Autor Wątek: Elektryczna regulacja foteli / Easy Entry  (Przeczytany 14670 razy)

Peterka

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 239
  • Thanked: 3 times
  • Czy będzie Tig 1.4 TSI Hybrid Plug-in?
  • Model: Inny
  • Wersja: L&K
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Napęd: 4x4
  • Skąd: WK
Elektryczna regulacja foteli / Easy Entry
« dnia: 2019/05/31 13:57 »
Advertisement
Dzięki. Pytanie odnośnie foteli z pełna elektryką. Czy mają funkcje, jak wyłącza się zapłon od fotel kierowcy przesuwa się do tylu aby ułatwić wysiadanie? A potem po uruchomieniu zapłonu czy wraca do poprzednio ustawionej pozycji?
 

MrBlacker

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1598
  • Thanked: 148 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline + Offroad
  • Silnik: 2.0 TSI 180KM
  • Napęd: 4x4
Odp: Elektryczna regulacja foteli / Easy Entry
« Odpowiedź #1 dnia: 2019/05/31 15:33 »
I pytanie o fotele z pełna elektryczna automatyka. Czy maj funkcje, jak wyłącza się zapłon od fotel kierowcy przesuwa się do tylu aby ułatwić wysiadanie? A potem po uruchomieniu zapłonu czy wraca do poprzednio ustawionej pozycji?

Mój Tiguan nie odsuwa fotela w trakcie wsiadania, ale na pewno przygotowuje fotel dla kierowcy z innym kluczykiem (personalizacja).

Nie mam elektrycznych foteli i nie mogę sprawdzić, ale można zakodować funkcję Easy Entry, czyli odsuwanie fotela po wyłączeniu zapłonu.
 

rk

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1068
  • Thanked: 105 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: HL+R-Line
  • Silnik: 2.0 TSI 220KM
  • Skąd: ZS
Odp: Elektryczna regulacja foteli / Easy Entry
« Odpowiedź #2 dnia: 2019/05/31 15:35 »
W standardzie tego nie ma. Czy po zakodowaniu będzie działać to kolejne pytanie:)
 

apodlesny

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 29
  • Thanked: 4 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: H-line
  • Silnik: 2.0 TFSI 220
  • Skąd: WL
Odp: Elektryczna regulacja foteli / Easy Entry
« Odpowiedź #3 dnia: 2019/06/03 10:38 »
Dzięki. Pytanie odnośnie foteli z pełna elektryką. Czy mają funkcje, jak wyłącza się zapłon od fotel kierowcy przesuwa się do tylu aby ułatwić wysiadanie? A potem po uruchomieniu zapłonu czy wraca do poprzednio ustawionej pozycji?
Z tego co się orientuje to easy entry działa tylko w opcji z oboma elektrycznymi fotelami z przodu.
 

Jan

  • Potrafi się przywitać ;-)
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Model: Inny
  • Napęd: FWD
  • Skąd: ZS Szczecin
Odp: Elektryczna regulacja foteli / Easy Entry
« Odpowiedź #4 dnia: 2019/06/04 12:28 »
Witam!
Fotel kierowcy posiada elektryczne sterowanie. Przycisk "set" oraz cyfry 1,2 i 3.
Jak ustawić, aby po otwarciu samochodu fotel kierował się ku zadanej pozycji?
Z góry dziękuję za pomoc.
 

rk

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1068
  • Thanked: 105 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: HL+R-Line
  • Silnik: 2.0 TSI 220KM
  • Skąd: ZS
Odp: Elektryczna regulacja foteli / Easy Entry
« Odpowiedź #5 dnia: 2019/06/04 12:41 »
Auto musi być wyposażone w opcję personalizacji. Wtedy ustawienia fotela automatycznie przypisywane są do kluczyków. Użytkowników do kluczyków można przypisać dynamicznie lub statycznie. Zmiana aktualnego użytkownika możliwa jest też na wyświetlaczu między zegarami (lub AID) i w systemie infotainment.

Opcja personalizacji jest na pewno przy wyposażeniu auta w dostęp komfortowy (tzw. kessy).

Po otwarciu auta fotel przesuwa się do pozycji ostatnio ustawionej dla danego kluczyka. Auto musi być nieruchome. Można dodatkowo pozycje fotela zapisać pod 1/2/3 jeśli użytkowników jest więcej (ew. łatwiej wtedy przywrócić fotel do porządnej pozycji, np. po wizycie w serwisie gdzie udostępniamy kluczyk a fotel jest przesuwany). Automatyczne ustawianie dotyczy tylko fotela kierowcy, w wypadku fotela pasażera należy korzystać z przycisków 1/2/3 (jeśli pamięć fotela pasażera jest w wyposażeniu).

Po szczegóły zachęcam do spojrzenia w instrukcję, jest to tam dość dobrze opisane.
 

MrBlacker

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1598
  • Thanked: 148 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline + Offroad
  • Silnik: 2.0 TSI 180KM
  • Napęd: 4x4
Odp: Elektryczna regulacja foteli / Easy Entry
« Odpowiedź #6 dnia: 2019/06/04 12:43 »
Co prawda nie mam elektrycznych foteli, ale używam profili kierowców z przypisaniem kluczyka i wydaje mi się, że ustawienie fotela też można przypisać do profilu kierowcy.

EDIT:
@rk mnie uprzedził ze szczegółowym wyjaśnieniem. ;)
 

Jan

  • Potrafi się przywitać ;-)
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Model: Inny
  • Napęd: FWD
  • Skąd: ZS Szczecin
Odp: Elektryczna regulacja foteli / Easy Entry
« Odpowiedź #7 dnia: 2019/06/04 12:47 »
Czy możecie mi napisać, krok po kroku, jak przypisać dane ustawienie fotela, np. cyfra 1, do konta, aby fotel kierował się ku zadanemu ustawieniu po otwarciu pojazdu?
 

rk

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1068
  • Thanked: 105 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: HL+R-Line
  • Silnik: 2.0 TSI 220KM
  • Skąd: ZS
Odp: Elektryczna regulacja foteli / Easy Entry
« Odpowiedź #8 dnia: 2019/06/04 12:51 »
Rozumiem, że masz VW Tiguana 2? Możesz otwierać auto bez naciskania przycisków na pilocie ?
 

Jan

  • Potrafi się przywitać ;-)
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Model: Inny
  • Napęd: FWD
  • Skąd: ZS Szczecin
Odp: Elektryczna regulacja foteli / Easy Entry
« Odpowiedź #9 dnia: 2019/06/04 13:01 »
Tak, Tiguan. Mogę otwierać samochód poprzez naciśnięcie klawisza na kluczyku bądź dotkniecie klamki.
 

rk

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1068
  • Thanked: 105 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: HL+R-Line
  • Silnik: 2.0 TSI 220KM
  • Skąd: ZS
Odp: Elektryczna regulacja foteli / Easy Entry
« Odpowiedź #10 dnia: 2019/06/04 13:09 »
To robisz tak (pisze z pamięci).


1. otwierasz auto kluczykiem nr 1, kluczyk 2 trzymaj z daleka od auta.
2. Uruchom zapłon (bez włączania silnika, możesz ew. właczyć silnik)
3. Na wyświetlaczu (u mnie AID) można wybrać użytkownika nr 1 (można to później zmienić na Jan w systemie infotainment)
4. ustaw fotel (jeśli masz ustawienia pod cyfra 1 po prostu je przywróc przytrzymując przycisk 1)
5. wyłącz silnik, wyjdź z auta i je zarygluj dotykając klamki


Teraz schowaj gdzieś zdala od auta kluczyk nr 1, weź kluczyk nr 2 otówrz auto i przeprowadź tą sama procedurę (wybierając użytkownik 2 i odpowiednio ustawiając fotel).


Po wyjściu i zaryglowaniu trzymaj kluczyk nr 2 z daleka od auta i otwórz je kluczykiem nr 1, siedzenie powinno się przestawić. Po włączeniu zapłonu powinien być widoczny użytkownik nr 1, jak otworzyłbyś kluczykiem nr 2 uzytkownik nr 2.


WAŻNE - siedzenie przestawi się od razu po odryglowaniu auta, więc jak różnice są małe możesz nie zauważyć procesu.
 

Jan

  • Potrafi się przywitać ;-)
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Model: Inny
  • Napęd: FWD
  • Skąd: ZS Szczecin
Odp: Elektryczna regulacja foteli / Easy Entry
« Odpowiedź #11 dnia: 2019/06/04 13:30 »
Czy dobrze zrozumiałem?
  • 1. Otwieram pojazd kluczykiem nr1. Czynię to poprzez naciśnięcie klawisza na kluczyku bądź dotknięcie klamki.
  • 2. Włączam zasilanie. Silnik może pozostać nieaktywny.
  • 3. Ustawiam fotel w danej pozycji.
  • 4. Zamykam samochód dotykając klamki, nie wyłączając zasilania.
  • 5. Ustawienie fotela zostaje przypisane mojemu kluczykowi.
 

rk

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1068
  • Thanked: 105 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: HL+R-Line
  • Silnik: 2.0 TSI 220KM
  • Skąd: ZS
Odp: Elektryczna regulacja foteli / Easy Entry
« Odpowiedź #12 dnia: 2019/06/04 13:41 »
Wybierz użytkownika na ekranie, nie zapomnij o tym. To przypisuje użytkownika do kluczyka.

Jak zapomnisz to przypiszesz użytkownika nr 1 do obu kluczyków i oba ustawią ci fotel na ustawienie nr 2.

Samochód ryglujesz, więc musisz wyłączyć zapłon. Inaczej się nie zamknie.


Oprócz tego się zgadza. Zwróć uwagę, że zapisane będą też inne rzeczy jak ustawienia samochodu, lusterek, klimatyzacji, radia, odtwarzanej muzyki itp. Tiguan ma też błędy w oprogramowaniu i czasami niektóre ustawienia znikają (np. ograniczenia prędkości na AID).
 

Jan

  • Potrafi się przywitać ;-)
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Model: Inny
  • Napęd: FWD
  • Skąd: ZS Szczecin
Odp: Elektryczna regulacja foteli / Easy Entry
« Odpowiedź #13 dnia: 2019/06/04 13:59 »
Wybrać użytkownika, ale wchodząc do menu "samochód", "ustawienia" i "personalizacja" czy wskazując użytkownika na ekranie między zegarami?
 

rk

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1068
  • Thanked: 105 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: HL+R-Line
  • Silnik: 2.0 TSI 220KM
  • Skąd: ZS
Odp: Elektryczna regulacja foteli / Easy Entry
« Odpowiedź #14 dnia: 2019/06/04 14:02 »
Najłatwiej na ekranie między zegarami. Można to zrobić później w innych miejscach, ale nie komplikujmy.


Zakłądam też, że masz domyślne ustawienia i nie włączyłeś w menu statycznego przypisywania do kluczyków.