Powłoka Ceramiczna na Tiguan Allspace

Zaczęty przez bielaszkin, 2019/01/02 22:03

Poprzedni wątek - Następny wątek

bielaszkin

Witam, jaki może być przybliżony koszt położenie powłoki ceramicznej na Tiguanie Allspace,?

i jest sens ją robić?

MrBlacker

Koszt zależny od rodzaju powłoki i tego kto Ci to nałoży - myślę najtaniej od 1500 zł w górę + ewentualnie felgi i szyby.

Pamiętaj, że przed nałożeniem powłoki trzeba auto przygotować. Nowe oczyścić z powłoki konserwującej nakładanej w fabryce, a już trochę używane z przyklejonego brudu. Później wypolerować i dopiero nałożyć powłokę. Ja tego osobiście nie robiłem, ale wiem jak cały proces przebiegał na moim aucie.

Więcej o zabezpieczaniach karoserii pisaliśmy TUTAJ.

bielaszkin

Ooo dzieki za linka.Dziś zadzwoniłem do dilera i wycenili mi za powłokę ceramiczną na 5lat 7000zł.  :-\ i powiedzieli że felgi gratis zrobią. :o

MrBlacker

Na priva podesłałem Ci namiary w Katowicach na polecone studio.
Zadzwoń i pogadaj.

Skakun

A czemu na priva? jak adres sprawdzony to dawaj na forum...  :D
i rozumiem, że dalej obowiązuje zasada, że jak auto nie jest garażowane, to powłoki nie mają sensu, tylko raczej trzeba iść w folie?

MrBlacker

Tylko polecony, ja nie sprawdzałem. Jak @bielaszkin sprawdzi to się pochwali. :)

Co drugiego pytania to nie mam pojęcia i nigdy nad tym się nie zastanawiałem.

tiguan220


MrBlacker

Ja zrobiłem i na razie nie żałuję. ;)

rk

Cytat: tiguan220 w 2019/01/05 13:57
Cytat: bielaszkin w 2019/01/02 22:03i jest sens ją robić?
Niewielki
Ja podzielam zdanie kolegi tiguan220, robienie powłoki nie ma sensu (kiedyś położyłem, żeby przetestować te magiczne zalety). Lakier samochodowy jest bardzo wytrzymały, woskowanie twardym woskiem 2 razy w roku dla zachowania wyglądu wystarczy w zupełności. Polerowanie auta jest często stosowane w trakcie przygotowywania do położenia powłoki - warto zastanowić się jak ono zużywa lakier;)

Jak ktoś chce się pozbyć ponad tysiąca złotych i nie dostać nic wartościowego w zamian - z chęcią podam numer konta;P

tiguan220

Cytat: rk w 2019/01/09 19:50Jak ktoś chce się pozbyć ponad tysiąca złotych i nie dostać nic wartościowego w zamian - z chęcią podam numer konta;P
Ja płaciłem 3tys. Oczywiście na początku efekt jest, auto się mniej brudzi, łatwiej się pozbyć brudu na myjni tylko, że ten efekt bardzo szybko zanika i faktycznie twardy wosk daje to samo.
U nie po pół roku od nałożenia i ok 20tys km przejechanych w tym czasie po ceramice nie ma ŚLADU. Robiłem ceramikę również na poprzednim aucie i efekt był ten sam.

rk

W twoim wypadku to pewnie ten wosk musi być trochę częściej nakładany, niemniej nawet przy 4x to cena nie dobije do najtańszej ceramiki.


Ceramika miała by sens gdyby kosztowała podobnie co nałożenie wosku, jej efekt utrzymuje się zdecydowanie dłużej. Znika więc kłopot częstszego jeżdżenia na woskowanie. No ale jak za 200 PLN w mojej okolicy można mieć idealnie wysprzątane auto i nałożony wosk na karoserię i felgi, to nawet 1000 PLN za ceramikę się nie obroni.




MrBlacker

Nie wiem jak wy myjecie auta, ale przy ceramice podobno trzeba przestrzegać pewnych reguł. :)
Jak ja nakładałem ceramikę to powiedziano mi następujące rzeczy:

  • myć bezdotykowo samemu myjką wysokociśnieniową lub na myjni bezdotykowej - najpierw aktywna piana, później mycie na gorąco i na koniec płukanie wodą demineralizowaną, aby nie było zacieków - należy pamiętać również, aby dobrze zmyć brud strumień trzeba kierować pod kątem ostrym (kierowanie strumienia pod kątem 90 stopni nie daje pożądanych efektów)
  • nie szorować auta, czyli nie używać szczotek, zwykłych gąbek, szmat itp. - wiele osób nakłada aktywną pianę na auto, nie spłucze (bo taniej) i od razu szoruje szczotą - zabójstwo dla lakieru
  • osuszyć auto przy dużej prędkości, a resztę osuszyć specjalnym ręcznikiem, ale nie wycierając tylko przyciskając ręcznik do karoserii
Trochę już pisałem o tym w wątku o myciu auta.

Niestety po kilku-kilkunastu myciach, w zależności od powstających zabrudzeń nie będzie już można bezdotykowo idealnie umyć auta ze względu na samoistne tworzenie się niezmywalnej bezdotykowo powłoki . Dlatego raz na jakiś czas należy umyć auto ręcznie na tzw. dwa wiadra. Dzięki temu nie uszkodzimy powłoki i gruntownie umyjemy auto. Po takim zabiegu mamy spokój znowu na kilka miesięcy (w zależności od powstających zabrudzeń).

Ja po położeniu powłoki 3,5 miesiąca jeździłem na myjnię bezdotykową, myłem aktywną pianą i było OK. Po 3 miesiącach zauważyłem, że już nie do końca idealnie mogę umyć auto więc oddałem na ręczne mycie. Minęło prawie 2 miesiące i na razie bezproblemowo udaje mi się umyć auto na myjni bezdotykowej (oczywiście z aktywną pianą).

Ale wracając do podstawowego pytania czy warto nakładać powłokę?
Jeszcze do końca nie wiem czy nałożyłbym powłokę ceramiczną jeszcze raz. Po zakupie auta założenie było następujące - ochronić lakier na kilka, co będzie za dwa lata to się okaże. Na razie jest OK.

rk

Myślę, że nawet jakbyś nigdy nie mył auta to powłoka sie zużyje - będzie dość szybko zeszlifowana przez drobinki piasku. Dodaj do tego czynniki środowiskowe.

Jak na razie nie ma nic lepszego niż lakier, inaczej producenci aut by to stosowali:) Przypuszczam, że odświeżenie lakieru po jakimś czasie jest tańsze od regularnego utrzymywania takiej powłoki;)

Inna sprawa, że ja nie mam ani czasu ani ochoty na bawienie się w ręczne lub bezdotykowe mycie auta (myję na myjni automatycznej).


MrBlacker

Dlatego trzeba często myć i płukać auto. :)
Ja mam kilka myjni po drodze do domu więc czasami wpadam na samo opłukanie z błota, które jeszcze nie zaschło - kosztuje mnie to 2 zł i zajmuje tylko 5 minut.
A jak auto jest już brudne jadę na mycie z aktywną pianą - niestety takich myjni jest niewiele.

tiguan220

NIGDY WIECEJ CERAMIKI! rozumiem, ze wydaliscie pare zlotych i dziala to w waszych glowach ale z czasem sami zrozumiecie ze to jedna wielka sciema. Naprawde szkoda pieniedzy