Autor Wątek: Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta  (Przeczytany 1290968 razy)

TMP

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Thanked: 93 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: HL Offroad
  • Silnik: 2.0 TSI 180KM
  • Napęd: 4x4
Odp: Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta
« Odpowiedź #675 dnia: 2019/05/02 11:47 »
Advertisement
Ciekawe czemu poznałem z opisu który dealer :) Tak, to jest salon który nie lubi sprzedawać VW, przynajmniej klientom nieflotowym.

Rzeczywiście wygląda na to, że w konfiguratorze na stronie VW jest błąd - pakiet zimowy 1 jest w niższej cenie przy siedzeniach ErgoActive lub Vienna wraz z R-line, ale już nie z Vienną bez R-line. Cennik nie pozostawia za to wątpliwości "Pakiet Zimowy 1 - dla Fotela kierowcy ergoActive lub Foteli kierowcy i pasażera ergoActive lub Tapicerki skórzanej Vienna lub Tapicerki skórzana Vienna dla R-Line Interieur" - 840 zł zamiast 1450 zł (ostatni cennik).
 

arekp

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1426
  • Thanked: 177 times
  • Model: BMW X5
  • Wersja: 45e M-sport
  • Silnik: 3.0 R6 394KM
  • Napęd: 4x4
Odp: Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta
« Odpowiedź #676 dnia: 2019/05/02 11:48 »
Cena opcji podgrzewania foteli jest nieprawidłowa w zamówieniu, konfigurator też źle to ustala, sprawdzałem przed chwilą, bo dodałem elektryczne skórzane fotele i pakiet zimowy I, i cena pakietu to 1440 zamiast 820.

Faktycznie, przy skórze Pakiet Zimowy 1/2 nie zmieniają swojej ceny - przy samych fotelach Ergo Active już tak. Tyle, ze to wcale nie oznacza, że jest błąd w konfiguratorze, choć logiki w tym nie ma. Pole do dyskusji ze sprzedawcą - lub wręcz z kierownikiem salonu - jest i nie powinieneś odpuszczać.

Natomiast sprzedawca jak ładuje konfigurację to mu wychodzi zupełnie inna cena

I to już jest całkiem osobna kwestia, ponieważ od zawsze konfigurator na stronie, a konfigurator dostępny dla sprzedawcy w ich systemie żyły odrębnymi życiami.
 

Snooper

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Thanked: 20 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline + R-line (zew)
  • Silnik: 2.0 TDI 190 km
Odp: Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta
« Odpowiedź #677 dnia: 2019/05/02 23:06 »
@brzezinol Ja brałem vienne bez r line i za podgrzewanie przednich siedzeń cena byla taka sama w konfiguratorze jak i u dilera. O ile sie nie myle to Pakiet ziomowy daje rowniez sprysk przednich reflektorow (o podgrzewanych dyszach nic nie wiem) ale tutaj koledzy musza sie wypowiedziec, czy tak jest na pewno.


Ceny wyzszej niz na umowie bym nie przyjal... z nizsza raczej nie ma szans w salonie i tak wiedza ze sprzedadza takie auto, zwlaszcza highlina... mozesz negocjowac pakiety przegladow ewentualnie jakies "gratisy".
 

TMP

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Thanked: 93 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: HL Offroad
  • Silnik: 2.0 TSI 180KM
  • Napęd: 4x4
Odp: Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta
« Odpowiedź #678 dnia: 2019/05/02 23:11 »
O ile sie nie myle to Pakiet ziomowy daje rowniez sprysk przednich reflektorow (o podgrzewanych dyszach nic nie wiem) ale tutaj koledzy musza sie wypowiedziec, czy tak jest na pewno.
Nie daje. Tylko podgrzewanie dysz i siedzeń, albo de facto samych dysz przy upgradzie siedzień.
 

Adalbert7

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 40
  • Thanked: 1 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 2,0 TSI / 190KM / DSG7
  • Skąd: SK
Odp: Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta
« Odpowiedź #679 dnia: 2019/05/06 12:14 »
Dostałem dzisiaj wiadomość, że samochód jest wyprodukowany (15 tydzień) i statek wypłynął 25 kwietnia.Wg zestawienia aktualnych statków, wygląda mi na to, że płynie "Columbia Highway", który planowo ma być w Emden 16 maja.Jak wg Waszego wcześniejszego doświadczenia, wygląda dalszy transport - kiedy mniej więcej może być w Poznaniu.Bo już się nie mogę doczekać :)
 

rk

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1068
  • Thanked: 105 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: HL+R-Line
  • Silnik: 2.0 TSI 220KM
  • Skąd: ZS
Odp: Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta
« Odpowiedź #680 dnia: 2019/05/06 12:37 »
Columbia Highway przypłynął i wypłynął trzy dni później (chyba), jeśli Primrose Ace miał opóźnienie to może się na ten załapałeś. Tak jak pisze Snooper, w systemie VW te informacje mogą być ciut mylne (one załapał się na 3-4 statek po terminie importu).

Moje Audi wyprodukowało się dzień wcześniej (24 kwietnia) i wg. ich systemu miało wypłynąć 30, co idealnie zgrało się z Columbia Highway. Niestety Columbia na 2 dni utknęła w okolicach Jacksonville, dopiero dzisiaj się zameldowała w porcie. Dobrze, że ten samolot na nią nie spadł;)

Z Emden do Poznania to 2 tygodnie (pojedzie pewnie koleją).

Następny w kolejce Viking Queen stoi (w zasadzie pływa w okolicy) redy w Veracruz (nabrzeże się już zwolniło) - czyli minimum 3 dni opóźnienia. Siem Cicero ma 3 dni opóźnienia - pozostałe statki wyeliminowałem (data dostarczenie do Poznania to w moim wypadku i wg systemu Audi to 2 czerwca).
 

Snooper

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Thanked: 20 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline + R-line (zew)
  • Silnik: 2.0 TDI 190 km
Odp: Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta
« Odpowiedź #681 dnia: 2019/05/06 12:52 »
Właśnie sprawdziłem email'e jak to było u mnie:

Email od VW z dnia 21.01.2019:
Cytuj
Uprzejmie informuję, iż samochód wypłynął z Meksyku 11.01.2019 i znajduje się w drodze do Importera. Przewidywany czas dostawy to początek marca.
wg moich obliczeń był to chyba Primrose Ace, który wypłynął tego dnia z Veracruz - ten statek przypłynął jakoś na początku lutego, i dalej była cisza....

1 marca - dostałem email od Dilera, że auto wyruszyło z Niemiec do Polski (i powinno być w ciągu tygodnia)

19 marca - kolejny email do VW - (tym razem już niemiły), monit poszedł również od Dilera, i ja dostałem odpowiedź:

Cytuj
dziękuję za cierpliwość. Uprzejmie informuję, iż samochód o podanym numerze komisji znajduje się w transporcie do Polski. Zachęcam do kontaktu z Autoryzowanym Dealerem u którego zamawiał Pan samochód, który może przekazać Panu dokładniejsze informacje.

26 marca - email od dilera, że auto dotarło do Poznania
27 marca - zrobiłem mu pierwsze zdjęcie w Koszalinie :) 

Czyli w sumie jak to teraz tak rozpisałem to wychodzi, że:
  • płynął 1.5 miesiąca
  • kolejny miesiąc jechał przez Niemcy...
  • jeden dzień trwało wyprawienie go z Poznania do Koszalina o_O
« Ostatnia zmiana: 2019/05/06 13:22 wysłana przez Snooper »
 

rk

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1068
  • Thanked: 105 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: HL+R-Line
  • Silnik: 2.0 TSI 220KM
  • Skąd: ZS
Odp: Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta
« Odpowiedź #682 dnia: 2019/05/06 13:02 »
No to mógł wypłynąć dnia o którym wspomniał VW, po prostu utknął w Emden (ew. przesiadł się na następny statek w którymś z pośrednich portów;) lub wybrał się w podróż lawetą/pociągiem po Europie;) ). Daty przybycia do Emden Ci nie podali, nie? Wiadomo, że było to przed 1 marca.

 

Snooper

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Thanked: 20 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline + R-line (zew)
  • Silnik: 2.0 TDI 190 km
Odp: Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta
« Odpowiedź #683 dnia: 2019/05/06 13:39 »
Mój po prostu rozwoził kolegów po całym świecie, a sam zjechał ostatni w Poznaniu hehe

Dodam, że produkcja z 48 tygodnia - koledzy w tym temacie pisali, że odbierali auta z tym silnikiem już w lutym/marcu :)

Dokładnie, kiedy przypłynął nie wiem, bo w ten czas odpuściłem totalnie myślenie o aucie żeby się nie maltretować (zresztą diler ma takie same ścieżki dotarcia do informacji co my, na dodatek do niego odsyłają, to jest dla mnie chore!). Dlatego też nie wiadomo co się działo w lutym z moim autem :)

p.s. odbierałem z przebiegiem 30 km. Podobno zdarzą się takie z przebiegiem ponad 200 km  :o
 

rk

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1068
  • Thanked: 105 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: HL+R-Line
  • Silnik: 2.0 TSI 220KM
  • Skąd: ZS
Odp: Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta
« Odpowiedź #684 dnia: 2019/05/06 14:00 »
Na dokładnie to uczulał mnie sprzedawca, żebym się spodziewał przebiegu nawet w okolicach 100 km, w stosunku do 2-5 jak auto jest produkowane w Europie.
 

rk

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1068
  • Thanked: 105 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: HL+R-Line
  • Silnik: 2.0 TSI 220KM
  • Skąd: ZS
Odp: Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta
« Odpowiedź #685 dnia: 2019/05/06 14:09 »
Plotka głosi też, że część aut przechodzi przez Bremerhaven (między E a B pływają samochodowce, więc to zawsze dodaje trochę czasu) - podobno robi tak Audi, w wypadku VW nie jestem pewien czy 100% aut kończy w Emden czy płynie dalej. W Bremerhaven też mają niezłe składowisko, chyba sporo większe niż to w Emden.
 

asko

  • Potrafi się przywitać ;-)
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 2.0 TDI, 190KM
  • Skąd: FZ
Odp: Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta
« Odpowiedź #686 dnia: 2019/05/06 14:18 »
A czy ktoś mógłby mi sprawdzić jakim statkiem i kiedy dopłynie samochód, który wypłynął 8kwietnia? Przejrzałam chyba większość postów i nie potrafię dalej znaleźć takiej informacji..
 

rk

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1068
  • Thanked: 105 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: HL+R-Line
  • Silnik: 2.0 TSI 220KM
  • Skąd: ZS
Odp: Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta
« Odpowiedź #687 dnia: 2019/05/06 14:32 »
Jak nie pobrałaś rozkładu, to ciężko to będzie to stwierdzić. Jak rzeczywiście wypłynął 8 kwietnia, to albo już został wyładowany albo stanie się to na dniach.
« Ostatnia zmiana: 2019/05/06 15:13 wysłana przez rk »
 
The following users thanked this post: asko

Snooper

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Thanked: 20 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline + R-line (zew)
  • Silnik: 2.0 TDI 190 km
Odp: Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta
« Odpowiedź #688 dnia: 2019/05/06 14:54 »
@asko - o jakąś rekompensatę wnosiłaś, będziesz wnosiła? Twój to jeszcze większa tajemnica niż mój.


@TMP @brzezinol dziś odkopałem dokumentację - pakiet zimowy dla przednich foteli z tapicerką Vienna - 830 pln, czyli rzeczywiście cena niższa.


Proszę również zwrócić uwagę na opis tego pakietu, jest tu ewidenie napisane, że daje on nam zmywanie reflektorów, tak więc pytanie, czy bez tego spryski są czy ich nie ma?! Jak dobrze pamiętam kiedyś pisaliście, że zaprzestano je robić kiedy reflektory mają określona moc, chyba ze do LED TOP są one standardem (!?)


Cytuj
Z odpowiednim wyposażeniem zima wcale nie musi być straszna. Na przykład z Pakietem Zimowym. Obejmuje on automatycznie ogrzewane dysze spryskiwaczy szyb i układ zmywania reflektorów poprawiający widoczność podczas opadów śniegu, deszczu i przy unoszącej się z nawierzchni błotnej mgle, a ogrzewane przednie siedzenia poprawiają komfort podróży przy niskich temperaturach.[/font][/size]Dysze spryskiwaczy ogrzewane (szyba przednia)Podgrzewane przednie fotele z oddzielną regulacją podgrzewania
 

TMP

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Thanked: 93 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: HL Offroad
  • Silnik: 2.0 TSI 180KM
  • Napęd: 4x4
Odp: Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta
« Odpowiedź #689 dnia: 2019/05/06 15:17 »
@Snooper W Allspace spryskiwacze są elementem standardowym LED Top dla Highline. W zwykłym Tiguanie zaprzestano ich bezpłatnego montażu wraz z LED Top od roku modelowego 2018, czyli od produkcji od maja 2017. Pakiet zimowy nic w ich kwestii nie zmienia, zauważyłbym na swoim samochodzie :).
W załączeniu screeny z cennika.
 
The following users thanked this post: Snooper