Autor Wątek: Domykanie okien i dachu  (Przeczytany 18712 razy)

iks

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 273
  • Thanked: 2 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 2.0 TDI / 190KM
  • Skąd: WS
Odp: Domykanie okien i dachu
« Odpowiedź #30 dnia: 2019/04/21 20:08 »
Advertisement
Czy istnieje możliwość składania lusterek z kluczyka? Wyłączyłem składanie po blokowaniu samochodu bo mnie to denerwuje, chciałbym mieć możliwość jak w Octavii, że kiedy chcę to składam kluczykiem po przytrzymaniu przycisku.
 

MrBlacker

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1598
  • Thanked: 148 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline + Offroad
  • Silnik: 2.0 TSI 180KM
  • Napęd: 4x4
Odp: Domykanie okien i dachu
« Odpowiedź #31 dnia: 2019/04/21 21:23 »
Jest taka możliwość. Wspominałem o tym w wątku o kodowaniu.
Sprawdzone i działa. ;)
 

iks

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 273
  • Thanked: 2 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 2.0 TDI / 190KM
  • Skąd: WS
Odp: Domykanie okien i dachu
« Odpowiedź #32 dnia: 2019/04/22 00:20 »
Czyli normalnie nie ma? Tylko kodowaniem trzeba się bawić?
 

iks

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 273
  • Thanked: 2 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 2.0 TDI / 190KM
  • Skąd: WS
Odp: Domykanie okien i dachu
« Odpowiedź #33 dnia: 2019/06/02 00:55 »
Czy u Was też tak jest? Otwieram sobie trochę szybkę siedząc w aucie. Po włączeniu zapłonu kiedy chcę ją zamknąć bo będę jechał zjeżdża najpierw do końca do dołu i dopiero wtedy mogę zamknąć.


PS. Do szału mnie doprowadza kwestia zasuwania się rolety przy zamykaniu szyb kluczykiem, oczywiście pozostaje zamknięta kawałkiem bo nawet jakbym chciał zamknąć do końca to przecież nie widzę czy już. Otwieranie szyb to samo, po jakiego czorta, rozumiem żeby otworzyć lufcik ale przecież całej panoramy nie otworzę w ten sposób a taki lufcik i tak nic nie da przy wietrzeniu no i ile bym musiał trzymać kluczyk wciśnięty, szybciej już podejdę do samochodu.
 

Charls

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1116
  • Thanked: 69 times
  • Model: Cupra
  • Wersja: Formentor
  • Silnik: TSI DSG DQ381
  • Napęd: FWD
  • Skąd: GDA
Odp: Domykanie okien i dachu
« Odpowiedź #34 dnia: 2019/06/02 08:10 »
Otwieram sobie trochę szybkę siedząc w aucie. Po włączeniu zapłonu kiedy chcę ją zamknąć bo będę jechał zjeżdża najpierw do końca do dołu i dopiero wtedy mogę zamknąć.
To nie jest normalne zachowanie szyb, spróbuj zrobić adaptacje sterowników,

Robisz razem dwie przednie potem dwie tylne szyby
Włącz zapłon,  trzymaj równocześnie wciśnięte oba przyciski opuszczania szyb tak długo, aż obie zjadą na sam dół, następnie puść przyciski i oba jednocześnie naciśnij jeszcze raz trzymając wciśnięte przez około 3 sekundy, powinieneś usłyszeć charakterystyczny klik, nastepnie przytrzymaj jednocześnie oba przyciski aż szyby się zamkną, puść i jeszcze raz oba przytrzymaj przez 3 sekundy, znowu powinien być klik. Analogicznie postępuj z tylnymi szybami
« Ostatnia zmiana: 2019/06/02 13:30 wysłana przez Charls »
 

MrBlacker

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1598
  • Thanked: 148 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline + Offroad
  • Silnik: 2.0 TSI 180KM
  • Napęd: 4x4
Odp: Domykanie okien i dachu
« Odpowiedź #35 dnia: 2020/02/11 14:38 »
Ostatnio całkiem przypadkiem odkryłem dodatkową opcję otwierania i domykania wszystkich szyb.
Otóż po wejściu do auta przy dłuższym przytrzymaniu przycisku otwierania/zamykania szyby kierowcy otwierane lub zamykane są wszystkie szyby w aucie. Działa to to tak jak przy otwieraniu i domykaniu z kluczyka lub klamki.
Funkcjonalność ta nie działa przy włączonym zapłonie.

Czy to może być przydatne? Osobiście nie widzę z tego żadnych korzyści, no może wtedy, gdy siedzimy w zamkniętym i wyłączonym aucie bez włączonego nawiewu i chcemy przewietrzyć auto bez otwierania drzwi.