Fora techniczne > VW TIGUAN II - 2016 - 20xx

DSG7 - Hałasuje.

(1/7) > >>

topic75:
Od kilku dni słyszę hałas z komory silnika, podczas ruszania i cofania, także między biegiem 1 i 2 i odwrotnie. Hałas jest podobny do delikatnego zgrzytania zębów przekładni.
Znalazłem na Erwin informację,  TPI o numerze 2051250/1. Może to być to.

https://www.dropbox.com/s/smuly6fp01kh9tx/bieg%201%20i%202.pdf?dl=0

tiguan220:
Ja słyszałem od pierwszych kilometrów jakies dzwieki, pozniej pojawily sie inne, z czasem albo zniknęły albo sie przyzwyczailem bo juz ich nie slysze ;)

rk:
Wrzuciłbyś nagranie, jeśli to oczywiście możliwe? Trochę się DSG nasłuchałem, więc mniej więcej wiem co to norma. Z takimi kłopotami to lepiej do serwisu jechać, bo zaraz ci cos ze skrzyni wystrzeli i jeszcze komuś się krzywda stanie.

squadak:
Powiedzcie mi proszę czy takie dzwięki jak na filmiku to norma? Ja już nie bardzo wiem co robić a boje się oddawać znowu do serwisu.
Wymienili mi już skrzynie , następnym razem dwumase. Po wymianie dwumasy ciszej ale nadal jest. Powiem nawet że na 250 km zniknęło.
No szarpanie ( mocno zbijanie) z 4 biegu na 3 podczas zwalniania. Powymieniali tyle rzeczy, a teraz coś czuje że chcą się wykręcić od napraw
i powiedzieć ze" ten typ tak ma" bo będę prosili  kogoś z vw o auto do porównania .
to przed wymianą dwumasy
https://www.youtube.com/watch?v=epqpGzhz-1M
a tu już po.
https://www.youtube.com/watch?v=h75YtXwBNFg

rk:
To na pewno nie jest norma. Jak chcesz to dam znać jak będę w okolicach Trójmiasta (wrzesień) to spróbujesz sobie to u mnie wygenerować.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

There was an error while thanking
Thanking...
Idź do wersji pełnej