Dog / Kid Mode - jak wyłączyć jednorazowo alarm?

Zaczęty przez Ekhangel, 2023/03/13 09:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ekhangel

Wiadoma sytuacja: zostawiasz na 5 minut w kabinie psa / pociechy i chcesz zamknąć auto bez załączania alarmu. Zakładam, że jest to możliwe, jak w każdym normalnym aucie, tylko pytanie - jak?

TMP

Wyłączenie monitorowania wnętrza jest możliwe przez menu systemu infotainment, o ile pamiętam w ustawieniach samochodu, otwieranie/zamykanie. W dwóch pierwszych latach modelowych służył do tego fizyczny przycisk na słupku od strony kierowcy, ale szybko padł ofiarą oszczędności.

Ekhangel


van_daal

Co do "zostawiania na 5 minut w kabinie psa / pociechy i chęci zamykania auta bez załączania alarmu" to zalecam ekstremalną rozwagę bo...

można stracić szybę.

Frodo

Co do dzieci, to 100x lepiej by zamknęły od środka. Wtedy mogą się wydostać w razie nagłej potrzeby.
Natomiast jeśli zamkniemy od zewnątrz/pilotem/keyless, to po aktywacji SAFELOCK nie da się już otworzyć od środka! Nigdy bym nie zostawiał dzieci w zamkniętej puszcze z małą ilością powietrza. (Niedawno byłem na pogrzebie młodego kierowcy - w sensie facet w sile wieku, bardzo aktywny zawodowo itp. "Dopadło go" poza autem, auto nieuszkodzone, a jeśliby zostawił w nim zamknięte swoje 2 dzieci, to nie wiem czy nie byłbym na potrójnym pogrzebie... Nie wiem jak szybko dowiedziała się jego żona i czy miała pojęcie gdzie zaparkował.) 
Jeśli za małe by same zamknęły/otworzyły to w ogóle bym nie zostawiał. 

Ekhangel

#5
Dzięki za słuszne przestrogi. Oczywiście o lecie / tlenie w aucie nie mówimy, bo to wiadome. Chodzi o sytuacje typu: podjeżdżam na parking, podchodzę do paczkomatu/bankomatu, auto cały czas na oku, ale jest kolejka przy maszynie, więc te trzy minuty muszę postać... Nie będę przecież targał ze sobą dwójki uciekających rojbrów, bo to stwarza dużo większe zagrożenie. A jakoś żyć trzeba, nie oszukujmy się. Na spacerze też może jakiś wariat podbiec i mi porwać dziecko, które odjechało ode mnie na kilka sekund 5 metrów rowerkiem. Albo mogę nagle dostać zawału serca i nie zapobiec wjechaniu przez niego do jeziora. Ale nie zmieniajmy wątku z technicznego na moralny.

Najnowsze badania wykazały, że narodziny są nadrzędną przyczyną zgonów wśród ludzi.

Frodo

#6
Napisałem "100x lepiej by zamknęły od środka" i opisałem sposób działania SAFELOCK, więc jak najbardziej problemy/informacje/rozwiązanie techniczne, poza tym (niestety, stety... widzę takich co palą w pozamykanych autach z dziećmi z tyłu itp. i pewnie sobie tłumaczą "narodziny są nadrzędną przyczyną zgonów wśród ludzi") każdy robi co chce.

Ekhangel