Autor Wątek: Doświetlanie zakrętów  (Przeczytany 15523 razy)

MrBlacker

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1598
  • Thanked: 148 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline + Offroad
  • Silnik: 2.0 TSI 180KM
  • Napęd: 4x4
Odp: Doświetlanie zakrętów
« Odpowiedź #15 dnia: 2019/04/14 17:10 »
Advertisement
Co prawda ja mam LED TOP i doświetlanie zakrętów jest realizowane z głównego reflektora (światła przeciwmgłowe nie biorą w tym udziału), ale TUTAJ pisałem o żarówkach jakie można by zastosować. Z tego co wiem to po takiej wymianie może pokazywać się błąd "przepalonej żarówki" i dlatego może być konieczna zmiana typu żarówki za pomocą kodowania (VCDS lub OBDeleven).
Temat wymiany tych żarówek jest dość popularny u naszych wschodnich sąsiadów. ;)
 

Snooper

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Thanked: 20 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline + R-line (zew)
  • Silnik: 2.0 TDI 190 km
Odp: Doświetlanie zakrętów
« Odpowiedź #16 dnia: 2019/04/14 21:45 »
  Z tego co wiem to po takiej wymianie może pokazywać się błąd "przepalonej żarówki" i dlatego może być konieczna zmiana typu żarówki za pomocą kodowania (VCDS lub OBDeleven).



Żarówki z systemem Can-bus raczej powinny ominąć ten problem
 

MrBlacker

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1598
  • Thanked: 148 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline + Offroad
  • Silnik: 2.0 TSI 180KM
  • Napęd: 4x4
Odp: Doświetlanie zakrętów
« Odpowiedź #17 dnia: 2019/04/14 22:33 »
Te żarówki chyba nie mają wbudowanego takiego systemu.
Możliwe, że taki problem nie wystąpi, ale Ci co wymieniają na takie żarówki to przekodowują ustawienia i wszystko działa poprawnie.
Standardowo masz żarówkę halogenową 35 W, a wstawiasz żarówkę LED 13 W. W praktyce oznacza to 3-krotnie mniejsze obciążenie, co może być rozpoznane jako niesprawna żarówka.
Nie wiem czy akurat światła przeciwmgłowe są w taki sposób kontrolowane, trzeba by sprawdzić. Zawsze można też wstawić dodatkowy rezystor w celu zwiększenia obciążenia, ale po co mocować dodatkowe elementy jak można programowo to zmienić. ;)
 

Charls

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1116
  • Thanked: 69 times
  • Model: Cupra
  • Wersja: Formentor
  • Silnik: TSI DSG DQ381
  • Napęd: FWD
  • Skąd: GDA
Odp: Doświetlanie zakrętów
« Odpowiedź #18 dnia: 2019/04/15 13:25 »
Nie wiem czy akurat światła przeciwmgłowe są w taki sposób kontrolowane, trzeba by sprawdzić