Autor Wątek: Zabezpieczenie karoserii i lakieru  (Przeczytany 56403 razy)

Darayavahus

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 170
  • Thanked: 6 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: R-Line
  • Silnik: DFHA - TDI 190KM
  • Skąd: GD
Odp: Zabezpieczenie karoserii i lakieru
« Odpowiedź #90 dnia: 2019/08/06 14:37 »
Advertisement
A ja tak spytam, ktoś z Pomorskiego robił gdzieś jakieś zabiegi? W Motostrefie za Plichtą wołają 700 za dokładne mycie, dekontaminację, glinkowanie i wosk. Gdyby zamiast wosku kwarc to 800. O ile dobrze wszystko zapamiętałem.
To dużo? Mało? Ktoś gdzieś robił i jest zadowolony (albo nie)?
 

Charls

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1116
  • Thanked: 69 times
  • Model: Cupra
  • Wersja: Formentor
  • Silnik: TSI DSG DQ381
  • Napęd: FWD
  • Skąd: GDA
Odp: Zabezpieczenie karoserii i lakieru
« Odpowiedź #91 dnia: 2019/08/06 15:05 »
@Darayavahus tutaj  robiłem korektę lakieru + twardy wosk za 450 zł w A4 B8 kombi, https://m.facebook.com/wypucujmiauto/
 
The following users thanked this post: Darayavahus

MrBlacker

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1598
  • Thanked: 148 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline + Offroad
  • Silnik: 2.0 TSI 180KM
  • Napęd: 4x4
Odp: Zabezpieczenie karoserii i lakieru
« Odpowiedź #92 dnia: 2019/08/27 00:50 »
Własnie jestem po rocznym serwisie powłoki ceramicznej.
Auto zostało ręcznie umyte, sprawdzone centymetr po centymetrze i została nałożona powłoka odświeżająco/konserwująca.

Okazuje się, że powłoka jest w bardzo dobrym stanie - zarówno karoseria (lakier), jak i elementy plastikowe.
Przez ten cały rok tylko raz auto było ręcznie myte, a tak tylko myjnia bezdotykowa. ;)

 

batwomen

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 36
  • Model: Tiguan Allspace
  • Wersja: HL
  • Silnik: 2.0 TDI 150KM
  • Napęd: 4x4
  • Skąd: PPL
Odp: Zabezpieczenie karoserii i lakieru
« Odpowiedź #93 dnia: 2019/10/29 20:44 »
@MrBlacker  Przeczytałam cały wątek i na podstawie Twoich długoterminowych wpisów utwierdziłam się, że ceramika to dobry pomysł :) jestem jeszcze przed odbiorem auta, ale już się orientowałam, w jednym miejscu 3 k za ceramike 9H na całości + wynegocjowałam dwa komplety felg w tym :) tak teraz myślę, że może poproszę o folie pod klamkami. Jak u CIebie po roku te newralgiczne miejsca??
Jaki masz kolor auta? bo nie mam dostępu do linku który wstawiłeś?? Jeden z detalingu powiedział, że ceramika oddaje głębie koloru. I dlaczego masz zabezpieczone wszystko poza przednią szybą?? nie chciałeś niewidzialnej wycieraczki??? wpływa to jakoś na czujnik deszczu czy co??
W drugim miejscu, którym pytałam proponowali na bardziej narażone miejsca (maska, zderzak, lusterka, pod klamkami, tylna klapa i progi) założyc folię, a na resztę ceramikę ale po usłyszeniu kwoty słabo mi się zrobiło, 6.400 netto  :o chyba wolałabym odświeżyc lakier po 5 latach, i pewnie wyszłoby taniej.
 

Fircyk

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 305
  • Thanked: 36 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 2.0 TDI 150 KM
  • Skąd: WG
Odp: Zabezpieczenie karoserii i lakieru
« Odpowiedź #94 dnia: 2019/10/29 21:28 »
Po zobaczeniu efektu po rocznym użytkowaniu na Passacie B8, zamówiłem GTECHNIQ  nakładam  razem ze szwagrem. Lakier na B8 był bardzo gładki tak jak po wosku A to mnie przekonuje na Q5 mam OPTI-COAT i brak efektu śliskości, cena powala ale ceramika  działa.
Tu liczę  że  koszt ceramika 600zł plus mikrofibry ok 150 zł, ceramika na plastik ok 170zł, wszystko minus VAT  wizyta w knajpie ze  szwagrem  200zł  to nawet nie jedna trzecia w studio. Dodatkowo ŻONA  mnie ciśnie  że  po chorobie serca mam uważać i się  nie męczyć  z woskowaniema a lubię  sam dbać  o auta. 
« Ostatnia zmiana: 2019/10/30 03:58 wysłana przez Fircyk »
 

MrBlacker

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1598
  • Thanked: 148 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline + Offroad
  • Silnik: 2.0 TSI 180KM
  • Napęd: 4x4
Odp: Zabezpieczenie karoserii i lakieru
« Odpowiedź #95 dnia: 2019/10/30 19:25 »
...tak teraz myślę, że może poproszę o folie pod klamkami. Jak u CIebie po roku te newralgiczne miejsca??
Przyjrzałem się dzisiaj dokładnie i nie zauważyłem tam żadnych rys.
Też kiedyś kupiłem sobie folie pod klamki, taki z Ali z grosze, ale do tej pory ich nie założyłem. Jakoś po przyłożeniu stwierdziłem, że będzie je widać i będą szpecić auto. ;)

Jaki masz kolor auta? bo nie mam dostępu do linku który wstawiłeś?? Jeden z detalingu powiedział, że ceramika oddaje głębie koloru. I dlaczego masz zabezpieczone wszystko poza przednią szybą?? nie chciałeś niewidzialnej wycieraczki??? wpływa to jakoś na czujnik deszczu czy co??
Moje auto jest w kolorze czarnej perły. Po nałożeniu ceramiki wyglądało jak w załączniku. Po ostatniej konserwacji wyglądało podobnie. Dzisiaj niestety jest brudne i brzydko wygląda. :D
Co do przedniej szyby to dzisiaj bym spróbował z taką kilkuwarstwową folią, co zrywa się kolejne warstwy jak już brzydko wygląda. Myślę, że warto, bo obecne szyby są dość delikatne i szybko łapią rysy i odpryski.
Niewidzialna wycieraczka to dla mnie nieporozumienie, miałem złe doświadczenia (pisałem kiedyś jak nowe wycieraczki musiałem chyba po dwóch miesiącach wyrzucić po nałożeniu takiej niewidzialnej wycieraczki), ale inni na tym forum sobie chwalą. Natomiast mój detailer i wszyscy znajomi są przeciwni takiemu wynalazkowi.

Podsumowując ja nałożyłem ceramikę przede wszystkim po to, aby łatwiej myć auto i w moim przypadku to się sprawdza. Nigdy jeszcze nie szorowałem auta gąbką czy szczotą.
Wystarczy, że raz na pół roku lub rok oddam auto na "detailing'owe" mycie i konserwację powłoki i wtedy wystarczy mi myjnia bezdotykowa z aktywną pianą.
 

Fircyk

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 305
  • Thanked: 36 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 2.0 TDI 150 KM
  • Skąd: WG
Odp: Zabezpieczenie karoserii i lakieru
« Odpowiedź #96 dnia: 2019/10/30 19:33 »
Jaką  masz ceramikę  że tylko bezdotyk??? Na naszej Q5 nieda się  umyć  żeby  wszystko zeszło,  chyba że masz wzrok jak mój  Teść  bez okularów on zawsze twierdzi że auto jest czyste, a testu nawet szarej rękawiczki by nie przeszło.     
 

MrBlacker

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1598
  • Thanked: 148 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline + Offroad
  • Silnik: 2.0 TSI 180KM
  • Napęd: 4x4
Odp: Zabezpieczenie karoserii i lakieru
« Odpowiedź #97 dnia: 2019/10/30 19:47 »
Max Protect PRO ELITE w wersji na 4 lata. ;)
 

Fircyk

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 305
  • Thanked: 36 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 2.0 TDI 150 KM
  • Skąd: WG
Odp: Zabezpieczenie karoserii i lakieru
« Odpowiedź #98 dnia: 2019/10/30 20:05 »
Dobra powłoka.  Ale chyba myjnie masz lepsze i dajesz pianie pracować  ja piany nie używam, i to dla tego pewnie  domyjesz A ja nie.
 

MrBlacker

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1598
  • Thanked: 148 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline + Offroad
  • Silnik: 2.0 TSI 180KM
  • Napęd: 4x4
Odp: Zabezpieczenie karoserii i lakieru
« Odpowiedź #99 dnia: 2019/10/30 20:13 »
Narzucam pianę i kilka minut czekam.
Poza tym mój detailer zdradził mi parę technik odpowiedniego mycia na bezdotyku. ;)
 

Fircyk

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 305
  • Thanked: 36 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 2.0 TDI 150 KM
  • Skąd: WG
Odp: Zabezpieczenie karoserii i lakieru
« Odpowiedź #100 dnia: 2019/10/30 20:42 »
Mi odradzali piane ze wzgledu na to że  zżera ceramikę i ręce, zasadowe PH, kazał  mi położyć  ręce na maskę  która  była  opryskana pianą  i normalnie rozpuszcza skórę. Na myjni  tylko mycie,  nabłyszcznie i osuszanie nigdy piany.  W domu używam  o neutralnym PH SHINI GARAGE i niema takiego efektu.  Ale myje zdecydowanie  wolniej. 
Spoko każdy  niech się  trzyma sprawdzonych swoich sposobów.
 

MrBlacker

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1598
  • Thanked: 148 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline + Offroad
  • Silnik: 2.0 TSI 180KM
  • Napęd: 4x4
Odp: Zabezpieczenie karoserii i lakieru
« Odpowiedź #101 dnia: 2019/10/30 20:46 »
To tylko auto, rzecz nabyta, a nie własny tyłek więc nie ma co się szczypać.
Ale oczywiście jak ładnie wygląda to oko cieszy. ;)
 

Fircyk

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 305
  • Thanked: 36 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 2.0 TDI 150 KM
  • Skąd: WG
Odp: Zabezpieczenie karoserii i lakieru
« Odpowiedź #102 dnia: 2019/10/30 20:51 »
To jest najważniejsze MA CIESZYĆ  OKO
 

batwomen

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 36
  • Model: Tiguan Allspace
  • Wersja: HL
  • Silnik: 2.0 TDI 150KM
  • Napęd: 4x4
  • Skąd: PPL
Odp: Zabezpieczenie karoserii i lakieru
« Odpowiedź #103 dnia: 2019/10/30 20:57 »
@MrBlacker  Piękna perła! ja już czarnego nie chcę, kurz bardzo widać, a mieszkając na wsi jest masakra, od myjni miałam 2km i po powrocie czarny był szary. Ale klasa jest w tigu czarnym nie ma co!
Też oglądałam folijki na Ali ale obawiam sie, że to słaby pomysł.
Ciekawe z tą szybą, dzięki za radę, pognębię jeszcze nakładaczy, ale na folię to raczej mnie nie będzie już stać, teraz trzeba myśleć o oponach i felgach.
Wnioskuję, że auto masz od półtora roku - dwóch lat czy jakieś odpryski na masce masz?? Powłoka chroni przed wżeraniem brudu ale nie przed kamyczkami prawda?? 
 

MrBlacker

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1598
  • Thanked: 148 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline + Offroad
  • Silnik: 2.0 TSI 180KM
  • Napęd: 4x4
Odp: Zabezpieczenie karoserii i lakieru
« Odpowiedź #104 dnia: 2019/10/30 21:22 »
Niestety powłoka na pewno nie chroni przed odpryskami tak jak folia.
To auto mam już 15 miesięcy i ogólnie jakoś nie mam odprysków na masce, a przyglądam się praktycznie po każdym myciu, bo zawsze sam ręcznikiem osuszam auto.
Przydarzyła mi się tylko raz akcja z kamieniem, który wyskoczył spod kół ciężarówki na autostradzie. Na szczęście tylko do podkładu, ale niestety trzeba było uzupełniać lakier. Możliwe, że folia zabezpieczyłaby przez czymś takim.

Niestety, aby czarne auto prezentowało się wymaga to częstego mycia. Ja myję auto średnio co dwa tygodnie, ale zdarzało mi się robić akcje typu "szybkie mycie" nawet co dwa dni. Zdarzało się też, że przez miesiąc nie myłem auta. ;)