Wykup auta a zmiana wibor.

Zaczęty przez michals232, 2022/07/11 11:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

michals232

Wszyscy leasingujący Tiguany na pewno zauważyli wzrost raty leasingowej.
A czy te wzrosty stóp procentowych wpływają na kwotę wykupu?

van_daal

Według logiki nie bo wartość fakturowa przedmiotu leasingu się nie zmienia.

Zmienia się wysokość raty bo ta zależy od oprocentowania kredytu/leasingu. Wysokość wykupu nie jest od tego składnika zależna.

Byłbym bardzo zdziwiony, gdybym nie miał racji.

S-Tig

W żadnym wypadku, tylko rata.

iks

Jesteśmy w tym momencie przy 7-mej podwyżce, mi rata już wzrosła o około 400 zł. Osoby, które mają wysoką wartość wykupu i planują wykup a pozostało im niewiele do końca umowy powinny rozważyć wcześniejszy wykup. Ja mam niestety jeszcze 19 miesięcy więc trochę duża kwota wychodzi. Inna sprawa, że gdyby nawet już dziś raty się zatrzymały to tracę prawie 10 tysięcy. Masakra.

michals232

Żeby wkupić auto dzisiaj to i tak musiałbyś zapłacić kwotę wykupu plus te 19 rat po aktualnych stawkach wiboru

tuiko

ja mojego wykupiłem w grudniu i w sumie chyba miałem szczęście pocovidowe raty spadły mi o ok 150-200 zł leasing miałem do końca 2021 i w sumie chciałem go przedłużyć do końca 2022 z racji dość wysokiego wykupu ale w rezultacie nie zrobiłem tego tylko go wykupiłem co było strzałem w 10...

iks

Po pierwszej obniżce stóp procentowych we wrześniu stopy weszły na poziom 6% taki sam jaki był w sierpniu 2022. Tymczasem rata w Volkswagen Leasing została obniżona ale oczywiście nie wynosi tyle ile w sierpniu 2022 tylko więcej też tak macie?

S-Tig

Po pierwsze wibor 1m był wyższy w sierpniu 22 niż w sierpniu br. Po drugie oni mieli jakiś błąd w systemie i zamiast generować coraz wyższe faktury zgodnie z rosnącym wiborem to trzymali kwotę na stałym poziomie. Bardzo możliwe, że właśnie ta sytuacja miała miejsce na fakturze październikowej 22 i dlatego jest ona niższa niż z obecnego października.