Fora techniczne > Inne modele / Inne marki

Opel Insignia B

(1/1)

Robert_em:
Witam!


Od kilku tygodni poruszam się służbowo nową Isią B.
Najbardziej ciekawiło mnie porównanie Led Top z Tiga z IntelliLuxami w Isi, czyli systemu z lustrami do prawdziwych Matrixów.
I powiem tak: mam Tiga z początku produkcji, czyli jeszcze ze spryskiwaczami lamp w standardzie, co jak sądzę było powodowane większą mocą lamp, niż późniejsze modele. Nikt zdaje się tego nie potwierdził, ale faktem jest, że w porównaniu z Insignią moje Led Topy świecą ciut jaśniej/mocniej. Intelliluxy działają płynniej, sprawniej, szczególnie na drodze np. ekspresowej czy autostradzie - tu Top Ledy nie dają rady.
Ciekawi mnie jedna rzecz - działa to tak samo w Tigu, jak i w Isi - automat załącza światła mijania, w momencie jak zadziała czujnik zmierzchu. Ocywiście można to sobie też regulować. Ale DLA w Tigu i dynamiczne ledy w Isi (czyli wykorzystanie świateł drogowych) zalączają się dopiero przy prawie zupełnej ciemności, oczywiście wyłączają się w zabudowanym i przy niskich prędkościach, ale co je włącza? Drugi "stopień" czujnika zmierzchu, czy może z góry zaprogramowany czas?Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

There was an error while thanking
Thanking...
Idź do wersji pełnej