Autor Wątek: Sygnalizacja włączonych świateł mijania  (Przeczytany 20001 razy)

Snooper

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Thanked: 20 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline + R-line (zew)
  • Silnik: 2.0 TDI 190 km
Odp: Sygnalizacja włączonych świateł mijania
« Odpowiedź #15 dnia: 2019/04/27 21:56 »
Advertisement
@MrBlacker dzięki. Doczytałem też co jest napisane u góry i rzeczywiście już o tym pisaliście. Trochę z tym lipa - 9 rano a ja mam noc na ekranie, nie będę przecież przestawiał ustawień wyświetlania map z auto na dzień :)


Mam wrażenie, że jak mam Auto to pokrętło nie świeci się wcale, zaś jak przestawiłem na mijania to na zielono palił się wskaźnik pozycyjnych.
 

MrBlacker

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1598
  • Thanked: 148 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline + Offroad
  • Silnik: 2.0 TSI 180KM
  • Napęd: 4x4
Odp: Sygnalizacja włączonych świateł mijania
« Odpowiedź #16 dnia: 2019/04/27 22:23 »
W ustawieniach oświetlenia możesz ustawić sobie czułość automatycznego włączania/wyłączania świateł mijania.
 

Snooper

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Thanked: 20 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline + R-line (zew)
  • Silnik: 2.0 TDI 190 km
Odp: Sygnalizacja włączonych świateł mijania
« Odpowiedź #17 dnia: 2019/04/27 23:00 »
średnio, nisko, wysoko, nic w instrukcji nie ma nt. co to znaczy średnio...
 

westsajd

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 136
  • Thanked: 21 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: Comfortline
  • Silnik: 1.4
Odp: Sygnalizacja włączonych świateł mijania
« Odpowiedź #18 dnia: 2019/04/28 00:26 »
Na AUTO przy wyłączonych światłach mijania świeci się tylko AUTO na pomarańczowo



Przy włączonych światłach mijania świeci się AUTO na pomarańczowo i pozycyjne na zielono (ikonka na prawo od auto, nie wiem czy to jest prawidłowa grafika)
 
The following users thanked this post: Charls

lukas

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 32
  • Thanked: 2 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 1.5 TSI / 150KM DSG
  • Napęd: FWD
  • Skąd: OP
Odp: Sygnalizacja włączonych świateł mijania
« Odpowiedź #19 dnia: 2019/04/28 14:48 »
średnio, nisko, wysoko, nic w instrukcji nie ma nt. co to znaczy średnio...
Jest do wyboru wcześnie/średnio/późno, czyli analogicznie czy ma zmieniać z dziennych na mijania wcześnie czy poźno w zależności od ilości światła padającego na czujnik. Osobiście jeżdżę na opcji "późno" bo inaczej jak źle się ustawisz np do słońca to tiguan chce światła mijania, a jest dość jasno.
 

arekp

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1426
  • Thanked: 177 times
  • Model: BMW X5
  • Wersja: 45e M-sport
  • Silnik: 3.0 R6 394KM
  • Napęd: 4x4
Odp: Sygnalizacja włączonych świateł mijania
« Odpowiedź #20 dnia: 2019/04/28 21:49 »
Tak to wygląda, kiedy światła się włączą automatycznie.
 
The following users thanked this post: Charls

Snooper

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Thanked: 20 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline + R-line (zew)
  • Silnik: 2.0 TDI 190 km
Odp: Sygnalizacja włączonych świateł mijania
« Odpowiedź #21 dnia: 2019/04/29 22:15 »
Jezusiczku, żeby tam zajrzeć to muszę akrobatykę uskutecznić. Wstyd się przyznać ale jeszcze nawet nie jechałem autem po zmroku...
 

WuWojtas

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 37
  • Thanked: 2 times
  • Model: Tiguan II FL
  • Wersja: R-line
  • Silnik: 2.0HDI 150KM
  • Napęd: 4x4
  • Skąd: FZ
Odp: Sygnalizacja włączonych świateł mijania
« Odpowiedź #22 dnia: 2019/05/01 07:39 »
Jest do wyboru wcześnie/średnio/późno, czyli analogicznie czy ma zmieniać z dziennych na mijania wcześnie czy poźno w zależności od ilości światła padającego na czujnik. Osobiście jeżdżę na opcji "późno" bo inaczej jak źle się ustawisz np do słońca to tiguan chce światła mijania, a jest dość jasno.


Takie ustawienie powoduje, że po zmierzchu nadal jedziesz na dziennych tylko z przodu, a tyłu nikt Cię nie widzi... Ja zakodowałem sobie światła tak, aby tylne lampy świeciły non stop jako dzienne razem z przednimi. Nie mam obaw, kiedy mi się światła włączą.
 

Rocko

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Thanked: 34 times
  • Model: Audi Q5
  • Wersja: Advanced
  • Silnik: 40 TDI
  • Napęd: 4x4
  • Skąd: GD
Odp: Sygnalizacja włączonych świateł mijania
« Odpowiedź #23 dnia: 2019/05/01 08:13 »
Jest do wyboru wcześnie/średnio/późno, czyli analogicznie czy ma zmieniać z dziennych na mijania wcześnie czy poźno w zależności od ilości światła padającego na czujnik. Osobiście jeżdżę na opcji "późno" bo inaczej jak źle się ustawisz np do słońca to tiguan chce światła mijania, a jest dość jasno.


Takie ustawienie powoduje, że po zmierzchu nadal jedziesz na dziennych tylko z przodu, a tyłu nikt Cię nie widzi... Ja zakodowałem sobie światła tak, aby tylne lampy świeciły non stop jako dzienne razem z przednimi. Nie mam obaw, kiedy mi się światła włączą.
Nawet na ustawieniu „późno” światła mijania włączają się bardzo szybko (jak dla mnie stanowczo za szybko). Podejrzewam, że niezależnie od natężenia światła komputer odczytuje jeszcze dane odnośnie aktualnej godziny.

A po co kodować? Wystarczy włączyć światła pozycyjne 🙂 jak masz włączony silnik wtedy z przodu świecą się dzienne a z tyłu pozycyjne tak jak przy mijania 🙂
 

Skakun

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 91
  • Thanked: 4 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 2.0 TSI 190KM / R-line ext
  • Napęd: 4x4
  • Skąd: SK
Odp: Sygnalizacja włączonych świateł mijania
« Odpowiedź #24 dnia: 2019/05/01 08:27 »
A jak jest z włączaniem świateł mijania w czasie deszczu? Włączają się czy trzeba pamiętać?
 

Rocko

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Thanked: 34 times
  • Model: Audi Q5
  • Wersja: Advanced
  • Silnik: 40 TDI
  • Napęd: 4x4
  • Skąd: GD
Odp: Sygnalizacja włączonych świateł mijania
« Odpowiedź #25 dnia: 2019/05/01 08:44 »
@Skakun jeżeli masz światła w trybie auto to możesz sobie ustawić, żeby mijania włączały się automatycznie w czasie deszczu, ale wtedy chyba muszą być wycieraczki ustawione w trybie automatycznym.
Jak czujnik deszczu wykryje deszcz i włączy wycieraczki to powinny się też włączyć światła mijania. Poszperaj w opcjach wycieraczek i świateł w ustawieniach.
 
The following users thanked this post: Skakun

omen

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 161
  • Thanked: 17 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: Highline + Offroad
  • Silnik: 2.0 TSI / 180 KM
  • Skąd: WT
Odp: Sygnalizacja włączonych świateł mijania
« Odpowiedź #26 dnia: 2019/05/01 14:33 »
Aby światła mijania włączyły się automatycznie podczas deszczu muszą być spełnione 4. warunki:
1. Pokrętło świateł na AUTO
2. Wycieraczki w trybie AUTO
3. W menu ustawieia oświetlenia musi być zaznaczony checkbox "Automat. światła mijania w deszczu"
4. Czyjnik deszczu musi wykryć krople na szybie i włączyć wycieraczki.
Dopiero wtedy włączą się światła mijania.

Jeśli nie mamy wycieraczek w trybie auto ale światła w trybie auto i checbox zaznaczony to jak sami włączymy wycieraczki ręcznie to po chyba (do sprawdzenia w instrukcji) 5 sekundach nieprzerwanej pracy wycieraczek światła zmienią sie na mijania automatycznie.

Nie wiem natomiast po jakim czasie następuje przełączenie świateł z mijania na dzienne
« Ostatnia zmiana: 2019/05/01 16:42 wysłana przez omen »
 

arekp

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1426
  • Thanked: 177 times
  • Model: BMW X5
  • Wersja: 45e M-sport
  • Silnik: 3.0 R6 394KM
  • Napęd: 4x4
Odp: Sygnalizacja włączonych świateł mijania
« Odpowiedź #27 dnia: 2019/05/01 20:31 »
Taka ciekawostka w kwestii "trybu nocnego" mapy oraz AID. Jeśli mamy światła na AUTO, tryb mapy na Automatyczny, AID w trybie mapy, ale Infotainment przestawiony na coś innego niż Nav, to po automatycznym włączeniu się świateł, mapa pozostaje w trybie dziennym. Dopiero przełączenie ekranu Infotainment na Nav przestawia AID w tryb nocny.
 

MrBlacker

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1598
  • Thanked: 148 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline + Offroad
  • Silnik: 2.0 TSI 180KM
  • Napęd: 4x4
Odp: Sygnalizacja włączonych świateł mijania
« Odpowiedź #28 dnia: 2019/05/01 21:34 »
A po co kodować? Wystarczy włączyć światła pozycyjne jak masz włączony silnik wtedy z przodu świecą się dzienne a z tyłu pozycyjne tak jak przy mijania.

Też mam tak zakodowane (tzw. tryb skandynawski) i zawsze jeżdżę na AUTO. Nie muszę wtedy pamiętać, aby coś dodatkowo przełączać.
Poza tym jazda na włączonych pozycyjnych chyba jest niezgodna z przepisami, no chyba że w naszych autach nie widać różnicy jak są włączone dzienne lub pozycyjne (nie sprawdzałem tego).
 

Rocko

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Thanked: 34 times
  • Model: Audi Q5
  • Wersja: Advanced
  • Silnik: 40 TDI
  • Napęd: 4x4
  • Skąd: GD
Odp: Sygnalizacja włączonych świateł mijania
« Odpowiedź #29 dnia: 2019/05/01 21:49 »
@MrBlacker dlatego napisałem, że musi być włączony silnik (wystarczy zapłon) i światła z przodu (w trybie pozycyjnych) świecą z taką samą mocą jak dzienne (działa to na pewno w LED Basic, bo takie mam i to wypróbowałem) 🙂 jak wyłączy się zapłon świecą dużo słabiej na pozycyjnych.
 
The following users thanked this post: Tomus