Autor Wątek: Wybór auta dla użytkownika @Peterka  (Przeczytany 31070 razy)

Peterka

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 239
  • Thanked: 3 times
  • Czy będzie Tig 1.4 TSI Hybrid Plug-in?
  • Model: Inny
  • Wersja: L&K
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Napęd: 4x4
  • Skąd: WK
Odp: Wybór auta dla użytkownika @Peterka
« Odpowiedź #105 dnia: 2019/07/13 22:46 »
Advertisement
wraca do mnie myśl, że robisz sobie z nas jaja ... bo to nie jest możliwe, żeby dorosły facet był tak niezdecydowany.

@arekp nie robię sobie z nikogo jaj. Nie chce popełnić kolejnego błędu. Popełniłem ich wiele przy kupnie Mazdy. Kazdy z Was chaciałby aby jego samochód palił jak najmniej, a jednoczesnie byl dynamiczny i dostarczał frajdy podczas jazdy.  Oczywiście praw fizyki nie zzmieni się. Ale chciałbym wybrać rozsądny kompromis. W piatek byłem u dilera i ten mi powiedzial ze haldex w Tiguanach pracuje tylko do 40 km/h i potem sie rozłącza a prawda jest taka ze przynajmniej ok 10% ( haldex V) jest zawsze na tylnej osi. Stad tyle pytan do Was. Mimo ze pewnych uszczypliwości pod moim adresem cenie sobie wasze rady opinie. Decyzje i tak ja podejmuje, i ja ponosze jej skutki.  Czy ktoś ma Allspaca z silnikiem 1,5 TSI DSG? Chyba nie.
 

asta

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 329
  • Thanked: 16 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: CL
  • Silnik: 1.4
  • Napęd: FWD
Odp: Wybór auta dla użytkownika @Peterka
« Odpowiedź #106 dnia: 2019/07/13 23:10 »
@Peterka weź dustera, w zeszłym tygodniu jżdziłem. 70 tysi 150 HP, silnik z mercedesa, za cenę tiga masz dwa
 

arekp

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1426
  • Thanked: 177 times
  • Model: BMW X5
  • Wersja: 45e M-sport
  • Silnik: 3.0 R6 394KM
  • Napęd: 4x4
Odp: Wybór auta dla użytkownika @Peterka
« Odpowiedź #107 dnia: 2019/07/14 07:17 »
@Peterka ja wziąłem z 4x4 z uwagi na plan budowy domu w takim miejscu, że o ile już spadnie więcej śniegu, to można by tygodniami czekać, a i tak by nikt nie odśnieżył - po prostu wiedziałem z doświadczenia, że kilka razy w przeciągu ostatnich (wtedy) 7 lat musiałem się nakombinować żeby wyjechać, a że na świecie pojawił mi się bąbel, to cena nie robiła mi różnicy jeśli mogło by mi to oszczędzić czasu i nerwów.

Nawet nie pamiętam czy wtedy była opcja 2.0 TSI DSG bez 4x4, tak jak i nie wiem czy dziś jest dostępna ... ale dziś gdybym mógł kupić wspomniany silnik bez opcji napędu 4x4, to bym pewnie go wybrał - miesiąc po zamówieniu auta, kupiłem działkę z wjazdem z asfaltowej drogi gminnej ;-)

Silnika 1.5 bym za to zdecydowanie nie kupił. Tyle, że ja się nie pcham autem do centrum jeśli nie muszę i do tego najczęściej wizytuję Szczecin, Koszalin i Berlin, a nie żyjącą w bezsensownym pędzie Warszawę.
 

Peterka

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 239
  • Thanked: 3 times
  • Czy będzie Tig 1.4 TSI Hybrid Plug-in?
  • Model: Inny
  • Wersja: L&K
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Napęd: 4x4
  • Skąd: WK
Odp: Wybór auta dla użytkownika @Peterka
« Odpowiedź #108 dnia: 2019/07/14 07:38 »
@arekp Dzięki za Twój komentarz. Teraz albo bierzesz 1,5 TSI bez 4 Motion albo ktorys z 2.0 z 4Motion. Nie ma 2.0 bez 4Motion. Czytając rożne testy widać, że to 4Motion może pomoc w pewnych sytuacjach  i przy codziennej jeździe. 
A tak z ciekawości to jakie zimowe opony polecałbyś, skoro napisałeś że Nokiany to nie jest dobry wybór.  Jak będę odbierać swego Tiga ( obojętne z jakim silnikiem) to będzie już raczej zima a przynajmniej późna jesień ( zamówiony 1,5 ma wejść do produkcji w 35 tygodniu).
 

arekp

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1426
  • Thanked: 177 times
  • Model: BMW X5
  • Wersja: 45e M-sport
  • Silnik: 3.0 R6 394KM
  • Napęd: 4x4
Odp: Wybór auta dla użytkownika @Peterka
« Odpowiedź #109 dnia: 2019/07/14 07:59 »
Pewnie że może pomóc w niektórych sytuacjach. Ale mi przez ostatnie lata zmienił się charakter jazdy oraz sposób użytkowania auta - mniej tras, a jeśli już jadę to mam komfort wyboru kiedy, więc wybieram godziny w których warunki na drogach są lepsze. Dziś chętnie bym zobaczył o ile realnie spadnie spalanie bez 4x4 - czysto z ciekawości, bo jestem bardzo zadowolony ze spalania TII, dla przykładu dwa tygodnie temu na trasie autostradowej Szczecin-Warszawa, w temperaturze 37-41C, przy prędkości non-stop 120-140km/h spalił mi 8,3l/100km.

O oponach mamy na forum osobny wątek i to bardzo obszerny. Nie chcę powielać tematu. Jeśli dobrze pamiętam, pisałem tam dlaczego nigdy więcej Nokianów.
 

foxter11

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 102
  • Thanked: 11 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Comfortline
  • Silnik: 150KM
  • Napęd: FWD
  • Skąd: GD
Odp: Wybór auta dla użytkownika @Peterka
« Odpowiedź #110 dnia: 2019/07/14 08:57 »
@Peterka Dorzucę swoje 3 grosze. Kupowałem gotowy samochód i miałem do wybory 150KM FWD oraz 190KM AWD droższy o 15tys. Wtedy stwierdziłem że nie chcę tyle dopłacać, a teraz czasami tego żałuję jadąc po blotnistej polnej drodze;) Generalnie teraz przy Allspace brał bym tylko 4x4, ale to moja opinia przy trasach jakie pokonuje. Przy pierwszym wyborze znaczenie oprócz ceny miał też brak instalacji telefonicznej i ładowarki indukcyjnej w wersji 4x4, więc mój żal nie jest wielki, jedynie bardziej jako okazja do przekomarzania z żoną w stylu "A mówiłem/mowilam zeby wziąć 4x4 :D ". Jeśli teraz masz taki dylemat to później będzie on jeszcze większy więc bierz 2.0 AWD.
 

Rocko

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Thanked: 34 times
  • Model: Audi Q5
  • Wersja: Advanced
  • Silnik: 40 TDI
  • Napęd: 4x4
  • Skąd: GD
Odp: Wybór auta dla użytkownika @Peterka
« Odpowiedź #111 dnia: 2019/07/15 07:40 »
@foxter11 tylko, że wtedy może narzekać na spalanie w mieście i okolicach 😜
@Peterka jak miałeś możliwość jeździć Allspacem 1.5 TSI to weź ze sobą 2 kolegów, weźcie handlowca i testuj jak się jeździ (czy silnik wg Ciebie daje radę i dobrze się zbiera przy wyprzedzaniu) 😉