Autor Wątek: Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta  (Przeczytany 1305174 razy)

rk

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1068
  • Thanked: 105 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: HL+R-Line
  • Silnik: 2.0 TSI 220KM
  • Skąd: ZS
Odp: Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta
« Odpowiedź #735 dnia: 2019/05/29 18:34 »
Advertisement
Tak jak pewnie spora cześć osób. Jak osobiście czekam, gdyż lubię auta skonfigurowane pod siebie i uważam, że jak płacę za nowe nie chcę na polu wyposażenia kompromisów. Rozumiem drugą stronę, jak żona kupowała auto to całe szczęście, że były tylko 3 linie wyposażenia i może 1-2 ekstrasy. Auto pojawiło się u dealera po 2 tygodniach, namierzenie wymaganego egzemplarza na stoku w Europie lub u innych dealerów nie było trudne.


Tak na marginesie mój pojazd (zamówiony 25.01.19, wyprodukowany 24.04, załadunek na statek 01.05, przypłynął 21.05, wydany do importera 24.05) właśnie się zameldował w Poznaniu. Teraz tylko importer robi swoją papirologię (2-3 dni) i może mój dealer zacznie go ściągać. Fajnie jakby wyjechał przed weekendem, ale pewnie wystartuje w poniedziałek;).


4 miesiące to nie jest zły czas, ale dla aut produkowanych w Europie przy stabilnej produkcji 2 miesiące jest w sam raz.
 

Adalbert7

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 40
  • Thanked: 1 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 2,0 TSI / 190KM / DSG7
  • Skąd: SK
Odp: Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta
« Odpowiedź #736 dnia: 2019/05/29 19:41 »
@rk , to moje auto jest trochę od Twojego szybsze. Zamówione 5 lutego 19, produkcja 15 tydzień, zładowany na statek 25 kwietnia, Emden 15 maja, Poznań 23 maja, u dealera 27 maja, formalności leasingowe, rejestracja i ubezpieczenie wczoraj się odbyło, a jutro jadę już po auto. Czyli 4 miesiące bez 7 dni. Jestem bardzo zaskoczony tym tempem, szczególnie przeglądając wcześniejsze dyskusje w tym temacie :)
 

Tomasz

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 36
  • Thanked: 1 times
  • Model: Tig Allspace
  • Wersja: Highline / Rline Ex/Int
  • Silnik: 2.0 BiTDI
  • Napęd: 4x4
  • Skąd: TSA
Odp: Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta
« Odpowiedź #737 dnia: 2019/05/29 21:59 »
Witam wszystkich!

„Podglądam” Was od paru miesięcy ale dzisiaj postanowiłem się zarejestrować żeby zadać jedno pytanie:

Czy ktoś z Was odebrał w 2019r Allspace BiTDI?

Czekam od 18.VII.2018 , dealer jedyne co wie to tyle że wyprodukowano mojego Tiga w 14 tyg. 2019, od lipca słyszałem tylko że będzie „ na wszystkich świętych”, „na gwiazdkę” „przed walentynkami”, „ma majówkę” a teraz jedyne co powiedział to „nie mam pojęcia”


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
 

Snooper

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Thanked: 20 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline + R-line (zew)
  • Silnik: 2.0 TDI 190 km
Odp: Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta
« Odpowiedź #738 dnia: 2019/05/30 07:15 »
Witam wszystkich!

„Podglądam” Was od paru miesięcy ale dzisiaj postanowiłem się zarejestrować żeby zadać jedno pytanie:

Czy ktoś z Was odebrał w 2019r Allspace BiTDI?

Czekam od 18.VII.2018 , dealer jedyne co wie to tyle że wyprodukowano mojego Tiga w 14 tyg. 2019, od lipca słyszałem tylko że będzie „ na wszystkich świętych”, „na gwiazdkę” „przed walentynkami”, „ma majówkę” a teraz jedyne co powiedział to „nie mam pojęcia”


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro


Jeśli jest wyprodukowany w 14 tygodniu to z tego co wyżej piszą chłopaki powinien być niedługo w Europie. Jednak to, czy auto trafiło do importu jest również odnotowywane w systemie i diler może to sprawdzić. Polecam wziąć numer komisji od dilera i kontakt z VW poprzez email - telefonicznie nie udzielają takich informacji...




@Adalbert7 Swoją drogą to według ADAC dla 2.0 TSI brak jest WLTP dla Allspace - przestali aktualizować tę listę?
 

Adalbert7

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 40
  • Thanked: 1 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 2,0 TSI / 190KM / DSG7
  • Skąd: SK
Odp: Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta
« Odpowiedź #739 dnia: 2019/05/30 08:04 »
@Snooper - wiem, że jak na razie na liście ADAC nie ma mojej wersji (2.0 TSI 190 KM), ale wiem też, że już jest auto zarejestrowane - więc coś tu z tym ADAC nie jest chyba aktualnie, bo nie zarejestrowali by go gdyby nie miał homologacji. Dzisiaj odbieram autko, to dostanę też papierek homologacji, to sobie go poczytam i wszystko będę wiedział.

 

Snooper

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Thanked: 20 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline + R-line (zew)
  • Silnik: 2.0 TDI 190 km
Odp: Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta
« Odpowiedź #740 dnia: 2019/05/30 08:44 »
Tak zapytalem z ciekawosci, bez wltp nawet nie importowali : ) dilerzy w duzej mierze nawet nie wiedza ze jest takie cos jak ta lista... pochwal sie jak odbierzesz!
 

Tomasz

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 36
  • Thanked: 1 times
  • Model: Tig Allspace
  • Wersja: Highline / Rline Ex/Int
  • Silnik: 2.0 BiTDI
  • Napęd: 4x4
  • Skąd: TSA
Odp: Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta
« Odpowiedź #741 dnia: 2019/05/30 10:30 »
@Snooper

Dzięki!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
 

Tomasz

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 36
  • Thanked: 1 times
  • Model: Tig Allspace
  • Wersja: Highline / Rline Ex/Int
  • Silnik: 2.0 BiTDI
  • Napęd: 4x4
  • Skąd: TSA
Odp: Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta
« Odpowiedź #742 dnia: 2019/05/30 12:26 »
Dzisiejsze info - „przygotowany do wysyłki”, niestety z Meksyku


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
 

rk

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1068
  • Thanked: 105 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: HL+R-Line
  • Silnik: 2.0 TSI 220KM
  • Skąd: ZS
Odp: Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta
« Odpowiedź #743 dnia: 2019/05/30 12:49 »
To niestety czeka Cię jeszcze minimum miesiąc czekania. Proponuje za kilka dni jak odpłynie kolejny statek w kierunku Europy dowiedzieć się, czy samochód został załadowany na statek i uzyskać datę załadunku. Wtedy dość łatwo namierzyć statek i można go śledzić przez internet na www.marinetraffic.com. Bieżący rozkład jazdy w załączniku. Wczoraj wypłynął Goodwood, Siem Cicero (następny w kolejce do Europy) czai się na kotwicowisku w okolicach Veracruz, sam port jest pełny (są tam chyba 2 lub 3 samochodowce w tej chwili). Na redzie jest pełna kolejka. Jak już statek wypłynie z Davisville, można sobie stworzyć na Marine Traffic konto z najbogatszym abonamentem na tydzień za darmo. Trzeba tylko pamiętać, żeby skasować subskrypcje (można wcześniej, ona będzie aktywna do końca tygodniowego okresu i tak). Wtedy po dodaniu statku do floty, można włączyć śledzenie satelitarne i będzie widać progres i aktualizacje czasu dotarcia na bieżąco.

Nie wiem, czym wyjaśnić ekstra oczekiwanie - WLTP dla tego silnika w Allspace jest od stycznia. Auta wyprodukowane po twoim są już w Europie.
 

Snooper

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Thanked: 20 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline + R-line (zew)
  • Silnik: 2.0 TDI 190 km
Odp: Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta
« Odpowiedź #744 dnia: 2019/05/30 13:08 »
Nie wiem, czym wyjaśnić ekstra oczekiwanie - WLTP dla tego silnika w Allspace jest od stycznia. Auta wyprodukowane po twoim są już w Europie.

@rk są takie niewyjaśnione auta, jak na przykład sytuacja @asko  pochowają na tych parkingach a potem znaleźć nie mogą...
« Ostatnia zmiana: 2019/05/30 13:26 wysłana przez Snooper »
 

rk

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1068
  • Thanked: 105 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: HL+R-Line
  • Silnik: 2.0 TSI 220KM
  • Skąd: ZS
Odp: Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta
« Odpowiedź #745 dnia: 2019/05/30 13:31 »
A wydawałoby się, jak te auta spływają obecnie w miarę płynnie, takich sytuacji nie powinno być.
 

Snooper

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Thanked: 20 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline + R-line (zew)
  • Silnik: 2.0 TDI 190 km
Odp: Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta
« Odpowiedź #746 dnia: 2019/05/30 14:42 »
A wydawałoby się, jak te auta spływają obecnie w miarę płynnie, takich sytuacji nie powinno być.


To jak powinno być to wiemy najlepiej - wpisujesz numer komisji na stronie www i sprawdzasz status auta. Teraz to diler wie tyle co ja i to wiedza zabójcza nie jest - chore.
 

Skakun

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 91
  • Thanked: 4 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 2.0 TSI 190KM / R-line ext
  • Napęd: 4x4
  • Skąd: SK
Odp: Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta
« Odpowiedź #747 dnia: 2019/05/30 16:29 »
w UK mają jakąś sprytną apkę, gdzie można sobie sprawdzać status.
@rk @Adalbert7  mój w Poznaniu ;)
 

rk

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1068
  • Thanked: 105 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: HL+R-Line
  • Silnik: 2.0 TSI 220KM
  • Skąd: ZS
Odp: Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta
« Odpowiedź #748 dnia: 2019/05/30 16:39 »
Zatem nasze płynęły razem;) W Niemczech pewne grupy klientów (na pewno tak ma Audi) maja dostęp do informacji przez stronę WWW.
 

Tomy113

  • Potrafi się przywitać ;-)
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: HL r-line
  • Silnik: 2.0 TSI 190 KM
  • Skąd: PK
Odp: Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta
« Odpowiedź #749 dnia: 2019/05/31 09:15 »
no i u mnie się zaczyna to co zawsze (takie mam doświadczenie już z 4 autem) w VW... tydzień produkcji 22 i tylko jeden wpis rozpoczęcie montażu karoserii 28.05 i potem czarna dziura ... czy ja dobrze pamiętam, że montaż Tiga to około 3 dni?