Fora techniczne > VW TIGUAN II - 2016 - 20xx

1.5 TSI bierze olej?

(1/3) > >>

piotrmika:
Witajcie,


w lutym tego roku odebrałem mojego Tiguana. Przy przebiegu ok. 8tys km umówiłem się w ASO na wymianę oleju. Dziś przy stanie 17449km, a więc niespełna po przejechaniu 9,5tys. km pojawił się komunikat: "Sprawdź poziom oleju". Zaniepokojony zadzwoniłem do ASO, ale Pani stwierdziła żebym dolał olej, komunikat zniknie i żebym jeździł. Na moje pytanie czy nie jest dziwne, że taki komunikat pojawia się po przejechaniu niespełna 10tys. km stwierdziła, że skontaktuje się z kolegą i oddzwoni.


Przesadzam i te silniki faktycznie tak mają czy może tu być jakiś większy problem?


Po odczekaniu 8h sprawdziłem bagnet oleju i faktycznie stan pokazywał na minimalny stan.

Charls:

--- Cytat: piotrmika w 2020/11/26 05:40 --- czy nie jest dziwne, że taki komunikat pojawia się po przejechaniu niespełna 10tys. km
--- Koniec cytatu ---
Nic w tym dziwnego.

Do użytkownika należy obowiązek kontroli stanu oleju co 500-1000 km. Kiedyś to była norma, dziś wszyscy liczą na komputery a jazda ze zbyt niskim stanem oleju ma zły wpływ nie tylko na turbosprężarkę ale i na cały silnik. Czujnik może zawieźć a wskazanie na bagnecie nigdy
--- Cytat: piotrmika w 2020/11/26 05:40 ---Po odczekaniu 8h
--- Koniec cytatu ---
Strasznie długo :) wystarczy 10 min

mms1994:
Dolej, problem nie powinien powrócić. Często się zdarza ze na początku trochę bierze

Tiggy:

--- Cytat: piotrmika w 2020/11/26 05:40 ---Przesadzam i te silniki faktycznie tak mają czy może tu być jakiś większy problem?

--- Koniec cytatu ---
Generalnie w VAGach zużycie oleju "w normie" oznacza do 1L na 2000 km. Tak od zawsze mówiły ich instrukcje (przynajmniej od 2004 :))
Wszystko zależy od stylu jazdy i warunków zewnętrznych. Nowe auta też biorą więcej niż dotarte.

I zdarzały mi się sytuacje, że faktycznie musiałem regularnie dolewać.

Wracając do 1.5 TSI - u mnie po 15k poziom był OK, nie musiałem dolewać.

mms1994:
Ja miałem 1,4 TSI, podobno miał brać olej no i brał, przy czym wymieniałem go co 15tys km, co powodowało, że nikt mi nie spadło na mniej niż 1/3 bagnetu, aczkolwiek ja jeżdżę dynamicznie.
Znam parę przypadków TSI, np u żony, że przez pierwsze 5tys, olej faktycznie znikał, teraz to już nie, przynajmniej jest to nie zauważalne (15tys aktualnie).
Z doświadczenia wiem, że jak śmigasz ostre trasy, szczególnie autostrady na wysokich obrotach to silnik zużywa olej, ale tak Ci się zachowa każda nowoczesna benzyna, szczególnie uturbiona ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

There was an error while thanking
Thanking...
Idź do wersji pełnej