Autor Wątek: Easy Open / Easy Close - System bezdotykowego otwierania i zamykania pokrywy bagażnika  (Przeczytany 65893 razy)

Skakun

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 91
  • Thanked: 4 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 2.0 TSI 190KM / R-line ext
  • Napęd: 4x4
  • Skąd: SK
Advertisement
Miła pani dealer do mnie ostatnio dzwoniła i powiedziała, że mogę zapomnieć o działającym EasyOpen bagażnika z moją konfiguracją...
Co Waszym zdaniem koliduje? R-line ext czy hak? I czy rzeczywiście tak to jest, żeni chuchu nie zadziała?
 

omen

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 161
  • Thanked: 17 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: Highline + Offroad
  • Silnik: 2.0 TSI / 180 KM
  • Skąd: WT
Mam hak i działające EasyOpen zamówione podczas konfiigurowania auta.
R-line ext. Na 100% również nie koliduje z EasyOpen.

Jako EasyOpen rozumiesz samo machanie nogą lub przycisk na spodzie klapy czy tak jak jest w cenniki obecnie czyli ze EasyOpen/Close to ELEKTEYCZNA klapa z możliwością otwierania nogą oraz zamykania przyciskami (od razu oraz po odejściu)?
Chyba na samym początku produkcji była sama klapa bez EasyOpen, później dodali EasyOpen z jednym przyciskiem zamykania, a obecnie jest to tzw EasyOpen /EasyClose.

Niech się wypowiedzą bieglejsi w tematyce elementów składowych naszych tigów, ale wg. mnie musi to być kwestia wiązki i sterownika jaki masz zastosowany w swojej konfiguracji, a nie innych dodatkowych opcji typu hak.

Z tego co pamiętam da się dołożyć elektryczne otwieranie klapy.
Pytanie ile wyjdzie i czy rzeczywiście do każdej konfiguracji się da. Jak posiada się niektóre dodatki jest łatwiej i taniej.

Z tego co pamiętam np składane lusterka chyba lepiej było zamawiać od razu bo szkoda pieniędzy na retrofit.
Tak samo z led TOP.
Ktoś pisał o DCC że dokładanie wcale nie jest takie drogie.
Jak jest z EasyOpen nie pamiętam...
« Ostatnia zmiana: 2018/08/07 02:47 wysłana przez omen »
 

Robert_em

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 161
  • Thanked: 18 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: HL R-Line
  • Silnik: 2.0TDI 150KM
  • Skąd: ERA
Ja mam z kolei R-Line ext. i też mam Easy Open.
Ale...
W R-Line jest inny zderzak, być może jeśli chcemy hak i R-Line, to nie ma miejsca na czujnik od machania nogą.
Oczywiście elektryczną klapę mogliby Ci zamontować, ale jeśli to jest w pakiecie z machaniem nogą(A jest), to mógłbyś mieć pretensje za niezgodność z zamówieniem.
Dodatkowo widzę, że masz AllSpace, więc może być jeszcze inny problem z kolizją elementów wyposażenia.
 

arekp

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1426
  • Thanked: 177 times
  • Model: BMW X5
  • Wersja: 45e M-sport
  • Silnik: 3.0 R6 394KM
  • Napęd: 4x4
W R-Line jest inny zderzak, być może jeśli chcemy hak i R-Line, to nie ma miejsca na czujnik od machania nogą.

Z tego co pamiętam, to @rk ma hak ... i na pewno ma R-Line i klapę z otwieraniem gestami.
 

MrBlacker

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1598
  • Thanked: 148 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline + Offroad
  • Silnik: 2.0 TSI 180KM
  • Napęd: 4x4
Ja mam Allspace z hakiem, ale bez R-Line i mam Easy Open.
Wg mnie ta Pani głupoty wygaduje.
@Skakun sprawdź sobie w konfiguratorze i tam jak wybierzesz Allspace HL z R-Line i hakiem to w wyposażeniu standardowym będzie pozycja "System bezdotykowego otwierania i zamykania pokrywy bagażnika".
Do Easy Open konieczne jest Keyless Access i elektryczna klapa - obie opcje w Twojej konfiguracji są standardem.
 

Skakun

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 91
  • Thanked: 4 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 2.0 TSI 190KM / R-line ext
  • Napęd: 4x4
  • Skąd: SK
Dzięki chłopaki za odpowiedzi. Czyli generalnie nie powinno być problemu.
Chociaż pewnie trzeba uważać, żeby się w piszczel nie piznąć przy rozłożonym haku ;)
 

MrBlacker

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1598
  • Thanked: 148 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline + Offroad
  • Silnik: 2.0 TSI 180KM
  • Napęd: 4x4
Nie kopiesz do przodu tylko w z lewa na prawo (albo na odwrót) i później zdecydowanie cofasz się w tył (taki mały krok w tył).
Tak zawsze działa - trochę inaczej niż opisano w instrukcji, ale to mi zasugerował dealer.

Co do konfiguracji to sprawdź czy masz tą pozycję w swojej specyfikacji i pokaż to Pani dealer - ciekawe co ona na to?
 

WOLF

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 205
  • Thanked: 12 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 1,4 Tsi ACT CZEA
  • Napęd: FWD
  • Skąd: GDAŃSK
wystarzy zrobić ruch nawet niewielki pod wewnętrznym czujnikiem i zawsze zadziała -sprawdzone nie wiem tylko czy z lewej strony też?
 

TMP

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Thanked: 93 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: HL Offroad
  • Silnik: 2.0 TSI 180KM
  • Napęd: 4x4
Ani R-Line, ani fabryczny hak nie przeszkadzają w działaniu Easy Open (hak zdaje się powinien być złożony).
Co do sposobu wykonywania kopa to jak dla mnie zdecydowanie pewniejszy jest ruch do przodu/do tyłu idealnie w osi samochodu - tak jak to pokazuje oficjalny film instruktażowy VW :)
https://youtu.be/hPqI4ZpvziE?t=52s

@Skakun: Jak rozumiem masz działające przyciski na klapie, problem jest tylko z otwieraniem kopem? Jeśli to nie kwestia techniki kopa, to pozostaje nękanie serwisu. Jeśli to rzekomo problem z konfiguracją, to niech podadzą to na piśmie...
« Ostatnia zmiana: 2018/08/07 10:19 wysłana przez TMP »
 

rk

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1068
  • Thanked: 105 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: HL+R-Line
  • Silnik: 2.0 TSI 220KM
  • Skąd: ZS
W R-Line jest inny zderzak, być może jeśli chcemy hak i R-Line, to nie ma miejsca na czujnik od machania nogą.

Z tego co pamiętam, to @rk ma hak ... i na pewno ma R-Line i klapę z otwieraniem gestami.
U mnie w normalnym T2 wszystko działa z R-line ext i hakiem. Dawniej rzeczywiście w autach VW najczęściej był konflikt i jak kupowałem swojego handlowcy odpowiedzieli, że będzie problem. Na autach testowych problemu nie było.

Ani R-Line, ani fabryczny hak nie przeszkadzają w działaniu Easy Open (hak zdaje się powinien być złożony).
Chyba tak, aczkolwiek sprawdzę przy okazji. Ja głównie ze złożonym jeżdzę więc nie pamiętam dokładnie, ale coś mi świta, że działało też z rozłożonym.

o do sposobu wykonywania kopa to jak dla mnie zdecydowanie pewniejszy jest ruch do przodu/do tyłu idealnie w osi samochodu - tak jak to pokazuje oficjalny film instruktażowy VW :)
https://youtu.be/hPqI4ZpvziE?t=52s
Dokładnie, nie ma co kombinować i po prostu wykonćc lekki ruch do przodu jak pisze TMP i instrukcja. Trzeba też pamiętać, żeby być w odpowiedniej odległości. Jak będziemy za blisko klapa się nie otworzy, żeby nas nie uszkodzić. Ja zwykle lekko cofam się do tyłu dla pewności.
 

MrBlacker

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1598
  • Thanked: 148 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline + Offroad
  • Silnik: 2.0 TSI 180KM
  • Napęd: 4x4
Sprawdziłem wczoraj i przy rozłożonym haku też wszystko działa tak jak przy złożonym.
Pewne ograniczenia są chyba ja się podłączy wtyczkę.
 

Skakun

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 91
  • Thanked: 4 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 2.0 TSI 190KM / R-line ext
  • Napęd: 4x4
  • Skąd: SK
Good. W specyfikacji mojej konfiguracji widnieje easy open, więc powinno śmigać mimo R i haka...

 

rk

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1068
  • Thanked: 105 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: HL+R-Line
  • Silnik: 2.0 TSI 220KM
  • Skąd: ZS
Sprawdziłem wczoraj i przy rozłożonym haku też wszystko działa tak jak przy złożonym.
Pewne ograniczenia są chyba ja się podłączy wtyczkę.
Dokładnie, wtedy da się tylną klapę otworzyć tylko przyciskiem na bagażniku (nie działa również ten w kabinie). Podłączenie pod wtyczkę wyłącza też sporo innych rzeczy.
 

MrBlacker

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1598
  • Thanked: 148 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline + Offroad
  • Silnik: 2.0 TSI 180KM
  • Napęd: 4x4
Sprawdziłem dzisiaj przy założonym i podłączonym bagażniku rowerowym na hak.
Przycisk wewnątrz auta tylko zwalnia zamek bagażnika, ale nie podnosi klapy.
 

Zbyszek

  • Potrafi się przywitać ;-)
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: HL+R-Line
  • Silnik: 2.0 TDI/ 150KM
  • Skąd: ZGL
otwieranie- tu działa na machnięcie nogą ale mam pytanie czy klapa zamyka się też bezdotykowo czy niestety trzeba przyciskiem w klapie?