Autor Wątek: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II  (Przeczytany 364765 razy)

rk

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1068
  • Thanked: 105 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: HL+R-Line
  • Silnik: 2.0 TSI 220KM
  • Skąd: ZS
Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
« Odpowiedź #270 dnia: 2019/05/08 20:47 »
Advertisement
Dla T2 porównywałem 2.0 TDI 150 km i 1.4 TSI 150KM.

« Ostatnia zmiana: 2019/05/09 02:26 wysłana przez rk »
 

Rocko

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Thanked: 34 times
  • Model: Audi Q5
  • Wersja: Advanced
  • Silnik: 40 TDI
  • Napęd: 4x4
  • Skąd: GD
Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
« Odpowiedź #271 dnia: 2019/05/08 21:05 »
Nie wiem jak wy jeździcie tymi TSI, żagle rozwijacie czy jak bo ja testowałem przez kilka dni Tiga II 2.0 TSI i średnie spalanie oscylowało wokół 9-10 litrów, w obecnym TDI AWD średnie długodystansowe to 6,5 litra więc 2,5 l mniej
Ale testując samochód prawdopodobnie go nie oszczędzałeś i pewnie większość trasy zrobiłeś w mieście, albo bardzo dynamicznie na trasie. W swoim obecnym mówisz o normalnej eksploatacji a to duża różnica 🙂
 

Rocko

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Thanked: 34 times
  • Model: Audi Q5
  • Wersja: Advanced
  • Silnik: 40 TDI
  • Napęd: 4x4
  • Skąd: GD
Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
« Odpowiedź #272 dnia: 2019/05/08 21:06 »
Dodam ostatni w miarę krótki odcinek w popołudniowych korkach: 8 km w 50 minut i spalanie 12,5 litra. Więcej w korkach chyba nie osiągam 🙂 oczywiście jeżdżę z WYŁĄCZONYM Start Stopem 😛
 

Peterka

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 239
  • Thanked: 3 times
  • Czy będzie Tig 1.4 TSI Hybrid Plug-in?
  • Model: Inny
  • Wersja: L&K
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Napęd: 4x4
  • Skąd: WK
Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
« Odpowiedź #273 dnia: 2019/05/08 21:08 »
spalanie 12,5 litra. Więcej w korkach chyba nie osiągam
to raczej dużo


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Rocko

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Thanked: 34 times
  • Model: Audi Q5
  • Wersja: Advanced
  • Silnik: 40 TDI
  • Napęd: 4x4
  • Skąd: GD
Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
« Odpowiedź #274 dnia: 2019/05/08 22:13 »
spalanie 12,5 litra. Więcej w korkach chyba nie osiągam
to raczej dużo


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja uważam, że przy takim aucie (ponad 1,5 tony), automat, wyłączony Start Stop i do tego jazda w największym szczycie w pół milionowym mieście to dobry wynik 🙂  przy takim czasie jak mi zajęło przejechanie tych 8 km to niewiele więcej czasu zajęloby pokonanie tego dystansu pieszo 😛
 

arekp

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1426
  • Thanked: 177 times
  • Model: BMW X5
  • Wersja: 45e M-sport
  • Silnik: 3.0 R6 394KM
  • Napęd: 4x4
Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
« Odpowiedź #275 dnia: 2019/05/08 22:34 »
spalanie 12,5 litra. Więcej w korkach chyba nie osiągam
to raczej dużo

To raczej normalnie.
 

MrBlacker

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1598
  • Thanked: 148 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline + Offroad
  • Silnik: 2.0 TSI 180KM
  • Napęd: 4x4
Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
« Odpowiedź #276 dnia: 2019/05/08 23:04 »
Mój rekord w w górę to ponad 20 l/100 km - pisałem o tym TUTAJ.
Natomiast rekord w dół poniżej 7 l/100 km - o tym pisałem TUTAJ.
Tak jak pisałem wcześniej średnie spalanie od zakupu to ok. 11 l/100 km. Dla takiego auta z takim silnikiem tego się spodziewałem i akceptuję.

Co do dyskusji nad silnikiem 1.9 TDI to też kiedyś jeździłem autem z silnikiem 1.9 TDI 130 KM (box 155 KM) i przejechałem nim ponad 200 tys. km. Auto ważyło prawie 1,5 tony. Średnie spalanie było na poziomie aż 8-9 l/100 km.
Porównując obecne auto różnica aż, a może tylko 2-3 l/100 km. :)
 

Kabe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1097
  • Thanked: 129 times
  • Model: Tiguan II
  • Silnik: 1,4 TSI 150KM ACT
  • Napęd: FWD
  • Skąd: WE
Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
« Odpowiedź #277 dnia: 2019/05/08 23:56 »
Może się mylę lub mam zupełnie inne spostrzeżenia. Ale według mnie silniki TDI kilka lat temu, czyli przed aferą Diesel Gate, były dużo bardziej oszczędne. Teraz by spełniały wyśrubowane normy spalania/eko, zarówno silnik jak i skrzynia biegów są tak zaprogramowane że TDI realnie spala 1-2 litry więcej niż kiedyś niestety. 
Powoduje to że średnie spalanie silnika diesla niebezpiecznie zbliżyło się do silnika benzynowego. Oczywiście przy dużym obciążeniu czy wysokich prędkościach, spalanie diesla mniej rośnie bo silnik jest mniej czuły na takie większe obciążenie i to są wybrane momenty że trudno pobić spalanie diesla. Ale nie oszukujmy się, długofalowo większość użytkowników zaczyna poprostu się przemieszczać samochodem coraz bardziej zbliżając się do obowiązujących przepisów i wtedy okazuje się że naprawdę niewielka jest różnica w spalaniu pomiędzy TSI i TDI.
Dla mnie osobiście dźwięk diesla i kultura pracy którą doświadczamy bezpośrednio po odpaleniu odrzucają mnie od jego posiadania. (Jedno auto z silnikiem diesla miałem i powiedziałem sobie że jak nie będę musiał to drugi raz diesla nie kupię  :) , a przy Tiguanie było blisko bo był okres że diesel był tańszy niż benzyna, a i tak dopłaciłem do benzyny ...)
Jeżeli ktoś lubi jeździć dieslem, podoba mu się jego spalanie i wogole, to nie mam nic przeciwko i życzę wielu kilometrów przyjemnej i bezproblemowej jazdy  8) .
 

Rocko

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Thanked: 34 times
  • Model: Audi Q5
  • Wersja: Advanced
  • Silnik: 40 TDI
  • Napęd: 4x4
  • Skąd: GD
Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
« Odpowiedź #278 dnia: 2019/05/09 07:39 »
@Kabe wydaje mi się, że kiedyś diesele były po prostu słabsze (miały o wiele mnie KM) niż teraz i z tego wynika mniejsze spalanie. Wiadomo, że Konie (te mechaniczne) potrzebują owsa (paliwa) a im jest ich więcej tym więcej potrzebują 😁
 

Kabe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1097
  • Thanked: 129 times
  • Model: Tiguan II
  • Silnik: 1,4 TSI 150KM ACT
  • Napęd: FWD
  • Skąd: WE
Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
« Odpowiedź #279 dnia: 2019/05/09 08:07 »
@Rocko Napewno to również ma znaczenie.
Nie wiem czy to najlepszy wątek by rozwijać dyskusję,  ale w sumie my cały czas o spalaniu tutaj.


Ale nawet patrząc na porównywalne silniki 2.0TDI 140KM vs. 2.0TDI 150KM. Kiedyś taki silnik miał średnie spalanie 5,5L i trudno było je znacząco podnieść. Dziś 2.0 TDI bez problemu osiąga średnio 7,5L. Nie wspomnę już o Toyocie Rav4 hybrid (poprzednia generacja) którą npa jeździe testowej miałem spalanie 9,6L i sprzedawca powiedział że jak nauczę się tego silnika to zejdzie do 8L ale niżej to nie :))
Kolejna sprawa to eko oprogramowanie skrzyń biegów DSG, gdzie obecnie zwłoka przy Kickdown jest taka że wiele osób zniechęca do jeżdżenia automatem, w tym i mnie.


Trzeba jednocześnie zaznaczyć że silniki TSI u VW należą do oszczędnych na tle praktycznie całej konkurencji. Ja nie bardzo widzę na rynku SUVy z silnikiem benzynowym które potrafią spalać 6L. Sorry konkurencja jest niestety daleko w tyle. 
Albo motoryzacja się rozwija zbyt wolno. 


Pamiętam duże fiaty 125p (na którym robiłem prawo jazdy i potem jeździłem) które spalały np. ~7,5L. Minęło kilkadziesiąt lat i parametry przyspieszenia się znacząco poprawiły,  ale spalanie już nie bardzo. Co więcej tak jak napisałem hybrydy dalej spalają mniej więcej tyle samo paliwa ci auta kilkadziesiąt lat temu  ::)
 

Charls

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1116
  • Thanked: 69 times
  • Model: Cupra
  • Wersja: Formentor
  • Silnik: TSI DSG DQ381
  • Napęd: FWD
  • Skąd: GDA
Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
« Odpowiedź #280 dnia: 2019/05/09 08:29 »
W Tigu 2.0 TDI nigdy nie spalał 5,5 litra chyba że założysz opony 185, złożysz lustra i obniżysz go o 10 cm. Jak dziś Tig o mocy 190 a nawet 150hp przy oponach 255, prześwicie 20 cm bryle antyaerodynamicznej i  wadze krowy ma spalać  5,5 litra? Bądźmy poważni. Aby B8 Avant CJCA z chipem na 180 HP jak się uparłem to spalił mi srednio na trasie 4,8 litra a auto też ważyło prawie 1700 km ale inna aerodynamika. Im większy prześwit tym gorsza aerodynamika.


Poza tym  Golf 7 2.0 TDI spokojnie średnio zejdziesz poniżej 5,5 litra


Wszyscy porównują spalanie do golfa 1.9 TDI i to najlepiej mk3
 

Fircyk

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 305
  • Thanked: 36 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 2.0 TDI 150 KM
  • Skąd: WG
Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
« Odpowiedź #281 dnia: 2019/05/09 08:54 »
Audi Q5 2.0 190hp mały wypad dla odmiany spokojna jazda w dwie strony dwa tryby. No może  na powrocie bardziej normalnie chodź  troszkę szarpie, w porównaniu do Tiga
Przypominam normalna jazda  żaden  zawali drogą ze Mnie proszę  zwrócić  uwagę  na tryby jazdy. Dodam tylko od siebie że audi w wakacje przed odbiorem Tiga zrobił trasę  Stegna Warszawa  Jechałem  po bardzo ważne  leki dla  Żony  autostrada plus troszkę korków  w Wawie  rzadko poniżej  140  na trasie i  spalanie nie przekroczyło 8L  SZOK
   
« Ostatnia zmiana: 2019/05/09 09:27 wysłana przez Fircyk »
 

Snooper

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Thanked: 20 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline + R-line (zew)
  • Silnik: 2.0 TDI 190 km
Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
« Odpowiedź #282 dnia: 2019/05/09 10:13 »




@Fircyk, ja ostatnio na 100 km, taka sama srednia prędkość, od centrum miasteczka do centrum miasteczka średnie spalanie 7.4 l
 

Kabe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1097
  • Thanked: 129 times
  • Model: Tiguan II
  • Silnik: 1,4 TSI 150KM ACT
  • Napęd: FWD
  • Skąd: WE
Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
« Odpowiedź #283 dnia: 2019/05/09 10:22 »
Wszystko rozumiem, że są osoby którym silnik diesla pali niewiele, ale jak patrzę na statystyki realnego spalania jakie raportują ludzie na Motostat to nie jest już tak kolorowo.


https://www.motostat.pl/search/1?make_id=90&model_id=1430&search=Search
 

Snooper

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Thanked: 20 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline + R-line (zew)
  • Silnik: 2.0 TDI 190 km
Odp: Spalanie - apetyt naszych Tiguanów II
« Odpowiedź #284 dnia: 2019/05/09 10:28 »
@Kabe nie to żebym był jakimś obrońcą, ale jako osoba mająca trochę wspólnego ze statystyką, nawet filtrując moc tych aut, to te raporty nie są do końca rzetelne i pełne


Edit: chyba, że mówisz o poszczególnych zestawieniach, a nie danych makro :)