Autor Wątek: Sygnalizacja włączonych świateł mijania  (Przeczytany 19999 razy)

sxill

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 47
  • Thanked: 4 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Comfortline
  • Silnik: 1.4 TSI 150 KM
  • Napęd: FWD
  • Skąd: Poznań
Sygnalizacja włączonych świateł mijania
« dnia: 2018/12/29 02:15 »
Advertisement
Czy jest w jakikolwiek sposób sygnalizowane, że zapaliły się światła mijania (zamiast dziennych) jeśli mam tryb AUTO? Na kokpicie żadnej kontrolki nie widzę i przy ciemniejszym dniu nie mam pojęcia czy jadę na dziennych (i żadnych z tyłu) czy jednak światła już się świecą.
 

Tomus

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 146
  • Thanked: 4 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: HL
  • Silnik: 2.0 TDI 150
  • Skąd: WZ
Odp: Sygnalizacja włączonych świateł mijania
« Odpowiedź #1 dnia: 2018/12/29 09:24 »
Czy jest w jakikolwiek sposób sygnalizowane, że zapaliły się światła mijania (zamiast dziennych) jeśli mam tryb AUTO? Na kokpicie żadnej kontrolki nie widzę i przy ciemniejszym dniu nie mam pojęcia czy jadę na dziennych (i żadnych z tyłu) czy jednak światła już się świecą.
To kolejny minus tiguana, czy tez calego volkswagena. Jedyne miejsce ktore sygnalizuje wlaczenie swiatel to zielona, slabo widoczna nawet o zmroku ikonka obok przelacznika swiatel. W cc do pewnego momentu moglem to sprawdzic przez tryb podswietlenia w nawigacji (dzien czy noc) ale po ktoryms updacie softu jak swiatla wlaczaly sie ze wzgledu na deszcz a nie przez zmrok to podswietlenie zostawalo w trybie dziennym.


T
 

arekp

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1426
  • Thanked: 177 times
  • Model: BMW X5
  • Wersja: 45e M-sport
  • Silnik: 3.0 R6 394KM
  • Napęd: 4x4
Odp: Sygnalizacja włączonych świateł mijania
« Odpowiedź #2 dnia: 2018/12/29 10:53 »
Z ciekawości zapytam, po co Wam ta informacja? To intrygujące, zwłaszcza jeśli ktoś określa to jako wadę modelu czy wręcz całej marki.


przy ciemniejszym dniu nie mam pojęcia czy jadę na dziennych (i żadnych z tyłu) czy jednak światła już się świecą.

Masz możliwość sterowania szybkością reakcji czunika poprzez ustawienia auta.
 

MrBlacker

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1598
  • Thanked: 148 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline + Offroad
  • Silnik: 2.0 TSI 180KM
  • Napęd: 4x4
Odp: Sygnalizacja włączonych świateł mijania
« Odpowiedź #3 dnia: 2018/12/29 10:58 »
U mnie sygnalizacja włączonych świateł mijania objawia się przestawieniem mapy w tryb nocny (mam ustawienie w nawigacji na auto). Wydaje mi się, że przypadku deszczu jest tak samo. Niestety w przypadku, gdy nie mam widocznej mapy na AID lub ekranie systemu Discover to nie wiem czy są włączone światła mijania.
Dlatego też ustawiłem sobie, aby przy światłach dziennych były zawsze włączone również tylne światła. Przynajmniej z tyłu jestem zawsze lepiej widoczny.
 

Tomus

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 146
  • Thanked: 4 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: HL
  • Silnik: 2.0 TDI 150
  • Skąd: WZ
Odp: Sygnalizacja włączonych świateł mijania
« Odpowiedź #4 dnia: 2018/12/29 16:12 »
Z ciekawości zapytam, po co Wam ta informacja? To intrygujące, zwłaszcza jeśli ktoś określa to jako wadę modelu czy wręcz całej marki.


przy ciemniejszym dniu nie mam pojęcia czy jadę na dziennych (i żadnych z tyłu) czy jednak światła już się świecą.

Masz możliwość sterowania szybkością reakcji czunika poprzez ustawienia auta.


Sa warunki przy ktorych swiatla mijania sie nie wlacza, a podnosza bezpieczenstwo.
Nie Zdazylo Ci sie nigdy jechac za kims Na przyklad we mgle kiedy on nie byl w zaden sposob oswietlony z tylu?


T
 

rk

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1068
  • Thanked: 105 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: HL+R-Line
  • Silnik: 2.0 TSI 220KM
  • Skąd: ZS
Odp: Sygnalizacja włączonych świateł mijania
« Odpowiedź #5 dnia: 2018/12/29 17:23 »
Ja jak chcę mieć pewność, że mam oświetlenie z tyłu i światła mijania albo rzucę okiem na przełącznik albo przestawię go w pozycję, gdzie te światła są na stałe. Włączenie przeciwmgielnych również włącza światła mijania i oświetlenie z tyłu. Widać to także po trybie mapy (zmiana kolorów - jak ktoś ma tą opcję włączoną)

W praktyce robię to bardzo rzadko (mgła w dzień) - czujnik zmierzchu (i jego ustawienie) oraz deszczu załatwiają włączenie oświetlenia za mnie w większości wypadków, wliczając tunele (chociaż tu warto czasami zrobić to wcześniej, ze względu na lekkie opóźnienie).
 

spec556

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 99
  • Thanked: 6 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 1.5 TSI 7-DSG
  • Napęd: FWD
  • Skąd: GD
Odp: Sygnalizacja włączonych świateł mijania
« Odpowiedź #6 dnia: 2018/12/29 18:45 »
Dlatego też ustawiłem sobie, aby przy światłach dziennych były zawsze włączone również tylne światła. Przynajmniej z tyłu jestem zawsze lepiej widoczny.

Jak można to ustawić?
 

MrBlacker

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1598
  • Thanked: 148 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline + Offroad
  • Silnik: 2.0 TSI 180KM
  • Napęd: 4x4
Odp: Sygnalizacja włączonych świateł mijania
« Odpowiedź #7 dnia: 2018/12/29 19:19 »
Za pomocą kodowania VCDS'em lub OBDeleven.
W ODBeleven jest też gotowa aplikacja dla mniej wtajemniczonych.
 

arekp

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1426
  • Thanked: 177 times
  • Model: BMW X5
  • Wersja: 45e M-sport
  • Silnik: 3.0 R6 394KM
  • Napęd: 4x4
Odp: Sygnalizacja włączonych świateł mijania
« Odpowiedź #8 dnia: 2018/12/29 21:41 »
Sa warunki przy ktorych swiatla mijania sie nie wlacza, a podnosza bezpieczenstwo.
Nie Zdazylo Ci sie nigdy jechac za kims Na przyklad we mgle kiedy on nie byl w zaden sposob oswietlony z tylu?

Wtedy przełączam przełącznik ręcznie, tak samo jak to opisał @rk. Światła na stałe włączam również w trasie - niezależnie od warunków pogodowych.

Nie ma to jednak związku z niezrozumiałą dla mnie potrzebą sprawdzania czy światła są włączone czy nie - gdyż równie dobrze sekundę później stan może być całkiem odwrotny.
 

sxill

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 47
  • Thanked: 4 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Comfortline
  • Silnik: 1.4 TSI 150 KM
  • Napęd: FWD
  • Skąd: Poznań
Odp: Sygnalizacja włączonych świateł mijania
« Odpowiedź #9 dnia: 2018/12/29 21:45 »
Czekajcie, czyli można jakoś to sprawdzić na włączniku? Aktualnie jeżdżę tylko wieczorami i kontrolka AUTO świeci na pomarańczowo, obok świateł chyba postojowych na zielono a reszta na biało. Która oznacza, że są włączone światła mijania?
 

arekp

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1426
  • Thanked: 177 times
  • Model: BMW X5
  • Wersja: 45e M-sport
  • Silnik: 3.0 R6 394KM
  • Napęd: 4x4
Odp: Sygnalizacja włączonych świateł mijania
« Odpowiedź #10 dnia: 2018/12/29 22:03 »
kontrolka AUTO świeci na pomarańczowo, obok świateł chyba postojowych na zielono a reszta na biało. Która oznacza, że są włączone światła mijania?

Zielona.
 

MrBlacker

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1598
  • Thanked: 148 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline + Offroad
  • Silnik: 2.0 TSI 180KM
  • Napęd: 4x4
Odp: Sygnalizacja włączonych świateł mijania
« Odpowiedź #11 dnia: 2019/03/05 09:38 »
Sprawdziłem dzisiaj (słoneczna pogoda i padający deszcz) i automatyczna aktywacja świateł mijania poprzez czujnik deszczu niestety nie przestawia mapy w tryb nocny.
 

rk

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1068
  • Thanked: 105 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: HL+R-Line
  • Silnik: 2.0 TSI 220KM
  • Skąd: ZS
Odp: Sygnalizacja włączonych świateł mijania
« Odpowiedź #12 dnia: 2019/03/05 10:24 »
Też mogę to potwierdzić - u mnie z kolei mapa włączyła się z powrotem w tryb dzienny, ale światła mijania pozostały włączone.
 

Snooper

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Thanked: 20 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline + R-line (zew)
  • Silnik: 2.0 TDI 190 km
Odp: Sygnalizacja włączonych świateł mijania
« Odpowiedź #13 dnia: 2019/04/27 18:09 »
Wtedy przełączam przełącznik ręcznie, tak samo jak to opisał @rk. Światła na stałe włączam również w trasie - niezależnie od warunków pogodowych. Nie ma to jednak związku z niezrozumiałą dla mnie potrzebą sprawdzania czy światła są włączone czy nie - gdyż równie dobrze sekundę później stan może być całkiem odwrotny.

@arekp Dzis wlaczylem swiatła recznie - zachmurzenie i deszcz (nie wiem czy zapaliły sie same - jak to w ogole sprawdzic, na desce nic sie nie sygnalizuje?!?)
Po przelaczeniu recznie mapa i AID przeszly w tryb nocny, da sie to jakos pogodzic?
 

MrBlacker

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1598
  • Thanked: 148 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline + Offroad
  • Silnik: 2.0 TSI 180KM
  • Napęd: 4x4
Odp: Sygnalizacja włączonych świateł mijania
« Odpowiedź #14 dnia: 2019/04/27 20:09 »
Przy AUTO jeśli światła mijania się załączą to mapa też automatycznie przechodzi w tryb nocny (musi być oczywiście ustawione automatyczne przełączanie trybu mapy).
Chłopaki wcześniej pisali, że na włączniku świateł jakoś to widać, ale u mnie przy ustawieniu AUTO włącznik zawsze świeci się tak samo - nie ma znaczenia czy światła mijania są włączone czy nie.
Mi zdecydowanie brakuje jakiejś ikonki na zegarach informującej o włączonych światłach mijania. Tym bardziej, że mapa nie przechodzi w tryb nocy przy aktywacji świateł mijania za pomocą czujnika deszczu, anie czujnika zmierzchu.