Autor Wątek: Parkowanie  (Przeczytany 7062 razy)

ElPresidente

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 39
  • Thanked: 2 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 2.0TSI/230KM
  • Napęd: FWD
  • Skąd: WN
Parkowanie
« dnia: 2019/03/29 00:22 »
Advertisement
7500 km przejechane i myślałem, że już mnie TiG niczym nie zaskoczy. Tymczasem będąc gościnnie w poznańskiem szukałem miejsca na parkingu osiedlowym. Było, ale wąsko. Parkowanie przodem do bloków. Stanąłem tak, że musiałem wysiąść drzwiami pasażera, bo zostawiłem z tamtej strony więcej miejsca dla kierowcy zaparkowanego obok auta. Zamykam z pilota i...nic. Nie zamyka się. Z klamki - też nie. Domyśliłem się, że pewnie radarki przednie blokują. Wyjechałem i stanąłem na odwrót.  Oczywiście zamykanie zadziałało....przypadek czy reguła ? (Rzadko wpycham się w wąskie gardła, ale wyboru nie było)
 

WuWojtas

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 37
  • Thanked: 2 times
  • Model: Tiguan II FL
  • Wersja: R-line
  • Silnik: 2.0HDI 150KM
  • Napęd: 4x4
  • Skąd: FZ
Odp: Parkowanie
« Odpowiedź #1 dnia: 2019/03/29 06:24 »
Myślę, że auto nie rozpoznało wyjścia kierowcy (nie otworzyłeś drzwi kierowcy) i dlatego nie chciało się zamknąć.
 

ElPresidente

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 39
  • Thanked: 2 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 2.0TSI/230KM
  • Napęd: FWD
  • Skąd: WN
Odp: Parkowanie
« Odpowiedź #2 dnia: 2019/03/29 13:04 »
Myślę, że auto nie rozpoznało wyjścia kierowcy (nie otworzyłeś drzwi kierowcy) i dlatego nie chciało się zamknąć.
Nie przekonałeś mnie. W każdej chwili mogę otworzyć zamknięty samochód i :
- zamknąć go ponownie nie otwierając drzwi
- zamknąć go ponownie po uprzednim otwarciu i zamknięciu dowolnych drzwi
Nie chce mi się jeździć po mieście i szukać wąskiego miejsca między samochodami. Póki co zakładam, że jest tak jak napisałem,  chyba że ktoś sprawdzi że jest inaczej   😄
 

MrBlacker

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1598
  • Thanked: 148 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline + Offroad
  • Silnik: 2.0 TSI 180KM
  • Napęd: 4x4
Odp: Parkowanie
« Odpowiedź #3 dnia: 2019/03/29 15:29 »
A może jakieś zakłócenie z auta obok?
Albo już ktoś czaił się z "walizką"? ;)

Mi zdążyło się raz na parkingu, że nie mogłem auta otworzyć dotykowo z klamki, ale z pilota dało radę. Później już wszystko normalnie działało.
 

rk

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1068
  • Thanked: 105 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: HL+R-Line
  • Silnik: 2.0 TSI 220KM
  • Skąd: ZS
Odp: Parkowanie
« Odpowiedź #4 dnia: 2019/03/29 17:42 »
Myślę, że auto nie rozpoznało wyjścia kierowcy (nie otworzyłeś drzwi kierowcy) i dlatego nie chciało się zamknąć.
Nie przekonałeś mnie. W każdej chwili mogę otworzyć zamknięty samochód i :
- zamknąć go ponownie nie otwierając drzwi
- zamknąć go ponownie po uprzednim otwarciu i zamknięciu dowolnych drzwi
Nie chce mi się jeździć po mieście i szukać wąskiego miejsca między samochodami. Póki co zakładam, że jest tak jak napisałem,  chyba że ktoś sprawdzi że jest inaczej   😄
Nie musisz szukać wąskiego miejsca. Żeby przetestować hipotezę kolegi WuWujtasa wystarczy przejechać kawałek, zatrzymać się i wysiąść przez drzwi pasażera i zobaczyć czy wtedy auto się zamknie.

Być może też nie przełączyłeś dźwigni skrzyni w P, przy wysiadaniu nie było tego słychać (pikanie jest tylko przy otwarciu drzwi kierowcy) a auto się nie zarygluje jak bolec blokady skrzyni nie jest na miejscu. Jak zaparkowałeś w druga stronę to już to zrobiłeś.

Hipoteza @MrBlacker o zakłóceniach może być prawdziwa, miałem już dwa takie przypadki (zabawny widok ludzi próbujących otworzyć/zamknąć swoje auta).

Co do deaktywacji czujnika na klamce może to się zdarzyć w wielu wypadkach. Standardowy to wiatr i gałęzie, wtedy często pobudzany czujnik się dezaktywuje dla oszczędności prądu.

Brak możliwości zaryglowania auta z czujnikami parkowania nie ma nic wspólnego moim zdaniem.
 

asta

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 329
  • Thanked: 16 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: CL
  • Silnik: 1.4
  • Napęd: FWD
Odp: Parkowanie
« Odpowiedź #5 dnia: 2019/03/31 21:17 »
się zawiesił, zdarza się
 

ElPresidente

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 39
  • Thanked: 2 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 2.0TSI/230KM
  • Napęd: FWD
  • Skąd: WN
Odp: Parkowanie
« Odpowiedź #6 dnia: 2019/04/02 01:03 »
Dzięki za uwagi. Ach ta elektronika.... będę ją miał na oku 😜