, moc diesla po to żeby ograniczyć spalanie, a w konsekwencji emisję CO2 i NOx :) A z resztą po co patrzeć co robili / nie robili. Wystarczy spojrzeć spalanie - przyspieszenie. I wtedy widać nagą prawdę.

Faktycznie spalanie diesla bliskie jest spalaniu silnika benzynowego - z tym się zgadzam. W allspace'ach dla przykładu najmocniejszy diesel pali praktycznie tyle samo* co najsłabsza benzyna :P
*porównując te same wersje wyposażenia (lub raczej ich ekwiwalent pod względem wagi).

A już tak całkiem serio - też się zgadzam z tym (pisałeś o tym niżej w cytowanym poście) że każdy powinien mieć wybór. Dla mnie są samochody do których po prostu pasuje benzyna (np sportowe) jak również takie do których pasuje diesel (np duże SUVy).
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Kabe w 2019/05/16 18:00
A już tak całkiem serio - też się zgadzam z tym (pisałeś o tym niżej w cytowanym poście) że każdy powinien mieć wybór. Dla mnie są samochody do których po prostu pasuje benzyna (np sportowe) jak również takie do których pasuje diesel (np duże SUVy).
Podobnie myślę, tyle że Tiguana nie zaliczam do dużych SUV'ów, dla mnie to bardziej auto wielkości i wagi Touarega. Przy takim dużym SUV'ie benzyna by spalała 15-20L co nie jest dla mnie akceptowalne
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: MrBlacker w 2019/05/16 18:08
Ale jaka przyjemność z jazdy takim autem. Jak raz się przejedziesz to będziesz chciał jeszcze. Mowa o pojemności powyżej 5 litrów. ;)
Oczywiście pomijam aspekt ekonomiczny.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: MrBlacker w 2019/05/16 20:12
Dzisiaj korki mnie dobiły.

@Peterka chyba jednak ta wersja silnikowa nie będzie idealna dla Ciebie. ;)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Snooper w 2019/05/16 20:16
@MrBlacker - niezla srednia prekość o_O w takim momentach czlowiek zaczyna dziekczynienie za dsg i acc ^^
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: MrBlacker w 2019/05/16 20:33
Bywało jeszcze lepiej. ;)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Darayavahus w 2019/05/17 09:32
A ja tak z pokrewnym pytaniem wyskoczę. Moje poprzednie VAGi potrafiły przy zerowym zasięgu na FIS-ie przejechać jeszcze spokojnie 40 km. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z Tiguanem w tej materii?
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Tiggy w 2019/05/17 09:38
A ja tak z pokrewnym pytaniem wyskoczę. Moje poprzednie VAGi potrafiły przy zerowym zasięgu na FIS-ie przejechać jeszcze spokojnie 40 km. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z Tiguanem w tej materii?
Ryzykowna zabawa. Nigdy nie schodzę poniżej 50km.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Charls w 2019/05/17 10:21
Ja staram się tankować zanim rezerwa się zapali, zawsze tankuje do pełna
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Darayavahus w 2019/05/17 10:48
Good for you. No nic, muszę zatankować drożej pod pracą zamiast taniej pod domem...
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: rk w 2019/05/17 10:56
Tankowanie w sposób który opisuje Charis ma sens ze względów technicznych (a także ryzyka).

Natomiast jak już wyświetlacz pokazuje zasięg 0, auto ma paliwa na około 40 km. Raporty głównie z Niemiec, jeden z kolegów, chyba @VENOM przetestował, że na pewno da się jeszcze 10km przejechać (od wskazania 0).


Nie przeciągaj, szkoda pompy (pomp) w T2. Dodatkowo, zwłaszcza zimą tworzy się lepsze środowisko do skraplania wody.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: VENOM w 2019/05/17 11:00
Raporty głównie z Niemiec, jeden z kolegów, chyba @VENOM przetestował, że na pewno da się jeszcze 10km przejechać (od wskazania 0).
Tak było. Staram się nie dopuszczać do rezerwy ale raz mi tak właśnie wyszło, wtedy.z sercem na ramię iu przy wskazaniu Zero przejechałem chyba niecałe 10.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: MrBlacker w 2019/05/17 11:12
Tak jak napisał @rk Tiguan powinien przejechać 40 km, ale teraz osobiście bym nie ryzykował. Przeważnie tankuję jak pozostaje mi 40-50 km do przejechania.
Naście lat temu Passatem z silnikiem diesle'a od wskazania pozostałych kilometrów na "0" przejechałem jeszcze jakieś 80 km zanim dojechałem do stacji benzynowej. Gdy tankowałem do baku weszło 66 litrów (katalogowo bak miał 60 litrów). Więcej razy nie ryzykowałem. ;)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2019/05/17 11:52
wtedy.z sercem na ramię iu przy wskazaniu Zero przejechałem chyba niecałe 10.

A jak ekonomicznie wtedy człowiek jedzie ;-) Też kiedyś T2 dotarłem do stacji jadać 12km drogi z 0 na liczniku. Klima wyłączona, przewidywalna jazda, jak najmniej hamowań/przyśpieszeń.

Myślę, że każdy kierowca powinien choć raz w życiu tak pojechać :D
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Charls w 2019/05/17 12:12
Myślę, że każdy kierowca powinien choć raz w życiu tak pojechać
aj tam, ja kiedyś swoją Ładą 2107 nie dojechałem, zabrakło paliwa a tu środek nocy, najbliższa stacja za 10 km i nie wiadomo czy otwarta w nocy, ruch wówczas taki był, że jedynie autobus PKS i to w dzień mogłeś spotkać, komórek wtedy nie było, na szczęście stało się to kilka kilometrów od domu, powrót pieszo i banieczka 5 litrów, zalane i po problemie, powrót do domu. Przejażdżka nieudana, dalszy ciąg ogniska bezalkoholowy  8)

Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Snooper w 2019/05/17 13:30
A jak ekonomicznie wtedy człowiek jedzie ;-) Też kiedyś T2 dotarłem do stacji jadać 12km drogi z 0 na liczniku. Klima wyłączona, przewidywalna jazda, jak najmniej hamowań/przyśpieszeń.

Myślę, że każdy kierowca powinien choć raz w życiu tak pojechać

ja tak jechałem A1 na rezerwie z założeniem, że "na pewno starczy mi do Orelnu 10 km od autostrady", 20 km przed zjazdem (30 od stacji) Opelek zaczął natrętnie pikać by zatankować teraz i już - droga do docelowej stacji wydłużyła mi się o jakieś 2 tygodnie... Dobrze, że żona spała i przeżywałem to sam, bez podsysania emocji ^^
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: rk w 2019/05/17 13:41
Ja robiłem tak wielokrotnie w firmówkach, w okresie gdy robiłem 60.000-100.000 km rocznie.

Raz się zagapiłem i pominąłem ostatnią stację na trasie Berlin-Szczecin. 0 na wyświetlaczu było ze 30 km wcześniej, ale to Toyota więc margines duży. Eko jazda, TIRy mnie poganiały świecąc światłami i trąbiąc. Nic nie pomogło, kilka kilometrów przed granicą i stacją skończyło mi się paliwo. W międzyczasie ojciec jechał z bańką paliwa, ale z przeciwnej strony więc zrobiłem coś jeszcze głupszego - przebiegłem autostradę. Nie polecam;) Nawet samo stanie na awaryjnym na autostradzie nie należy do przyjemności i zdecydowanie nie sklasyfikowałbym tego jako bezpieczne.

Drugi raz w środku lasu w Finlandii, mała, obskurna samoobsługowa stacja i środek zimy.  Do najbliższych zabudowań ze 20-30 km. Okazało się, że część stacji nie akceptuje kard wydanych poza Finlandia. Automat mi wciąga ostatnie 50 Euro w gotówce i nie wydaje paliwa - pokazuje 'error' ;) .

Stacja miała czterocyfrowy numer, myślałem, że to numer stacji ale w desperacji na niego zadzwoniłem;). Nr w stylu +48 1234.  Dodzwoniłem się do kogoś do domu, koleś nie mówił po angielsku;) Całe szczęście, poprosił żonę, a ona była właścicielką sieci stacji więc podjechała i było już z górki. A już się szykowałem, by rozpalić ognisko.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: apodlesny w 2019/05/20 10:42
Potwierdzę że 2.0 TFSI da radę przejechać niestety tylko :( 40-50 km od momentu pojawieniu się 0 na zasięgu (natomiast faktycznie w Toyotach możliwe jest osiągnięcie 80-100km). To nauczyło mnie właśnie w TIG przewidywać tankowania w oparciu o wskazania zasięgu.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Snooper w 2019/05/20 11:06
@rk bieganie po autostradzie zdecydowanie jest czynnością niekomfortową. Dwupamówka w mieście wzbudza strach, co dopiero autoban...


@rk, @apodlesny jaki macie zasięg na pełnym baku?


Teściowi ostatnio przed Włoskim tunelem zapaliła się rezerwa, do tego trafił na korek. Tam podobno za takie rzeczy mandat w dziesiątkach € :) Zimne poty miał nawet nie wiedząc, ile to mogło go kosztować. Ale to zawsze był ryzykant :D

Ja się pochwalę, choć nie wiem czy powinienem, bo to też wynika z tego jak jeżdżę na co dzień. Ale ostatnio jeżdżąc 90km/h schodzę poniżej 7 litrów na trasie lekko ponad 30 km. Jeśli ma cierpliwość mi pozwoli, uskutecznię taką jadę do Szczecina w przyszłym tygodniu choć znam siebie i wiem, że będzie ciężko :)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2019/05/20 11:38
Ale ostatnio jeżdżąc 90km/h schodzę poniżej 7 litrów na trasie lekko ponad 30 km. Jeśli ma cierpliwość mi pozwoli, uskutecznię taką jadę do Szczecina w przyszłym tygodniu choć znam siebie i wiem, że będzie ciężko

Jak były duże przebudowy na 6-tce, to jadąc w nocy "do 90km/h" udało się zejść do 6,4l/100km - ale tylko raz przy czym było zero wyprzedzania, hamowanie tylko w miejscowościach i na przesmykach na budowie.

Ja od ostatniego wpisu zrobiłem SZN-BER-SZN oraz dwa razy SZN-KOS-SZN i 7,3-7,5 za każdym razem, przy prędkościach do 130km/h.

Dziś Büdelsdorf, także długa, jednostajna trasa i prawie cały czas po niemieckiej autostradzie. Ciekawe co wyjdzie :)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: apodlesny w 2019/05/20 11:40
Z zasięgiem to zależy od wskaźnika "opóźnienia" w trasie, tj. im mniejsze opóźnienie tym większy zasięg :) . Ostatnio na E starając się w trasie cirka 800 km (mieszane A1/A2/ S8/ oraz DK1) średnie spalanie wyszło ok. 7 l/100.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Snooper w 2019/05/20 12:19

@arekp zdaj raporcik, moja Insignia uwielbiała niemieckie drogi, aż miło wspominam : )

Z zasięgiem to zależy od wskaźnika "opóźnienia" w trasie, tj. im mniejsze opóźnienie tym większy zasięg :) . Ostatnio na E starając się w trasie cirka 800 km (mieszane A1/A2/ S8/ oraz DK1) średnie spalanie wyszło ok. 7 l/100.


I dojechałeś na jednym baku?
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: apodlesny w 2019/05/20 15:11
Trudno powiedzieć - bak przy wyjeździe nie był pełny - a dolewałem w drodze powrotnej.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Tomus w 2019/05/20 21:19
Ok, to o ekonomicznej jezdzie wiecie juz wszystko.
Za to szybki wypad do Poznania i z powrotem wychodzi tak:

Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2019/05/20 22:53
Więc, od kilku godzin w Büdelsdorf. Przejazd najpierw przez centrum Szczecina, przez Mierzyn do Lubieszyna. Dalej przez kilka małych miejscowości zanim dotarliśmy na niemiecką 20-kę, a pod koniec trasy 7-ką. Na tempomacie 120km/h, w kilku miejscach po kilkanaście km nie więcej jak 80km/h ze względu na remonty dróg.

Jestem bardziej niż zadowolony, tym bardziej że całość w D, a nie jakieś EKO cudowanie, tylko normalna, spokojna trasa.


EDIT: dla porównania powrót, zdecydowanie szybsze tempo 130-180km/h - niestety złapało nas oberwanie chmury i ciągnęło się przez prawie połowę trasy.

Średnia prędkość 97km/h, spalanie 8,3l/100km. Koszt paliwa, gdyby ktoś narzekał na nasze ceny: 1,499 EUR/l PB95 na Star (Orlen).


PS gdyby kogoś interesowało, płatność kartą flotową ORLENU na ich stacjach w DE (Star) nie stanowiła żadnego problemu.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Charls w 2019/05/21 22:21
@arekp jak się ma spalanie z MFA do rzeczywistego metodą "pod korek"? Z doświadczenia z wielu VAGów wiem, że zaniżają
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2019/05/21 22:33
@arekp jak się ma spalanie z MFA do rzeczywistego metodą "pod korek"? Z doświadczenia z wielu VAGów wiem, że zaniżają

Po trasie tam, 473km wyszło 7,1l/100km według komputera. Na stacji zalałem 33,62 "do odbicia", co daje idealnie 7,11l/100km. Jutro z ciekawości podjadę na stację jako pierwszy cel i zobaczymy ile wyjdzie dla drugiego zdjęcia.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Charls w 2019/05/21 23:00
To byłby ewenement
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2019/05/22 09:07
Powrotna: 441km, spalanie 8,3l/100km. Przejechane w nocy i dziś rano dodatkowo ~30km + tatankowane 39,43l, wychodzi 8,37l/100km.

Faktycznie trochę zaskakująco. Sprawdzę przy kolejnych tankowaniach - chyba, że ktoś inny robił takie testy wcześniej i może się podzielić swoimi spostrzeżeniami?
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Tiggy w 2019/05/22 09:29
@arekp jak się ma spalanie z MFA do rzeczywistego metodą "pod korek"? Z doświadczenia z wielu VAGów wiem, że zaniżają
Ja mam właśnie odwrotne doświadczenia - właściwie zawsze MFA pokrywa mi się z tym co jest na dystrybutorze (wszystko VAGI - Fabia 1.6, pasek 1.9 TDI, pasek, 2.0 TDI, Tiguan)


Działa to na tyle dokładnie, że tankując pod korek zawsze zaskakiwałem moją żonę mówiąc ile litrów za chwile wyskoczy na dystrybutorze ;-)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: foxter11 w 2019/05/22 16:58
Ja w zeszłym roku latem kilka razy robiłem takie testy i spalanie wg komputera było 5.6 a wg dystrybutora ok 6. Zimą nie testowałem ale komputer pokazywał 7l. W tym roku albo komputer się skalibrował albo jeżdżę mniej ekonomicznie bo pokazuje 6l. Ale nie porownywalem z dystrybutorem.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Charls w 2019/05/22 22:03
spalanie wg komputera było 5.6 a wg dystrybutora ok 6
to najczęściej spotykany "standard" spotykany w VAGach, mój jak na MFA pokaże 5,7 litra to przy dystrybutorze wychodzi 6-6,1 litra. Podobnie miałem w Golfie 5, Audi A3 i A4, wszędzie kalibrowałem w adaptacjach na 105%, wówczas było dość dokładnie
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: rk w 2019/05/23 00:19
Skąd biorą się różnice opisałem w drugim poście tego wątku:
https://tiguan-forum.pl/index.php?topic=30.msg314#msg314 (https://tiguan-forum.pl/index.php?topic=30.msg314#msg314)


Spinanie się na porównywanie kompa z dystrybutorem w sposób wyrywkowy moim zdaniem nie ma specjalnie sensu.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Pawel niegada w 2019/05/30 22:07
Witam
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Peterka w 2019/06/09 12:36
Koledzy Czy tyko Ci co mają zaznaczone Tiguan II AllSpace maja właśnie Allspace czy tez inni mogą mieć , Ci co podają tylko Tiguan.
Na razie znalazlem tylko ze MrBlacker ma Allspace. Chciałem sobie porównać spalanie .
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: MrBlacker w 2019/06/09 14:53
Wiele osób ma raczej poprawnie wybrany model w opisie profilu, jak sobie spojrzysz parę postów niżej to ten model mają np. @foxter11, @apodlesny, @Tomus, @Snooper. ;)

A ja ostatnio krótkie trasy ze skrajności w skrajność. ;)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: foxter11 w 2019/06/09 15:45
Ja mam TDI 150KM. Latem spalanie ok 6 litrów a zimą 7-7.5. Trasa 75% ekspresowka (120-130km/h jak jest pusto, a tak to 90-120) ale nietypowa bo obwodnica Trojmiasta i 25% miasto. No i raczej w ogóle nie stoję w korkach.
Przy jeździe autostradą 150-160 spalanie było ok 8-8.5 litrów.
Przy jeździe drogami krajowymi i wojewódzkimi,  a więc 90-100km/h spalanie spada poniżej 5l. Rekord to 4.6.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Darayavahus w 2019/06/12 12:57
No i raczej w ogóle nie stoję w korkach.
Nie wiem jak to robisz jeżdząc obwodnicą...

A tak serio to moja konfiguracja jest po lewej i wychodzi mi przy codziennej jeździe średnio jakieś 8-9l Przy czym rano stoję w korku żeby się dostać do obwodnicy. Po 10km w tych korkach mam zazwyczaj coś koło 12l/100. Jak już wjadę to bardziej niż od prędkości spalanie zależy od płynności jazdy i kierunku w którym jadę - do pracy pod górkę więc finalnie wychodzi około 9 a z pracy w dół więc można zajeść nawet w okolice 7-7,5. Ogólnie jest wrażliwy na styl jazdy. Trzeba się pilnować żeby sensownie palił. W długą trasę jeszcze się nim nie udałem - dopiero 4,5 tyś km nakręcone.
Mój rekord w dół w załączniku (DK20 Kaszuby - Gdańsk) ale z pewnością da się mniej bo ruch był dość gęsty.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Charls w 2019/06/12 19:01
FWD zawsze będzie miał niższe spalanie niż AWD ale uzyskać 4,5 litra Allspejsem to z górki i z wiatrem musialo być  :)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: foxter11 w 2019/06/12 19:29
Po pierwsze FWD mniej waży i pali.
Co do obwodnicy to jadę przed 6 i wracam przed 14 więc korków nie ma :)
A <5 to bez problemu wyciągam jadąc drogami powiatowymi, wtedy prędkość oscyluje wokół 70-100km/h. I mówię o jeździe 2 dorosłych i 2 małych dzieci. Oczywiście nie cisnę aż do kickdownu, ale jak emeryt też nie jadę i kiedy trzeba to wyprzedzam. No i staram się jeździć płynnie i gdzie się da na ACC.
Na Dk20 wychodzi mi ok 5.5 trasa Gdańsk-Bytów.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Charls w 2019/06/12 23:06
Na Dk20 wychodzi mi ok 5.5 trasa Gdańsk-Bytów.
Przez Żukowo i Egiertowo czy Kartuzy Sulęczyno?
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: westsajd w 2019/06/13 08:38
Na Dk20 wychodzi mi ok 5.5 trasa Gdańsk-Bytów.
Przez Żukowo i Egiertowo czy Kartuzy Sulęczyno?
Tak mi się skojarzyło  ;)
https://www.youtube.com/watch?v=IP7TmSDBCsk (https://www.youtube.com/watch?v=IP7TmSDBCsk)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Charls w 2019/06/13 10:28
Na Dk20 wychodzi mi ok 5.5 trasa Gdańsk-Bytów.
Przez Żukowo i Egiertowo czy Kartuzy Sulęczyno?
Tak mi się skojarzyło  ;)
https://www.youtube.com/watch?v=IP7TmSDBCsk (https://www.youtube.com/watch?v=IP7TmSDBCsk)


Coś w tym jest  :)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: foxter11 w 2019/06/13 11:57
Na Dk20 wychodzi mi ok 5.5 trasa Gdańsk-Bytów.
Przez Żukowo i Egiertowo czy Kartuzy Sulęczyno?


No DK20 prowadzi tylko przez Żukowo-Egiertowo i dalej Kościerzynę wraz z obwodnicą. Przez Kartuzy przechodzi droga wojewódzka, ale akurat ta jest dosyć kręta i nie sprzyja płynnej jeździe.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Charls w 2019/06/13 12:33
No DK20 prowadzi tylko przez Żukowo-Egiertowo
Masz rację, zagalopowałem się bo ja jeżdżę z Gdyni i do Żukowa jadę DK20 a potem na Kartuzy


ps. Wybaczcie proszę OT szanowni moderatorzy
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Snooper w 2019/06/14 10:35
A tak serio to moja konfiguracja jest po lewej i wychodzi mi przy codziennej jeździe średnio jakieś 8-9l Przy czym rano stoję w korku żeby się dostać do obwodnicy. Po 10km w tych korkach mam zazwyczaj coś koło 12l/100. Jak już wjadę to bardziej niż od prędkości spalanie zależy od płynności jazdy i kierunku w którym jadę - do pracy pod górkę więc finalnie wychodzi około 9 a z pracy w dół więc można zajeść nawet w okolice 7-7,5. Ogólnie jest wrażliwy na styl jazdy. Trzeba się pilnować żeby sensownie palił. W długą trasę jeszcze się nim nie udałem - dopiero 4,5 tyś km nakręcone.
Mój rekord w dół w załączniku (DK20 Kaszuby - Gdańsk) ale z pewnością da się mniej bo ruch był dość gęsty.

ja robiąc trasę 12 km do miasta, miasto 5 km i z powrotem (razem jakieś ~30 km) mam 7,4-7,5l.

Ostatnio pobiłem rekord praktycznie cała droga włącznie z przyspieszaniem na tempomacie do 100 km/h -6,3 l. Zauważyłem, że jeżdżąc 110 nie da się zrobić mniej niż 7,2 podejrzewam, że opór powietrza gra tutaj główną rolę. Ogólnie jestem zadowolony... z 9-12 litrów raczej nie byłbym zadowolony, ale w sumie ja nie wiem co to są korki i ile się w nich "pali" :)


(https://lh3.googleusercontent.com/rBuA9xEmjjYzkBicIAtc7XGj9K1yFd3_xlSX7rllhyOowMrhFgAAHpq3U-WDFPcdeCzyRV984tJ-3psta3WjbYIthRpGk61HgWTwrpOFcvQY8AQkH7MJx-l2jJrsoL4Zad-1w0fl25X_CNCQy5Rx9ZcU8bV40cj1Hm2q_5CWN6CfC9b28bg0JP0TIYOujSlYCRVqfj3KzejBq_hhMG5JoC0NwHFunxrEtGcrpIiB8zPUznebetImFe9lITvOjQwDAMvye2UBdZEfjA4tLZrgrxUAl5kQCieoJ6coLGvtIA0MiTAev22_OFYj5STUVlMVS1Xklp4tMs6ar097kfItNlDxSznJIyBrMQAzxa1HGQD6MzgurdhzkmE7vUn-5W1C7_JdkqBiFjKB_9oDLyNMhz9AsnTMF1Uv9aJ080S6zMd8gX3gcLTiWuxzWSeQ6B3O-Sdwm2GHk3nD41n05v70x9pB4uSXcMbcgBg-FA7Qo4-VcCElcVeAUFuJw5T_pyI9I1fEqgIN-7VjPBLKsCc1A3mhHcICEciyCsTyxa0ILvdPm35Ogz_aeHVoFGcf1U3MtSsuCzr8GV6i3BP_yJrgOOtMpvelfiZbI_uLas4vieDgiUXccSFPAktI4V6TSLKYQLFPq5II3DRR6U9V_MkaWYA9Q--yzC32UyNPAexEptb5_NUXQBiLT4Fya-c5CPIvZL9NsWKwH4IUy-DqvfkaGlWc=w1240-h698-no)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: tiguan220 w 2019/06/16 01:05
U mnie przy spokojnej jezdzie poza miastem wychodzi ostatnio sporo ponizej 7l, nawet bliżej 6.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Snooper w 2019/06/16 23:16
@tiguan220 - lepiej niż mój diesiel ^^
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: tiguan220 w 2019/06/16 23:34
Co nie zmienia faktu, że realne spalanie z ostatnich kilku tys mam na poziomie 8l a u Ciebie pewnie ze 2l mniej.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Snooper w 2019/06/17 07:42
@tiguan220 , chyba poprawię Ci humor: Ostatni miesiąc nie działał mi Carnet ale raczej większych wahnięć nie ma:


(https://lh3.googleusercontent.com/OlpWsvLI8E3aRfDWviUcgp9ounS7dFHWl3xdEWqszf1QPnompcWRtwCxobChD6BoJGpBFZGQd2GZ2IuoWdglPRjWUJ-6EKfUspf4PVJcB0X_AV6ZhuexESL1YCRCUNoppU6pnUPPiuJ-A0Xf1clrww_rpfrQoIk50SlB9My6x_qxDN7S1Ib80Q9OIFHhr83-Y9uPo-4HffNWYZBtR5VZaHztt26DEp_8pG1LAZ5aXIrzjFdlHxIlRdRq1pwRIJQfcFBG8F_5Z0TL89FxALdMz-rmLQrZkbK1UbrAwOH5NIS-temvek26wa_x_oiA7orDgNMuYyO7ruuufCRGjphz-noHsvsltCcMNmU7GBAxvLkGC9FmHdUEmAVzSIdh9oaHei-5mZGEuk1bXGAAZwLK9pvJfO8q6sWwgzbXh1dn6dVPC2NwZvULnSsfIfP-BoNbGQGZDoIAkJkW6H5ykO8qSIQ4DLn3HrjBSpq451te7TlOMxXPy5aIAj2nrTrFpbmi5dpVYXHwWm9TbgH07PhsRzzCvA3mJnIAGCRZVpZSRdldC-BQUnUxNGb4_IctsLYulhanJKySh8KVgRX-p0J3V7EmizAfuIHXkFOMKNnzkgRqJSn4B0DDJr1FKdtW0X8rsN5cca51x9OGHLqJJg8a1J5_LcHh-e0=w430-h882-no)Już to pisałem wcześniej - jeśli ktoś rozważa diesel/benzyna tylko pod względem spalania, a nie robi milionów kilometrów, to polecam benzynę :)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Kabe w 2019/06/17 16:26
Już to pisałem wcześniej - jeśli ktoś rozważa diesel/benzyna tylko pod względem spalania, a nie robi milionów kilometrów, to polecam benzynę
Jeśli to pisze uzytkownik TDI to znaczy że świat się kończy  ;D 

Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Snooper w 2019/06/17 17:51
@Kabe ja jestem pokretnym uzytkownikiem ; ) w dodatku dzieki mnie swiat sie tak szybko nie skonczy bo obecny tdi generuje mniej zlych gazow niz tsi ^^ ekologia kurna!
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Kabe w 2019/06/17 17:57
Ja tak pół żartem pół serio napisałem. 
Z tymi gazami to jednych mniej drugich więcej,  prawda jest jak zwykle po środku. Ale nie brnijmy bo to nie ten temat
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: kabum w 2019/06/17 22:11
trasa Wwa-Oświęcim-Wwa - kilka korków które, obniżyły średnią prędkość - tak to średnio było ok 140km/h ze skokami do 190 :P
Wynik całkiem przyjemny, przynajmniej jak dla mnie w stosunku do poprzedniego auta(Toyota Avensis)
(https://images89.fotosik.pl/202/f3e2e7273cd82ca0med.jpg) (https://www.fotosik.pl/zdjecie/f3e2e7273cd82ca0)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Peterka w 2019/06/23 23:10
Mialem dzis pozyczonego Tiguana 9 krotki) 1,5 TSI DSC. Tyle mi spalil na trasie Warszawa-Gostynin-Warszawa.

(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190623/84e78f966ae82fc3c1656e5408ad8643.jpg)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Snooper w 2019/06/24 11:58
@Peterka to raczej zadowolony jesteś :)  Ja jeździłem test krótkim z tym samym silnikiem co wybrałem Allspac'a i różnicy w zwinności/płynności jazdy nie odczułem, tak więc wrażenia będą podobne miedzy allspace, a krótkim :)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Peterka w 2019/06/24 12:04
Jestem . Ale kumpel namawia mnie na 2.0 TSI DSG (190 KM). On na Arteona 2.0 i ponad 200 KM tez w benzynie. Czy silnik w Tiguan 2.0 ma mokra DSG?
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Rocko w 2019/06/24 20:22
@Peterka pamiętaj tylko, że to nie kumpel będzie jeździł Twoim samochodem, nie on za niego płaci przy odbiorze, nie on będzie płacił za paliwo i ubezpiecznie 🙂 jeżeli 150 KM Cię zadowala, to po co więcej? No chyba, że nie zadowala to się nie zastanawiaj 😛
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: tiguan220 w 2019/06/25 22:02
Mialem dzis pozyczonego Tiguana 9 krotki) 1,5 TSI DSC. Tyle mi spalil na trasie Warszawa-Gostynin-Warszawa.
Skąd takie duże spalanie? Przy tej średniej prędkości obstawiałbym bardziej w okolice 5.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Kabe w 2019/06/25 23:02
Tig 150KM nie pali 5L, da się co najwyżej zejść do 5,8L moim zdaniem
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Tiggy w 2019/06/25 23:15
Skąd takie duże spalanie? Przy tej średniej prędkości obstawiałbym bardziej w okolice 5.
Średnia przy tym przebiegu (245km) wskazuje na to, że to był głównie ruch miejski / podmiejski. Dużo hamowania/rozpędzania. 5L w tym wypadku było nierealne.

Co innego w trasie - jadąc bardzo EKO da się zejść poniżej 5, ale trzeba:
1. Hamować głównie silnikiem
2. Unikać gwałtownego przyspieszania
3. Unikać całkowitego zatrzymania
4. Jechać na możliwe najwyższym biegu
5. Przed większymi podjazdami lekko się rozpędzić, unikać podjazdów w tempomacie - lepiej pozwolić autu trochę wytracić prędkość niż ją utrzymywać.

Główna zasada - przewidywać sytuację na kilka sekund do przodu.
Jestem fanem "jazdy na kropelce" więc możemy wymienić się doświadczeniami w tym zakresie :)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Kabe w 2019/06/25 23:18
Dla mnie taka jazda o kropelce to utrudnianie jazdy innym kierowcom.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Tiggy w 2019/06/25 23:28
Dla mnie taka jazda o kropelce to utrudnianie jazdy innym kierowcom.
Eeeee, przesadzasz. W trasie jadę zawsze co najmniej tyle ile jest na danym odcinku drogi dozwolone. To że unikam 'butowania' to inna kwestia.
W ruchu miejskim nie stosuję np. unikania zatrzymania albo wolnego rozpędzania bo to spowalnia zjazd/wjazd na skrzyżowania innym i tamuje ruch. Generalnie w mieście eco driving jest mocno ograniczony, bo zbyt wiele się dzieję aby np. często hamować silnikiem.
Wszystko trzeba robić z głową.


Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Kabe w 2019/06/26 08:09
Jazda o kropelce, a "butowanie" to dwa bieguny,  to że nie popieram na codzień jazdy o kropelce nie oznacza że mam pedał gazu w podłogę ... bez przesady, to jakieś patrzenie na świat w czarno biegłych kolorach.
Jechałem ostatnio przez pół Polski różnymi drogami w tym jednopasmowymi, spotkałem po drodze pojedynczych kierowców którzy albo jechali o kropelce,  albo strikte trzymali się przepisów i na ograniczeniu 50 jechali bliżej 40 ...
Nie popieram łamania przepisów, ale jazda o kropelce najczęściej utrudnia jazdę innym. Oczywiście że wolno tak jeździć, ale powoduje to irytację innych niestety.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: tiguan220 w 2019/06/26 11:24
Autostrada, spory ruch, prędkości do 140. Na pokładzie 2+2 i bagaże, bak pełny.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Kabe w 2019/06/26 16:15
Według mnie 2.0TSI przy prędkościach autostradach pali tyle samo co 1,4tsi/1,5tsi a może nawet 0.5L mniej
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Rocko w 2019/06/26 20:39
@Kabe z tym mniej to bym nie przesadzał, ale przyznaję, że wynik ładny jak na taką moc 🙂
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: solmat w 2019/06/28 19:45
no ja mam przy predkosciach autostradowych (140-160) mam spalanie 12-13 litrow wiec nie wiem jakim cudem wy macie 8l
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: tiguan220 w 2019/06/28 20:01
U mnie przy 140 jest bliżej 10l, 160 to już trochę powyżej 11l.  Najgorsze na autostradzie jest częste hamowanie/przyspieszanie. Dlatego w zależności od natężenia ruchu dobrze jest regulować prędkość: większy ruch=wolniej, jak pusto to można szybciej a spalanie będzie podobne. Na pustej drodze i tempomacie na 120km/h spalanie spada poniżej 8l bez problemu.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Skakun w 2019/06/28 20:48
Trasa z Kato na Istrię po autostradach, bez żyłowania, zwykle 10-20km/h ponad dopuszczalną prędkość, tryb Eco...

Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: tiguan220 w 2019/06/28 22:08
No to faktycznie benzyna pali podobnie do diesla przy spokojnej jezdzie.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Kabe w 2019/06/28 23:00
Dzisiejsza trasa, nie spieszyłem się zbytnio + zwężenie na odcinku Piotrków-Częstochowa
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: tiguan220 w 2019/06/28 23:05
Dzisiejsza trasa, nie spieszyłem się zbytnio + zwężenie na odcinku Piotrków-Częstochowa
Zasięg 960km? U mnie widziałem kilka razy 700km a przewaznie 600+. Pojemność baku chyba taka sama?
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Kabe w 2019/06/29 00:07
Pojemność baku taka samą  :) 
Oszczędna jazda z mniejszymi prędkościami jest atutem silnika 1,4tsi/1,5tsi spala wtedy naprawdę mało paliwa. 960km wynika ze średniego spalania.  960km na baku to nie udało mi się osiągnąć ale powyżej 800km to już kilka razy zrobiłem.
Za to powyżej 140km/h spala tyle samo co 2,0tsi lub nawet więcej jak ciśniesz mocno gaz.


Ale co by nie mówić,  auto duże a potrafi palić jak autko z segmentu B  :D
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Rocko w 2019/07/17 08:21
Wtorkowa trasa Auschwitz I - Galeria Kazimierz w Krakowie. 2 dorosłe osoby i małe dziecko. Jazda spokojna i właściwie zgodna z przepisami drogą chyba 780.


Spalanie 4.7 litra.


Przecierałem oczy ze zdumienia, bo do tej pory myślałem, że minimum to jest 6 litrów.
Zdjęcie wrzucę dopiero po powrocie, bo nie wiem jak na komórce zmniejszyć rozmiar.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: zibi1303 w 2019/07/17 20:56
To takiego wyniku jeszcze nie miałem...Raz tylko z Kaszub  Borucino -> Gdynia uzyskałem średnią 5.7l, a tak to 2 osoby plus mały bagaż to przykładowo Gdynia -> Kołobrzegwyszło mi 6.4l przy spokojnej jeździe ale to drogi krajowe tu się nie da szybko, średnia mi wyszła nieco ponad 60km/h bo trochę korków było
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Charls w 2019/07/18 00:43
@zibi1303 Borucino - Gdynia jest zawsze mniej niż Gdynia - Borucino, masz około 150 m różnicy w wysokości n.p.m., jeżdżę ta trasą codziennie
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Peterka w 2019/07/18 06:20
@zibi1303 , @Rocko . Wyniki jak na silnik 1,4/1,5 TSI fajne, ale wy macie krotkiego Tiguana. Jakie  wyniki mialby AllSpace z takim silnikiem?Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: asta w 2019/07/20 17:47
Spalanie 4.7 litra.


Przecierałem oczy ze zdumienia, bo do tej pory myślałem, że minimum to jest 6 litrów.
Mi minimum wyszło 4.9 ale bez klimy i jazda 70-80km/h
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Rocko w 2019/07/20 23:25
Spalanie 4.7 litra.


Przecierałem oczy ze zdumienia, bo do tej pory myślałem, że minimum to jest 6 litrów.
Mi minimum wyszło 4.9 ale bez klimy i jazda 70-80km/h
Ja klimę miałem cały czas włączoną (małe dziecko w samochodzie) a prędkości poza miastami podobne, bo takie ograniczenia tam są. W miastach (a raczej za tablicami obszar zabudowany) starałem się jechać przepisowo. Szkoda tylko, że dosyć dużo tych obszarów zabudowanych na tej trasie jest.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2019/07/23 22:08
Dziś ponownie odwiedzałem Berlin. Trasa w 4 dorosłych chłopa i pustym bagażnikiem.

SZN-BER - 7,6l/100km
BER-SZN - 7,2l/100km

W obie strony tempomat na 120km/h z odcinkowymi spowolnieniami na remontach (nawet do 60km/h) i przejazd do/z ścisłego centrum (30-50km/h).

I jak tu nie cieszyć się z Tiguana ;-)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: lukas w 2019/07/29 22:08
Trasa Opole - Schladming(Austria), 3 osoby dorosłe na pokładzie + pełny bagażnik. W Polsce na autostradzie tempomat 150km/h, natomiast autostrady Czechy/Austria 130km/h + grzeczne zwalnianie na każdym ograniczeniu.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Mullrof w 2019/07/30 14:09
@zibi1303 , @Rocko . Wyniki jak na silnik 1,4/1,5 TSI fajne, ale wy macie krotkiego Tiguana. Jakie  wyniki mialby AllSpace z takim silnikiem?
tempomat aktywny ustawiny na 60km/h na miejskich bez bardzo częstego zatrzymywania się- 5.7-6.5l (często wchodził w tryb 2 cylindrowy)
spokojna jazda po autostradzie 100km/h + spokojnie podmiejskie najniżej udało się zrobić 5.7l (często wchodził w tryb 2 cylindrowy)
jazda 120km/h to już około 7.5l (praktycznie nie wchodzi w tryb 2 cylindrowy)
jazda 140km/h to już 10l (nie ma mowy o trybie 2 cylindrowym)


są to wartości dla 2 małych dzieci + 2 rodziców. + bagaż. klima trzystrefowa oczywiście cały czas włączona.


moje odczucia są powiedzmy ok. liczyłem że realnie będę potrafił nim jeździć jeszcze jeden litr mniej ale ten samochód jest po prostu chyba za ciężki żeby ten silnik kręcił wyniki jak w golfie.
jestem zadowolony bo dopłata do diesla była katastrofalnie wysoka a nie jest to spalanie aż tak złe. jednak widać że nawet krótki Tiguan pali mniej.

podane dane WLTP przy zakupie o średnim spalaniu na poziomie 7.7l okazują się prawdą.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: iks w 2019/08/14 00:30
To mój pierwszy diesel ale jestem naprawdę miło zaskoczony. Trasa przez Czechy, Słowenię, Austrię do Chorwacji. 1378 km + ok. 10 po Brnie (tam spaliśmy). Start z pełnym bakiem, jedyne tankowanie w Austrii. Na miejscu licznik wskazuje do przejechania jeszcze 380 km. Jazda poza Polską cały czas przepisowa + 130 km/h na autostradach.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Snooper w 2019/08/14 10:29
@iks to jakie spalanie srednie wyszlo?


Ja zauwazylem, ze nastawiajac tempomat max na 100 km/h potrafie na trasie 50km zejsc do srednio 6.4 l. Wystarczy ze dam 110 to nie ma szans na nizej niz 7.4... spora roznica. Teraz zupelnie inaczej jezdze samochodem ^^
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: iks w 2019/08/14 11:05
@Snooper wychodzi 6.4!
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Tomus w 2019/08/17 06:24
A tak to wyglada przy jezdzie z przyczepka.

Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2019/08/17 08:11
A tak to wyglada przy jezdzie z przyczepka.

Coś dużo przy tej średniej prędkości i ilości kilometrów. Jak ciężka była przyczepka ?
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: wojtekw w 2019/08/20 15:43
Ciekawostka z mojej strony :)
Ostatnio ujrzałem na zegarach takie średnie spalanie:


(https://images91.fotosik.pl/236/831754ea9a73bb84med.jpg) (https://images91.fotosik.pl/236/831754ea9a73bb84.jpg)


[size=0px]Wracałem z gór i od startu jechałem z góry przez 3km :)[/size]
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: iks w 2019/08/23 16:00
Mój to na powietrze jeździ :-)
https://zapodaj.net/3379cdd37aa3e.jpg.html (https://zapodaj.net/3379cdd37aa3e.jpg.html)

Miał ktoś 1010 km :-) i jeszcze na dodatek po przejechaniu ok. 30 km od stacji.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: tiguan220 w 2019/08/23 16:08
U mnie ostatnio poniżej 6l średnie spalanie przy spokojnej jeździe.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Kabe w 2019/08/23 16:20
Miał ktoś 1010 km :-) i jeszcze na dodatek po przejechaniu ok. 30 km od stacji.
No ja miałem 960km przy benzynie
https://vag-forum.pl/index.php?topic=30.msg8787#msg8787 (https://vag-forum.pl/index.php?topic=30.msg8787#msg8787)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: tiguan220 w 2019/08/23 16:34
Ekodrajwing
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Kabe w 2019/08/23 16:35
Ekodrajwing
Szacun
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Adalbert7 w 2019/08/24 14:45
Tiguan Allspace 2,0 TSI 190KM - 2 dorosłe osoby na pokładzie - trasa z okolic żywca do Katowic - nie myślałem że 2-litrowa benzyna zejdzie do takich wartości
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2019/08/25 22:09
Przy 50km/h nie ma problemu z zejściem poniżej 6l/100km, a jeśli jeszcze wiatr pomoże albo trasa jest bardziej "z górki" to tym bardziej.


U mnie standardowa trasa i typowe spalanie - przez długi odcinek było 7l, ale syn zaczął się wybudzać więc ostatnie 40km było mało ekonomicznie.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Darayavahus w 2019/08/26 13:45
Tiguan Allspace 2,0 TSI 190KM - 2 dorosłe osoby na pokładzie - trasa z okolic żywca do Katowic - nie myślałem że 2-litrowa benzyna zejdzie do takich wartości


A w drugą stronę?
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Szymek w 2019/08/26 13:55
Moj pierwszy wyjazd letni w trase spalanie 6,9 przy sredniej 96km/h. Trasa z Katowic do Kolobrzegu przez A4 S3 i to co juz powstalo z S6. Predkosci generalnie 120-130 k mometami troche wyzej.Jazda spokojna i z ustabilizowana predkoscia.
Spalanie dlugookresowe 7,2 przy sredniej 55 km/h.
Przebieg 16 k paliwo diesel verva.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Darayavahus w 2019/08/26 14:04
Trasa Z Trójmiasta do Bawarii i z powrotem. Gdyby z tego wywalić polską część wyprawy to pewnie by było w okolicach 6,4 - tak, niemieckie drogi, poza znanymi zaletami są też bardziej ekonomiczne. Spalanie lawinowo rośnie wraz z minięciem polskiej granicy a średnia prędkość lawinowo maleje.

No i przez przypadek zatankowałem Verwę - nie polecam, lepiej kupić lody dzieciom albo dobrego kebaba. Ew. kawę na stacji.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Darayavahus w 2019/08/26 14:10
A tak się zastanawiam nad spalaniem TSI...


Kiedyś miałem na weekend Golfa 1.4 122km i turlając się po mieście spalanie było gdzieś w okolicach 7,5l/100km
Innym razem jechałem golfem 1.4 140km po autostradzie kilkaset km i spalanie było w okolicach 10l/100km.


To teraz są dwie opcje: albo jeździcie skrajnie eko że macie w TSI 190 czy 220 takie spalanie, albo przez te 4 lata VW zrobił taki skok że w samochodzie dużo większym, cięższym o jakieś 500kg i pewnie jeszcze z napędem 4x4 dostajecie niższe spalanie od Golfa o 2l/100km


Jak to jest?
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Darayavahus w 2019/08/26 14:12
@Snooper wychodzi 6.4!


Potwierdzam, to jest osiągalne.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2019/08/26 14:23
albo jeździcie skrajnie eko że macie w TSI 190 czy 220 takie spalanie

Na zdjęciach widać średnie prędkości oraz dystans. Także masz sporą część odpowiedzi.


Ze swojej strony dodam, że od wielu lat pokonując te same odcinki doszedłem do tego, do czego inni (starsi lub z dłuższym stażem) doszli dużo wcześniej. Zmniejszenie prędkości przelotowych daje niewielkie straty na czasie dojazdu (polskimi drogami), a drastycznie zmniejsza stres, ryzyka oraz spalanie.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Mullrof w 2019/08/27 00:20
osobiście jeżdżę na co dzień Seatem Toledo IV, fabrycznie 1.2 TSI 105KM (ostatni rocznik produkcji tej jednostki na łańcuchu). Kupiłem nówkę (końcówka 2014 roku) i nie mam zamiaru się pozbywać tego samochodu.

zawsze było OK. trochę brakowało mi do fabii służbowych którymi jeżdżę (nowsze 1.2 TSI 110KM). Lżejsze auto i nieco mocniejszy silnik. Poprawiona kultura. Mega jazda.
W związku z tym poczipowałem swojego toledo i na benzynie 95 zrobiłem bezpiecznie 122KM.

Panowie uwierzcie mi, a mam porównanie do 1.5 w Tarraco. Nawet biorąc pod uwagę to, że jednostka jest dwie generacje młodsza i miała oszczędzać nie wiadomo ile - powiedzmy, że mogła zagadać do tego toledo przed chipem... ale raczej na V MAX.

1.2 to były bardzo dobre silniki. Te nowsze w szczególności. Jazdy po 150km/h na autostradzie w fabii i nie przekracza 7 litrowów. Moja jednostka 8l.I nie patrzcie blado na KM bo ten silnik kręci się wspaniale na niskich obrotach.


Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: MrBlacker w 2019/08/27 00:39
Tak trochę w temacie spalania 2.0 TSI 4motion. ;)

Kupując w miarę duże auto z silnikiem benzynowym o pojemności 2 litrów z napędem na 4 koła nie rozsądne jest spodziewanie się niskiego spalania. Jeśli ktoś tak myśli i na prawdę chce się cieszyć z jazdy takim autem w różnych warunkach drogowych i pogodowych to znaczy, że przyjął złe założenia przy zakupie auta.
Nie mówię, że nie warto czasem odpuścić i obniżyć prędkość przy dłuższych trasach, ale przecież nie po to kupuje się takie auto za ponad 150 000 zł (a nawet ponad 200 000 zł), żeby nie korzystać z możliwości jakie w nim drzemią i teraz oszczędzać na paliwie.

Ja jeżdżę i cieszę się z jazdy, a moje średnie spalanie od nabycia auto to obecnie 11 l/100 km. Czy to dużo czy to mało? Wg mnie wychodzi rozsądnie jak na takie auto, ale nawet jak by było kolejne 2 litry więcej też byłoby to dla mnie akceptowalne. ;)

A jak ktoś chce Tiguana z silnikiem benzynowym, który mniej pali i nie ma zamiaru szaleć, to pozostaje niestety tylko silnik 1.4/1.5 TSI.
A jak ktoś jeszcze bardziej oszczędzić to pozostają mniejsze auta z silnikami 3-cylindrowymi o pojemności 1 litra. ;)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2019/08/27 07:33
@MrBlacker na polskich drogach nie da się latać powyżej 120-140km/h po autostradach. Jest na nich zbyt tłoczno i każdemu nieuzasadnienie się śpieszy - nawet, gdy trzeba przepuścić jadącą na sygnale karetkę.

Na krajówkach, jazda z prędkością 90km/h w sposób ciągły jest praktycznie niemożliwa.

To o jakim wykorzystywaniu drzemiących w pojeździe mocy piszesz? Bo według mnie, lekkie odpuszczenie pędu daje pełnię korzyści z auta - komfort i niskie spalanie w dużym aucie, bo prędkości nie jadąc na krawędzi ryzyka nie uświadczysz na większości naszych dróg.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: MrBlacker w 2019/08/27 11:05
Nie chodzi mi o duże prędkości, ale o bardziej dynamiczną jazdę. Korzystanie z trybu sport i wchodzenie na wyższe obroty.
Osobiście staram się nie jeździć jak emeryt, tylko korzystać z możliwości jakie to auto mi daje i nie przejmować się spalaniem. ;)

Jakbym chciał oszczędzać na paliwie to kupiłbym auto bardziej aerodynamiczne z silnikiem diesla lub 3-cylindrową benzyną. ;)

Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2019/08/27 11:32
A, to się rozumiemy :-)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Darayavahus w 2019/08/27 11:40
moje średnie spalanie od nabycia auto to obecnie 11 l/100 km

I to jest sensowna informacja a nie że komuś jadąc całą drogę z górki spalił 5l. Tu nawet nie chodzi o to że dopłaciłem do diesla a na benzynie pokazujecie niższe spalanie niż potrafię osiągnąć, tylko zwyczajnie się to nie pokrywa z tym co normalnie występuje w kompaktowych benzynach przy normalnej jeździe.


Ja mam średnie spalanie z pierwszych 12 500 km 8,42 l/100 km. Dla porównania W Audi A4 Avant B5 - 115 KM to było 6,7, Golf V 105 KM - 6,8 (ale przebiegi na prawie takim samym zbiorniku identyczne jak w Tiguanie więc chyba mnie komputer w Golfie wkręcał).


polskich drogach nie da się latać (...) jazda z prędkością 90km/h w sposób ciągły jest praktycznie niemożliwa[/size][size=78%]
[/size]
Nie byłem tego świadomy przed weekendem w Niemczech - my nie potrafimy w jazdę samochodem - i to bardzo.


Z jednej strony 8s do 100km/h jest fajne ale też powiedzmy sobie szczerze po co mamy ~200KM w Tiguanach. To nie są samochody wyścigowe - wielkie, ciężkie, mało zwrotne - do przewożenia rodziny i połowy dorobku na wakacje. Moc jest wyłacznie do wyprzedzania i po zakończonym manewrze powrót na tempomat. Nikt normalny nie kupuje SUVa żeby się nim ścigać od świateł do świateł. Spalanie 11 w benzynie? Myślę ze spoko - sam liczyłem że powinno być z 12. 8,5 w Dieslu? Naiwnym by było myśleć że to będzie 6,5 podczas gdy w WLTP wyszło 7,1-7,4.


Tak czy siak jeden czynnik ma niezmiennie podstawowe znaczenie przy spalaniu - płynność jazdy, a prędkość (o ile przepisowa) jest drugorzędna.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2019/08/27 11:44
U mnie, po 50000 km utrzymuje się średnia 10,5l/100km - mieszany tryb, 60% miasto, 40% trasa.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Darayavahus w 2019/08/27 11:59

Korzystanie z trybu sport


A tak swoją drogą ostatnio zacząłem jeździć w trybie sport i zgadnijcie co się stało ze spalaniem - spadło, a przynajmniej stoi w miejscu - oczywiście nie zmianiając przy tym ogólnego stylu jazdy.
Poza tym że czasami bez sensu utrzymuje obroty mimo że ledwo dotykam gaz to są z tego same zalety. przede wszystkim nie ma takiego efektu ze jadąc jednostajnie wciskam głębiej gaz i nic sie nie dzieje poza tym że spalanie rośnie. W trybie sport nie utrzymuje obrotów poniżej wartości gdzie już jest sensowny moment i samochód reaguje od razu.


Właściwie to zastanawiam się gdzie szukać magika który by mi mapę DSG zmienił żeby dolne obroty i prędkość zmiany biegów z S + moze tryb żeglowania z E i D pożenił jednym trybie - D.


Mam wrażenie, że ta skrzynia jest zepsuta przez software.


Oczywiście to wrażenia z Diesla - benzyny podobno lepiej się zachowują.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: MrBlacker w 2019/09/01 23:10
Kontynuując moje rozważania na temat spalania 2.0 TSI 4motion...

Miałem okazję w ten weekend przejechać się autostradą i przeprowadziłem mały eksperyment (w pewnym sensie z konieczności).
Trasa to 300 km autostrady (100%) w jedną stronę i to samo z powrotem.
Rożnica w czasie to aż, a może tylko tylko 30 minut, natomiast różnica w spalaniu to ponad 3 l/100km. Na tej trasie różnica to 10 l benzyny czyli 50 zł w gotówce.
Jak ktoś chce oszczędzić to wystarczy zdjąć nogę z gazu i kasa pozostaje w kieszeni. ;)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: VWTIG w 2019/09/03 18:22
Jeśli moge skomentować to różnice jakie podajecie w spalaniu wynikają tylko z warunków meteo jakie były na drodze.

Moje auto po przekroczeniu 10 000km ustabilizowało spalanie.
Średnie spalanie to około 7,5l.
Ostatnia trasa autostrada( tempomat 140km/h) to spalanie 6,5l w jedną stronę, powrót ta sama trasa te same parametry prędkościowe i spalanie wyszło 7,4l.
Reasumując, jazda z wiatrem sprzyja oszczędnościom w kieszeni:).


Trasa krajowa (tempomat 120km/h) spalanie 6,3l. Wiadomo zwalnianie ,przyspieszanie,jazda w sznurku....ale zawsze prędkość jest niska więc i spalanie robi się atrakcyjne.

Ogólnie samochód bdb. Automat to już wogóle rewelacja do jazdy.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Revo w 2019/09/09 14:51
@michals232 - przed zakupem Tiguana 2, jezdzilem (jezdze jeszcze przez 3/4 tygodnie) golfem 7 w 1,4TSI 92KW.
Z spalania bylem bardzo zadowolony, wiec i Tiguana wzialem w TSI (ale tym razem 2.0 TSI -190KM).

Roznica w spalaniu miedzy TSI a TDI jest niewielka (okolo 2 litry). Ale to nie ten watek ..
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Darayavahus w 2019/09/10 12:18
wynikają tylko z warunków meteo
Nie do końca, przynajmniej nie tylko. Jak jadę do pracy zawsze mi więcej pali niż jak wracam - 8,7 vs 7,0. Mieszkam 60 m.n.p.m. a pracuję 160 m.n.p.m - tu bym upatrywał największych różnic.

A u mnie spalanie rośnie lawinowo przy skoku ze 140 na 150 na autostradzie.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: tiguan220 w 2019/09/10 14:42
Ja jeżdżę i cieszę się z jazdy, a moje średnie spalanie od nabycia auto to obecnie 11 l/100 km.
Możesz sprawdzić w dowodzie jaką allspace ma masę własną? Krótki ma 1594kg. U mnie spalanie długodystansowe z ~4tys km to 8,2l i jest to spalanie mieszane 50/50.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: MrBlacker w 2019/09/11 08:00
Mój ma 1748 kg, ale tutaj też swoje robi napęd 4-motion i skrzynia DSG. 

Dodam jeszcze, że:
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: TMP w 2019/09/11 09:00
Dla porównania ten sam silnik w wariancie krótkim 1570 kg.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: MrBlacker w 2019/09/16 21:46
Dla oszczędnych, którzy jeszcze zastanawiają się nad wyborem pomiędzy silnikiem 1.5 TSI i 2.0 TSI oto mój kolejny rekord w spalaniu z dzisiejszej jazdy w koszmarnych korkach. ;)
Tryb jazdy SPORT, system Start-Stop wyłączony.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Sylvek.K w 2019/09/16 22:11
Witam, ro mój pierwszy post.
Wynik z takiej malej traski  :)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Revo w 2019/09/17 12:32
@MrBlacker - podobny wynik mialem w swoim golfie 7, 1.4 TSI 92kw jak jezdzilem sobie po warszawie w zimie, wlaczone ogrzewanie foteli itp (oczywiscie piekne korki)  ;D  Czyli nie jest tak zle.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Snooper w 2019/09/17 17:18
Dla oszczędnych, którzy jeszcze zastanawiają się nad wyborem pomiędzy silnikiem 1.5 TSI i 2.0 TSI oto mój kolejny rekord w spalaniu z dzisiejszej jazdy w koszmarnych korkach. [/size]Tryb jazdy SPORT, system Start-Stop wyłączony.


1,5 mógłby mieć podobnie ; D ale po co miałeś włączony sport?


u mnie zastanawiająca jest trasa do Szczecina i z powrotem - 300 km DK6 - spalanie 7,5 litra, a powrót 6,5 litra, już tak drugi raz przy bardzo podobnym ruchu. @arekp - czy tam jest pod górkę?
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2019/09/17 17:21
@Snooper do domu zawsze jest "z górki". Nieważne którą drogą ;-)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2019/10/13 11:39
Wybaczcie zakurzony kokpit  :-[


Trasa Szczecin-Koszalin, nowa S-ka, prędkości 80-120km/h - przy czym nadal w okolicy Szczecina oraz na trasie przebudowy z dużymi ograniczeniami.Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: zibi1303 w 2019/10/13 16:44
3M -> Włochy trasa nieco ponad 2tyś km, głównie autostrady ale trochę dróg krajowych w niemczech, trochę korków. Samochód obciążony 4 dorosłe osoby z dużym bagażem = masa na maksa.Tak że jestem bardzo zadowolony ze spalania, myślałem że będzie sporo wyższe
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Revo w 2019/10/29 12:18
Jazda do okoła domu, tryb Eco żeby sprawdźic jak nisko można zejść. Przebieg 1600km. Tryb normalny +0,5-1 litr
BTW, da się sprawdzić spalanie w trybie "N" jak bieg nie jest zapiety? Często wtedy naciskam na kierownicy na łopatke minus jak dojeżdżam do skrzyżowania. - wtedy spalanie jest 0,0.

Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2019/10/29 17:31
@Revo ECO nie jest takie ekonomiczne wbrew pozorom.


W załączeniu moja niedzielna trasa, w trybie Drive.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Revo w 2019/10/29 17:51
@arekp zauważyłem to już :) dzisiaj przy małej zabawie, przebieg 22km średnie spalanie 12,7l. Ahh lubię jak dobrze idzie :D

Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Snooper w 2019/11/03 21:31
Wybaczcie zakurzony kokpit  :-[

Trasa Szczecin-Koszalin, nowa S-ka, prędkości 80-120km/h - przy czym nadal w okolicy Szczecina oraz na trasie przebudowy z dużymi ograniczeniami.


Co do postu Arka, ta sama trasa kilka dni po nim:


Tryb jazdy - NORMAL, DCC - COMFORT, tempomat na 140 - zdjęcie sprzed wjazdu do Szczecina.


Tutaj chcę podnieść znowu sprawę Diesel vs Benzyna i broń boże nie chce usprawiedliwiać swojego wyboru itp (jestem zadowolony choć wiem, że w świetlanej przyszłości drugim autem w rodzinie nie będzie SUV ale to nie tylko kwestia rodzaju napędu). Dla zastanawiających się czy do takiego auta "musi być diesiel/benzyna" podaję fakty:

0. Mam Allspace.
1. Jeżdżę na gównianym paliwie,
2. Mam prawie full opcję ważącą w dowodzie 1850 kg!
3. Jeżdżę non stop na tempomacie!
4. Mistyka połączona z pkt 3 - moja żona na takiej samej trasie potrafi zejść do litra mniej ode mnie (z moich dyskretnych obserwacji wynika, że tempomat włącza głównie jak chce utrzymać prędkość) ! o_O
5. Subiektywnie: 2.0 190km TDI jest naprawdę oszczędny do prędkości 100 km/h

(https://lh3.googleusercontent.com/8odNhHKeENQktCzP-hHONgaXNjGfe8Xis00w7h1a8ijLNNv2jiGhaLRQ_qC_7HJbCzJdJ0IY7WbAJTIYULZIXDjIL6L1ywnbe41fFkq_vDPLUpxO6bnhBzvTy5wRWBHWAOxG1_7tc9aIBBecND6rf2qL2WbBXSkOdL15c0WzjXKAU1O76N0h4KWa4kL5K6LRDewo1dHlHnB05XMmPvyusjrAllj6Pq3RqI2-nExGOw19BO5H2raAJ_zfFlgqgCR3CIQqcKMSHdbIqu_khctkDRms8dHOuEAEalbsRWjXVSaL3fIj8hcBQxBq3TXmPc_WysT6Eacs9I8zkIsfdnM7tbhmQ3AKaifzRbEG4MtTG2EIYm6GfF3mCcOyrDQ91f6eW_AL7BnhMk02hb1TqlgXeUd6yf-Z9vkYhq88qP367r_mSjihFSkCCjZDtAnNQRPml50_49IW4z3l7hKM6oUsb9ZIFUZUTFnGfvuD_YiqyaMjBWcpBSqliwa09t42YjXiHgAoV9Ek2QRQA8qvFuH-hZAToEkPPhbXkK6ffpXDijyYfJvmals5vEPzKUuR5dAHhgJNpIkt51qcb3URvZWOEMldRz1WKnEohtU-tutXe5OVOdd4DZPw-Do-jU7WFaguv45p0MqqzKimprbZoljPANU3z5UC0SGaAj5to0enRu5AbQU6HsYHWR71Oj4CEqZIVv1H0zvWRisck1G8XQzg8SsesZxwARvxYXeDQYGVkLBAEF8d=w1605-h903-no)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2019/11/03 21:43
@Snooper u mnie w DR 1570kg. Kolejnym razem tempomat wrzuć na 130km/h i trzymaj się tego. Coś mi się wydaje, że mimo tempomatu dociskasz go w międzyczasie - trasa jest nudna, więc pewnie kusi ;-)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Snooper w 2019/11/03 21:48
@Snooper u mnie w DR 1570kg. Kolejnym razem tempomat wrzuć na 130km/h i trzymaj się tego. Coś mi się wydaje, że mimo tempomatu dociskasz go w międzyczasie - trasa jest nudna, więc pewnie kusi ;-)

@arekp, aż tak non stop to nie cisnę. Owszem zdarza się, że dociskam jak ktoś z przodu jedzie 138 i trzeba w miarę możliwości zwolnić lewy : P potem grzecznie wracam na prawy i nogi odpoczywają ^^


Chcę przede wszystkim zwrócić uwagę, że jak ktoś marzy o 6 litrach, to jest to do zrobienia - ale po co? Tylko, czy nie lepiej wtedy brać TSI? :)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2019/11/03 21:51
Twój Tiguan jest zepsuty :P
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Snooper w 2019/11/03 21:52
Twój Tiguan jest zepsuty :P


jeszcze niedotarty ; p niecałe 9 tys przebiegu...
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: MrBlacker w 2019/11/03 23:48
Przejechałem ostatnio wieczorem trasę ok. 70 km - poza terenem zabudowanym wszędzie ograniczenie do 70 km/h i na trasie kilkanaście miejscowości z ograniczeniem do 50 km/h, cała trasa praktycznie bez korków, kilka skrzyżowań z sygnalizacją świetlną (kilka postojów na czerwonym), jazda praktycznie cały czas na tempomacie, profil jazdy Normal.
Zazwyczaj moje średnie spalanie jest powyżej 10 l/100km, ale tutaj nie było większych problemów, aby zejść poniżej 7 l/100km. ;)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: biner w 2019/11/04 11:13
ale co to za jazda :)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Revo w 2019/11/04 18:34
Co raz bardziej się cieszę z jazdy 2.0tsi 140kw. Oraz co raz bardziej spalanie mnie pozytywnie zaskakuje. Dzisiejsza trasa Warszawa Mokotów - Płock. Trasa na początku przez miasto, trochę korków następnie autostrada a2 (drive in KFC zaliczony). A następnie teren niezabudowany. Tempomat na autostradzie na 140. Oraz sporadycznie szybsze wyprzedzania (banan na buzi).
Dodatkowo włączone podgrzewany fotel kierowcy oraz masaż.Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Krzysiek w 2019/11/04 22:25
Przeglądałem ten temat juz przed zakupem i zastanawiało mnie ile będzie paliło to 240KM BITDI skoro takie 150KM potrafią tyle łykać.Trochę sie tego bałem a tu miłe zaskoczenie, bo przy normalnej jeździe można zejść do 6L  nawet dzis chwilowo wskoczyło na 5,9 (odcinek 50km, mieszane, miasto korki i trasa)
I to nie tak że trzeba jechac jak emeryt, co prawda nie wkręcam go na razie na wysokie obroty bo na dotarciu ale przy wyprzedzaniu lub jak stoje pierwszy na światłach to nie odpuszczam sobie przyjemności wystartowania jak rakieta  :P
Po przejechaniu około1300km średnia mi wychodzi 7,1
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Snooper w 2019/11/13 22:21
I to nie tak że trzeba jechac jak emeryt, co prawda nie wkręcam go na razie na wysokie obroty bo na dotarciu ale przy wyprzedzaniu lub jak stoje pierwszy na światłach to nie odpuszczam sobie przyjemności wystartowania jak rakieta  :P
Po przejechaniu około1300km średnia mi wychodzi 7,1


@Krzysiek polecam wypróbować jeszcze Lunch Control - omawiany jest w osobnym wątku ; )
Możesz podać wagę swojego auta z dowodu?
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Darayavahus w 2019/11/14 10:34
Ja mam średnią 8,58 z 16500 km. To średnia z dystrybutorów. Nie mam dowodu przy sobie więc wagę podam później ale raczej będzie z tych wyższych bo to Allspace , szkalny dach itp...
A tak w ogóle teraz patrzę że na jałowym biegu mam 0.9l/h. Był ten temat kiedyś. Ile u Was? Zwłaszcza w Dieslu mnie interesuje. Coś dużo. Ale jak wyłączyłem klime i grzanie siedzeń to jeszcze skoczylo więc nie wiem czy to jest miarodajne cokolwiek.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Krzysiek w 2019/11/14 17:59
@Krzysiek polecam wypróbować jeszcze Lunch Control - omawiany jest w osobnym wątku ; )
Możesz podać wagę swojego auta z dowodu?

W dowodzie mam 1827kg
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: biner w 2019/11/19 18:39
Ja mam średnią 8,58 z 16500 km. To średnia z dystrybutorów. Nie mam dowodu przy sobie więc wagę podam później ale raczej będzie z tych wyższych bo to Allspace , szkalny dach itp...
A tak w ogóle teraz patrzę że na jałowym biegu mam 0.9l/h. Był ten temat kiedyś. Ile u Was? Zwłaszcza w Dieslu mnie interesuje. Coś dużo. Ale jak wyłączyłem klime i grzanie siedzeń to jeszcze skoczylo więc nie wiem czy to jest miarodajne cokolwiek.
Ale nie cyrkonisz się z nim ,czy to przy eco ??? te 8,58 ??
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Darayavahus w 2019/11/19 18:47
Nie wiem co to znaczy "cyrkonisz" w twojej gwarze ale generalnie jeżdżę w miarę normalnie. Jak trzeba przycisne, na ekspresowkach 130 na tempomacie. Eco nigdy, jak już to sport. I mam przekodowana przepustnice żeby nie mulila. A to według Ciebie mało czy dużo?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Revo w 2019/11/25 11:50
Poniżej jazda w miarę na "dziadka" tryb zwykły.


Również mam gdzieś potwierdzenie jazdy trybu Eco, spalanie 7,7l
Ta sama trasa zawsze. Średnio wychodzi mi wieczorem 7,8litra. Rano jadąc do pracy 8,5l.tryb jazdy zwykły.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Darayavahus w 2019/11/25 11:59
No to teraz ja. Tempo raczej śpieszne. 60% Autostrady, tempomat na 140. Reszta DK jak się dało.
Spalanie mocno zależy od warunków pogodowych bo kilka dni temu przy tempomacie na 130 nie mogłem zejść poniżej 9/100 - mocno wiało.


Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: mms1994 w 2019/11/25 15:22
8,7l : 833km. Z czego 45% autostrada (tempomat 150), jakieś 5% wioski, 50% Kraków (dom-praca, dom-sklep, praca-sklep itp). Ogólnie jest baaaaardzo zadowolony, bo liczyłem na średnie przy takiej jeździe na ok 10l.
Poprzednie auto, Octavia 1,4 TSI 150 to w analogicznych warunkach spalała jakieś 9,5-10.

Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: VWTIG w 2019/12/02 10:42
Na jakich oponach jeździsz?
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: mms1994 w 2019/12/02 12:46
235/50/19 Pilot Alpin 5 SUV


Trasa z wczoraj:
15% autostrada - 160
85% poza miastem - limit+20, wyprzedzane gdzie się da ^^
9minut rozmrażania auta przed rozpoczęciem jazdy
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: MrBlacker w 2019/12/02 18:48
Dzisiaj przejechałem 700 km autostradą plus parę kilometrów na wjechanie i zjechanie z autostrady. Cała trasa na tempomacie ustawionym na 135 km/h.
Średnie spalanie 9,1 l/100 km.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Fircyk w 2019/12/04 21:56
Trasa Garwolin Lublin S17 szybka trasa od 14●  do 18● dwa postoje w Lublinie  na zabranie paczek oraz stacja benzynowa po fajki bez gaszenia. Meta Świdnik Audi i powrót  z jednym postoje po kawę  i papierosa bez gaszenia.  Kierowca to starszy pan 67lat z zapedami na rajdowca.  Jeszcze nigdy pasy  w samochodzie mnie tak mocno  nie trzymały. AUDI Q5 TDI 190HP  (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20191204/e87ed3234ccbd66f88a3e5ca5b007ad4.jpg)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Fircyk w 2019/12/04 22:03
Na spodkanie z kontrachentem  MOJA   jazda max plus 15 km/h od dozwolonej prędkości.
Lokalne drogi i przejazd przez Garwolin z krokami i wszystkimi czerwonymi światłami.   (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20191204/75e081afff274fbc2dfd3d9f42eb1e7e.jpg)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2019/12/06 22:33
Wiem że znów wsadzę kij w mrowisko. A już całkiem rozdrażnię @Snooper który odwiedzał mnie dieslem w tym tygodniu i narzekał na spalanie vs TSI.


Ale co tam, w ostateczności założymy grupę "zrobieni w diesla" ;-)
Co ważne, spokojna trasa, wszyscy jadący jednakowym tempem (co się bardzo rzadko zdarza na polskich drogach), tryb sport i tylko warunki kijowe - deszcz, miejscami wiatr boczny i 3 stopnie na dworze.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Kabe w 2019/12/07 14:22
Ja wczoraj wieczorem trasa ~200km z prędkością na tempomacie 120km/h więc średnia prędkość napewno mniejsza. Średnie spalanie wyniosło 7,5 L/100km. Jak dla mnie bardzo fajnie
(1,4TSI 150KM)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2019/12/09 00:42
Uzupełniając wcześniejszy post, trasa powrotna w tym samym składzie (osobowym i bagażowym).


Tym razem fatalne warunki pogodowe, mocny wiatr z przodu oraz deszcz. Przez sporą część trasy średnia wskazywała na 10,6-11l/100km - jak się uspokoił deszcz, średnia zaczęła spadać.


Z ciekawych obserwacji, przy dużym deszczu DLA mimo że aktywne (biała ikonka) nie uruchamia świateł.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Kabe w 2019/12/09 00:52
To ja powrót miałem w sobotę kiedy to był bardzo mały ruch,  no i do domu to z górki jest i tego dnia to chyba z wiatrem bo spalanie na tym samym odcinku ~200km przy takiej samej prędkości 120 na ACC wyszło 6L/100km
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Michał w 2019/12/16 19:02
Jestem po pierwszym tygodniu użytkowania Tiguana i mam już jakieś wstępne spostrzeżenia.


Silnik jest bardzo wrażliwy na styl jazdy. Na mojej standardowej trasie- kilka kilometrów miasta, potem ok. 35 km po drogach powiatowych spala mi między 6l/100km, a 8,5l/100km. Przyznam, że w żadnym z moich dotychczasowych aut rozrzut w spalaniu na tej samej trasie nie był tak duży.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Charls w 2019/12/16 19:06
Przyznam, że w żadnym z moich dotychczasowych aut rozrzut w spalaniu na tej samej trasie nie był tak duży.
Do jakich aut go porownujesz pod kątem tego spalania?
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Michał w 2019/12/16 19:09
Do aut klasy średniej z dieslami o podobnej mocy i pojemności.
I nawet nie chodzi o samo spalanie średnie, które uważam za do przyjęcia. Chodzi o rozrzut. Przy czym warunki pogodowe są teraz podobne każdego dnia, a styl mojej jazdy nie różni się jakoś radykalnie. Ot, czasem się bardziej przyciśnie, ale bez szaleństw, bo co można przycisnąć na powiatowych drogach, gdzie co 5 km jest jakaś wieś.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: mms1994 w 2019/12/17 10:35
Weekendowy wyjazd do Czeskiej Szwajcarii. Niestety nie udało się uniknąć korków koło Krakowa i Wrocławia, staliśmy ponad 45min też w górach bo pepiki nie mogły wyjechać pod górkę ^^
Ogólnie z spalania jestem mega zadowolony jak na tempo i dynamikę jazdy, szczególnie że koledze w Superbie 2,0 272 4x4 spalanie wyszło lekko ponad 12,5l  :o
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2019/12/17 12:50
Lekko OT, ale tak jak ogólnie wolę starsze AID, to podoba mi się część ekranów i organizacja danych na tym nowym.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Darayavahus w 2019/12/17 13:30
Lekko OT, ale tak jak ogólnie wolę starsze AID, to podoba mi się część ekranów i organizacja danych na tym nowym.


Zgadzam się. Szkoda że VW nie idzie w ślady np Samsunga i jak już coś komuś sprzeda to nie ma co liczyć na aktualizacje.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Charls w 2019/12/17 13:50
Do aut klasy średniej z dieslami o podobnej mocy i pojemności.
ale porównujesz klasę średnią z AWD, quattro itp... czy z FWD? Bo to zasadnicza różnica. A4 B8 FL któe miałem spalało podobnie jak mój Tig, natomiast BMW X1 xDrive spalało średnio prawie litr mniej na 100 km, choć wagę miały podobną
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Darayavahus w 2019/12/17 13:58
Chodzi o rozrzut.
Ja też jestem w tym miejscu najbardziej zawiedziony. Wszystkie moje pojazdy były dieslami od VAGa. Zaczynając od Golfa II GTD (1.6, 80KM), przez Audi A4 B5 (1.9 115KM), Golfa V (1.9, 105KM) i teraz na Tiguanie kończąc. I wszystkie wcześniejsze cechowało poza klekotaniem jedno zachowanie - jak jeździłem spokojnie spalały Xl/100km a jak wariat X+0,2l/100km. Liczyłem na to że Tiguan będzie się podobnie zachowywał a tym czasem on sobie pali jak mu się chce a w każym razie jest na to wrażliwy chyba bardziej niż TSI.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: mms1994 w 2019/12/17 14:19
Zaczynając od Golfa II GTD (1.6, 80KM), przez Audi A4 B5 (1.9 115KM), Golfa V (1.9, 105KM)
Trzy powody:
1) masa/opór powietrzny+4x4
2) tam nie było ekologii, tutaj masz wszystko co się da
3) stosunek mocy, 115KM z 1,9 a 190 z 2,0. Im więcej koni, tym więcej powietrza i paliwa trzeba ;)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Darayavahus w 2019/12/17 14:41
2) tam nie było ekologii, tutaj masz wszystko co się da

Myślę że głównie o to chodzi.
Albo soft się ładnie zachowuje w testach spalania ale już poza testami totalnie ssie albo spalanie wariuje żeby emisję tlenków utrzymać na niskim poziomie.


Reszta argumentów jak najbardziej czyni niemożliwym uzyskanie spalania jakie miałem w Golfie II - tu chodzi o jego nieprzewidywalność.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Charls w 2019/12/17 15:14
Ja myślę że głównym argumentem jest jednak moc i jej wykorzystanie. Podobnie jak z chiptuningu. Jak obchodzisz się z gazem delikatnie to pali tyle co przed tuningiem ale jeśli będziesz deptał to spali więcej no bo moc z samego dmuchania powietrzem przez turbo się nie bierze
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: mms1994 w 2019/12/17 16:25
W przypadku @Darayavahus wszystkie trzy mają akurat znacznie. 2.0 TDI po wyrzuceniu DPF, EGR, SCR spali z 1l mniej paliwa.
Gdyby mu zrobić program na 90KM, spalanie będzie takie samo bez znaczenia na styl jazdy, bo w zasadzie cały czas samochód będzie pracował z jednolitą wydajnością - mocą.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Sylvek.K w 2019/12/17 17:35
Ja myślę że głównym argumentem jest jednak moc i jej wykorzystanie. Podobnie jak z chiptuningu. Jak obchodzisz się z gazem delikatnie to pali tyle co przed tuningiem ale jeśli będziesz deptał to spali więcej no bo moc z samego dmuchania powietrzem przez turbo się nie bierze

Niestety nie mogę się zgodzić z taką tezą.
Miałem w moich poprzednich autach 3 diesle od Vaga, dwa z nich chipowalem.
1.9 tsi bkc na 145km i 2.0 tsi cfhc na 183 i w obydwu przypadkach spalanie spadło  0.5l w pierwszym i 1 l  w drugim na 100km .
Pierwszym jeździłem 3 lata przed i 2 po modzie.  A drugim 4 przed i 2 Po
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: mms1994 w 2019/12/17 17:50
1.9 tsi bkc na 145km i 2.0 tsi cfhc na 183
Gratuluję, aczkolwiek coś Ci się pomieszało bo 1.9 tsi nigdy nie było produkowane :P
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Charls w 2019/12/17 17:56
Niestety nie mogę się zgodzić z taką tezą

No nie musisz przecież, jednak moc z powietrza się nie bierze, w każdym moim aucie po chiptuningu przy deptaniu więcej palił, fizyki nie oszukasz. Jedynie stare TDI na pompach VP potrafiły mniej spalić przy normalnej jeździe takiej jak przed chipem. Zawsze się to wiąże z większą dawką/podlaniem paliwem


Miałem po chipie 1.9 TDI AHF w mk4,  1.9 TDI BRU na 140hp w Mk5 (na forum golfv.pl), BMW E84 2.0 N47D20C na 180hp, Audi A4 B8 FL 2.0 TDI CJCA na 180hp i teraz mam też chip na 210hp i oprócz pierwszego AHF pozostałe przy deptaniu paliły więcej, przy spokojnej jeździe tyle samo. Taka fizyka
Tytuł: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Tomasz w 2019/12/17 18:48
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20191217/4a02a2664b51cb4d5935f4241852701e.jpg)

Kraków - Kołobrzeg, „but w podłogę” non stop, z czego Kraków - Szczecin 4:20


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Sylvek.K w 2019/12/17 19:04
Jedynie stare TDI na pompach VP potrafiły mniej spalić przy normalnej jeździe takiej jak przed chipem. Zawsze się to wiąże z większą dawką/podlaniem paliwem
To miałem jakieś dziwne silniki 😎
Co zaś chodzi o samo porównanie to oczywiście mówimy o tych samych warunkach i takim samym traktowaniu auta.
Jasne że jeśli będziemy butowali non stop to spali więcej.
Czymś te kuce trzeba nakarmić.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Sylvek.K w 2019/12/17 19:06
Oczywiście BKC to 1.9 tdi.  Notabene to ten któremu ponoć korby wychodziły bokiem A mój stary jeździ już 8 lat po modzie i jest ok. Fakt oliwa wymieniana Max co 15kkm.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Charls w 2019/12/17 20:30
Oczywiście BKC to 1.9 tdi.  Notabene to ten któremu ponoć korby wychodziły bokiem A mój stary jeździ już 8 lat po modzie i jest ok. Fakt oliwa wymieniana Max co 15kkm.


BKC obok BRU to najlepszy z serii 1.9 TDI Bxx, korby wychodziły w BXE
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Michał w 2019/12/17 20:41
Do aut klasy średniej z dieslami o podobnej mocy i pojemności.
ale porównujesz klasę średnią z AWD, quattro itp... czy z FWD? Bo to zasadnicza różnica. A4 B8 FL któe miałem spalało podobnie jak mój Tig, natomiast BMW X1 xDrive spalało średnio prawie litr mniej na 100 km, choć wagę miały podobną


Ostatnio jeździłem volvo V60 2.0 D3, manual, napęd na przód. Palił mi średnio 6 litrów, przy czym przy ostrzejszej jeździe spalanie wzrastało do 6,5 litra. I powtarzam, że średnie spalanie na poziomie o litr większym niż w moim poprzednim aucie mnie nie odstrasza. To w końcu wyższe auto, z napędem 4x4. Natomiast duże różnice w spalaniu w niemal tych samych warunkach są dla mnie dziwne.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Kabe w 2019/12/19 22:03
Chciałem powiedzieć że VW przez ekologię "Dieselgate" popsuł nie tylko spalanie silników diesla, ale również skrzynie DSG które są teraz ospałe przy ruszaniu by były eko. Ja mam manual bo po jeździe próbnej stwierdziłem, że obecne DSG jest nie dla mnie. Sprzedawca oczywiście mnie namawiał że przecież mogę jeździć cały czas w trybie sport itp. :) Więc powiedziałem mu że chyba za mocno wpłynie to na spalanie i głośność/hałas ze względu na stałe wyższe obroty. 
Ale każdy uważa co chce i dzięki temu jest różnorodność na ulicach i w ofertach. 


Jeżdżę świadomie z dużym zadowoleniem 1,4tsi 150KM manual, jak dla mnie spełnia moje kluczowe oczekiwania bo jest cichy, względnie dynamiczny i bardzo mało pali. Jako alternatywę mocno analizowałem silnik 2,0tsi 180KM 4x4 DSG. Ale ten silnik był znacząco głośniejszy, pomimo 30KM więcej nie robiły one na mnie rewelacyjnego wrażenia bo 4x4 + DSG + większa masa znacząco go muliły i podbijały spalanie, nie zapominając że różnica między tymi konfiguracjami jest kosmicznie duża również przez 4x4 i DSG.
Dla mnie nie warto było dopłacać i żałowałem najbardziej że 1,4 manual nie mógł mieć wyposażenia Highline i jestem przekonany że to świadomy strategiczny ruch VW.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Rocko w 2019/12/19 22:28
żałowałem najbardziej że 1,4 manual nie mógł mieć wyposażenia Highline i jestem przekonany że to świadomy strategiczny ruch VW.
Ja sądzę, że nie byłoby popytu na taką konfigurację i dlatego VW się na nią nie zdecydował.
Co do dynamiki i spalania z DSG to powiem, że na codzień jeżdżę w trybie D, ponieważ dynamika jest wystarczająca do jazdy po mieście a i spalanie trzymane jest w ryzach. A jak potrzebuję przyspieszyć to w oka mgnieniu zmieniam tryb na S i mam pełną moc 😊
No i po 2 latach jeżdżenia z DSG wiem, że nie wrócę do manuala 😜
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Kabe w 2019/12/19 23:28
Ja sądzę, że nie byłoby popytu na taką konfigurację
Jedna sztuka by zeszła ...
No i po 2 latach jeżdżenia z DSG wiem, że nie wrócę do manuala 😜
Też bardzo chce kupić automat ale nie DSG tej generacji.
Przez Dieselgate VW przestał oszukiwać już na taką skalę jak kiedyś, efektem silniki Diesla zaczęły więcej spalać, a przez nowe oprogramowanie skrzynie DSG w pewnych sytuacjach mają takie opóźnienie by były bardziej eko, że mnie rozczarowują.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Darayavahus w 2019/12/19 23:38
To kwestia softu.
To nie reklama a pierwsze co znalazlem w googlach: https://vtech.pl/oferta/chiptuning/chip-tuning-dsg.html

Jeśli po gwarancji jeszcze będę wiązał jakąś przyszłość z Tigiem to na pewno się zdecyduję.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Kabe w 2019/12/19 23:48
Ja mam 5 lat gwarancji, interesuje mnie by auto wyjechało z fabryki zgodne z moimi oczekiwaniami,  jeśli to nie możliwe to szukam innej konfiguracji najbliższej moim oczekiwaniom. Nie po to kupuje nowe auto z gwarancją by czekać na zakończenie tej gwarancji, wtedy to planuje raczej zmianę auta na kolejne nowe.
 :)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: doll00 w 2019/12/22 19:45
Też bardzo chce kupić automat ale nie DSG tej generacji.
Przez Dieselgate VW przestał oszukiwać już na taką skalę jak kiedyś, efektem silniki Diesla zaczęły więcej spalać, a przez nowe oprogramowanie skrzynie DSG w pewnych sytuacjach mają takie opóźnienie by były bardziej eko, że mnie rozczarowują.

Przed chwilą właśnie o tym napisałem wątek, bo tez jestem mocno rozczarowany  :'( :(

https://vag-forum.pl/vw-tiguan-ii/tiguan-2-0tdi-240km-watpliwosci/ (https://vag-forum.pl/vw-tiguan-ii/tiguan-2-0tdi-240km-watpliwosci/)

Samochód jest mega ospały i nawet tryb Sport nie pomaga, bo i tak jeździ gorzej niż wcześniejsze samochody w trybie Normal
Co do spalania to na razie średnią mam ponad 10L, ale mam nadzieję, że to kwestia nowości (przejechałem dopiero 1000 km)

.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: byq84 w 2019/12/24 11:21
Czy przy 1.5 TSI DSG przekroczę 10 l w cyklu miejskim? Proszę o realne odpowiedzi :)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Darayavahus w 2019/12/24 11:32
Też bardzo chce kupić automat ale nie DSG tej generacji.
Przez Dieselgate VW przestał oszukiwać już na taką skalę jak kiedyś, efektem silniki Diesla zaczęły więcej spalać, a przez nowe oprogramowanie skrzynie DSG w pewnych sytuacjach mają takie opóźnienie by były bardziej eko, że mnie rozczarowują.

Przed chwilą właśnie o tym napisałem wątek, bo tez jestem mocno rozczarowany  :'( :(

https://vag-forum.pl/vw-tiguan-ii/tiguan-2-0tdi-240km-watpliwosci/ (https://vag-forum.pl/vw-tiguan-ii/tiguan-2-0tdi-240km-watpliwosci/)

Samochód jest mega ospały i nawet tryb Sport nie pomaga, bo i tak jeździ gorzej niż wcześniejsze samochody w trybie Normal
Co do spalania to na razie średnią mam ponad 10L, ale mam nadzieję, że to kwestia nowości (przejechałem dopiero 1000 km)

.
To trochę pomoze:
[Direct Acceleration - Throttle response]
With this mod, you can change the behavior of the accelerator. Option B provides a more linear acceleration without sudden deliveries.
1 - Module 44 - Power steering. Code (19249)
2 - Adaptation
3 - Select - switching driving profile
Choices :
A - Gradual, controlled by time
B - Directly controlled threshold value

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: mms1994 w 2019/12/24 11:35

1. Najmniejsze spalanie jakie mi się udało uzyskać od zakupu i to jeszcze bez trybu ECO, tylko na moim zwykłym (sport z skrzynią na D).
2. Trasa w deszczu z fragmentem autostrady.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Sylvek.K w 2019/12/24 16:31
Czy przy 1.5 TSI DSG przekroczę 10 l w cyklu miejskim? Proszę o realne odpowiedzi
Bez problemu.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Mullrof w 2019/12/24 20:54
Czy przy 1.5 TSI DSG przekroczę 10 l w cyklu miejskim? Proszę o realne odpowiedzi :)
w mieście trzeba się postarać, żeby nie przekroczyć 10l :)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: bramarz w 2019/12/25 08:00
Mój rekord przy normalnej jeździe na D zgodnie z przepisami trasa 60km 5.9, wczoraj wieczorem  Katowice Zakopane 7.0 trasa w 2h

Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Sylvek.K w 2019/12/25 22:33
Wynik mojej żony 🙂🙂🙂
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Mariusz.o w 2019/12/25 22:51
A to mój rekord (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20191225/949cccd13d1759ad685f1467f3ffcb2b.jpg)

Wysłane z mojego H3113 przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: pryzma w 2019/12/27 21:13
Mam pytanko ... czy dane dotyczace spalania dlugodystansowego sie nigdy nie aktualizuja czy u mnie jest cos nie tak ? Mam przejechane 1600 km od nowosci ale dlugodystansowe stoja w miejscu ... choc na 1000% powinny byc inne ... niestety wyzsze. Od nowosci pokazuje 8,8 i nic ... totalnie nic. Ja jezdze 95% w miescie i w/g dystrybutora wychodzi praktycznie 10
Dzieki z gory za info ;)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Sylvek.K w 2019/12/27 23:58
Udało mi się dzisiaj pobić żonę 🙂🙂🙂
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Jp w 2019/12/28 13:59
Jak Wy osiagacie takie spalanie? Mi ponizej 7 jeszcze sie nigdy nie udalo zejsc, moze mam za ciezka noge
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Kabe w 2019/12/28 14:26
Wystarczy jechać jakiś odcinek z odpowiednio niska prędkością na tempomacie. Jak widzisz powyżej, średnia prędkość jest 54km/h
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Sylvek.K w 2019/12/28 21:08
Jechałem bez tempomatu.
Wyruszyłem z parkingu w środku małego miasta przejechałem  przez kilka małych wiosek.
Samochód po całej nocy na parkingu więc  start na zimno.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Krzysiek w 2019/12/29 21:33
A to mój dzisiejszy rekord , start z zimnego silnika przy -4'C  spokojna jazda przez wioski bez tempomatu.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2019/12/30 01:30
@Krzysiek wygląda nieźle.

Ja bym jednak chętniej zobaczył takie BiTDI ze spokojnej trasy autostradowej - powiedzmy tempomat wbity na 120-130km/h, trasa 150-200km bez chwilowych "wyskoków" typu dynamiczne wyprzedzanie, choć wiem że jak jest moc, to i ciężko się powstrzymać ;-)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Michał w 2019/12/31 19:20
Wszyscy tu piszą o swoich kosmicznych rekordach typu 4 litry na setkę, ale to niespecjalnie ma przełożenie na realne spalanie. Lepiej było wpisywać długoterminowe średnie spalanie. Mi po 3000 km pokazuje 7,5 litra na setkę.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Mullrof w 2020/01/01 20:04
no i tak to będzie.
co mam powiedzieć.też mi się zdarzyło kilka razy wskoczyć poniżej 5. ale to trzeba ładnie jechać, dziadkowo, długo i w sprzyjających warunkach pogodowych.

tylko co z tego jeśli przeważnie po zrobieniu ok 10km na trasie podmiejskiej w spokojnej jeździe wychodzi te 7 litrów bo pierwsze 2 km pali grubo powyżej 10l
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: wrb w 2020/01/01 21:35
Powrót ze świąt, połowa trasy to autostrady i ekspresówki. W aucie 2 osoby, bagażnik zapakowany do fulla (tylna kanapa maksymalnie przesunięta do przodu, oparcia pionowo, żeby więcej wlazło).


Dystans 436km
Średnia prędkość 77km/h
Spalanie 8.3Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: bartw w 2020/01/12 14:57
U mnie obecnie jest tak:
Dystans: 120km
Śr. prędkość: 72km
Rozkład trasy:
35% trasy dwupasmówka (ale z częstymi światłami)
55% trasy droga krajowa przez miejscowości, poza którymi trzeba wyprzedzać
10% przez Warszawę
Spalanie (typowe, odczyt z AID): 6.5 - 7 litrów / 100km

Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2020/01/12 18:45
@bartw nie masz w profilu uzupełnionego silnika, więc ciężko podane przez Ciebie dane o spalaniu interpretować.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: bartw w 2020/01/12 20:19
@bartw nie masz w profilu uzupełnionego silnika, więc ciężko podane przez Ciebie dane o spalaniu interpretować.
Miałem wprowadzone jakiś rok temu. Chyba był robiony upgrade profili, bo zniknęło...
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2020/01/12 20:56
Dzięki. Widzę, że przy TDI jest to samo jak przy TSI. 240KM spala podobnie do 190KM
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: spec556 w 2020/01/13 22:05
Wszyscy tu piszą o swoich kosmicznych rekordach typu 4 litry na setkę, ale to niespecjalnie ma przełożenie na realne spalanie. Lepiej było wpisywać długoterminowe średnie spalanie. Mi po 3000 km pokazuje 7,5 litra na setkę.


Myślę, że to dobry pomysł.
Nie podnieca mnie jazda na rekord haha;)
Co ciekawe, ostatnio byłem świadkiem jak pewien Tiguan mocno blokował lewy pas na A1 mając na tempomacie 100km/h.


Co do tematu, przebieg 18000km, lacze 19 cali, spalanie długookresowe 8,8 l.

Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Darayavahus w 2020/01/14 12:42
Co do tematu, przebieg 20000km, lacze 20 cali, spalanie z tego odcinka (z dystrybutorów) 8,65 l.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: mms1994 w 2020/01/14 13:12
Pierwsze 6tys km za mną, średnie spalanie ok 8,54 według samochodu (matematyka z dystrybutorów mówi 8,60018)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Michał w 2020/01/14 17:10
Trochę sporo jak na diesla. Jak się to rozkłada w proporcjach miasto- zwykła trasa- autostrada? Ja jestem po 4 tys km i mam dość stabilne spalanie średnie 7,5 l. W tym 20% miasto, 60% zwykła trasa, 20% autostrada.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: mms1994 w 2020/01/14 17:22
Ja uważam, że zajebiste spalanie, biorąc pod uwagę styl mojej jazdy :D
W Octavii 1,4 150KM TSI miałem +- 8l, przy analogicznych trasach/proporcjach.
Moje proporcje to jakieś: 60% autostrada, 35% miasto, 5% trasa
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Darayavahus w 2020/01/14 17:23
30% miasto i 70% S6 na której albo się stoi/toczy w korku albo jadę na tempomacie 130. DK i DW praktycznie nie odwiedzam a to tam można najwięcej ugrać na spalaniu.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Michał w 2020/01/14 17:30
Moje proporcje to jakieś: 60% autostrada, 35% miasto, 5% trasa


A, to OK. Autostrada mocno podbija spalanie, szczególnie w SUVie. Ja z autostrady też miałem ponad 8.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: pryzma w 2020/01/14 18:29
Ja dopiero przejechane od nowosci 2200 km, 1.5 tsi, dsg r-line na 19tkach, jazda 80% miasto / krotkie odcinki / ale zdecydowanie spokojna ... 8,70 dlugodystansowe ... wiec jest sympatycznie
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: bramarz w 2020/01/16 17:04
Moje spalanko średnia z miasto trasa 50/50 koła 18

Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: zenek123 w 2020/01/16 19:17
1,5 DSG przejechane 2300 km jazda spokojna tylko miasto spalanie 11,4 (według stanu licznika i zatankowanych litrów)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Rocko w 2020/01/16 20:05
@zenek123 duże miasto i duże korki, wynik w normie. Ja mam trochę niższe przy takich warunkach w 0,5 mln mieście, ale silnik mam już dotarty.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: spec556 w 2020/01/17 08:45
@zenek123 duże miasto i duże korki, wynik w normie. Ja mam trochę niższe przy takich warunkach w 0,5 mln mieście, ale silnik mam już dotarty.


To zdecydowanie nie jest normalne jak na spalanie długookresowe przy silniku 1.5
Chyba, że jeździsz na bardzo krótkich dystansach i wiecznie stoisz w korkach.
U mnie w mieście też są korki i nigdy nie miałem takiego spalania nawet w okresie docierania.
Aktualnie utrzymuje się 8,8 przy dynamicznej ale równej jeździe.

Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Rocko w 2020/01/17 09:37
A jeździsz tylko po mieście czy jeździsz też poza miastem? W jakich godzinach jeździsz po mieście?
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: byq84 w 2020/01/17 12:19
U mnie po mieście póki co 8,7l po 600 km.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: pryzma w 2020/01/17 18:04

(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200117/59243f718d04870cb91ea0653e27abaa.jpg)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2020/01/17 20:25
@pryzma uzupełnij profil, bo nie wiadomo o jakim aucie mówimy.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: MrBlacker w 2020/01/19 21:07
Wyjazd urlopowy - autostrada 1500 km, ACC ustawione na 130 km/h, 4 osoby plus pełny bagażnik.
Cały dystans przejechany na dwóch pełnych bakach. Średnie spalanie równiutko 8,0 l/100 km. ;)

Podsumowując jednak po przejechaniu 24600 km zatankowałem już 2700 litrów paliwa - średnie spalanie wychodzi ok. 11,0 l/100 km. 25-35% to autostrady i drogi szybkiego ruchu, a reszta to miasto i korki.
Czy to dużo czy to mało? Wg mnie wychodzi rozsądnie jak na takie auto.

Przypomnę też to co już wcześniej pisałem:
"Kupując w miarę duże auto z silnikiem benzynowym o pojemności 2 litrów z napędem na 4 koła nie rozsądne jest spodziewanie się niskiego spalania. Jeśli ktoś tak myśli i na prawdę chce się cieszyć z jazdy takim autem w różnych warunkach drogowych i pogodowych to znaczy, że przyjął złe założenia przy zakupie auta.
Nie mówię, że nie warto czasem odpuścić i obniżyć prędkość przy dłuższych trasach, ale przecież nie po to kupuje się takie auto za ponad 150 000 zł (a nawet ponad 200 000 zł), żeby nie korzystać z możliwości jakie w nim drzemią i teraz oszczędzać na paliwie."


Jak ktoś chce Tiguana z silnikiem benzynowym, który mniej pali i nie ma zamiaru szaleć, to pozostaje wersja z silnikiem 1.5 TSI.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: mms1994 w 2020/01/20 08:11
Trasa jak w załączeniu, jeden z lepszych wyników jakie mi się udało uzyskać. Ok 15% to autostrada, przed wjazdem na nią (ostatnie km autostrada) było 6,1  :o
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: pryzma w 2020/01/25 19:48
Mam pytanie troche z innej beczki - czy u Was po osiagnieciu 100 godzin jazdy kasuje sie licznik zuzycia paliwa dlugoterminowego ?
U mnie sie nagle wyzerowal i przypadkiem zauwazylem, ze ostatni wpis byl na 99,59 minut ... hmmmm
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: spec556 w 2020/01/25 20:01
Zauważyłem, że czasami się kasuje ale nie wiem dlaczego.
Wydaje mi się, że mogło się tak zadziać przy zerowaniu licznika po tankowaniu gdy na DP miałem akurat włączony odczyt długodystansowy.


Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: pryzma w 2020/01/25 20:14
Generalnie prawie zawsze mam na liczniku jako pierwsze dlugodystansowe ... szkoda, ze sie skasowalo ... wrrrrr
Bede musial chyba obserwowac przy kolejnych 100 godzinach
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: MrBlacker w 2020/01/25 21:19
Pamięć długodystansowa kasuje się w zależności od wersji zestawu wskaźników:
W zależności, który wskaźnik zostanie pierwszy przekroczony (godziny lub kilometry) wtedy pamięć zostanie skasowana.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: pryzma w 2020/01/25 21:56
Dzieki serdeczne za wyjasnienie. Ale to naprawde bardzo bardzo dziwne gdyz nigdy wczesniej w innych samochodach nie kasowala mi sie sama w wyniku przekroczenia np. ilosci godzin ... a byly to rowniez VW
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Marysiabyla w 2020/01/27 20:34
Trasa Kraków-Aachen (Niemcy) ok. 1300km. 1.5 TSI


Spalanie 8.0l / 100km z prędkością 140km/h
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Robal41 w 2020/02/03 19:16
Witam,
Proszę mi wytłumaczyć dlaczego moje średnie spalanie, przy bardzo delikatnej jeździe (trasa 120-70km/h) wynosi 16l/100km !!!???
Auto nowe dopiero 750km przejechane ale to jakaś paranoja.
1.5 tsi 150KM.
Czy jest coś o czym nie wiem?
Dziękuję za odpowiedz.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Mullrof w 2020/02/03 21:50
nie ma na to wytłumaczenia.coś jest źle.

wracaj do salonu.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: pryzma w 2020/02/03 21:54
Dokladnie ... to jakis kosmos ... nie wiem jak trzeba dusic by tyle spalil
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2020/02/03 22:03
@Robal41 jesli chcesz, to możemy się spotkać na żywo w Szczecinie i zobaczyć czy coś nietypowego zauważę.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: MrBlacker w 2020/02/03 22:26
Ja na początku bym jeszcze przeliczył na podstawie przejechanych kilometrów i zatankowanych litrów.
Wtedy będzie wiadomo, czy średnie spalanie jest tak duże czy może tylko komputer przekłamuje.

Swoją drogą to jak stoję w korku to mam podobne wartości. ;)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Mullrof w 2020/02/04 06:40
tylko, że gość mówi o trasie 70-120km.
w korku to i mi tyle spali.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Robal41 w 2020/02/04 06:48
Hej.
Jazda z prędkością 70-120 km/h
Dodam ze dsg wiec nie jede caly czas na dwójce:)
Dzieki za szybkie info.
Pier sprawdze co z komputerem, wiec zaleje pewną ilośc i zobacze ile faktycznie przejade.
Później może w serwisie coś powiedzą.
@arekp super zaangarzowanie.
Dzieki chlopaki
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Charls w 2020/02/04 08:42
@Robal41 zerowałeś wskazania po wyjeździe z salonu?
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2020/02/08 00:27
Szczecin -> (S3/A4/A1/Żory/Skoczów) -> Bielsko-Biała - Tempomat 100-120km/h, Tryb Drive mieszany ze Sport - 7,5l 100/km.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: VWTIG w 2020/02/10 09:34
Trasa 600km autostrada ( 150-170km/h) + 150km drogi gorszego sortu:) z prędkością 100-110km/h
W jedną stronę spalanie 8,2l , w drugą stronę 7,7l. 4 osoby + bagaże.
Myślę, że bdb wynik.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Rocko w 2020/02/10 11:07
@VWTIG też myślę, że dobry wynik. Mój w takich warunkach (tyle że 5 osób) spalił 10.


edit: oczywiście była to trasa „pod górę” czyli z północy na południe i trochę pod wiatr; no i tempomat na 160 km/h i poniżej tej prędkości na autostradzie nie schodziłem.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: VWTIG w 2020/02/10 17:49
Dodam jeszcze, że zauważyłem coś pozytywnego czego nie miałem w poprzednim Tigu a mianowicie auto ma świetną reakcje na dodanie gazu przy 140-150km/h i momentalnie odjeżdża na 180.
 Jedno co mnie zasmuciło to rano przy mrozie ponad 12 stopni przy uruchomieniu pokazywał się komunikat o sprawdzeniu płynu chłodzącego...Po rozgrzaniu  komunikat po jakims czasie znikał.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Michał w 2020/02/10 18:34
To normalne w VAG, jak jest płynu w okolicach normy. Jak jest zimno to płyn się kurczy i czujnik pokazuje, że jest za mało. Miałem to w skodzie. Wystarczyło dolać trochę więcej i problem zniknął na dobre.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: mariobravox w 2020/04/05 21:43
Witam, ile realnie spali 1.5 MT jeżdżąc do pracy(100km w 2 str.)[/size] drogą krajową czyli przedział 80-120km/h i od czasu do czasu miasto oczywiście ale to max 10% przebiegu. Zastanawiam sie na 1.5 vs 2.0tdi ale widzę że te diesle nie palą wcale tak mało. Poprzednie crv paliło nam 6l max.  Różnica w zakupie jest znaczna bo nawet 20 tys zł.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: mms1994 w 2020/04/06 07:59
Bierz benzynę. Diesel lepiej wychodzi jak jeździsz dużo dużymi prędkościami albo bardzo bardzo dynamicznie, bo przy wysokim obciążeniu mniej spała i mniej wzrasta „tempo” spalania ;)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2020/04/06 08:38
Również diesla bym zalecał tylko jeśli ktoś jeździ bardzo dynamicznie, bo 80-120 na krajówkach wcale nie oznacza spokojnej jazdy - naoglądałem się wariatów, co jak żabka skakali na trasie Szczecin-Koszalin w ciągu ostatnich 10 lat regularnego pokonywania tego odcinka zanim otworzyli S-kę. Benzyna spali w takich okolicznościach i 12l/100km, zwłaszcza przy mniejszej pojemności.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: mms1994 w 2020/04/06 10:02
Przy normalnej jeździ też to może być sens, ale wątpię że zrobisz tym autem 300tys km żeby Ci się zwróciła różnica ;)
80-120 na krajówkach
Są takie krajówki że spokojnie można tyle jechać, kwestia zagęszczenia ruchu i ciężarówek.
@mariobravox przykład różnicy przy dynamicznej jeździe autostradami https://vag-forum.pl/vw-tiguan-ii/spalanie-apetyt-naszych-tiguanow/msg11274/#msg11274 (https://vag-forum.pl/vw-tiguan-ii/spalanie-apetyt-naszych-tiguanow/msg11274/#msg11274)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: spec556 w 2020/04/06 18:33
ile realnie spali 1.5 MT jeżdżąc do pracy(100km w 2 str.)[/size] drogą krajową czyli przedział 80-120km/h i od czasu do czasu miasto oczywiście ale to max 10% przebiegu.

Przy równej jeździe 70-80km/h spali ok 5,8-6l.
100km/h ok 6,5l.
130-160km/h ok 7,5-8l.
Po mieście średnio mi pali 7,9-9,5 (zależy od ruchu, świateł, korków).
Długookresowe z przebiegu 20 tyś km mam 8,8l
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2020/04/06 18:44
Weekendowy wyjazd do Czeskiej Szwajcarii.

Dopiero teraz zobaczyłem ... Mrozu - Aura - białe, górskie drogi ;-)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: mariobravox w 2020/04/06 19:55
Nie miałem czasu dzisiaj zadzwonić do dilera. Przez cały dzień nic mi nawet nie odpisali w temacie testu auta z tym silnikiem więc chyba czas na zakupy bardzo trudny.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: mariobravox w 2020/04/06 19:56
ile realnie spali 1.5 MT jeżdżąc do pracy(100km w 2 str.)[/size] drogą krajową czyli przedział 80-120km/h i od czasu do czasu miasto oczywiście ale to max 10% przebiegu.

Przy równej jeździe 70-80km/h spali ok 5,8-6l.
100km/h ok 6,5l.
130-160km/h ok 7,5-8l.
Po mieście średnio mi pali 7,9-9,5 (zależy od ruchu, świateł, korków).
Długookresowe z przebiegu 20 tyś km mam 8,8l
Skrzynia manual powinna urwać jeszcze 0,5l
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: mms1994 w 2020/04/06 21:05
Dlaczego tak zakładasz ?
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: mariobravox w 2020/04/06 21:36
Takie tam stereotypy plus trochę doświadczeń. Generalnie byłbym za automatem ale DSG uważam za porażkę kompletną. Lagi są dramatyczne momentami wręcz niebezpieczne. 
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Rocko w 2020/04/07 08:23
@mariobravox dlatego jest tryb S, gdzie lagów nie ma 🙂
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: mms1994 w 2020/04/07 09:01
Ja tam mam doświadczenia że z DSG, automatami ZF czy Tronicami Mercedesa samochód pali +- to samo co w manualu.
DSG jest dobry jak jeździsz sportowo, w codziennym życiu tak średnio się sprawdza. Update softu przez tunerów naprawia ten problem, ale tu się trzeba liczyć z utrata gwarancji ;)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: pryzma w 2020/06/06 16:23
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200606/6a8f1bfd776269c925d3213b838a920a.jpg)
Dzisiejsza malutka traska 1,5 tsi dsg
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: byq84 w 2020/06/10 15:05
Trasa Bydgoszcz - Mielno, moje minimum póki co :)[size=0px]Dystanse[/size]
[size=0px]Wybrana jazda[/size]
[size=0px]281   km[/size]
[size=0px]Całkowity przebieg dzienny[/size]
[size=0px]281   km[/size]
[size=0px]Czasy jazdy[/size]
[size=0px]Wybrana jazda[/size]
[size=0px]4:10   g.[/size]
[size=0px]Łączny dzienny czas jazdy[/size]
[size=0px]4:10   g.[/size]
[size=0px]Śr. zużycie paliwa[/size]
[size=0px]Wybrana jazda[/size]
[size=0px]6,4   l/100 km[/size]
[size=0px]Dane długookresowe[/size]
[size=0px]7,5   l/100 km[/size]
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Przemo w 2020/06/21 15:16
Załączam 3 fotki
1. ponad 5500 km długoterminowe 6.8 -> miasto / trasa mniej więcej 50/50, raczej sam na pokładzie, codzienny dojazd do pracy 2x24km, spalanie akceptowalne
2. 530km - trasa Mazury - Śląsk , pusta S8 i prawie bez ciężarówek na "1" pomiędzy Piotrkowem i Częstochową (niedziela), 2 osoby , prędkość max 120km/h, tu jestem dumny , wyszło 6.0 ; trasa na sucho
3. trasa 477km Zgorzelec - okolice - Głogów - Śląsk , 2 osoby , trasa na sucho , 6,5 może być, chociaż wolałbym mniej :)

Mam wrażenie , że w deszczu spalanie rośnie o ok 0,5-1 litr , szerokie kapcie walczą z wodą

Ciekaw jestem różnic pomiędzy moim 150KM a 190KM bo jednak mocy i momentu trochę brakuje , czuć 1820kg plus pasażerowie, czasami taka zadyszka w silniku .....

Dla mocno zainteresowanych załączam niemiecką stronkę gdzie można sobie popatrzeć i pocieszyć się lub ponarzekać że pali więcej albo mniej niż u kogoś. https://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/50-Volkswagen/1045-Tiguan.html?gearing=4&powerunit=2 (https://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/50-Volkswagen/1045-Tiguan.html?gearing=4&powerunit=2)
Pozdrowienia i szerokości


Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: mms1994 w 2020/06/21 18:06
Tez zauważam większe spalanie jak mokro, szczególnie to widać przy drogach szybkiego ruchu. Na mojej prędkości przelotowej na autostradzie spalanie wzrasta z 10-10.5 na 12-13l/100 także różnica spora
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Mullrof w 2020/06/29 09:50
ja jestem właśnie po takiej trasie porównawczej.
w deszczu przy pełnym obładowaniu ok 2 litry więcej.
nie mogłem się nadziwić ale widzę, że to norma...
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: mms1994 w 2020/06/29 10:04
Traska z wczoraj :)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: PabloWRO w 2020/06/29 14:29
Trasa Pula - Wrocław (przez Wiedeń/Ostrava/Gliwice), 3 osoby + graty + rowery na bagażniku na haku. Średnią prędkość obniża (a spalanie podbija) ponad 1,5h w korku do granicy chorwacko - słoweńskiej. Jazda wg ograniczeń + 5 km/h
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Fircyk w 2020/06/30 11:40
Tiguan II  2.0  Tdi 150 4motion DSG z  BOX THULE MOTION  XT  XL ( spory)
Rodzina 2 plus 2
 Trasa Łaskarzew  Warszawa Łódź Toruń  Bydgoszcz Mielno i powrót.
W pierwszą  stronę  całą autostrada aż  do Torunia i później do Bydgoszczy w ulewnym  deszczu  dopiero ok Koszalina przestało padać. Dusiłem  ile si da w granicach mojego rozsądku, autostrada ok 120 w ulewie  żona  nic nie mówiła.   Powrót  to jazda z prędkością  plus max 20 km do dozwolonej na całej trasie, utrzymane   jestem więcej niż  zadowolony chyba po 2 latach i dotarciu spadło, sprawdziłem z ciekawości  bo doszedł BOX
Pierwsza fota z całej trasy druga z połowy. (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200630/26383d2f52b6578776b353ffb8276e00.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200630/8cf7319b2c4394966a89d18f297b59b7.jpg)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: mms1994 w 2020/06/30 11:54
Masz 4x4?
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Fircyk w 2020/07/01 06:30
Tak
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2020/07/26 23:30
Niewielka trasa ekspresówką z pełnym załadunkiem (2+2+pies) + BOX na dachu (Thule Motion XT XL).
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: kris17009 w 2020/08/22 18:53
U mnie ostatnia jazda w 70% ekspresówką ale w miarę w granicach przepisów.
z dystansu 272 km wyszło 7.1 i średnia prędkość 86km/h. Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony takim wynikiem. Jak wybierałem to auto z tym silnikiem to ustawiałem się na spalanie średnie 9-10. Jak na razie po ponad 1000km wychodzi 8.1.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: mms1994 w 2020/08/23 10:11
Mi coś samochód jakby się ułożył, bo spalanie spadło, na podobnych odcinkach i przy podobnej jeździe. Pierwsze 3 trasy po mieście (krk), potem trasa A4 z Rzeszowa do KWI, na koniec dojazd do pracy (przy czym muszę przyznać ze miałem trochę farta z zielona fala, nie mniej jak bym pare razy nie ruszał dynamicznie spod świateł na pewno zszedł bym poniżej 6, bo momentami tak było ^^)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2020/08/24 00:42
Poranna trasa, pojedyncze wyprzedzanie bez przyśpieszenia - tempomat prawie przez całą drogę na 120km/h.


Auto tylko z kierowcą + belki na dachu (z lenistwa nie ściągnąłem). Jak na 2.0 TSI w automacie, znów uśmiech na myśl o tym jak mi przy zakupie TDI wciskano "z ekonomicznego punktu widzenia".
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: mms1994 w 2020/08/24 10:51
Nie wiem jak robisz takie spalanie, ja na jeździe próbnej nawet muskając gaz nie byłem w stanie zejść poniżej 8l (przy 2,0 190), nie wiem czy to z powodu GPF tam, czy aż tak się dociera po paru tys silnik
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2020/08/24 11:14
@mms1994 wrzucam fotki co jakiś czas, także widać od początku jak to się rozkłada. Obecnie na liczniku mam ~63kkm. Staram się też dopisać warunki (ilość osób czy pogoda).

Widzę bardzo dużą zależność spalania na trasie od: wiatru (to akurat dość oczywiste), temperatury powietrza (przy ~20 stopniach jest znacząco niżej niż przy 30) oraz "dodeptywania", czyli zależność średniej prędkości na komputerze, a stylu jazdy - ostatnie zdjęcie zrobiłem po celowo nudnej, statycznej trasie gdyż było niewiele aut na trasie o tej porze i nie miałem ustalonego terminu spotkania. Jazda też na letnich 18".


Co może też kogoś interesować w kwestii obaw o olej w TSI. Nie zauważam ubytków - a ostatnie dwie wymiany tego pilnowałem, gdyż kolega w Pasku 1.8 z tego samego rocznika niestety obserwuje ubytki. Możliwe, że cośtam się różni poziom, ale też ciężko wyczuć bo może być ciut inny pochył auta czy temperatura, ale ogólnie jestem zadowolony że problemu nie ma.
Aaa, jeszcze jeden EDIT ;-) Od dłuższego czasu (ze 20-25 tysięcy km) trasy robię w trybie Sport, a nie Drive (czy już w ogóle Eco). To też wpływa korzystnie na spalanie, zwłaszcza jeśli trzeba wyprzedzić pojedyncze auto jadące podobną prędkością tylko bez tempomatu i ktoś nie trzyma równo xxx km/h tylko pływa +/- 5km/h.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: mms1994 w 2020/08/24 11:31
Aaa, jeszcze jeden EDIT ;-) Od dłuższego czasu (ze 20-25 tysięcy km) trasy robię w trybie Sport, a nie Drive (czy już w ogóle Eco). To też wpływa korzystnie na spalanie, zwłaszcza jeśli trzeba wyprzedzić pojedyncze auto jadące podobną prędkością tylko bez tempomatu i ktoś nie trzyma równo xxx km/h tylko pływa +/- 5km/h.
Ja też zauważyłem, że przy jeździe w trasie jak kogoś wyprzedzać to w SPORT mniej spala. Ja sobie zrobiłem Personal, a'la sport tylko ACC zostawiłem na trybie komfortowym, bo mój pies marudził jak ACC w sport przyśpieszało :D
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: kris17009 w 2020/08/24 12:03
ciekawe spostrzeżenia macie z tym trybem Sport w trasach. Muszę popróbować.Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2020/08/24 22:55
Dla kontrastu szybka trasa elegancką i praktycznie pustą autostradą lecz w kiepskich warunkach pogodowych (przez połowę trasy deszcz i umiarkowany wiatr), ale na tyle że można było sobie bezpiecznie lecieć.


Pomyślałem, że to dobry kontrast do niskich spalań ze spokojnych przejazdów.Znów tylko ja, bez bagażu, ale tym razem już bez belek bo mnie drażni świst ;-) Powtarza się po raz kolejny moje spostrzeżenie, że każde dodatkowe 10km/h na tempomacie w trasie zwiększa mi spalanie o 1l/100km. Przy czym mówimy o spokojnej, a nie dynamicznej jeździe - czyli wbijam tempomat i jadę, bez przyśpieszania podczas wyprzedzania czy wleczenia się za kimś.


W sumie żeby też dokładniej opisać sposób pomiaru, licznik resetowałem po wjechaniu na autostradę, czyli wynik nie jest "obciążony" spalaniem miejskim czy śródmiejskim.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Mullrof w 2020/08/25 07:32
jeśli wspomnieliśmy już o oleju to mogę się pochwalić, że 1.5 TSI wypił 0,6 litra na 15k km.
Ostatnio dolewałem 0W20 - ależ się zdziwiłem ile ten olej kosztuje XD
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: mms1994 w 2020/08/25 08:27
@arekp średnia prędkość uwzględnia dojazd na autostradę itp?
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2020/08/25 08:29
@arekp średnia prędkość uwzględnia dojazd na autostradę itp?

Nie. Licznik "od uruchomienia" kasowałem po wjechaniu na ekspresówkę przy wcześniejszym zdjęciu i autostradę przy drugim.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: mms1994 w 2020/08/25 10:16
I tu wychodzi przewaga diesla, bo przy prędkościach 140+, aż tak spalanie nie wzrasta. Ale to trzeba dynamicznie jeździć, bo przy normalnej, przepisowej jeździ TSI bardziej się opłaci :P
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: kris17009 w 2020/08/25 10:30
TSI bardziej się opłaci
no i jest o ok 16 tys tańszy. Trochę km potrzeba żeby się zwróciło. Na oko jakieś 100tys nie licząc różnic w cenie paliwa no i kosztów adblue ale to szczegóły  ;)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: mms1994 w 2020/08/25 11:58
Jeżeli oddajesz auto po 3-4 latach, to jeszce ma sens bo raptem 8k różnicy w cenie, ale przy pełnym leasingu to już nie :P
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2020/08/25 11:58
I tu wychodzi przewaga diesla, bo przy prędkościach 140+, aż tak spalanie nie wzrasta. Ale to trzeba dynamicznie jeździć, bo przy normalnej, przepisowej jeździ TSI bardziej się opłaci :P

Ja bym na to popatrzył nieco z innej strony. Jeśli ktoś planuje auto użytkować w zdecydowanej przewadze w trasie, to diesel ma sens. Jeśli tryb mieszany, podmiejski czy typowe miasto, powinien brać TSI.Jeżeli oddajesz auto po 3-4 latach, to jeszce ma sens bo raptem 8k różnicy w cenie, ale przy pełnym leasingu to już nie :P


Ja mam wykup zaplanowany i nadal uważam, że TDI mi się nie opłaci ;-)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: mms1994 w 2020/08/25 12:26
Mi się opłaci TDI (bez wykupu), ale drugi raz bym nie wziął, niedogodności związane z wypalaniem DPF przeważają znacząco na korzyść benz :P
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: solmat w 2020/08/25 14:08
no to ja od początku jeżdże na Sport (chociaz i tutaj ta skrzynia jest jakąś tragedią jeśli chodzi o działanie i czas odpowiedzi) bo na trybie standardowym sie nie da. Średnie spalanie mam 12l/100 a jak jeżdże stricte pod spalanie super ekonomicznie na trasie ze średnią prędkością 120-130 to dopiero schodze poniżej 11. Nie ma opcji innaczej zejśc mniej.


30k na liczniku niod początku spalanie takie samo nic sie nie zmieniło. Dlatego jak tu widze spalanie poniżej 10l to jest jakaś magia dla mnie
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: floyd1981 w 2020/08/25 20:00
U mnie jeszcze Tig na dotarciu. Trasa Łódź-Zakopane (niestety przez zakorkowaną A1 oraz z korkami przed Zakopcem) wyszła 7.0 l/100 km (na autostradach 140 km/h, na s-kach i pozostałych drogach ciut powyżej limitu). Powrót (wyjeżdżając miałem 900 km przebiegu) wyszło 6.2 l/100 km, ale tym razem z ominięciem płatnego odcinka A4 i A1 na odcinku od Pyrzowic do Piotrkowa, przy czym na krajówkach/wojewódzkich do 20-30 km powyżej limitu. Przejechane odcinki autostrad (łącznie ok. 40 km) 140 km/h.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2020/08/25 21:30
@floyd1981 a jaka Tobie wyszła średnia prędkość z mierzonego odcinka? Gdyż mam taki odcinek między dzielnicami Szczecina, że jadąc bez pośpiechu w godzinach wieczornych potrafię zrobić 5,4l/100km na odcinku prawie 20km ... przy średniej ~35km/h ;-)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Charls w 2020/08/25 22:34
przy średniej ~35km/h ;-)
Autostradami to raczej nie miał tylko 35 km/h a że dwa razy więcej
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: floyd1981 w 2020/08/25 22:47
@floyd1981 a jaka Tobie wyszła średnia prędkość z mierzonego odcinka? Gdyż mam taki odcinek między dzielnicami Szczecina, że jadąc bez pośpiechu w godzinach wieczornych potrafię zrobić 5,4l/100km na odcinku prawie 20km ... przy średniej ~35km/h ;-)


Trasa Zakopiec-Łódź to 62 km/h, ale tu wchodzą korki przed Piotrkowem, gdzie straciłem ok. 10 minut (silnik cały czas na chodzie), troszkę stania w poszczególnych miasteczkach na trasie (głównie światła), czy też stanie na postoju z włączonym silnikiem przez 2-3 minuty, gdy Córkę przypiliło na trasie :-) Ponadto sporo miast, gdzie jednak trzeba było zejść do tych 50-60 km/h, a czasem nawet 40 km/h (przypominam, że z powrotem omijałem płatną A4, a na A1 wjechałem za Piotrkowem). Trasa Łódź-Zakopane-Łódź też wyszła 62 km/h, średnie spalanie z całości (744 km) 6,7 litra. Ale droga do Zakopca to męczarnie na A1 za Piotrkowem praktycznie do obwodnicy Częstochowy, a później korek na Zakopiance plus ostatnie km w samym Zakopcu z prędkością żółwia. Przez to prędkość spadła, a spalanie wzrosło.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Mullrof w 2020/08/26 11:29
spalanie poprawne przy tym silniku.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: mms1994 w 2020/08/26 11:49
Dla porównania Octavia 1,4 TSI 150, w pełni załadowana (3-4 osoby), trasę Rzeszów-Słowacja-Węgry-Chorwacja, autostradami:
-przepisowa jazda: 5,6-5,7
-dynamiczna jazda: 6,2-6,3
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: MArek w 2020/08/26 13:26
Pierwsza jazda Poznań - Jarosław  po zakupie - s5 +a4 -  7.1/100Pierwszy pełny zbiornik na miejscu  spokojnej jazdy- 9.1/100.
W porównaniu z poprzednim autem octavią tdi  -270k  średnia 5/100
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: floyd1981 w 2020/08/26 13:42
spalanie poprawne przy tym silniku.


Liczę, że w przyszłości jeszcze spadnie  :)  dodam, że bagażnik był cały załadowany, a w aucie 3 osoby. Dodatkowo w momencie wyjazdu auto zalane pod korek.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: shark w 2020/09/13 13:40
spalanie poprawne przy tym silniku.


Liczę, że w przyszłości jeszcze spadnie  :)  dodam, że bagażnik był cały załadowany, a w aucie 3 osoby. Dodatkowo w momencie wyjazdu auto zalane pod korek.


Z tego mówią zalecenia i w serwisie VW, tankowanie zbiornika paliwa powinno być zakończone po pierwszym odbiciu pistoletu (oczywiście jeżeli on działa prawidłowo)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Kronos w 2020/11/06 20:02
Witam
Przymierzam się do zakupu Tiguana II 1.5 TSI, mam pytanie odnośnie zasięgu przejechanego na pełnym baku, może ktoś się pochwali swoim. Dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Kabe w 2020/11/06 21:41
To różnie w zależności od drogi, ruchu, stylu jazdy i prędkości.
Bak ma 55L -> update 58L
Sprawdź raporty spalania na stronie typu autocentrum lub niemieckiej spritmonitor.de
a następnie wyciągnij jakąś średnią


Tutaj ile osób tyle wyników :-)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Jp w 2020/11/06 22:27
bak ma katalogowo 58l natomiast z doświadczenia nawet 62 wejdzie:)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Kabe w 2020/11/07 10:02
Dzięki @Jp pisałem z pamięci i pomyliłem się, oczywiście masz rację że 58L
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Frodo w 2020/11/07 13:45
Dzięki @Jp pisałem z pamięci i pomyliłem się, oczywiście masz rację że 58L
U mnie (późny RM2019) w instrukcji jest napisane 60L dla FWD i 63L dla 4Drive i z doświadczenia zdaje się tyle być dla mojego 4Drive, więc albo jest jednak inaczej albo różnie albo gdzieś jest źle napisane... ;)
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Charls w 2020/11/07 22:19
bak ma katalogowo 58l natomiast z doświadczenia nawet 62 wejdzie:)
Do mojego 62 litrowego baku wleję 70 litrów tyle że z uwagi na brak "gwizdka" odpowietrzającego jak w dawnych VW nie chce mi się stać i czekać bo za długo to trwa
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: MArek w 2020/11/08 14:34
Na razie praktycznie do pustego wlałem dokładnie 60 litrów.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Kronos w 2020/11/14 18:43
Witam,
To jak jest z tym zasięgiem 1.5 /1.4 Tsi może ktoś się odważy 😉 i napisze ile robi kilometrów na pełnym baku?
Pozdrawiam.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: arekp w 2020/11/16 00:38
To jak jest z tym zasięgiem 1.5 /1.4 Tsi może ktoś się odważy 😉 i napisze ile robi kilometrów na pełnym baku?

W 2.0 TSI 180KM 4x4 jak trasę robię do 120km/h, to zasięg 800km+ jest osiągalny.
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: Rocko w 2020/11/16 09:36
Witam,
To jak jest z tym zasięgiem 1.5 /1.4 Tsi może ktoś się odważy 😉 i napisze ile robi kilometrów na pełnym baku?
Pozdrawiam.
Po Gdańsku, w godzinach szczytu, trasy po 4-7 km, na 1 baku ok. 600 - 650 km.
Na trasie nigdy nie zwróciłem uwagi ile można na 1 baku zrobić 😜
Tytuł: Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
Wiadomość wysłana przez: mms1994 w 2020/11/16 11:50
Ja robię na baku po 300-400km, ale to dlatego, że często tankuje ^^
Ciekawy update mam. Odkąd jeżdże z boxem, moje spalanie spadło, teraz trasę gdzie wcześniej miałem ok 10l, teraz robię poniżej 8l (autostradą). Także polecam boxa, najlepszy motywator do ekonomicznej jazdy ;)