Autor Wątek: Stuki w zawieszeniu  (Przeczytany 11627 razy)

arekp

• Hero Member
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: Highline + Off-road
  • Silnik: 2.0 TSI / 180KM
Odp: Stuki w zawieszeniu
« Odpowiedź #135 dnia: 2019/07/28 08:29 »
Wczoraj odbyłem pierwszy przegląd rejestracyjny i wspomniałem diagnoście o dźwiekach z zawieszenia.

Gość usilnie próbował coś znaleźć, niestety (i stety dla ogólnego bezpieczeństwa) powiedział: "bardzo się staram do czegoś przyczepić żeby Panu dać podpowiedź, ale tu nie ma do czego".

Inna kwestia, że w tym roku jeździło ze mną kilka osób, które miały pierwszą styczność z Tiguanem i chwalili sobie ciszę i komfort. Jak zwróciłem uwagę na miejscową pracę zawieszenia, to było wielkie zdziwienie o co mi chodzi, przecież nic nie słychać.

Zaczynam się oswajać z myślą, że się czepiamy tego, bo nie ma się czego innego czepić ;-)

już_nie_passat

• Full Member
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: Highline
  • Silnik: TDI 190KM
Odp: Stuki w zawieszeniu
« Odpowiedź #136 dnia: 2019/07/28 13:06 »
W moim przypadku mechanicy/diagności (dokładnie trzech niezależnych) potwierdzają istnienie nienormalnych stuków podczas jazdy po nierównościach. Ale zabierałem ich na mój odcinek testowy, na którym stuki łatwo pokazać. Dodatkowo potwierdzają kiepskie tłumienie nierówności i niski komfort, jak na SUV'a szczególnie - ale to już nie usterka. Żaden jednak nie potrafi wskazać usterki w warsztacie na stanowisku diagnostycznym.
Załączałem wcześniej w wątku linki do filmów - nie wiem jakie problemy trzeba by mieć ze słuchem, aby tego nie słyszeć. Filmy są nagrane na starych amorach, teraz, po wymianie jest trochę lepiej.