Autor Wątek: Szum powietrza - przednia szyba  (Przeczytany 6114 razy)

VWTIG

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 25
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: HL
  • Silnik: 2.0TDI 190KM
  • Napęd: 4x4
  • Skąd: WE
Szum powietrza - przednia szyba
« dnia: 2019/04/14 15:24 »
Advertisement
Witam,
Czy ktoś zauważa, że podczas jazdy od około 90 km/h robi się dosyć głośno od szumu powietrza. Szum dochodzi od szyby przedniej. Mma porównanie do starszego Tiguana  gdzie tego nie odczuwałem. Czy ma może ktoś podobne wrażenie?
 

Rocko

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Thanked: 34 times
  • Model: Audi Q5
  • Wersja: Advanced
  • Silnik: 40 TDI
  • Napęd: 4x4
  • Skąd: GD
Odp: Szum powietrza - przednia szyba
« Odpowiedź #1 dnia: 2019/04/14 19:56 »
Ja nie zauważyłem, żeby było głośniej niż w innych samochodach. W najnowszym Golfie poziom hałasu/szumu jest podobny a może i w Tiguanie jest ciszej 🙂 w Tucsonie też jest moim zdaniem głośniej. Pamiętaj też, że Tiguan to wysoki samochód i ma większe opory powietrza.
Zresztą wystarczy zobaczyć testy ADACa w przedmiocie wyciszenia samochodów przy prędkości 130 km/h, gdzie Tiguan wypada rewelacyjnie.
 

Aleksandra

  • Potrafi się przywitać ;-)
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 1.5 TSI/ 150 KM
  • Napęd: FWD
  • Skąd: CT
Odp: Szum powietrza - przednia szyba
« Odpowiedź #2 dnia: 2019/04/15 12:23 »
Słuchałam kiedyś opinii na YT różnych gości testujących Tiguana, że niby głośno, ale szczerze powiem zdziwiona byłam tymi opiniami, bo uważam, że jest normalnie. Nie ma jakiegoś strasznego szumu, który by mnie irytował. 
 

VWTIG

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 25
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: HL
  • Silnik: 2.0TDI 190KM
  • Napęd: 4x4
  • Skąd: WE
Odp: Szum powietrza - przednia szyba
« Odpowiedź #3 dnia: 2019/04/15 12:36 »
Pare postów niżej ktoś napisał o szumie dochodzącym z bocznego lusterka ( wada uszczelki)...dlatego pytam czy ktoś nie zauwazył u siebie tego problemu z odgłosem wiatru wewnątrz. U mnie słysze to z narożników dolnych szyby przedniej. Może to tez wina tej uszcelki z małego okienka bocznego:( . Może ktoś jeszcze się wypowie na ten temat.
 

rk

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1068
  • Thanked: 105 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: HL+R-Line
  • Silnik: 2.0 TSI 220KM
  • Skąd: ZS
Odp: Szum powietrza - przednia szyba
« Odpowiedź #4 dnia: 2019/04/20 15:12 »
Moim zdaniem każdy Tiguan szumi z przodu z okolic obu lusterek. Nie spotkałem żadnego egzemplarza który by tak nie robił. W zależności od siły wiatru czołowego słychać to delikatnie już od 60km/h,hałas wzrasta i około 120km/h (na zegarach) staje się dość wyraźny.

Jak testowałem auto demo to różnica w stosunku do Golfa 7 była spora (nie ważne, co twierdzi papier, subiektywnie było dużo gorzej). Naturalnie kupiłem auto, licząc się z tym efektem. W porównaniu np. z Touaregiem czy Audi Q5 z bocznymi szybami akustycznymi Tiguan wypada blado. Tam rzeczywiście poziom hałasu jest niski.

W wypadku problemów z wystającymi elementami (niezlicowanym) lub uszkodzonymi/źle zamontowanymi uszczelkami będzie dużo gorzej.

Swego czasu było TPI na szumy lusterek, ale te pojawiały się w zakresie 40-60 km/h (naprawa polegała na usunięciu plastikowych pozostałości po produkcji wewnątrz lusterka lub lusterek). Moje auto nie miało tego problemu, mimo tego szumy są wyraźnie słyszalne.
 

Rocko

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Thanked: 34 times
  • Model: Audi Q5
  • Wersja: Advanced
  • Silnik: 40 TDI
  • Napęd: 4x4
  • Skąd: GD
Odp: Szum powietrza - przednia szyba
« Odpowiedź #5 dnia: 2019/04/20 17:53 »
@rk Ja mam zupełnie inne odczucia 🙂 ostatnio miałem okazję pojeździć trochę Golfem VII i było dużo głośniej przy prędkościach autostradowych. Nie mówię o silniku (mimo, że też benzyna tyle, że trzy cylindry), ale właśnie o szumach. Nawet ostatnio jadąc 140 km/h specjalnie pochylałem się w kierunku lewego lusterka i nie słyszałem jakiś większych szumów 🙂 A w Golfie, ku mojemu zdziwieniu, szumiało w samochodzie dosyć mocno.
 

rk

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1068
  • Thanked: 105 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: HL+R-Line
  • Silnik: 2.0 TSI 220KM
  • Skąd: ZS
Odp: Szum powietrza - przednia szyba
« Odpowiedź #6 dnia: 2019/04/20 23:04 »
Może coś z tym Golfem było nie tak:) Ja swoim ponad 3 lata jeździłem i szumy przy prędkościach autostradowych w każdym egzemplarzu T2 jakim jeździłem do tej pory wyraźnie głośniej słychać (w stosunku do G7).
 

Rocko

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Thanked: 34 times
  • Model: Audi Q5
  • Wersja: Advanced
  • Silnik: 40 TDI
  • Napęd: 4x4
  • Skąd: GD
Odp: Szum powietrza - przednia szyba
« Odpowiedź #7 dnia: 2019/04/21 07:14 »
Nie zaprzeczę ani nie potwierdzę, ponieważ pierwszy raz jeździłem Golfem 🙂 Natomiast mam dobre porównaniu w stosunku do Octavii III i uważam, że w T2 jest ciszej i nie jest to tylko moja opinia 🙂