Spryskiwacz vs tylna wycieraczka (Leon II)

Zaczęty przez bilbo1212, 2023/11/20 15:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

bilbo1212

Cześć, przyszła wilgoć i deszcze, a w raz z nią nowy bajer w leonie :)

Kiedy staram się użyć spryskiwacza przedniej szyby, uruchamia się ramię tylnej wycieraczki. Słychać jak jakiś przekaźnik się włącza, ale zdaje się chyba nie ten co trzeba. Ktoś coś podpowie ?

Leon 1p1 bxe

van_daal

Jak zbyt gwałtownie puszczasz dźwignię spryskiwaczy/wycieraczek to ona może odbić nieco za bardzo i uruchomić tylną wycieraczkę.

bilbo1212

#2
Dzięki za odzew :) Chciałbym by to była ta przyczyna ale niestety to nie to :/


[mod: usunięto zbędny cytat]

van_daal

Zakładam że również to nie ten przypadek kiedy użyjesz przedniego spryskiwacza przy włączonym wstecznym biegu?

bilbo1212

#4
Również niestety nie, ale jestem wdzięczny za chęć pomocy :D [mod: tym razem usunięto nie dość że zbędny to również mylący cytat. Proszę nie cytować postu jeśli odpowiadamy nań bezpośrednio.]

van_daal

Zostaje zatem konieczność wizyty u specjalisty albowiem objawy świadczą o jakieś nieprawidłowości w elektryce gdyż w VAGach takie zachowanie wycieraczek normą nigdy nie było.

bilbo1212

ogarnięte. Jak by ktoś miał taką rozkminę w przyszłości, po sprawdzeniu bezpieczników, przekaźników, prądu w przewodach przy pompce etc okazało się że w module w kolumnie kierownicy jak by się styki nieco zgrzały i przez to zaśniedziały. A w okresie wiosna/jesień, pewnie ma tam wilgoć i to się potęguje.
Tak czy inaczej najlepiej jest to wysuszyć i przejechać preparatem do elektryki/styków.

bilbo1212

No to dziś kontynuacja tematu :(
Może ktoś z Was skojarzy jakie są wspólne punkty dla tych wycieraczek i tematu z dziś - przestała mi się odryglowywać klapka wlewu paliwa.
Kiedy zamykam auto z pilota, rygiel ładnie blokuje, ale jak otwieram z pilota to już nie cofa rygla. Co ciekawe, kiedy z pilota odblokowuję jedynie tylną klapę (środkowy przycisk na pilocie) to rygiel klapki wlewy odblokowuje się jak należy.

bilbo1212

Prośba o pomoc. Cudów ciąg dalszy. Rygiel od wlewu paliwa zaczął działać (nic z nim nie robiłem).
ALE... tylna wycieraczka po jednym użyciu nie przestaje pracować. Dopiero wyłączenie i ponowne włączenie zapłonu pomaga.

Ktoś coś ??