Autor Wątek: Nasze wideorejestratory  (Przeczytany 4747 razy)

Snooper

• Sr. Member
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline + R-line (zew)
  • Silnik: 2.0 TDI 190 km
Odp: Nasze wideorejestratory
« Odpowiedź #75 dnia: 2019/05/04 16:49 »
@kamilka91 jedynym miejscem gdzie trzeba chocby uchylic tapicerke/plastil jest przedni slupek reszte da rade zrobic na "wcisk"

arekp

• Hero Member
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: Highline + Off-road
  • Silnik: 2.0 TSI / 180KM
« Odpowiedź #76 dnia: 2019/05/04 17:06 »
@kamilka91 trochę dziwię się, że @rk o tym nie wspomniał, ale ASO bez problemu - niestety odpłatnie - wykona usługę montażu kamery, zarówno przedniej jak i tej na tył auta. Oni wiedzą dokładnie co i gdzie jest umieszczone i jak nie uszkodzić.

kamilka91

• Newbie
  • *
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 2.0 TDI / 150KM
  • Napęd: FWD
« Odpowiedź #77 dnia: 2019/05/04 21:22 »
850zł w ASO to bardzo droga usługa jak za 15minut pracy - instruktarze zakładania kamerki na YT mają max +/-15minut.
Myślę nad zleceniem takiej pracy w warsztacie, który się w tym specjalizuje. 
Zastanawiam się, czy korzystając z usług takiego warsztatu nie stracę gwarancji na nowy samochód? - przy założeniu, że wszystko się powiedzie, bez żadnych problemów.

MrBlacker

• Hero Member
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline + Offroad
  • Silnik: 2.0 TSI 180KM
« Odpowiedź #78 dnia: 2019/05/04 22:16 »
Parę postów wcześniej TUTAJ opisałem montaż u siebie w aucie.
Chciałem ładnie wszystko pochować, ale trochę namęczyłem się przy demontażu osłony lewego słupka A. Nic nie popsułem i nie obawiam się o gwarancję. ;)

rk

• Hero Member
  • Wersja: HL+R-Line
  • Silnik: 2.0 TSI 220KM
« Odpowiedź #79 dnia: 2019/05/04 22:39 »
850zł w ASO to bardzo droga usługa jak za 15minut pracy - instruktarze zakładania kamerki na YT mają max +/-15minut.
Myślę nad zleceniem takiej pracy w warsztacie, który się w tym specjalizuje. 
Zastanawiam się, czy korzystając z usług takiego warsztatu nie stracę gwarancji na nowy samochód? - przy założeniu, że wszystko się powiedzie, bez żadnych problemów.
Zwróć uwagę, że montaż obejmował też kamerkę z tyłu, gdyby była tylko z przodu cena spadła by o połowę. I było to 650 a nie 850 (co nie zmienia faktu, że koszt jest wysoki).

Filmikami się nie sugeruj, na szybko ja też sobie w 15 minut wszystko zainstalowałem. Sporo z tych filmików opisuje dość amatorskie i nie do końca bezpieczne sposoby. Dwukanałowa kamera zajmuje ciut więcej jak chcesz się porządnie wpiąć w instalację.

W renomowanym warsztacie, który wie co robi powinno być OK. Tylko poproś, żeby nie było żadnych ingerencji w części auta. Od szemranych trzymałbym się z daleka, nie chce dostać kamerą lub kablem w twarz/oko w razie uruchomienia poduszki.

No i się zastanów czy kamerka jest Ci w ogóle potrzebna. Ja w następnym aucie raczej nie będę instalował.

arekp

• Hero Member
  • Wersja: Highline + Off-road
  • Silnik: 2.0 TSI / 180KM
« Odpowiedź #80 dnia: 2019/05/04 22:50 »
instruktarze zakładania kamerki na YT mają max +/-15minut.

Nie musisz wybaczać złośliwości, ale skoro to takie proste, to w czym masz problem?

Doktor Internet ze Starszym Mechanikiem YouTube rozwiązują każdy problem. Ale czy zastanawiałaś się ile razy coś spieprzyli, zanim powstał ten cudowny filmik montażu w 15 minut?

rk

• Hero Member
« Odpowiedź #81 dnia: 2019/05/11 20:53 »
@rk i @arekp nie znalazłem do końca jasnych odpowiedzi na stronie producenta BlackVue więc zadam Wam kilka pytań w temacie Waszych kamerek:
  • Czy można ręcznie ustawić znacznik zabezpieczenia (standardowo jest to realizowane przez czujnik wstrząsu) dla aktualnego klipu? Np. przez komendę głosową.
Okazuje się, że można to zrobić, konfigurując czujnik zbliżeniowy w kamerce aby po machnięciu ręką w jej okolicy uruchamiał nagrywanie manualne. Wtedy zapisuje się 5 ostatnich sekund + standardowy dla danej kompresji czas filmiku i film jest inaczej oznaczony. Nie wiem, czy automatycznie nadawany jest znacznik zabezpieczenia, ale przynajmniej można go szybko znaleźć. W wypadku dużej karty (typu 128GB) koniecznej dla nagrywania w 4K więcej niż kilkunastu minut, takie podejście nie jest zbyt problematyczne. Naturalnie lepiej by było, gdyby dany filmik i +1 jeden klip dostały znacznik zabezpieczenia.

rk

• Hero Member
« Odpowiedź #82 dnia: 2019/05/30 17:22 »
Dzisiaj sprawdziłem, nagranie manualne traktowane jest tak samo jak nagrania ze zdarzeniami.

kabum

• Jr. Member
  • **
  • Wersja: Join
  • Silnik: 2.0 TDI 150KM
  • Napęd: FWD
« Odpowiedź #83 dnia: 2019/06/12 21:12 »
u siebie zamontowałem VIOFO A129-G DUO - jakościowo jest ok, nagrania też. Kamerkę podłączyłem pod stałe zasilanie z bezpieczników przy pomocy adaptera Viofo, który ma podobno zareagować w przypadku spadku napięcia w instalacji i odciąć zasilanie. Tryb parkingowy ustawiony na wykrywanie ruchu / wstrząsów /dźwięku
Jeśli ktoś chce zerknąć to linki poniżej (oczywiście Vimeo/yt i inne trochę tną na jakości, ale jak będą chętni to surowy plik też będę mógł podesłać - jeśli z automatu nie jest na 1080P to warto przestawić)

Tył dzień

Przód dzień

Tryb parkingowy noc/wieczór