Fora techniczne > SEAT TARRACO

Kupuję Tarraco - pomoc w wyborze wyposażenia

(1/5) > >>

szyman:
Witam wszystkich.
Podjąłem decyzję o kupnie nowego Seata Tarraco. Wybór padł na wersję FR z silnikiem 2.0 TSI 245 KM. Mam trochę dylemat dotyczący wyposażenia dodatkowego i prosiłbym Was o pomoc.
Proszę o informację z waszych doświadczeń czy jest coś co jest całkowicie niezbędne w tym samochodzie oraz co jest ogólnie zbędne i czego nie brać.


Na razie skonfigurowałem następujące elementy wyposażenia:

* Alarm z funkcją SAFE
* Dojazdowe koło zapasowe
* Elektrycznie otwierany dach panoramiczny
* Gniazdo 230 V w bagażniku
* Pakiet CHROM
* Pakiet Smart
* Pakiet wspomagania jazdy XL dla NaviSystem+
* Podgrzewana przednia szyba
* Schowek z funkcją bezprzewodowego ładowania telefonu i wzmacniaczem sygnału
* Składany hak holowniczy elektrycznie odblokowywany
* System kamer 360 z widokiem z góryPogrubione wyposażenie jest tym nad czym się waham, czy jest to potrzebne i jak działa.
Jeśli chodzi o dach panoramiczny wziąłem go w sumie dla dzieciaków aby miały ciekawe widoki ale zastanawiam się czy przez niego nie jest głośniej w aucie
Pakiet chrom wiem że w ogóle nie jest potrzebny ale wydaje mi się, że auto wygląda trochę lepiej.
Pakiet smart - tutaj najbardziej się waham czy go brać czy jest potrzebny.


Zastanawiam się dodatkowo nad zawieszeniem DCC i skórzaną tapicerką. DCC ktoś z was ma ? czy używacie zmiany charakterystyki zawieszenia ? Na jeździe próbnej nie miałem uwag co do pracy standardowego zawieszenia i dlatego nie zdecydowałem się go wziąć.
Skórzana tapicerka - czy ktoś może powiedzieć coś o jakości skóry w seacie ? Z salonu uzyskałem informację, że jest to ekoskóra z prawdziwą skórą, i to mnie trochę zniechęciło. Dodatkowo fotele nie są wentylowane i w lato może być problem. Czy ktoś z was ma skórzaną tapicerkę w swoim aucie i może się podzielić informacjami ?Mullrof:
sądząc po wyposażeniu i wersji swoimi pieniędzmi raczej nie płacisz.

tak naprawdę to jest tu sporo rzeczy zbędnych które nie są warte tej dopłaty ale wkroczyłeś w próg w którym wartość wydaje się nie być istotna więc skąd te pytanie?

TMP:
Co do dachu panoramicznego to wg mojego doświadczenia nie generuje on zauważalnego hałasu, we wnętrzu jest jaśniej również z perspektywy przednich siedzeń, zwłaszcza w miesiącach gdy cały czas jest szaro. Uchylenie dachu w upały ułatwia też pozbycie się gorącego powietrza po postoju na słońcu. Przy dużym nasłonecznieniu pomaga zasunięcie rolety, przy czym nie blokuje ona światła w 100%, nieco prześwituje. Ze względu na położenie i rozmiary szyby, w samochodzie nie będą dostępne schowki w konsoli dachowej.

Gniazdko 230V, a raczej przetwornica je obsługująca ma ograniczenie maksymalnego obciążenia do oidp 120W.

nico:
Ja z kolei nie zamierzałem brać tych wszystkich doadatków o których piszesz ale ze względu na wyprzedaż rocznika zakupiłem takowego lecz w wersji Excellence.
Dach - bardzo dobra opcja - jest o wiele jaśniej w kabinie ,zasłonka mogłaby być mniej przezroczysta
Co do gniazda 230V w bagażniku - jest ale o dziwo brak już 12V  - przynajmniej w wersji 2020.
Pakiet chrom - najładniejsze są boczne listwy dookoła okien widoczne z profilu - myślę, że warto.
silnik 245KM - zazdro- w 2020 nie było, a szkoda.

nico:
Co do DCC - mam i polecam, podobnie jak kamery 360. Przy zmianie twardości zawieszenia masz do wyboru kilka ustawień w tym jedno Indywidualne - możesz ustawić sobie twardość amortyzatorów, pracę układu kierowniczego i ustawienie skrzyni biegów. Dealerzy nie często zamawiają auta wyposażone w DCC.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

There was an error while thanking
Thanking...
Idź do wersji pełnej